Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-23-2014, 15:37
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Konkrétan egy 10%-os kamatra gondoltam.
A sok szemeseket minden további felvehető szem erősíti.
Én a megnövekvő bankszám miatti ellensúlyozásként gondoltam ezt, hogy ha már kell tartanom a mostani banknál X-szer többet a fél-elf erősítése miatt, akkor a feláldozandó tanya/barakk/templom/bármi miatt a bankok legalább több pénzt hozzanak.

Egyébként ma jutott eszembe, hogy a bank szerepe akár úgy is változhatna, hogy ha már bank, akkor mindenkinek adná a mostani +5% kamatot, a kereskedőnek meg a 10%-ot.

Így esetleg?
Utóbbi meg végképp nem tetszik, ha sok lesz a bank a feles miatt, akkor értéktelenebb lesz a pénz a termelés miatt.. bár az inaktivitás mellett ez most kb semmit nem számít, de én még reménykedek benne, hogy legalább meg lesz próbálva a régi játékosszám elérése (no jó ez nem reális, de legalább valamilyen növekedést serkentő változásban bízok..)
Amúgy spec nekem nem lenne rossz a bankok kamat növelése, mert 5.-4. szinten egyik szemem többnyire kereskedő, ha játszom ott.. De, ha új játékosok jönnek, nekik ez plusz handicap lenne..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 01-23-2014, 17:10
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Ha csak a kereskedők bevétele emelkedik az valamelyest szimpatikusabb. Mf országoknak lenne ideális, mert jobban be tudják védeni magukat és amilyen a feles lett rájuk férne egy kis tápolás. Szerintem jó ötlet.

Agyaltam már azon hogyan kerül pénz a játékba, van ugye az adó bevétel, drágakő eladása, napi bónusz, segély és a kereskedők bankozása. Lehet valamit kihagytam, de más mintha nem juttatna pénzhez, csak piacon ide-oda tologatjuk. Ha minden bank kamatozna, nagyon sok arany kerülne a játékba és mivel a piaci árak és az országokban tárolt pénz korlátok közé van szorítva, nem lenne túl szerencsés. Így is kevesebb a törpe, kevesebben termelnek elég drága a piac pár hónappal ezelőtti árakhoz képest.
Reply With Quote
  #13  
Old 01-23-2014, 17:26
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem eleve a felesek miatti + bankok helyett alapból több kp fog keletkezni a játékban, mint eddig, szóval nem igazán látom értelmét, hogy ez miért is lenne jó, vagy miért lenne rá szükség, és miért épp most. Szerintem is a több személyiségűeknek lenne ez újabb előny, amire szerintem nincs szükség, most az elsődleges cél szerintem épp az 1 szemesek idecsábítása kell, hogy legyen.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #14  
Old 01-23-2014, 17:26
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Jo, akkor maradjunk az eredeti elképzelés fonalán...
Szal, nah akkor már leírtam, egy 10%-os emelést gondoltam.
Ez nem olyan egetverő, mert ezek az 50-60 bankok -amiket olvastam itt-ott- 18-21.6 millát hoznának naponta (24 körrel számolva), ami szinte semmi, amikor esetleg 10.000 a kő hetekig.
Meg nem mindig abból kell kiindulni, hogy aki bankol, az még jobban jár, mert azért a többség nem erre használja.
Aki meg bankol, attól el lehet húzni sereggel, védeni nem tudja.
Reply With Quote
  #15  
Old 01-23-2014, 17:27
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem eleve a felesek miatti + bankok helyett alapból több kp fog keletkezni a játékban, mint eddig, szóval nem igazán látom értelmét, hogy ez miért is lenne jó, vagy miért lenne rá szükség, és miért épp most. Szerintem is a több személyiségűeknek lenne ez újabb előny, amire szerintem nincs szükség, most az elsődleges cél szerintem épp az 1 szemesek idecsábítása kell, hogy legyen.
Miért baj az, ha 3-4-5-13 év játék után több előnyöd van, mint aki 2 hete játszik?
Halott csoportban simán elfér akár 1. szemnek is.
Reply With Quote
  #16  
Old 01-23-2014, 17:29
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Miért baj az, ha 3-4-5-13 év játék után több előnyöd van, mint aki 2 hete játszik?
Halott csoportban simán elfér akár 1. szemnek is.
Mert már így is épp elég előnyöket nyújtanak a plusz szemek. (a tapasztalatról nem is beszélve) A cél meg nem hinném, hogy halott csoportok megcélzása kell, hogy legyen.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #17  
Old 01-23-2014, 17:30
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Miért baj az, ha 3-4-5-13 év játék után több előnyöd van, mint aki 2 hete játszik?
Halott csoportban simán elfér akár 1. szemnek is.
nem az a kérdés, hogy előnye van, mert ez természetes és jogos. az a kérdés, hogy mennyi előnye van. én még így is soknak találom ezeket a mostaniakat..
Reply With Quote
  #18  
Old 01-23-2014, 17:34
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Annyira nem védem az ötletem, de azt nem tartom elég ütős ellenérvnek, hogy a sokszemesek járnak megint jól.
Ennyi erővel Merengőnek van igaza, már két szemmel is jobban jársz, mint eggyel.

Tényleg olyan soknak érzitek azt a kis aprót, amint NORMÁL játék mellett hozna a bank?
Itt ne az irreális felépítésű országra gondoljatok, mint ahogy termelésnél sem a 4.000 kőbányás törpe a mérvadó.
Reply With Quote
  #19  
Old 01-25-2014, 18:49
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Annyira nem védem az ötletem, de azt nem tartom elég ütős ellenérvnek, hogy a sokszemesek járnak megint jól.
Ennyi erővel Merengőnek van igaza, már két szemmel is jobban jársz, mint eggyel.

Tényleg olyan soknak érzitek azt a kis aprót, amint NORMÁL játék mellett hozna a bank?
Itt ne az irreális felépítésű országra gondoljatok, mint ahogy termelésnél sem a 4.000 kőbányás törpe a mérvadó.
Épp erről beszéltem én is, ha alig lenne haszna a kevés bankot tartóknak, akkor minek a változtatás, ha ez jelenleg jól működik?
Reply With Quote
  #20  
Old 01-27-2014, 00:07
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Konkrétan egy 10%-os kamatra gondoltam.
A sok szemeseket minden további felvehető szem erősíti.
Én a megnövekvő bankszám miatti ellensúlyozásként gondoltam ezt, hogy ha már kell tartanom a mostani banknál X-szer többet a fél-elf erősítése miatt, akkor a feláldozandó tanya/barakk/templom/bármi miatt a bankok legalább több pénzt hozzanak.

Egyébként ma jutott eszembe, hogy a bank szerepe akár úgy is változhatna, hogy ha már bank, akkor mindenkinek adná a mostani +5% kamatot, a kereskedőnek meg a 10%-ot.

Így esetleg?
Ez nekem tetszene. De úgy, hogy a bank mindenkinek hozna 2,5% kamatot. A kereskedőnek duplát, ahogy most, pénzlopásban pedig ugyanúgy a felét, ahogy most.
Így szívesebben tartanám én is a plusz bankokat.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Az ipari és gazdasági tudománytekercsek jelentőségének növelése Olasz Megbeszélések 21 05-20-2010 21:42


All times are GMT +1. The time now is 21:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu