Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 02-06-2007, 18:35
opp opp is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 12
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Everlasting View Post
Messze az óriás a legjobb varis.

Egy esetben tudom elképzelni a gnóm varist-bár az elf ott jobb- ha tolis szövi tagjaként ő is tart tolit, annyit amivel befér a hadis orikhoz.-azaz toli szinten csak a eredeti tolisoktól kell félnie. Mivel a vari támadó ereje nagyobb mint az elfnek adódhatnak helyzetek hogy a jobb a szöviben-de....

Egy hadis ork a 8 tábornok miatt tarthat szerintem 12-13%-nyi tolit és álltalába tartanak is ha csak nincs kiélezve , ami szövi miatt nem nagyon fontos(főleg ha tanya free)
szóval, ha ezt tul akarja szárnyalni akkor elég komoly mennyiségü tolvajt kell tartani és akkor se sok értelme van mert ha az ork okosan játszik akkor kárt nem tud benne tenni
emiatt lényegesen kevesebb a varija, vagy nincs elég védelme és az ork már simán beveri legalább 2 sereggel mészárlásra szövi segitséggel, ha nem töbször
és a másik, ahogy én láttam egyre kevesebb az olyan szövi ahhol van egy ork a szövibe(sajnos) szóval emiatt is szerintem a gnóm vari továbra is halott ötlet
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 02-06-2007, 18:56
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by opp View Post
Egy hadis ork a 8 tábornok miatt tarthat szerintem 12-13%-nyi tolit és álltalába tartanak is ha csak nincs kiélezve , ami szövi miatt nem nagyon fontos(főleg ha tanya free)
szóval, ha ezt tul akarja szárnyalni akkor elég komoly mennyiségü tolvajt kell tartani és akkor se sok értelme van mert ha az ork okosan játszik akkor kárt nem tud benne tenni
emiatt lényegesen kevesebb a varija, vagy nincs elég védelme és az ork már simán beveri legalább 2 sereggel mészárlásra szövi segitséggel, ha nem töbször
és a másik, ahogy én láttam egyre kevesebb az olyan szövi ahhol van egy ork a szövibe(sajnos) szóval emiatt is szerintem a gnóm vari továbra is halott ötlet
12-13% kocsma nagyon sok egy orknak. Mfbe úgyis letképtelen, a szövi meg ott van mellette, nekem 10% a max de az is csak 200-400 heki körül ahol még sok a kóbor tolis. Mellesleg meggondolandó hogy 5. szinten érdemes e 8 tábit tartani, igazából csak magas hekin van értelme. Egy gnóm varis ( tegyük fel hogy létezik ilyen ) csak azért nem tudna kihívást jelenteni egy orknak mert nem tudja tekizni. Nem tudom összehasonlítani valahogy a kettőt
Azonban megvetem a gnóm varisokat
Reply With Quote
  #43  
Old 02-06-2007, 19:05
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default


gnóm vari kontra ork

ne vicceljünk
Reply With Quote
  #44  
Old 02-06-2007, 19:09
Everlasting Everlasting is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 141
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A gnóm varis nem tekizi ki,de a többi szövitag igen. És ha háborúról van szó akkor a gnóm varis vidáman viheti az embert, a tanyafree ork hadisten azért megérzi a dolgot.Az első ütés kör után már nem fog menni sehova,csak óriási anyagi áldozatokkal.
tipikusan a toliszövi elleni háborúban lehet tudni hogy üthet az ork először, de nem fog utoljára.Lehet hogy a szövije győz,de ő már nem vesz részt a harcokban...

Nyilvánvaló, hogy a gnóm sokat veszít védőerőben az elf varival szemben,de támadóerőben nyer valamennyit.Bevállalhatónak látom,attól függően hogy milyen csoportról van szó
Reply With Quote
  #45  
Old 02-06-2007, 19:13
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Everlasting View Post
A gnóm varis nem tekizi ki,de a többi szövitag igen. És ha háborúról van szó akkor a gnóm varis vidáman viheti az embert, a tanyafree ork hadisten azért megérzi a dolgot.Az első ütés kör után már nem fog menni sehova,csak óriási anyagi áldozatokkal.
tipikusan a toliszövi elleni háborúban lehet tudni hogy üthet az ork először, de nem fog utoljára.Lehet hogy a szövije győz,de ő már nem vesz részt a harcokban...

Nyilvánvaló, hogy a gnóm sokat veszít védőerőben az elf varival szemben,de támadóerőben nyer valamennyit.Bevállalhatónak látom,attól függően hogy milyen csoportról van szó
10 millió változat létezik
-lehet h a gnóm varis elmegy aludni ( mint a rendes emberek) addig meg az ork kivégzi,
- lehet h 2 szöviteg nincs gépnél
-lehet h az orknak van pár milliárdja a piacon a gnómnak meg semmi ( ha valaki olyan hülye h gnómmal vari legyen akkor nem hiszem h lenne neki )
.
.
.
.
Reply With Quote
  #46  
Old 02-06-2007, 19:25
opp opp is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 12
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Everlasting View Post
A gnóm varis nem tekizi ki,de a többi szövitag igen. És ha háborúról van szó akkor a gnóm varis vidáman viheti az embert, a tanyafree ork hadisten azért megérzi a dolgot.Az első ütés kör után már nem fog menni sehova,csak óriási anyagi áldozatokkal.
tipikusan a toliszövi elleni háborúban lehet tudni hogy üthet az ork először, de nem fog utoljára.Lehet hogy a szövije győz,de ő már nem vesz részt a harcokban...

Nyilvánvaló, hogy a gnóm sokat veszít védőerőben az elf varival szemben,de támadóerőben nyer valamennyit.Bevállalhatónak látom,attól függően hogy milyen csoportról van szó
ha jó az ork nincs otthol tekije !
támadást indit és a tolis szövi inditja a lóvét a a támadáskor teki be ütés teki ki
embert lop és akkor ?
ha ráteszi a vihart akkor is van néhány hulla, vagy mf varis a közelbe akihez befér embert lopni
ha meg az orkhoz befér a gnóm tolival akkor bajba van varival létszám szempontjából
és aki szövibe orkkal van az egy idő után ugyis hozzászokik, hogy ő tölti be a boxzsák szerepét(legalább is én már ezt megszoktam) és addig is 4 országot foglal le egyedül amig a 3 másik társa nullára vágja az egész szövit akkor mehet az anyagi támogatás, mivel földért lazán belibben szinte bárhova és már vissza is ment a többiekhez.......
de ez már nem ehhez a témához tartozik szóval részemről ennyi
Reply With Quote
  #47  
Old 02-06-2007, 19:41
Everlasting Everlasting is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 141
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Független attól hogy gnóm-e vagy sem a varis, ha meglepetésből támadnak illetve ha nincs gépközelben 2 szövitárs amikor szövitámadás jön mindenkinek fáj.
Ilyen lehetőséget lehet találni dögivel.
Igazán az alap témára kívántam válaszolni: szerintem lehet olyan helyzet amikor a gnóm varis működőképes ,de nagyon ritka és túl sok áldpzattal jár.
A tolis szövi esetében is az elf valószínűleg jobb a helyére,de néha a gnóm lenne az erősebb.
(az orkos dologról meg annyit,hogyha őt kiütik akkor a szövi másik hadisa is nagyon gyengül és lássuk be nem művészet tolival- varival elintézni. Általában egy tolis szövivel számolhatunk úgy hogy sok pénze van és kibíbrja az első csapkolódást)

Last edited by Everlasting; 02-06-2007 at 19:44..
Reply With Quote
  #48  
Old 02-06-2007, 20:13
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by opp View Post
ha jó az ork nincs otthol tekije !
támadást indit és a tolis szövi inditja a lóvét a a támadáskor teki be ütés teki ki
embert lop és akkor ?
ha ráteszi a vihart akkor is van néhány hulla, vagy mf varis a közelbe akihez befér embert lopni
ha meg az orkhoz befér a gnóm tolival akkor bajba van varival létszám szempontjából
és aki szövibe orkkal van az egy idő után ugyis hozzászokik, hogy ő tölti be a boxzsák szerepét(legalább is én már ezt megszoktam) és addig is 4 országot foglal le egyedül amig a 3 másik társa nullára vágja az egész szövit akkor mehet az anyagi támogatás, mivel földért lazán belibben szinte bárhova és már vissza is ment a többiekhez.......
de ez már nem ehhez a témához tartozik szóval részemről ennyi
OFF akkor már:

Mit csinál egy ork ha gyújtanak nála embert lopnak szárazvihart rajta ( ez tfnél nem téma ).
Azért már megérzi. Varival meg egy gyengébb hadis-varis is befér hozzá.
Tekiben játszhatja a haditeki bevesz kitesz dolgot, de akkor mi lesz a mező ( tf esetében megint nem ) laki, mágia és tolitekikkel? Na meg azt modnom se kell hogyha 1 kört veszít a karaván miatt az se kellemes Merthogy ha nincs, akkor ugye még a hadisok is befrnek kb mindenfélére, és a varikat is alig fogja felrakni. Na meg azt ne is nézzük, hogy védéskor és támadáskor is veszi a tekit? Mert hogy tuti vissza is kísérik, akkor meg már nézhet. Plusz a napi 5 piac igencsak limitálja a dolgot. Szóval ez mind szép és jó, de szerintem nem A-ról van szó.
Merthogy 1/A-ban ezt mindenki megjátssza, de ott már aki gnóm varisnak adja a fejét...
Reply With Quote
  #49  
Old 02-06-2007, 20:29
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

az vagy hülye vagy kísérletező kedvében van
Reply With Quote
  #50  
Old 02-06-2007, 23:49
Everlasting Everlasting is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 141
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Igen, a gnóm varist bárhogy eröltetjük az A*ban még véletlen sem sikerül indokot lelni hogy miért.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
hadi, vari, toli Burning Általános beszélgetés Hódítós témákban 30 11-15-2006 19:22
Ork és Gnóm Synkel Általános beszélgetés Hódítós témákban 10 10-09-2006 19:15
1 körös védelem vari Életfa#2 Nem hiba 1 08-10-2006 17:53
GNÓM vs. ÓRIÁS.. melik jobb? Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 91 08-06-2006 20:19
Nulla presszós gnóm... vonos82 Segítség 42 06-23-2006 17:54


All times are GMT +1. The time now is 17:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu