Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 01-16-2014, 19:22
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem ez zavar, de felsorolod az összeset úgy leírva, mintha ezek negatív dolgok lennének.

De ez nem baj, hiszen ez tökéletes példája annak, amiről beszélek.

Ha bármi változás van, ami nem illeszkedik a megszokott rutinhoz, az mind rossz. Részedtől tehát valóban negatív, mert átépülést igényel, új számolást igényel, az eddigi stratégia átgondolását igényli. Inkább csak olyan módosítások legyenek, amik az eddig megszokott állóvizet biztosítják, hogy semmi mást ne kelljen csinálni, mint eddig. Mert amit eddig csináltál, az eljuttatott valahova, és ugyanazt csinálva továbbra is képes vagy elérni hasonló eredményt.

Ez egy normális hozzáállás, hiszen ha valami működik, akkor azon minek változtatni.

De tényleg ettől leszel jó játékos?

Vagy jobb játékos az, aki egy módosítás után is meg tudja találni a nyerő stratégiát?
Tényleg ennyire nem érted, amit írtam? Vityunak sikerült.

Szerintem rengeteg változtatáshoz sikerült már adaptálódni, a mondandóm lényege az, hogy ha nincs játszópajtás, hiába minden.

És valóban, amiket felsoroltam, negatív dolgoknak élem meg, még akkor is, ha semmibe sem kerül ezekhez hozzászokni/módosítani a dolgokat.

Az általad leírt játékos-típus már rég nem tudna a mai hóddal játszani.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 01-16-2014 at 19:26..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 01-16-2014, 19:35
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Viszont, ha jól értem a gondolatmeneted, te az úgymond tapasztalati tőkét szeretnéd megszüntetni, ami egy elég merész húzás lenne.

Épp az a gond, hogy kevés a játékos, erre egy olyan dolgon gondolkodsz, ami saját bevallásod szerint a játékosok 3/4-edét elvesztené. Érdekelne, hogy szerinted ennek mi értelme...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #33  
Old 01-16-2014, 19:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
egy olyan dolgon gondolkodsz, ami saját bevallásod szerint a játékosok 3/4-edét elvesztené.
Ezt a mondatomat szerintem félreértetted.

Azt írtam, hogy a magukat jó játékosnak gondoló, vagy mások által valamilyen szempont alapján jó játékosnak titulált emberek 3/4-e nem tudna, vagy csak nagyon nehezen tudna megbírkózni egy olyan közegben, ami nem az általa évek óta megszokottak szerint zajlik.

Szinte biztos vagyok abban, hogy ilyen helyzetben egy új játékosnak nagyobb esélye van sikeresnek lenni, mint egy réginek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #34  
Old 01-16-2014, 20:01
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt a mondatomat szerintem félreértetted.

Azt írtam, hogy a magukat jó játékosnak gondoló, vagy mások által valamilyen szempont alapján jó játékosnak titulált emberek 3/4-e nem tudna, vagy csak nagyon nehezen tudna megbírkózni egy olyan közegben, ami nem az általa évek óta megszokottak szerint zajlik.

Szinte biztos vagyok abban, hogy ilyen helyzetben egy új játékosnak nagyobb esélye van sikeresnek lenni, mint egy réginek.
Ha gyökereiben változtatod meg a játékot, akkor talán, de akkor sem biztos.
Szerintem nem feltétlen arról lenne szó, hogy nehezen tudna, hanem hogy egyáltalán szánna-e rá ennyi energiát mondjuk havonta, hogy folyamatosan új stratégiákat dolgozzon ki, amikor tudja, hogy 1 hónap múlva már azok semmit sem fognak érni. Szerintem erre még az új játékosok sem lennének hajlandóak.


Jól értem, hogy az új és a régi játékosok közötti tudás és tapasztalatbeli szakadékot szeretnéd valahogy szűkíteni, netán teljesen betömni, folyamatos változtatásokkal?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #35  
Old 01-16-2014, 21:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Jól értem, hogy az új és a régi játékosok közötti tudás és tapasztalatbeli szakadékot szeretnéd valahogy szűkíteni, netán teljesen betömni, folyamatos változtatásokkal?
Nincs konkrét köze a kérdésnek az új játékosokhoz. A kérdést az utóbbi néhány módosítás megbeszéléseihez való hozzászólások hozták újra elő belőlem. Nem konkrét hozzászólásokra gondolok, régi, új és visszatérő emberek hozzászólásai vegyesen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #36  
Old 01-16-2014, 21:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Ki tudja még megfogalmazni a gondolatait, hogy szerinte ki a jó játékos? Jöhetnek vélemények régi emberektől is, új játékosoktól is, olyanoktól is, akik jónak tartják magukat és olyanoktól is, akik nem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #37  
Old 01-16-2014, 22:30
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem rengeteg jó és fontos tulajdonság lehet, ami értékessé tehet egy adott játékost, és ezek ötvözete is. Szerintem is egy csapatjáték ez, egyedül nem annyira élvezetes játszani, akkor sem, ha elversz egyedül egy szövit.

Mondanék (szerintem) pár fontos tulajdonságot, esetleg típust:

-a stratéga: képes viszonylag gyorsan(1 kör) reagálni dolgokra, képes apró jelekből következtetni, képes alakítani a klánját/szövijét, ha kell, képes reagálni, de képes tervezgetni is, rövid és hosszútávú haditerveket kovácsolni
- a hiperaktív: szerelmes a játékba, képes minden szabadidejét ezzel tölteni, ez hatalmas előnye, hogy többet van, mint az ellenfelei
- a katona: Nem kérdez, nem gondolkodik, de elfogadja, amit egy jó vezér mond, és azt precízen végrehajtja izgulás és hibák nélkül
- katona v2.0: kérdez/gondolkodik/fejlődik, de elfogadja, amit egy jó vezér mond, és azt precízen végrehajtja izgulás és hibák nélkül
- a hűséges/megbízható: képes saját országát feláldozni a szövijeiért, és lojális/ragaszkodó hozzájuk, sosem hagy cserben.
-a tudós: a kisujjában van a játék csínja-bínja, ha megkéred, hogy számoljon egy klánráállást éhezésekkel együtt, megoldja, ha megkérded gyorsan számolja ki mennyi a klán toronyíjainak a védelme, megoldja, ha megkéred hogy egy 55-15-ös orknak hány százalákkal nagyobb a full védelme, mint a kitámbónuszos max védelme, kiszámolja, egy csataveszteségből kb megmondja milye van az ellenek fajra lebontva, stb
-a precíz: ha kell, beállít 10 ablakot, nem téved el köztük, 3 sec alatt kiküld 5 különböző sereget, kaját vesz ki, begyilkol, távolozik, felfogja hogy mit lát, cselekszik, stb..
- a diplomata: szövetségével nem csak erővel, hanem ésszel is lavírozik, tudja, hogy nem lehet mindenki ellen harcolni, az ellenfeleit is a megfelelő időben választja ki, és az mntseket is.
- a kufár: jól lavírozik a piacon, átlátja a mozgásokat, belenyúl ha kel, rengeteg pénzt lehet így keresni
-az emberismerő/vezér: felismeri mindezeket az értékeket a szövijeiben, elsimítja a konfliktusokat, személyre és testre szabott feladatokat tud kiosztani, tiszteletre méltó
-a kitartó/állhatatos: nem adja fel a pofonok ellenére sem, nem kedvetlenedik el ha kap párat az arcába, képes mosolyogva szemlélni és tanulni belőle.

Még ha gondolkodnék, tuti tudnék mondani fontos tulajdonságokat, de most hirtelen ennyi. Persze mondhatnám, hogy az a jó játékos, aki minél több dolgot birtokol ezekből, de ez nem ilyen egyszerű, és ráadásul kinek mi a fontos.

Én azért nem gondolom, hogy a párbaj fokmérő lehet, mert ezen tulajdonságok elenyésző része jön csak ott ki.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 01-16-2014 at 22:35..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #38  
Old 01-16-2014, 22:36
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

még a barbár berzerker elborult állat típusú játékos hiányzik a sorból, ami átmegy bármin bármi áron...
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #39  
Old 01-16-2014, 22:37
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Azt semmiképp nem gondolom, hogy azok lennének a legjobb játékosok, akik jól teljesítettek a párbajsorozatok változó körülményei között, hisz rengetegen vannak olyanok, akik nagy stratégák és jó játékosok, csak épp nincs kedvük több- vagy akár csak egyetlen órán keresztül folyamatosan a gép előtt ülni koncentrálva, fel nem állva..

Ki a jó játékos? Szerintem minden olyan ember, aki azért játszik, hogy önmagát szórakoztassa. Minden olyan ember, aki ezen felül jó kapcsolatokat alakított ki játékostársaival, akár játékon kívül is találkozott velök és jól is érezték magukat (nem csak azért ment el, hogy kérdőrevonjon, megbosszuljon valami játékon belüli gyerekes sérelmet). Ha ugyanez az ember a játékon belül eredményes (tervez, végrehajt, kreatív, jó diplomata és gazdag) és évek óta hozza ugyanazt vagy még jobb szintet az aktivitásától függetlenül, akkor jó játékos.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #40  
Old 02-16-2014, 16:31
Balcsi Balcsi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 55%
Default

Sziasztok,mint fórumozó új vagyok, mint olvasgató, régi.
Ha a kérdés felvetése az hogy meg határozzátok a jó játékos fogalmát, és ki lehessen szűrni hogy név szerint ki a jó játékos, akinek a játék fejlesztésében a véleménye számítson. Hogy növekedjen a játékos szám. Mert szerintem minden játék fejlesztő/üzemeltetőjének ez a célja, akkor határozza meg Ati.
Én játszok egy másik online játékkal, nem tudom máshogy körbe írni hogy ne is reklámozzak. (az a tankos online játék 72 milla felhasználóval) Ott a teljesítményt mérik pontokkal, amit a játék fejlesztésénél határozták meg.
Ez a Hódító azért nem népszerű, mert szerintem az elérhető más játékokhoz képest túl bonyolult.
De ez nem a ti hibátok, hanem az emberek általában lusták ma gondolkodni.
A külföldi verziók meg azért nem népszerűbbek, mert a külföldiek még lustábbak.
Én a játékot élvezem, még ha bonyolultabb volna az sem zavarna.
Szerintem ebben a formájában a hódító, játékos szám tekintetében nem nagyon tud előre lépni. Szerintem a látvány világa is elavult hogy ide csábítsa az újakat.
Még egyszer ki hangsúlyozom, hogy nekem így nagyon jó!
De ha új volnék és hozzászoktam már az új pc-s játékokhoz, akkor gagyinak tűnne.
Nem akartam kritikát írni, még ha annak is tűnik.
Én saját magamról alkotott vélemény szerint nem tartozom a jó hódítósok közé. Azért mert nincs elég időm hogy online legyek. Szerintem az a jó hódítós aki mindig online. Még ha 10-éven keresztül is az.



Kacagó Hiéna (681186) 4/K
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miről ismerhető fel a vérprofi játékos? N.a.t. Általános beszélgetés Hódítós témákban 199 03-26-2010 09:04
Egy gépről több játékos Vent Segítség 22 10-25-2009 23:14
Szerbiai játékos van? Zoltanka Bulik 1 06-18-2008 19:17
Nem kívánatos játékos Phoenix Segítség 89 12-18-2007 20:05
Egy gépről több játékos Szilvagee Elvetett javaslatok 1 01-17-2007 17:37


All times are GMT +1. The time now is 20:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu