Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 05-19-2010, 16:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A témára visszatérve...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 05-19-2010, 16:11
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A témára visszatérve...
A témára visszatérve.. ha már mindenképp könnyíteni szeretnénk, én a fellépési maximumhoz képest egy fix hektár kijelölésében látok fantáziát, ami vagy személyiségenként növekszik vagy nem.

Ill. ha már így hirtelen eszembe jutott, Csempe barátunk felvethetné mégegyszer egy korábbi ötletét, mely szerint be lehetne jelölni, hogy ki-milyen hosszúságú játékra szeretne berendezkedni A-ban.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #223  
Old 05-19-2010, 16:11
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hol tartunk tehát, ha NEM akarjuk lefordítani az összes 1/A-s országot, ha NEM akarjuk az 1/A csoportot újraindítani, és ha NEM akarjuk, hogy az 1/A-ban játszani szeretők csakazértse játszhassanak? Merthogy ezek alapfeltételek.
Elfogadhatónak találnál egy olyat, hogy aki x ezer kör óta van az 1/A topjában, annak országa ne legyen beleszámolva a topkövetelményekbe?
5-8-10k-ra gondolok kb.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #224  
Old 05-19-2010, 16:26
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hol tartunk tehát, ha NEM akarjuk lefordítani az összes 1/A-s országot, ha NEM akarjuk az 1/A csoportot újraindítani, és ha NEM akarjuk, hogy az 1/A-ban játszani szeretők csakazértse játszhassanak? Merthogy ezek alapfeltételek.
Ezek már most teljesültek
Kérdés hogy ezen kívül még mi is a cél? Hogy a kezdők, kevesebb szabadidővel rendelkezők is kék számokhoz jussanak, vagy hogy több aktív játékos legyen A-ban? Azt akarjuk, hogy a személyiségeknek hosszú távon is megmaradjon az "értéke", esetleg több aktív játékost, akik nem csak a fordulgatásra hajtanak?
Mert ha csak azt szeretnénk elérni, amit a téma címe mutat, hogy könnyitsünk az A-ból való forduláson, akkor én is azon a véleményen vagyok, hogy legyen "fix top" játékosok számától függetlenül, és máris lehet fordulgatni...
Ha meg van más cél is amit érdemes egy kalap alá venni ezzel, akkor megint más a vélemény...
Reply With Quote
  #225  
Old 05-19-2010, 16:30
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Elfogadhatónak találnál egy olyat, hogy aki x ezer kör óta van az 1/A topjában, annak országa ne legyen beleszámolva a topkövetelményekbe?
5-8-10k-ra gondolok kb.
Ezzel szerintem így hirtelen annyi baj lehet, hogy akinek most megvan az az x ezer kör, azt ugye nem számoljuk. Előbb utóbb mindenkinek meglesz, és nem lesz követelmény semmi, csak az idő, vagyis bárhogy lépsz fel egy idő múlva B-ből, elkezd ketyegni egyből az A-s top is, mert mindenki annyi időt fog eltölteni ott, hogy B-ből tudjon fordulni. Vagyis ez szerintem nem jó. Bár hogy mikor esik ki topból, azt meg megjósolni sem tudom ezzel az ötlettel
Reply With Quote
  #226  
Old 05-19-2010, 16:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ill. ha már így hirtelen eszembe jutott, Csempe barátunk felvethetné mégegyszer egy korábbi ötletét, mely szerint be lehetne jelölni, hogy ki-milyen hosszúságú játékra szeretne berendezkedni A-ban.
Miért jó, ha valaki bejelöli, hogy milyen hosszúságú játékot akar játszani?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #227  
Old 05-19-2010, 16:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Elfogadhatónak találnál egy olyat, hogy aki x ezer kör óta van az 1/A topjában, annak országa ne legyen beleszámolva a topkövetelményekbe?
5-8-10k-ra gondolok kb.
Erre délelőtt írtam számokat, és drasztikus könnyítésnek tartom. Nem a "nagyon-nagyon" kategória, hanem még annál is sokkal-sokkal nagyobb könnyítés.

5000 körnél jutottunk el oda, hogy a mostani érték FELÉT kell elérnie.

A 8000 kör egy érdekes változást hoz: itt MÁR 283ezer pontnál kezdődik a top30% határa (szemben az 5000 kör fölött "kiesők" 232ezer pontjával.)

Ha csak a 10ezer kör alattiak számítanak, akkor ismét emelkedünk 307ezer pontra.

Nem egyenletes tehát a teljesítendő pont elérése, mert hol a magasan lévő országok közül esik ki több, hol az alacsonyan lévők közül.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #228  
Old 05-19-2010, 17:30
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Erre délelőtt írtam számokat, és drasztikus könnyítésnek tartom. Nem a "nagyon-nagyon" kategória, hanem még annál is sokkal-sokkal nagyobb könnyítés.
Délelőtt sztm sima körökről volt szó, de Csempe topkörökről beszél. Ami sztm szinoním a top50%-os verzióval.
----

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Ez nem az én javaslatom volt, csak 772 topkörrel? ...
Nem.

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Nagyobb top% legyen, mondjuk 40-50%? ...
__________________

Reply With Quote
  #229  
Old 05-19-2010, 17:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Délelőtt sztm sima körökről volt szó, de Csempe topkörökről beszél. Ami sztm szinoním a top50%-os verzióval.
Én topköröket írtam. Mit értesz sima körök és topkörök alatt?

Én a következőt számoltam:

Adott az összes ország, a továbblépéshez a top30%-ban bent kell lenni. Ez van most.

Ezután vettem csak azokat az országokat, akik kevesebb mint 2000 (és a többi szám) kör óta játszanak. (Vagyis a továbbjutás szempontjából lényegtelennek vettem azokat, akik régebbóta vannak az 1/A-ban.) Ebből lett egy országlista, aminek vettem a top30%-át, és ezt az értéket írtam a fórumra.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #230  
Old 05-19-2010, 17:38
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

2400 a max ahonnan fel lehet lépni az 1-be

nem lenne egyszerübb ha mondjuk ha valaki fordulni akar akkor mondjuk 6000 hekinél lefordulhasson??

ha meg valaki a másik oriját akarja forgatni a B-ből akkor annak a top 30 kell??

igy nem olyan nagy könnyités lenne. Egyszerü lenne és nem bolygatná nagyon meg a mostani szabályokat

Jelzem 2400-rol is el kell jutni 6000-re ami nem kevés heki sööt.

ááh hülyeségeket beszélek, pedig tök logikus lenne ez a lépés.

Innentől meg felesleges a rinyálás hogy magasan van a top 30 és nem tudok fordulni, elmegy a kedvem nincs annyi időm játszani stb stb

ha fordulni akar akkor szépen lefordul 6000 hekin mondjuk 500 kört eltöltve felette

ha meg játszani szeretne és felmenni a giga orik mellé akkor meg játszik tovább

egyre nagyobb a szakadék a 2 max hekilépés és a top 30 között . Tény kellene valamit lépni

innentől megszünne az hogy jujj fedeznem kell pár hekit mert kiesem a topbol

azt a rigo lassan már 10 ezer heki felett van

És akkor még nem is beszéltünk arrol hogy az orik nagy többsége 2400 heki alatt lép fel. Mire szegény összetamagocsizik, meg elkezd fedezni addig hogy elérje azt a top 30-as határt, addig megint kitolodik vagy a duplájára.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 04:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu