Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-09-2012, 02:00
empty empty is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Helytartó katonaképzés

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség.

1/a.A Ht nem képzi az alap katonáimat, holott sztem minden feltétel adott.
üres helyem van, fegyver van/termelem/, népesség is van/hogy ne menjek mínuszba/és még pénz is akad.

A ht beállításai: alap katonák képzése, körönként 500, egyszerre max 1000,
képzés a szabad helyeken túl is. képzés felfüggesztése ha a néphiány meghaladja az 500 főt.

hol a hiba? általában véve, és a többi orimban is rendesen mennek a dolgok, ez esetben mégsem.
Sponsored Links
  #2  
Old 01-09-2012, 11:37
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by empty View Post
Sziasztok!

Kéne egy kis segítség.

1/a.A Ht nem képzi az alap katonáimat, holott sztem minden feltétel adott.
üres helyem van, fegyver van/termelem/, népesség is van/hogy ne menjek mínuszba/és még pénz is akad.

A ht beállításai: alap katonák képzése, körönként 500, egyszerre max 1000,
képzés a szabad helyeken túl is. képzés felfüggesztése ha a néphiány meghaladja az 500 főt.

hol a hiba? általában véve, és a többi orimban is rendesen mennek a dolgok, ez esetben mégsem.
Szerintem ez az egyszerre max 1000 lehet a hiba. 20kör alatt az 500 10000 katonát jelent. 2x képez, majd elérte az ezret és leállt.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #3  
Old 01-09-2012, 12:17
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Vagy a HT mindig berakja a termelt fegyvert a raktárba, viszont ki nem vesz, mert nem kapott rá felhatalmazást.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #4  
Old 01-09-2012, 18:13
empty empty is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

eddig működtek a beállítások, a ht pedig cska pár körönként rak fegyvert a raktárba, de a körönkénti termelés elég lenne bőven hogy képezzen.
Az érdekes az, hogy egy dekát sem képzett, holott van 4k üres helyem.. se 500 at se 20at egyet sem..
  #5  
Old 01-09-2012, 18:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ehhez látni kellene az összes beállítást, túl sok minden befolyásolja ezt, sokkal több, mint amiket felsoroltál.
__________________
Hódító * Queosia
  #6  
Old 01-10-2012, 07:02
empty empty is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én örülnék neki ha tudnál rá időt szakítani és vetnél rám egy gyógypillantást. Főleg azért mert nem sokkal a téma indítása után drasztikusan változott a helyzet.

Most már nem az a legfőbb gondom hogy a ht nem képez, bár erre nem sikerült megoldást találni.
  #7  
Old 01-10-2012, 10:23
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by empty View Post
1/a.A Ht nem képzi az alap katonáimat, holott sztem minden feltétel adott.
üres helyem van, fegyver van/termelem/, népesség is van/hogy ne menjek mínuszba/és még pénz is akad.

A ht beállításai: alap katonák képzése, körönként 500, egyszerre max 1000,
képzés a szabad helyeken túl is. képzés felfüggesztése ha a néphiány meghaladja az 500 főt.

hol a hiba? általában véve, és a többi orimban is rendesen mennek a dolgok, ez esetben mégsem.
Ha nem megy, érdemes még egyszer megnézni a feltételeket és hogy tényleg teljesülnek-e. Például valóban van-e a fegyvertermelés, vagy mondjuk hiányzik a fém hozzá. Könnyű a megszokott dolgokon átsiklani.
Valamint ideiglenesen, amíg ki nem derül a probléma, föl lehetne oldani a fölöslegesen akadályozó feltételeket, mondjuk hogy népességhiány esetén is legyen képzés és bármennyit képezhessen a ht, ne csak 1000-et egyszerre.
Aztán lehetnek továbbiak:
- HT: "Minden pénzigényes feladat elhalasztása, ha ..."
- HT: "Katonaképzés elhalasztása, ha ..."
- a népesség egyszerre 10%-a lehet képzés alatt
- telniük kell a köröknek (pl A-ban szöviben kell lenni ehhez)
- "Automatikus katonaképzés a szabad barakkhelyekre." ide is kell a pipa, nem csak a szabad helyeken túli részhez
__________________


Last edited by Princ; 01-10-2012 at 10:33..
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #8  
Old 01-10-2012, 17:28
empty empty is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Hali!

Amikor a kérést felvetettem szövetségben voltam 4k ha felett, teltek a körök. pénzkorlát nincs beállítva, a pipák még mindig a helyükön vannak/katonaképzés a szabad hleyekre/ a fegyvert törpeként megtermeltem a fémmel együtt. A szükséges pénz rendelkezésre állt. Etetési gondjaim voltak,/ körönként vettem ki a kaját a raktárból, de az a váltózó igény miatt nem volt igazán stabil/, átálltam két környi kajára,/minden 3. körben éheztem egyet/ ez elvileg, és gyakorlatilag is visszaállította pozitívba a népességet./ 98-99% os fogl./ Ez sztem elég kellene hogy legyen a képzéshez még ha 500/kör höz mindig nem is. Hogy ezzel se legyen gond és több legyen a nép, építettem még házat, de a ht még ekkor sem adott ki egy szem képzést sem.
  #9  
Old 01-10-2012, 22:10
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by empty View Post
A ht beállításai: alap katonák képzése, körönként 500, egyszerre max 1000, képzés a szabad helyeken túl is. képzés felfüggesztése ha a néphiány meghaladja az 500 főt.
Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem ez az egyszerre max 1000 lehet a hiba. 20kör alatt az 500 10000 katonát jelent. 2x képez, majd elérte az ezret és leállt.
Quote:
Originally Posted by empty View Post
. . . de a ht még ekkor sem adott ki egy szem képzést sem.
4k hekin lehetett kb 50k lakosod. Abból max 5k lehet képzés alatt. Miért az volt nálad beállítva, hogy egyidejűleg összesen csak 1k lehessen képzés alatt?
__________________

  #10  
Old 01-10-2012, 22:44
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
4k hekin lehetett kb 50k lakosod. Abból max 5k lehet képzés alatt. Miért az volt nálad beállítva, hogy egyidejűleg összesen csak 1k lehessen képzés alatt?
Én még mindig úgy gondolom, hogy az van, amit mondtam. Csak mivel nem képez a ht, ezért kézzel kiadja újra a képzést, és keresi a beállítási hibát a helytartóban. Mivel be volt képezve több, mint 1000 katona KÉZZEL, ezért a HT már nem ad ki képzési parancsot, mert meg van neki tiltva.

Nem hiszek abban, hogy más lenne a hiba, mert mondjatok egy olyan törpét, aki 4k hektár környékén van és nem lép be naponta legalább egyszer. Amikor megteszi, tuti, hogy képez kézzel, mert látja, hogy valami már megint nem jó. Így a ht nem képez.

És akkor itt csak egy kis értelmezési probléma lenne, ha ez megállná a helyét. Mégpedig az, hogy a ht max képzésébe beleszámít a kézzel képzett egység is.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
helytartó lacy Segítség 5 07-05-2011 09:59
Helytartó Iron Segítség 29 01-29-2010 17:25
Helytartó Taky Segítség 17 02-04-2009 12:06
Helytartó! petyac Segítség 143 04-08-2007 18:38
Helytartó katonaképzés Gyusszom Elvetett javaslatok 15 02-24-2007 10:25


All times are GMT +1. The time now is 19:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu