Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Old 10-26-2015, 17:37
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default Torlódás.

Igaz, hogy még kis létszámot érint, de érdemes lenne vele foglalkozni. Úgyis mire lenne belőle valami, az X hónap (év?).

A torlódás alatt arra gondolok, hogy egyre több az olyan szövetség, ahol egy vagy több tagnak is a csoport első helye kell a továbblépéshez. Mivel ez értelemszerűen csak 1 országnak adott, ezért jelenleg a szövetségek feltolják azt a tagot, akinek szüksége van rá, esetleg alá a többit és várják, hogy leketyegjen. Általában az első hely régi szabisok felett található, így nem mindig normális országfelépítéssel kell oda érni. Azok a szövetségek, ahol vannak olyan tagok általában türelemmel megvárják, míg az előttük lévő ellép.
Persze lehetne erre írni, üssék ki aki bement elsőnek és menjenek a helyére. De aki egy kicsit is átgondolja, azt tudja, nem elég bemenni elsőnek, azt 2 hétig meg is kell tartani állandó jelleggel. Így egyre több szövetség kényszerül várakozásra, csupán a topkör miatt. L-ben, ami egy 4-es szint ez jelenleg 3 szövetséget is érint(ene).

A topic célja, hogy kinek mi a véleménye erről? Kérem, hogy az "én is megcsináltam, csinálja meg más is" (egyébként én is megcsináltam többször is ) vagy "azért akarsz változást, mert téged is érint" (ami igaz is) hozzászólások illetve a felém érzett ellenszenvet mellőzzétek...

Nekem lenne pár ötletem egyébként:

1. Ne csak szövetségen belül menjen a topkör az első helyen + alatta, hanem ha idegen ország áll alattam vagy én alatta, akkor is. Szal, ha én 10 szemmel első vagyok, a második szintén 10-es, de nincs velem, neki is menjen a köre. Ez akkor lenne érvényben, ha 1. helyre szükséges ország állna elől és így tovább lefelé.

2. B-ben lehetne egy A-hoz hasonló könnyítés a leforduláshoz (fél szemért), viszont ehhez nem kellene a top1 köre, csak az összes többi feltétel.

3. Ez egy olyan Joker gomb lenne. Évente (opcionális) egyszer lehetne úgy is fellépni (lefordulni) egy csoportból, hogy nincs meg a topkör, de a többi feltétel megvan. Ez csak a top1 igényű (de bővíthető) országoknak lenne elérhető. Az évente (vagy akármennyi) időt mindig a lehetőség felhasználásától mérné a játék, nem naptári évről lenne szó. 8.760 kör egy év, szóval már ez sem lenne azért olyan gyakori elhasználás. Ez bármelyik csoportban elhasználható lenne, ahol szükséges a top1 hely a lépéshez.

4. A fellépések topkörének könnyítése (megbeszélés alapján) nem csak top1 igényű országoknak.


Nektek (főleg, akit érint) mi a véleményetek?
Köszönöm!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu