Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-12-2007, 10:25
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post Szövihez belépés csak limitált okkal.

Sziasztok!

Szeretném elérni, hogy a szövihez/klántárshoz való belépés csak 1-2 kivétellel lehessen megcsinálni bünti nélkül.
Sajnos tapasztalat, hogy vannak olyan országok, akik belépkednek a szövihez, varázslatokat tesznek fel, piacoznak, építkeznek, bontanak, mindenféle bünti nélkül.
Ugyan harci akciókat nem indítanak, de már az is, ha valaki a szövnél bont (miközben pl épp támadás van ellene, így az ellenfél felülről megy be már), felfoghatjuk harci akciónak.
Vagy pl a védelem varázslat felrakása is ilyen lehet...

Ezért kérem a tisztelt Adminoktól/fejlesztőktől, hogy próbáljanak olyan szűrőt fejleszteni, ami megszűri ezeket a belépéseket is.

Természetesen vannak olyan akciók, amik sajnos nem megoldhatóak a szövihez való belépés nélkül.

Ilyen dolgot csak 3 esetben engedném:
- az angolban (talán a románban is) a vip-elés (mivel ott csak utalással, vagy netes fizetéssel lehetséges)
- a szabadság gomb megnyomása (pl a havernak elment a nete, nem tud wap-olni, épp kórházban van és megkér valakit, hogy tegye el szabira
- a klánból való kilépés (ez ugye csak akkor, ha az illető a szövivezér (nem szavazásos módon), vagy pedig ő a legrégebbi a klánban, így csak ő léphet ki, még a vezér sem teheti ki)

Mik a vélemények?
Sponsored Links
  #2  
Old 02-12-2007, 10:28
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Sziasztok!

Szeretném elérni, hogy a szövihez/klántárshoz való belépés csak 1-2 kivétellel lehessen megcsinálni bünti nélkül.
Sajnos tapasztalat, hogy vannak olyan országok, akik belépkednek a szövihez, varázslatokat tesznek fel, piacoznak, építkeznek, bontanak, mindenféle bünti nélkül.
Ugyan harci akciókat nem indítanak, de már az is, ha valaki a szövnél bont (miközben pl épp támadás van ellene, így az ellenfél felülről megy be már), felfoghatjuk harci akciónak.
Vagy pl a védelem varázslat felrakása is ilyen lehet...

Ezért kérem a tisztelt Adminoktól/fejlesztőktől, hogy próbáljanak olyan szűrőt fejleszteni, ami megszűri ezeket a belépéseket is.

Természetesen vannak olyan akciók, amik sajnos nem megoldhatóak a szövihez való belépés nélkül.

Ilyen dolgot csak 3 esetben engedném:
- az angolban (talán a románban is) a vip-elés (mivel ott csak utalással, vagy netes fizetéssel lehetséges)
- a szabadság gomb megnyomása (pl a havernak elment a nete, nem tud wap-olni, épp kórházban van és megkér valakit, hogy tegye el szabira
- a klánból való kilépés (ez ugye csak akkor, ha az illető a szövivezér (nem szavazásos módon), vagy pedig ő a legrégebbi a klánban, így csak ő léphet ki, még a vezér sem teheti ki)

Mik a vélemények?
Ertem, tehat ha a szovim eljon hozzam vendegsegbe, ne lephessen be piacozni mondjuk a gepemrol? Ezt a FAQ is megengedi....
__________________
Remedy
  #3  
Old 02-12-2007, 10:32
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ertem, tehat ha a szovim eljon hozzam vendegsegbe, ne lephessen be piacozni mondjuk a gepemrol? Ezt a FAQ is megengedi....
Azt hogy ha nálad van beléphessen piacozni??
  #4  
Old 02-12-2007, 10:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Ilyen dolgot csak 3 esetben engedném:
- az angolban (talán a románban is) a vip-elés (mivel ott csak utalással, vagy netes fizetéssel lehetséges)
Öööö, hát ja, végülis ez jobb, mint az országtörlés, mert bevipelem lopott kártyával, aztán nemcsak az orija lesz törölve, de még a rendőrségre is mászkálnia kell, hogy tisztázza valahogy magát, hogy nem ő lopott bankkártyát...

Igazából nem látom, hogy miért kéne bárkinek is megadnod a belépőadataidat, úgyhogy ne tedd.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 02-12-2007, 10:41
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Viz View Post
Azt hogy ha nálad van beléphessen piacozni??
Idézet súgóból :


Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. Szövetségben vagyok, és nem mindig férek hozzá a géphez, ezért meg szeretném kérni a szövetségesemet, hogy időnként nézzen rá az országomra. Lehet ebből baj?
Igen, lehet.

Először is bármikor ellophatják országodat, ha valakinek megadod a belépési adataidat, amivel több hónap munkáját tudják pillanatok alatt tönkretenni. Ha olyan valakinek adod meg az adatokat, akiben megbízol, az sem garantálja, hogy hozzá nem lépnek be illetéktelenek, és nem szerzik meg a Te adataidat is.

Ezen túlmenően, ha bármilyen egyéb gyanús jel, akció párosul az országokhoz, akkor az egy helyről való belépés elegendő plusz bizonyítéknak számít a szabálytalanság megállapításához, így országod akár az anarchista csoportba is kerülhet, az ezzel járó büntetésekkel együtt.

Ezért SEMMIKÉPPEN nem javasoljuk, hogy a szövetségesek egymásnak megadják belépési adataikat, és egymás országát gondozzák.
Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. A szövetségeseimmel néha összejövünk nálam egy bulira, és mindenki itt nézi meg az országát az én gépemről. Mire figyeljünk?
Ez nem egy túl szerencsés felállás. Ha mindenképpen muszáj, akkor védővarázslatok felrakása, piacozás a maximum. Semmilyen akciót ne indítsatok ilyen esetben. Amennyiben ez más gyanús tényezőkkel, akciókkal párosul, sajnos az anarchista csoportba helyezést kockáztatja, ezért az ilyen helyzeteket nem ajánljuk.
Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. Időnként összejövünk a haverokkal egy-egy bulira nálam, és olyankor az én gépemről nézi meg mindenki az országát. Nem vagyunk szövetségben szerencsére. Ebből lehet valami baj?
Ha külön emberek országairól van szó, akkor ebből nem valószínű, hogy gond lehet.
  #6  
Old 02-12-2007, 10:43
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyre több topic van ezzel a "megadom a jelszavamat a havernak, de mi lesz, ha valami rosszat tesz" témával. Én még sohasem adtam meg senkinek az adataimat, nem is fogom, pedig évek óta gyakorlatilag ughyanazokkal az emberekkel vagyok szövetségben, és 100%-osan biztos vagyok benne, hogy nem élnének vissza a bizalmammal. Ha nagyon nem tudom megoldani az országom irányitását (piac, ilyesmi), akkor elmegyek szabadságra, de nem fogok idegeskedni amiatt, hogy mi lesz a távollétemben, anarchba kerülök, vagy csak elszúrják a dolgaimat...
  #7  
Old 02-12-2007, 10:44
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Viz View Post
Azt hogy ha nálad van beléphessen piacozni??
Igen, az. Miert nem olvasod el inkabb?
__________________
Remedy
  #8  
Old 02-12-2007, 10:47
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Igen, az. Miert nem olvasod el inkabb?
Értem, csak nem tudom most neked miért ez jutott eszedbe egyből Kisbér hsz-éből.
  #9  
Old 02-12-2007, 10:48
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Viz View Post
Értem, csak nem tudom most neked miért ez jutott eszedbe egyből Kisbér hsz-éből.
Mert pl o ezt szabalytalannak szeretne minositeni.....
__________________
Remedy
  #10  
Old 02-12-2007, 10:50
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én ammondó vagyok, hogy mindenki korlátaihoz mérten csakis és kizárólag a saját gépéről vagy telefonjáról lépkedjen be a asaját orijába.
Semmilyen korlátokat nem szabnák. Ha lehet piacozni, akkor már lehet varázslatot is feltenni, majd karavánozni is, építeni, bontani, képezni, fokozni.... stb.
Nem táogatom sem az alapötletet, sem egyik olyan multbéli vagy jövendőbeli javaslatot, ami lehetővé teszi mások országába való belépést saját, illetve saját országba való belépést más hódos gépéről, telójáról.
Mindig vannak kiskapuk és minél lazább a korlátozás, annál több a kiskapu azaz a lehetőség a szabálytalan játékra.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu