Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-16-2008, 10:51
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 4%
Longevity: 99%
Default

No akkor egy kis eszmefuttatás!
A háborúhoz a következő okok vezetek:
1;A BigGun biztonságos helyre juttatta a törpéjüket
2;A teki és a rúna ára (ami a Pannon fő tartalékait képezte)a béka segge alá süllyedt
3;A BigGunban felhangosodtak a miért nem ők az elsők gondolatok(Az hogy eddig nyugodtan támadhattak klánban egyéniben és termelhettek békében az mnt miatt az félhomályba került)
4;Volt egy megállapodás a két klán között hogy az mnt bontása előtt egy hét felkészülési idő van amit korrekten betartottak,de mielőtt szóltak felkapták a teljes nyerspiacot és a gabonapiacot is (ezt és azt sem tartottam korrektnek hogy az egy hét felkészülés alatt is folyamatosan drágították ezeknek az anyagoknak az árát holott előtte még a nemes és fair küzdelemről volt szó a két klán között legalábbis nekem ezt mondták)
5;Nagy mértékben az én hibám is hozzájárult ehhez mert az egész klánnal szemben kiharcoltam az mnt anno,de azóta önvizsgálatot tartottam

Na az én gondolataim asszem kb ezek a háborúval kapcsolatban...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 08-16-2008, 11:30
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Én még naon fiatalka vok, meg valójában lövésem sincs róla, hogy miért bomlott föl az MNT, meg minden DE

1: Klán MNT-t soha nem kötünk aki oda kerül ütni kell.
2: Bármely más esetben az első szabály lép érvénybe.

Ezeknek a rém egyszerű pontokak betartásával elkerülhető mindenféle nézeteltérés, mindenki tisztába van a helyzettel.

Ennek a klán MNT-nek a legfőbb hátránya, hogy lehetőséget adott más országoknak egyáltalán ilyen helyzetbe kerülni, majd mikor megerősödtek, és meglehetőssen nagy tartalékokat képeztek, úgy gondolták, akkor már nem is kell ez az MNT. Megnéztem volna, hogy pld amikor a BIG törekszik fölfelé, és kiemgy támadni, hopp rájuk megy pár klán sereg, biztos nem ment volna ez ilyen könnyen. Ez már önmagában véve is megkérdőjelezhető húzás, mert egyébként ha harcolniuk kellett volna, vagy folyamatosan van támadásra esély, soha nem lett volna ennyi tartalék a csoportban.
A hasonlókból mindig komoly gondok voltak, az első amire emlékszem mikor Teddy úgy gondolta megtámadja volt klán társát Kacsát, akkor robbant ki talán az első hasonló balhé. Már akkor látszott, hogy mindenféle MNT egy olyan csoportban ahol a föld a legnagyobb érték teljesen fölösleges. Inkább a klán hadüzenetet kellett volna behozni, nem a klán MNT.-t.

Maga az 1/A mindig is arról szólt, hogy miként védjük meg az erőssen megkérdőjelezhető módon összehozott 1M-1,7M pontig növögető országunkat. Sajnos ezt mára annyira sikerül kifinomítani, hogy még a taktika is kizárlólag a védekező felet segíti. Nem elég a betonozott ELF, nem elég, hogy igencsak nagyok az országok közti különbségek ,de még foglalásra sincs esély, még ha lefokozás történik is a nagy távolságok áthidalására, ezzel full kockára téve az országot. Ne felejtsük el itt megemlíteni, hogy aki fokoz fölfelé azért teszi, mert kisebb mint a másik, azaz alapból hátrányból indul. Viszont elgendő bevenni a piacról az xM egységből, majd lefeküdni aludni. Esetleg ha más klán oriban van, még pénzt kell átpakolni. Régen még a mi időnkben, mikor ti még jöttetek föflelé, ez szóba se jöhetett volna.
Kiesett 2,5 év gyakorlatilag a nagyok csatájából ami ezt eredményezte. egy értelmetlen fokozásos küzdelem kupacot. Régen ennyi egységből amik itt lefokozódtak pár nap alatt, egy TOP klánt be lehetett volna verni.
Ez a taktika már azért is furi, mert ezzel megszületett a beüthetetlen ország, azaz be lehet ütni, csak értelme nincs. Az ilyenek soha nem voltak támogatva a hódítóban. Nagyon nagy hiba volt ezt megengedni vagy egyáltalán a megszavazásnak csak a lehetőségét szóba hozni.
Reply With Quote
  #13  
Old 08-16-2008, 11:35
Hmmm... Sati Hmmm... Sati is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 263
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Ez már akkor el lett rontva, mikor a fedezési korlátokat vissza álitották.
Igy a sok kicsi ori nem tud fedezni.
és eséjük nincs megközelitteni a nagyokat.
vagy nem kelett volna behozni a 225 katonás fedezést egyáltalán mivel igy aki régebb ota van itt az A ba sok tartaléka volt, pláne az MNT-seknek.
Itt a Pannon és a Bigre értem ezt leginkább.
Reply With Quote
  #14  
Old 08-16-2008, 11:44
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Hmmm... Sati View Post
Ez már akkor el lett rontva, mikor a fedezési korlátokat vissza álitották.
Igy a sok kicsi ori nem tud fedezni.
és eséjük nincs megközelitteni a nagyokat.
vagy nem kelett volna behozni a 225 katonás fedezést egyáltalán mivel igy aki régebb ota van itt az A ba sok tartaléka volt, pláne az MNT-seknek.
Itt a Pannon és a Bigre értem ezt leginkább.
igen piszok nehéz így utolérni a top1,2 t de még nemlehetetlen.
de ha esetleg valamelyik klán fölényesen nyer akkor 100* nehezebb a dolog mint most pedig mostse pár honapos müvelet...
igaz ez a fedezési kedvezmény segít picit a dolgokon de párezer heki nemsokat jelent sajna
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
  #15  
Old 08-16-2008, 11:55
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Stoky(Gárdi) NEXUS View Post
igen piszok nehéz így utolérni a top1,2 t de még nemlehetetlen.
de ha esetleg valamelyik klán fölényesen nyer akkor 100* nehezebb a dolog mint most pedig mostse pár honapos müvelet...
igaz ez a fedezési kedvezmény segít picit a dolgokon de párezer heki nemsokat jelent sajna
Lehet butaság, de ennek a taktikának a kompenzálására legalább egy olyat ki lehetne találni, hogy ha az ellenfél a lakossága drasztikus megnövekedésével kerül 100k pontra és nem a területe miatt, akkor a támadó fél, az ellenfél földterületének 2-5%-át megkapja a kedvezményes felfedezésbe. Persze nem a támadott fél földterületéből.
(Ez csak amolyan hirtelen kósza ötlet.. )
Reply With Quote
  #16  
Old 08-16-2008, 12:24
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szuper, barátom nem veszít földet, én meg kapok 400 hekit 225ért. ami ugyancsak cirka 100k egység, de szinte ingyen fedeztem. szóval ez a jksz miatt kilőve. tudom, tudom nincs jksz a két klán között, de elég erősen azt gondolom, hogy sajnos a játékban lesznek erre visszaélések.

viszont én is úgy gondolom, hogy ez az elfokozásos rendszer rossz és vmit kéne vele kezdeni.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #17  
Old 08-16-2008, 12:27
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
szuper, barátom nem veszít földet, én meg kapok 400 hekit 225ért. ami ugyancsak cirka 100k egység, de szinte ingyen fedeztem. szóval ez a jksz miatt kilőve. tudom, tudom nincs jksz a két klán között, de elég erősen azt gondolom, hogy sajnos a játékban lesznek erre visszaélések.

viszont én is úgy gondolom, hogy ez az elfokozásos rendszer rossz és vmit kéne vele kezdeni.
Persze, nem mondtam, hogy ennél jobb ötlet nem létezik. viszont a jksz-el úgy sem lehet mit kezdeni (van, volt, lesz = örök), azt ne felejsd el, hogy a barátodnak azért a 100k pontért 500k egységet kell fokoznia, mert ha területben nagyobb nálad 100k ponttal, ugyan úgy 0 a foglalás kedvezmény nélkül.
Reply With Quote
  #18  
Old 08-16-2008, 12:36
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Persze, nem mondtam, hogy ennél jobb ötlet nem létezik. viszont a jksz-el úgy sem lehet mit kezdeni (van, volt, lesz = örök), azt ne felejsd el, hogy a barátodnak azért a 100k pontért 500k egységet kell fokoznia, mert ha területben nagyobb nálad 100k ponttal, ugyan úgy 0 a foglalás kedvezmény nélkül.
és amikor 3k-4k+ normál esetben a fedezés majd nem fogják felhúzni magukat negyed-ötödannyiért...tényleg ezt gondoltad? jaj, de édi
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #19  
Old 08-16-2008, 12:51
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
és amikor 3k-4k+ normál esetben a fedezés majd nem fogják felhúzni magukat negyed-ötödannyiért...tényleg ezt gondoltad? jaj, de édi
Figyu, sztem ki lehet sokkal jobbat is találni, de ha már jksz, akkor mi a fenének fedezés, fogom beverem klánnal a havert 5x, ott restart orik vannak újra indulnak orinként 4 milliárd + tekiből x 100 millió, lezúzzák a népet, majd megint beverem őket 5x , majd megint restartolnak és így tovább és tovább, amíg elérhető a szint. aztán tápolom fentről őket a giga elérhetetlne orikból, majd ha ide érnek egyénibe verem be őket 5x...nah ha már jksz-ről beszélünk, akkor fölösleges felfedezésben gondolkoni.
Reply With Quote
  #20  
Old 08-16-2008, 12:59
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Figyu, sztem ki lehet sokkal jobbat is találni, de ha már jksz, akkor mi a fenének fedezés, fogom beverem klánnal a havert 5x, ott restart orik vannak újra indulnak orinként 4 milliárd + tekiből x 100 millió, lezúzzák a népet, majd megint beverem őket 5x , majd megint restartolnak és így tovább és tovább, amíg elérhető a szint. aztán tápolom fentről őket a giga elérhetetlne orikból, majd ha ide érnek egyénibe verem be őket 5x...nah ha már jksz-ről beszélünk, akkor fölösleges felfedezésben gondolkoni.
hát én mindent megtettem, hogy 700kig feljussak, de hidd el a szinte a lehetetlennel kűzdöttem, szóval ez a mese talán csak akkor lenne szebb, ha egy kockásnyuszi is lenne benne.

de szó ami a szó a felvetésed nem jó. és maradjunk a big vs pannonnál.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu