Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 04-10-2008, 15:50
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
Hadsereg nélül boldogulni... hát erre csak egyet mondhatok. 1A-ban lehet. ott már nem nagyon ütögetnek gömb nélkül. oda mész egy elf kereskedővel, 0barakk, 0 torony, csak kocsma, templom, meg annyi ház, meg tanya amennyi kell... meg persze nagyon sok bank
csak vigyázni kell hogy ha jönnek feléd akkor be kell bontani.


de ezt csak akkor vállalja be vki ha van tapasztalata mert egyébként eléggé rizikós.

annyi temlopm kell minimum hogy ártani ne tudjanak, kocsama annyi hogy senki ne tudjon felmérni, és a többi mehet banknak
Aztán amikor egy éjjel kapsz x sereget mert egy nagy klán tolisa lazán felmért és éppen jön felfelé egy tagjuk akkor meg csak a döbbenet ül ki nagy D betű formájában a homlokodra.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 04-10-2008, 16:13
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
azért aki hosszútávon játszana A-ban az előző üzenetet szerintem csak úgy simán ugorja át.
ha mutatsz nekem 2 sikeres ütést egy ilyen elfről A-ban tegnapról, vagy régebbenről, akkor elhiszem neked

sikeres ütésnek számít, ha sikerült a földfoglalás, meg stb... egy 0 föld szerzés nem számít annak. -.-
Reply With Quote
  #23  
Old 04-10-2008, 16:15
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ne haragudj, szerintem nem kell mutatnom senkinek semmit, szerintem letettem annyit az asztalra a játékban, hogy véleményt formáljak egy szerintem nálam tapasztalatlanabb játos véleményéről.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #24  
Old 04-10-2008, 16:27
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
ne haragudj, szerintem nem kell mutatnom senkinek semmit, szerintem letettem annyit az asztalra a játékban, hogy véleményt formáljak egy szerintem nálam tapasztalatlanabb játos véleményéről.
játékos*

jó igen, ez lehet... boccs de nem ismerlek a játékból, ezért nem tudom mire alapozni tudásod. ha tudnám ki vagy... akkor tudnék neked hinni. de amúgy szerintem egy ilyen elffel nincs baj. egy közepes szintű klánban is meg tudja állni a helyét... viszont két dolog kell egy ilyen orihoz: tudás, és aktivitás.

de majd egyszer bebizonyítom hogy egy ilyen ori is megállja a helyét :P
Reply With Quote
  #25  
Old 04-10-2008, 16:31
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Aztán amikor egy éjjel kapsz x sereget mert egy nagy klán tolisa lazán felmért és éppen jön felfelé egy tagjuk akkor meg csak a döbbenet ül ki nagy D betű formájában a homlokodra.
Serg... nem mondok el nagy titkot, de van egy ilyen ori A-ban egyik ismimé... és eddig nem fordult ilyen elő (máshogy nem is lett volna ez az ötletem, tőle hallottam először) a csopi 4. helyezettje próbálta felmérni épületlistára és nem sikerült neki szóval ha jól van vezetve egy ilyen ori, akkor csak sereggel lehet ártani. de ez az én véleményem. mindenkinek lehet sajátja. de mint mondtam: Majd egyszer :P
Reply With Quote
  #26  
Old 04-10-2008, 16:35
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
Serg... nem mondok el nagy titkot, de van egy ilyen ori A-ban egyik ismimé... és eddig nem fordult ilyen elő (máshogy nem is lett volna ez az ötletem, tőle hallottam először) a csopi 4. helyezettje próbálta felmérni épületlistára és nem sikerült neki szóval ha jól van vezetve egy ilyen ori, akkor csak sereggel lehet ártani. de ez az én véleményem. mindenkinek lehet sajátja. de mint mondtam: Majd egyszer :P
Hozzáfűzném elsőre nem sikerült neki,de mivel topklános igen makacs fajta és nem szereti ha valahova nem lát be
Reply With Quote
  #27  
Old 04-10-2008, 16:41
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
ha mutatsz nekem 2 sikeres ütést egy ilyen elfről A-ban tegnapról, vagy régebbenről, akkor elhiszem neked

sikeres ütésnek számít, ha sikerült a földfoglalás, meg stb... egy 0 föld szerzés nem számít annak. -.-
Volt ilyen probalkozas, top 50-ben. 3 ori egy klanbol, kb az altalad felvazolt 0 barakk 0 torony, egyikben 2k bank masikban 2k tanya, harmadikban 2k konyvtar, sok kocsma.

Eredmeny: klanban bevertek oket, egyik lefordult sok egyeni sereg elol, tobbi atepult.

Termeszetesen se neveket se semmit nem mondok...

Egy ideig lehet el lehet vele lenni, de utana igen nagyot lehet szivni, es a mostani arak mellett az atepules se tul olcso...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #28  
Old 04-10-2008, 16:46
komisz86 komisz86 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 183
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Szerintem ez a taktika (már ha valaki jól csinálja) életképes lehet egy ideig. Személyesen is ismerek olyat aki rendszeresen ezzel játszik a két alsó szinten. Ahogy azt a témanyitó is mondta 4-5 körre körre felfelé kell hozzá lopni, ezen kívül vigyázni kell arra is hogy kitől lop az ember, mert egy olyan szövi amiben van egy full vari, és egy full toli is, hamar rájön hogy hogy nincs védelmed. Viszont egyre kevesebb az ilyen szövi azokat meg békén kell hagyni. Amiről még nem esett szó hogy a hullákon és az mf hadikon kívül a nagyon kezdők is problémát jelentenek. Sőt az ismerősöm szerint ők jelentik a legnagyobb veszélyt. Egy kezdő gondol egyet és minden gömb vagy éplista nélkül elindul a pár száz/ ezer elitjével (íjászával) 4-5 körre lefelé, (bár szerencsére általában fosztogatni)
__________________
A valóság nem más mint az alkohol legsúlyosabb elvonási tünete.
Reply With Quote
  #29  
Old 04-10-2008, 16:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by komisz86 View Post
Szerintem ez a taktika (már ha valaki jól csinálja) életképes lehet egy ideig. Személyesen is ismerek olyat aki rendszeresen ezzel játszik a két alsó szinten.
Nagylétszámú csoportokban talán működhet, ahol a többség inkább más célpontot keres. Késlétszámú csoportoknál azonban a környéken levőkről minden infót tudni kell. Tudnod kell, hogy milyen serege van, még akkor is, ha nem látsz be varikkal, vagy nem férsz be tolikkal. És így egyetlen próbálkozással bukik az álca. Amit az egész csoport lát a krónikából.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #30  
Old 04-10-2008, 16:53
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by komisz86 View Post
Amiről még nem esett szó hogy a hullákon és az mf hadikon kívül a nagyon kezdők is problémát jelentenek. Sőt az ismerősöm szerint ők jelentik a legnagyobb veszélyt. Egy kezdő gondol egyet és minden gömb vagy éplista nélkül elindul a pár száz/ ezer elitjével (íjászával) 4-5 körre lefelé, (bár szerencsére általában fosztogatni)
na igen... 5ben pl ezért nem mondtam, hogy ajánlatos egy ilyen ori a sok kezdő miatt...
nem egyszer volt olyan hogy 36körről jöttek rám kb 1 támadóval (5U)
szal a felsőbb szinteken az ilyen nem jó, mert a kis tapasztalatlan játékosok simán beütögetnek felmérés nélkül
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Aembör hadis - lehet vagy nem lehet? vonos82 Stratégia & Tippek 64 09-28-2008 09:54
hogy lehet sok pézt csinálni? opel Stratégia & Tippek 190 11-03-2007 21:05
Orkal, tekercsek nélkül. Artúr Stratégia & Tippek 53 04-22-2007 12:51
Wapon nem lehet olvasni a jegyzet részt. Ferenc5259 Lezárt hibák 2 04-20-2007 09:43
Testépités G.O.D. Szabadidő, Sport 234 03-11-2006 15:01


All times are GMT +1. The time now is 15:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu