Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #381  
Old 05-21-2010, 18:38
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Ha hiszed, ha nem, erre tegnap gondoltam én is. Sőt, majdnem nyitottam neki topicot az Általános beszélgetések / Viccek topicban.

Elvben lehetséges lenne, de agyon kéne szabályozni, és még úgy sem lenne tökéletes. Rengeteg visszaélésre adna lehetőséget.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #382  
Old 05-21-2010, 18:55
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

szerintem le kellene szűrni a kezdőket és nem kezdőket. és én csak a "kezdők"-nek adnék könnyebb fordulási lehetőséget.

a kezdők lehetnének azok, akiknek nincs normál szinten több személyiségű országa, és azoknak az egyszerűség kedvéért lehetne top50 a határ. de B-ből a "kezdők" nem tudnának ezzel a megfeleléssel országot fordítani. ezzel nincs megoldva a top30 emelkedése, de talán némi kedvet adna azoknak akik először járnak A-ban. ha top40 lenne mindenkinek a határ azzal sem oldódna meg semmi, fél év múlva már top50et követelne a nép...
Reply With Quote
  #383  
Old 05-21-2010, 19:47
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

továbbra se értem miért nem jo az hogy legyen egy 6000 heki hogy aki fordulni akar az fordulhasson

a top 30 meg legyen annak aki a B-ből akarja forditani az oriját


már nagyon tulkombináljátok az egészet

a % azaz a 30-40 azért nem jo mert most ma megoldja a poblémát, de egy idő után megint tolodna a az értéke


ja hogy küzdjön meg??
ez hülyeség. 2400-on lehet max lépni de nem mindenki ott lép fel és nem mindenki meg gazdag klánba és nem mindenki lép fel vagyonokkal
van aki mondjuk 2000 hekin lép fel vagy kevesebbel (nem tudom mennyi most a 2-be a top 30)
el kell jutni a 6000 hekire (vagy legyen 7000 ), az pedig nem piskota egy kis orinak, föleg ha pénze sincs.

most Pl a top 30-ba ami kb legyen 8-9000 heki. Esélye sincs odajusson emberi idöbe

2 lehetőség van
vagy fixre tesszük a fordulást
vagy megemeljük a 2-be lévő max hekit

lassan vagy 5x annyit kell menni hogy top 30-ba kerüljünk az egybe, aránytalan a többi szintett nézem, és pl ha én lennék ilyen helyzetbe lehet inkább hagynám a francba és keresnék másik játékot ahol sikerélményem legyen. Gondolom nem ez a cél.

tessék meg is indokoltam

Last edited by richardka; 05-21-2010 at 19:50..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to richardka For This Useful Post:
  #384  
Old 05-21-2010, 19:52
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by tisztelet63 View Post
szerintem le kellene szűrni a kezdőket és nem kezdőket. és én csak a "kezdők"-nek adnék könnyebb fordulási lehetőséget.

a kezdők lehetnének azok, akiknek nincs normál szinten több személyiségű országa, és azoknak az egyszerűség kedvéért lehetne top50 a határ. de B-ből a "kezdők" nem tudnának ezzel a megfeleléssel országot fordítani. ezzel nincs megoldva a top30 emelkedése, de talán némi kedvet adna azoknak akik először járnak A-ban. ha top40 lenne mindenkinek a határ azzal sem oldódna meg semmi, fél év múlva már top50et követelne a nép...
láttam kezdőt kék 3-assal. Legalábbis ahogy viselkedett. Most vagy vette az orit vagy örökölte, de hogy a játékot nem ismerte az fix.

Innentől mi is szürné ki??
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to richardka For This Useful Post:
  #385  
Old 05-21-2010, 20:06
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
láttam kezdőt kék 3-assal. Legalábbis ahogy viselkedett. Most vagy vette az orit vagy örökölte, de hogy a játékot nem ismerte az fix.

Innentől mi is szürné ki??
aki vette az oriját annak nem is szeretném megkönnyíteni a fordulást. ha ennyi esze van, hogy más tollával ékeskedik, akkor így járt. ha meg van 3asa annyira láma nem lehetett, ha fel tudott már menni párszor A ban a top30-ba. nem is értem mit dühöngsz..
Reply With Quote
  #386  
Old 05-21-2010, 20:11
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
láttam kezdőt kék 3-assal. Legalábbis ahogy viselkedett. Most vagy vette az orit vagy örökölte, de hogy a játékot nem ismerte az fix.

Innentől mi is szürné ki??
miért ne lehetne sajátja? Aban topbafedez elffel és bből forog.. ehhez nem kell tudni játszani..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #387  
Old 05-21-2010, 20:11
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

arra, hogy mindenki küzdjön meg a kék számért, meg hogy versenyezzen a többi lefordulni vágyóval megint csak a saját példámat tudom felhozni: betonelfként fedezgetek és csaigatempóban haladok a top felé. nem küzdök senkivel, ha nagy ritkán leföldelnek, akkor káromkodva elkönyvelem, hogy egy hónappal megint hosszabb lesz az idő, míg felérek. nem versenyzek, legalábbis nem a szó pozitív értelmében. lesz kék számom előbb-utóbb, csak idő kérdése. az ilyen "küzdésre" való szorításnak mi értelme? nem érzem úgy, hogy hú de kiérdemlem ezzel a plusz személyiséget, a csoportot meg akadályozza a sok hozzám hasonló.

Én továbbra is azt tartanám megoldásnak, hogy a B-ből fordulást hagyjuk így, az A-ból meg lehessen fordulni hagyományosan, az azonnali kék számért, vagy kedvezményesen, top50%-ban eltöltött körök után, de csak második ilyen lefordulás után járjon a kék szám. ez szerintem se nem bonyolult, se nem borítja fel túlzottan a jelenlegi rendszert.
Reply With Quote
  #388  
Old 05-21-2010, 21:35
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Csakhogy ha fix hektár van, akkor jócskán megnő a játékosállomány, így a potenciális célpontok száma, a csoportban lévő gazdasági javak száma, így olcsóbb lesz az egység, miközben könnyebb a haladás. Ezért sokkal könnyebben elérhető lesz a 6k heki 1 év múlva, mint most, ezért állítani kéne. Azzal viszont ott lennénk, ahol most.

Továbbra is a top30-top40 mellett török lándzsát, egyetlen buktatójának azt látom, hogy lehetséges, hogy az elfek továbbra is fedezgetnek a top30-ért, ezért a top40-t is ezek az elfek töltik meg, akik nem akarnak majd lefordulni.
Ja, aszittem az jó, ha megnő a játékosállomány... Én kérek elnézést.

Egyébként valóban. megnő a potenciális célpontok száma is! Navégre! Lesz értelme 1/A-nak! Lesz kit ütni! Ollé!
Olcsóbb lesz az egység? És? Fedezgess csak. Fogom, aztán leverem rólad. Mert végre lesz értelme hadizni normálisan. Nem 70% barakkos orkokkal...
Mivel nem lesz élet-halál kérdése 1-200 heki elvesztése, időbel a betonklánok is fellazulnak, illetve nem jön létre több, mert minek? Hiszen könnyebb lesz haladni felfelé. Fedezéssel is, meg ütéssel is.
Éppen ezért nem lesz olcsóbb a katona sem a piacon. (Hacsak a paicot a kezükben tartók nem döntenek úgy, hogy lenyomják az árakat... Márpedig ebben az esetben nem a javaslatom a hibás, hanem a piacmágusok...)
Miért lenne olcsóbb? Több ütés lesz, meg több fedezés. Pontosan annyival több ori fog termelni, ahánnyal több lesz a csoportban...
Következésképpen: nem lesz olcsóbb a katona. Ha meg igen, az nem a játékosállomány megnövekedése miatt.

Miért érzem úgy, hogy akik jelenleg a top-ban vannak, azoknak valahol mélyen egyáltalán nem érdekük, hogy mások is odakerüljenek?
Többek között mert ha % módosítás történik, akkor az a problémát nem oldja meg... Nem értem mire jó egy olyan javaslat, ami még csak nem is befolyásolja a jelenlegi helyzetet.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #389  
Old 05-21-2010, 21:40
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ha jól értettem a javaslatot, akkor a top40%-ban csak azok a körök ketyegnének, amik az A-ból való forduláshoz szükségesek. Ha valaki B-ből szeretné forgatni a többi oriját, ugyanúgy a top30%-ot kellene teljesítenie.
Valóban. Csak azt nem veszi senki észre, hogy ha %-ban van megadva, akkor rohadtul mindegy, hogy a top40-ben vagy a top30-ban vagyok bent. Mert a top40 alját MINDENKÉPPEN emelem...

Nem értem, miből gondoljátok, hogy ha az elfek betömörülnek a top30-ba, hogy B-ből foroghassanak, akkor az miért nem lesz hatással a top40-re... Felhúzzák a top40 alját.
Tehát a csoport egyre nehezebbé válik. (Lásd: jelenlegi helyzet.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #390  
Old 05-21-2010, 21:42
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Az, hogy nem változna semmi, egyszerűen nem igaz.
Alapból 1300 hekivel lejjebb lenne a top határa.
1 hétig? 2? esetleg 1 hónapig? És aztán?
Nyílna egy új topic ilyen címmel: "1/A-ból való fordulás könnyítése 2.".
Köszi.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 19:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu