Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 11-05-2007, 22:46
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Robin View Post
Magyarban elérhető a top30% nagyon könnyen. Angolban, románban és majd németben viszont a top30% elérése egy álommal ér fel a kevés ori miatt. Az ő számukra a jelenlegi fedezéses rendszer egy átok
azt akarod mondani, hogy a fedezés könnyítése elérhetőbbé teszi a top30%-ot? ez ugye csak vicc akart lenni?
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 11-06-2007, 05:35
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
azt akarod mondani, hogy a fedezés könnyítése elérhetőbbé teszi a top30%-ot? ez ugye csak vicc akart lenni?
Gyere románba és megtudod.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #23  
Old 11-06-2007, 05:51
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Hmmm ....Megint van valaki aki okosnak tünteti fel magát mások előtt,de gőze sincs az egészről illetve a neki kényelmetlen részeket eltörpíti .
Kedves Arwyl neked fogalmad se volt arról hogy milyen egy klánütés amikor én már 200 klánütésen túl voltam és ezért megkérlek hogy hülyeségeket ne beszélj már tényként feltüntetve.A Pannon területe egy részét igaz hogy felfedezve szerezte mint a többi nagy klán(Szkara és a Kecskések is na meg a Big Gun) de mellesleg nem keveset ütöttünk egyéniben és klánban is.Még a két törpének a területe sem származik teljes mértékben felfedezésből Jajde Viccessel nagyon szépeket ütöttünk klánban amikor te még valahol a alsóbb szinteken játszottál.A személyes ellenszenvedet megkérlek ne itt fejtsd ki nyiss neki egy topikot (ki,miért és mennyire utálja Serg-et cimmel).Az szk-ra menés történetét meg inkább ne szinezd mert amennyit már mesélsz róla az már tragikomikus.
Serg! Tisztázzunk valamit! Nem utállak! Nagyon sokat tanultam tőled. Az az 1 húzásod amikor a törpére rákergetted Ákost nem tetszett csak.

Az hogy te évekkel korábban kezdted, és sokkal tapasztaltabb vagy, szvsz nem szégyen rám nézve.
Elhiszem, hogy a Pannonos orik sokat ütöttek klánban egy ideig. ~8k-ig talán, mert én ott körül kerültem oda és 9k-nál léptem át a Szkarába. Amíg ott voltam nem ütöttünk. Azután pedig -emlékeim szerint- szintén nem, már csak az általam említett ütések voltak.

De mind1.


A témánál maradva: a fedezési költséget csökkenteni kell, és szerintem a terület/10 kati/ 1 heki a reális és elfogadható katonamennyiség. A jelenlegi katimennyiség teljesen unalmassá és lassúvá teszi az 1/A-t, mivel nem halad előre a csopi. A nagy távokat iszonyat sok idő átfedezni. A katimennyiség csökkentésével szerintem fel tudjuk gyorsítani a tempót, és talán nem 4-5 év kellene Sergék megközelítéséhez, hanem elég lenne 1-1,5 is. (ami még mindig rengeteg)
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #24  
Old 11-06-2007, 11:43
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Gyere románba és megtudod.
nem hiszem, hogy a felfedezés katiigénye a legnagyobb gond ott.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #25  
Old 11-06-2007, 17:39
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post

Szóval Arwyl javaslatát támogatom avval a kiegészítéssel, hogy az 1/A-ban x hektár fölé fedezéssel ne lehessen jutni.
Quote:
Originally Posted by wand View Post
ez alapban egy jó ötlet. de részemről azért jobban szabályoznám:
10.000 hektárig simán bárki fel tud menni, tehát addig semmi szükség könnyítésre,
utána adnék mondjuk 4.000 hektár felfedezéshez kedvezményt, mondjuk a most szükséges katonamennyiség negyedéért felfedezheti ezt bárki, azzal a megkötéssel, hogy jelenlegi toppnál feljebb nem lehet ezzel fedezni.
Körülbelül 1 éve lett bevezetve a felfedezés nehezítése. Nézzük, hogy alakultak azóta a pontszámok:
1 évvel ezelőtt:
1-11. 1300000 felett
12-15. 900000-1200000
16-20. 600000-900000
21-27. 500000-600000
28-40. 400000-500000
41-71. 300000-400000
72-128. 200000-300000
129-137. 191000-200000
(Ennyi van meg)

Jelenleg:
1-11. 1300000 felett
12-16. 900000-1100000
17-23. 500000-700000
24. 460000
25-35. 300000-400000
36-65. 200000-300000
66-222. 148000-200000
(ennyit látok)

Azt írod, hogy 10000 hektárig bárki fel tud menni, tehát addig semmi szükség könnyítésre. Tényleg fel lehet menni 10000 hektárig. De, mint a számokból láthatod, egyre fogy az összes föld az 1/A-ban. Ezért szükséges, hogy 10000 heki alatt is legyen könnyítés.

Továbbra is Arwyl javaslatát támogatom avval a kiegészítéssel, hogy X hektár fölé felfedezéssel ne lehessen fedezni.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #26  
Old 11-06-2007, 18:58
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post

Azt írod, hogy 10000 hektárig bárki fel tud menni, tehát addig semmi szükség könnyítésre. Tényleg fel lehet menni 10000 hektárig. De, mint a számokból láthatod, egyre fogy az összes föld az 1/A-ban. Ezért szükséges, hogy 10000 heki alatt is legyen könnyítés.
Fegya, próbálom megérteni a logikád, de nem megy

ha elfogadom az okfejtést akkor lécci magyarázd meg nekem, hogy miért az a cél, hogy nőjjön az összes földterület?
miért jobb az hogyha a földterület folyamatossan nő? és miért rossz az, hogyha csökken?
továbbá: ha 10k-ig egy kis játékkal fel lehet menni, miért kell lehetőség, hogy játék nélkül is könnyedén lehessen felmenni? különösen annak fényében, hogy alapvetően, az 1/A-ról beszélünk, ami elviekben a hódító legfelső szintje, és mint ilyen szerintem az a jó ha nehezebb mint a többi, sőt nem az volna az evidens, hogy tamagocsizással ne lehessen a top30ország közé bekerülni?
Reply With Quote
  #27  
Old 11-06-2007, 22:44
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Fegya, próbálom megérteni a logikád, de nem megy

ha elfogadom az okfejtést akkor lécci magyarázd meg nekem, hogy miért az a cél, hogy nőjjön az összes földterület?
miért jobb az hogyha a földterület folyamatossan nő? és miért rossz az, hogyha csökken?
továbbá: ha 10k-ig egy kis játékkal fel lehet menni, miért kell lehetőség, hogy játék nélkül is könnyedén lehessen felmenni? különösen annak fényében, hogy alapvetően, az 1/A-ról beszélünk, ami elviekben a hódító legfelső szintje, és mint ilyen szerintem az a jó ha nehezebb mint a többi, sőt nem az volna az evidens, hogy tamagocsizással ne lehessen a top30ország közé bekerülni?
Ha a legelsők földterülete lényegében nem változik és az összes földterület csökken, akkor folyamatosan nő az átlagos földterületű játékos és a top közötti különbség. Így nőnek a távolságok a csoportban. Ha nőnek a távolságok, akkor nehezebb harcolni. Ennyi a logikám.

Azt gondolom, a harc szempontjából az lenne az optimális, ha az országok nagyjából egyenletesen helyezkednének el a pontlistán. Most nagyjából egyenletesen helyezkednek el az országok 300000 pont alatt azaz a 36. helytől lefelé. A 36. helyezett több, mint 500 körre van az élmezőnytől. Az utolsó helyezett sokkal közelebb van hozzá. Nem az lenne a normális, ha a 36. helyezett a tophoz lenne sokkal közelebb?
Ahhoz, hogy közelítsünk a harc szempontjából optimális egyenletes elhelyezkedéshez, a középmezőnynek is jóval feljebb kell kerülnie (vagy az első 25 orinak le kell fordulnia, de erre aligha számíthatunk). Ez pedig csak a felfedezés könnyítésével lehetséges.

Azt is láthatnád, hogy a top 30% határa is sokat csökkent az elmúlt évben. Most sokkal könnyebb a top 30%-t tamagocsizva elérni, mint 1 évvel ezelőtt.

Azt is valószínűnek tartom, hogy a top nagy távolsága és a mezőnytől való elszakadása miatt nagyon sokan reménytelennek tartják utolérésüket és ezért meg sem próbálják. Inkább lefordulnak.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #28  
Old 11-06-2007, 23:08
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ha a legelsők földterülete lényegében nem változik és az összes földterület csökken, akkor folyamatosan nő az átlagos földterületű játékos és a top közötti különbség. Így nőnek a távolságok a csoportban. Ha nőnek a távolságok, akkor nehezebb harcolni. Ennyi a logikám.
nekem meg valahogy pont fordított a logikám:
a mostani nagy távolságok a könnyű fedezés miatt alakultak ki, ergó ha visszakönnyíted a fedezést a topp újra elkezdhet nőni.

azt meg, hogy nehezebb harcolni, és ezáltal orit növelni, sokkal inkább a magas földleadásoknak köszönhető ki-be lépésnél, lévén ha boldog-boldogtalan fedezhet, senki nem fog harcolni.

Quote:
Azt gondolom, a harc szempontjából az lenne az optimális, ha az országok nagyjából egyenletesen helyezkednének el a pontlistán. Most nagyjából egyenletesen helyezkednek el az országok 300000 pont alatt azaz a 36. helytől lefelé
itt is eléggé más a meglátásom:
eleve nem 300k-ig folyamatos a pontlista hanem 400k-ig azaz a 25. helyezettig. mégis:

Legnagyobb egyéni foglalás tegnapról az 1. szinten:
2007-11-05 18:01:07 collateral (#306569) elfoglalt 247 hektárt 11ASD11 (#352584) országától.

gyakorlatilag 1/A-ban nincs 300 hektár feletti egyéni ütés, miért?
400k-n 600 hekiket kéne üssenek.
szal szerintem ott az egyenletes pontlista, mégse ösztönöz harcra.

Quote:
középmezőnynek is jóval feljebb kell kerülnie Ez pedig csak a felfedezés könnyítésével lehetséges.
vagy a kláncsaták lehetőségének kikönnyítésével..

Quote:
Azt is valószínűnek tartom, hogy a top nagy távolsága és a mezőnytől való elszakadása miatt nagyon sokan reménytelennek tartják utolérésüket és ezért meg sem próbálják. Inkább lefordulnak.
szerintem meg aki emiatt fordul, az nem is érdemli meg, hogy utolérje őket

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
(vagy az első 25 orinak le kell fordulnia, de erre aligha számíthatunk)
igen, ebben egyetértek, valamikor régen amikor változott a felfedezés valami topicban, mondtam, hogy a nagyorikat a megváltozott helyzetre való tekintettel le kéne hozni 700k-ra , és onnan mehetne az egyenrangú csata, de azt hiszem ebbe rajtunk kívül nem sokan mennének bele

Last edited by wand; 11-06-2007 at 23:12..
Reply With Quote
  #29  
Old 11-06-2007, 23:30
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Legnagyobb problémát a fedezésben ott látom, hogy ha olcsó a fedezés, akkor nem fogja megérni kitámadni mikor már leküzdötte valaki a hatalmas szakadékot a legközelebbi országig, és inkább fedez tovább.
Mit szeretnénk elérni a fedezéssel?
-alsóbb régiók közeledhessenek a tophoz
-egy szakadék szélén álló ország se akadjon el

Valami olyan képletet kellene kidolgozni, ami figyelembe veszi a helyezésed (nem feltétlenül a pontlistásat, lehet pl egy külön lista a rendszerben, ami a földterület szerint rangsorol, így nehezebben játszható ki), valamint azt, hogy milyen közel van a legközelebbi üthető ország (ezt mindenképpen %osan kellene meghatározni, hogy ne kelljen mindig módosítgatni az értékeit).
Részletesen nem volt időm kidolgozni egy javaslatot, de valami olyasmi rendszerre gondoltam, ami által ha valaki előkelő helyen van, ÉS van is a közelében üthető ország, akkor a két hatás egymást erősítve (négyzetesen) kiadna egy a mostanihoz hasonló értéket (terület növekedtével és/vagy közeledő üthető ország esetén drasztikusan növekvő katona igény), míg ha csak az egyik igaz (nagy ország nagy szakadék szélén, vagy kis ország sűrű mezőnyben), akkor kevesebb, míg ha egyik negatív tényező sem teljesül (relatív kicsi ország távoli ellenfelekkel), akkor olcsó lehetne a fedezés.

Példa értékként mondok egy top20%-tól és egy 10% méretbeli különbségtől emelkedő skálát.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 11-06-2007 at 23:33..
Reply With Quote
  #30  
Old 11-07-2007, 08:08
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Mi a relatív kicsi ori? Mi a távoli ellenfél?
Egy 9000 hekis ori kicsi? Vagy nagy? És ha 100 körön belül nincs üthető ellenfél?

Azt hallottam, hogy 10k alatt könnyű haladni. Igen? Szerintem ellenfél és piac nélkül már 4000 hekin is állati nehéz haladni... Ha kihegyezzük a fedezést 1/A-ra (tudom, az a játék csúcsa, oda kell eljutni, az a mérce, stb.), akkor abból az lesz, hogy aki nem az 1/A-ban játszik olyan országgal, amivel az A-ban tök könnyű haladni, akkor azzal pont azt érjük el, hogy nemámhogy játék lenne, de az a maradték 10% aktív ország is elmegy szabadságra, akik még ott vannak a halott csopikban hírmondónak. És ez igaz az idegennyelvű verziókra is.

Lásd: Angol 2/B... -39 körre ütögetünk, ütésenként kb 20 hektárt szerezve... És sokezer katonát elbukva. De még így is megéri (megéri... pff micsoda szó...), mert fedezni lehetetlen... Nincs piac. Illetve van, nagyjából uralom a piac bizonyos részeit is. És? Mit érek 20 millió rúnával, ha nincs kereslet rá? Vagy tekerccsel? Vagy akármivel? Hiszen nem játszik senki abban a csoportban... Hiába termelek, mint egy őrült, senki nem veszi meg. Ezért annyi történik, hogy naponta egyszer beveszem a piacot, és újra kiteszem.... Fillérekért sem lehet eladni semmit. Konkrétan nincs aki megvegye. Olcsóbb a nyersi meg a rúna, mint az 5. szinten...
1800 hektáron vagyok, egy tisztességes fedezéshez kell vagy 40k katona. Miből?

De igaz ez anarchra is. Magyar verzióra. VAgy az angol normál mellett a román normálra... meg még Isten tudja hol képtelenség haladni. Stb stb...

Úgyhogy én azt nagyon is támogatom, hogy annak kéne megnehezíteni, aki gigaorikkal mászkál, és annak könnyíteni, aki kicsivel. Az meg hgoy 10k hekis orival könnyű haladni, ismétlem, csoportfüggő. Nagyon is az. És elnézést a hozzászólásomért... De épp most jártam abban a bizonyos 9k hekis orimban, és majdnem elsírtam magam... Ilyen 100 millió rúnákat fordítok át katonába, és fedezésre... Ha így haladok is, legalább 1 év, mire megközelítem a TOP30 alját... Viszont a készleteim el fognak fogyni. Kb 10-11k hekinél. A top meg valahol 13-14k környékén lehet...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
17. Felfedezés Ati Hódító Kézikönyv 3 07-11-2007 17:11
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 15:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu