Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Ötletek, javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Ötletek, javaslatok Ha új ötleted, javaslatod, kérésed van, akkor azt ide írd meg.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 07-30-2009, 09:38
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Minden új dolog utólagosan felül van vizsgálva a visszajelzések alapján. Erről 2 embernek van most véleménye, az egyik szerint a hiénákkal nincs gond, de rossz dolog volt, hogy nehezítve lett a 100 karakterrel való egyidejű mozgás.
A csapatos mozgás nehezítésével szerintem nincs gond, és alapvetően a hiénák létezésével sincs, csak amit fentebb írtam... Szerintem.
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Sponsored Links
  #32  
Old 07-30-2009, 09:42
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Akkor az én véleményem hiéna ügyben:


17-es a karakterem, egyszerre csak egy karakterrel tudok játszani, mert különben kidob a szerver, tehát nálam a többkarakterrel bennlevés eleve kilőve.
Szóval most ott tartok hogy megnyekkentett 11 hiéna, kikászálódtam a labirintusból, betároltam zöld lötyivel, mondom csak ide kell leérjek a főváros alatti piacra. Nem sikerült .. 34 hiéna elkapott megint.
Megjegyzem 34 hiéna egy 26os karakter is kinyiffant.

Mit terveztél Ati, kb milyen nagyságú karakterek tudjanak kereskedni? Mert szerintem ekkora galerihez kell 30as. Ami én biztos nem leszek egy éven belül.

Más:

Ha a viszonylag nagy karakterek 17től felfele sem tudnak kereskedni, akkor előbb-utóbb becsődölnek a klánok, mivel a kicsik egyáltalán nem tudnak, anagyoknak kellene elvileg összehozni a fenntartásra valót legalább.

Tegnap óta egy kapavágást sem tudtam fejleszteni magam, mivel a pénz is kell, és ha ilyen gyakorisággal halok meg nem is fogom tudni fejleszteni.
  #33  
Old 08-13-2009, 12:38
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Tapasztalataim hiéna ügyben.


Éjjel teljesen lehetetlen kereskedni.
25-ös csapatok is jöttek rám, és kb. minden 5. kockán megakadályozzák a mozgásom.
22. szintű a kari, amivel kereskednék,de így nem valami élvezetes.


Most is próbáltam tolni egy kanyart, és alig léptem párat már támadtak.
Jó, hogy vannak ,de ez így nem jó.

Ritkítani, esetleg a kerposztokhoz közeli útszakaszon lennének csak, vagy pedig több tp-t adhatnának.
  #34  
Old 08-16-2009, 11:24
fulopkattyka fulopkattyka is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Frederikshavn;Dk
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

szerintem 60 hienanak kell csapat
  #35  
Old 08-16-2009, 12:09
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Szerintem ez egész egyszerűen megoldható egy huszárvágással.

Megoldja a jelenleg felvetett hiéna problémát, meg az összes többi hasonlót is.

Korlátozni kell az azonos lények maximumát egy négyzetben. (Nem a négyzet "befogadóképességét!")
Tehát mondjuk 15 hiéna lehessen egyben.
Az megölhető. Én 12 hiénát öltem meg 13. (vagy maximum 14.) szintű karakterrel. Képzettségek kérdése.
Az viszont tény, hogy 20-nhál több hiénát tulajdonképpen senki nem tud megölni a játékban egyedül, 60 hiénát meg szerintem csapatostul se nagyon.

Szóval max 15 ugyanolyan lény lehessen egy négyzeten. (Ami, ismétlem, nem azt jelenti, hogy négyzetenként 15 lény lehet max. 1 adott fajtára értem. Példa: Lehet egy négyzeten 15 egér, 3 macska, 2 kutya, 9 őr, 1 polgár, 7 úrhölgy. De nem lehet rajta 16 egér.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #36  
Old 08-16-2009, 12:13
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Azt hozzáteszem az előzőhöz, hogy bár 12 hiénát levágok egyedül, meghalás nélkül, de kereskedni nem tudok, mert ahhoz, hogy magas szintű legyek, és erős, sokat kell küldetést teljesíteni, és mégtöbbet kell TP-t győjteni mob-ölésből.

Ezzel arra kívánok rámutatni: a karakteremnek nincs 1 millió vagyona, tehát szekerem sincs, tehát nem tudok kereskedni, mert mondjuk egy talicskát (kézikocsi, ugye?) tudok venni, oké, meg még van pár szabad erőm is, de ez kevés ahhoz, hogy megérje, mivel az MP-mre se fejlesztettem, így a 2k marha gyorsan elfogy.
1. lehetőség: várok amíg feltelik
2. lehetőség: feltöltöm narancslével
3. lehetőség: felfrissülést varázsolok (itt már kapásból csökken a karakter harcászati értéke, mivel el kell tanulni egy értékes pontot a felfrissülésre)
4. tartok másik 3 akraktert, hogy a nagynak legyen mit ennie, legyen neki narancsléje, vagy valaki felfrissítse, stb... és a kör bezárult, eljutottunk oda, hogy sok karakter kell.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #37  
Old 08-16-2009, 12:20
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Az viszont tény, hogy 20-nhál több hiénát tulajdonképpen senki nem tud megölni a játékban egyedül, 60 hiénát meg szerintem csapatostul se nagyon.
Dehogynem tud. Nagyobb karakterrel kell kereskedni ha már a szükség úgy hozza, én a 30asommal szoktam menni, felfrissüléssel, ami ott már elég sok mp tölt vissza.
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
  #38  
Old 08-16-2009, 12:34
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A tulajdonképpen szó azért került bele, mert a sok idővel rendelkező játékosok nyilván meg tudják ölni a 20-as hiéna csomagot is.
De ehhez mekkora karakter kell?

Egy átlag játékos nagyjából napi 1,5 - 2 órát tud a játékra fordítani. Amennyiben ebbe a mondjuk 2 órába bele kell zsúfolni a küldizést, a mob-ölést, a kereskedést, a felfedezést, stb, akkor nem mostanában lesz mondjuk egy 20. szintű karaktere.
Minél később lesz, annál később tudja leverni a nagyobb hiéna-csomagokat. Minél később veri le őket, annál később lesz 20. szintű karaktere. (Lévén hogy a klánok fenntartásához sok pénz kell, meg úgy amúgy is sok pénz kell, mert kell annyi instant lóvé, hogy vegyél szekeret, meg magát az árut is meg kell venned, tehát kb 1,5 milládnak kell legyen, és épp arról van szó, hogy az első 1,5 millát nehéz összeszedni... Mert kis karival nehéz kereskedni, a nagy karikhoz meg rengeteg idő kell.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #39  
Old 08-16-2009, 12:50
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Az erősségükkel most hogy felére lett csökkentve szerintem semmi baj sincs, még akkor se ha 20-30 darab támad egyszerre, én az értük járó tpét kevesellem, ha már akadályoznak...
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
  #40  
Old 08-17-2009, 07:53
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A hiénák számával szerintem sincs baj .... most hogy lelett véve az erejük, simán boldogulok már én is bármennyivel. Nem kell korlátozni a számukat szerintem sem.

Viszont tegnap mikor 56 hiéna megtámadott, csak egy hiénát írt a baloldali középső fekete kockába, és ezt nem csak egyedül tapasztaltam:


Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hiénák Ati Hírek 0 07-28-2009 17:27


All times are GMT +1. The time now is 13:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu