Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 01-10-2010, 12:43
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
A lakosok többségéből adódó 100k-s limit és az így kapott 0 hektáros ütés teljesen logikus és elmaradhatatlan része a játéknak?
Ne kérdezz tőlük ilyeneket, mert ha nem fokoznak el akkor 50k-sat bontanak. Egyértelműen imádják a játéknak ezt a lehetőségét.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
  #202  
Old 01-10-2010, 12:47
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
A lakosok többségéből adódó 100k-s limit és az így kapott 0 hektáros ütés teljesen logikus és elmaradhatatlan része a játéknak?
És a logikátlan érvelés szüksége a topicnak?
Létezhet más megoldás is azon kívül, minthogy ellehetetlenítsük a pontlistában való mozgást, alulról ne lehessen a feletted lévőre ráállni, ha úgy támad, hogy épp beér épülete, vagy fedezése, vagy kiad építési parancsot, stb. lehetetlen legyen kísérni.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #203  
Old 01-10-2010, 12:48
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ne kérdezz tőlük ilyeneket, mert ha nem fokoznak el akkor 50k-sat bontanak. Egyértelműen imádják a játéknak ezt a lehetőségét.
Vagy bevernek egyéniben párszor, majd klánban.
Éljen az Off.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #204  
Old 01-10-2010, 14:58
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdv! Eléggé érint a téma, gondoltam bejegyzek egy kis szösszenetet, bár azt olvasom, hogy felesleges, azért mégis...

Ez egy stratégiai elem, mellyel egy termelő megúszhatja földvesztés nélkül. A termelők azért vannak, hogy termeljenek, a hadik, hogy üssenek. Ha nem lenne ez a stratégiai elem, mi lenne? Minden hadi fenn figyelne, a termelők meg lenn pár k hektáron gyűjtögetnének? Ezzel ki is lehetne írtani jó néhány nagy termelőt, akiknek nagyon fontos szerepe van a klán életében mivel ő miattuk létezik a klán. Ha valakinek van pénze fokozni 100k értéket és el is akarja ilyenért szórni, az tegye meg bátran, mert megszenvedett, sok unalmas napot töltött el azzal, míg előállította a fokozáshoz szükséges pénzt, és ezzel kivédett egy ütést (földet mentett..védeni nem védett) sok vagyont elszórt, amivel a klán nem erősödött, és az emberek elmennek az ország visszacsúszik, ismét lehet ráfokozni, hogy megpróbáljuk a földjét elvinni. A termelő ismét kockáztathat, és szórhatja a klánpénzt. Ez egy nagyon korrekt stratégiai lépés. Mint ahogy valaki ráfokozhat másra, az tehesse meg, hogy elfokoz.
Valaki írta, miért nem teheti meg valaki 3k hekin az elfokozást, mert ott sokkal nehezebb előállítani 15 mrd-t. Elég baj szerintem az, ha 3k hekin is már menekülni kell, egy olyan zsúfolt pontlistánál ami 3k hektár körül van. Fentebb már más a helyzet, az országok barátibbak, és ritkábbak.

Ha valaki elől elfokoznak, az menjen utánna ez a véleményem. Amúgy elég vicces, hogy azok írnak mindig, és azok nyitják a topicot, akik feltörekvők. Múltkor az elfet akarták gyengíteni, most meg eltörölni, nehogy elfokozzanak a kemény orkok elől. Mivan srácok, nem megy a játék????
Észak, Wand, Monró...nem megoldás az, hogy meggyengítünk minden elfet, és új dolgokat hozunk a játékba. Pláne ilyen játékosok akarják ezt. Mert ha én akarnám jólvan...sose tudtam jól játszani, de Ti?? Nah mind1.

Én is feltörekvő vagyok, még sem rinyálok az elfek miatt vagy az elfokozás miatt, aki tudja tegye meg...

Már az elfes témánál írtam: Alkalmazkodj!!!
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Iron For This Useful Post:
  #205  
Old 01-10-2010, 15:03
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mi lenne ezzel a játékkal, ha még egy pár stratégiai elemet kiszednének? Ütsz, beversz, örülsz..Értelme nem sok...

Én pl élvezem, mikor fokozni kell izgulni kör előtt pár mp-vel, vagy kör előtt pár mp-vel bebontani, eltávolodni, liftezni, satöbbi...ezért izgalmas a játék, mert sok féleképp lehet menteni a menthetőt és agyalni dolgokat.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Iron For This Useful Post:
  #206  
Old 01-10-2010, 22:33
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Mi lenne ezzel a játékkal, ha még egy pár stratégiai elemet kiszednének? Ütsz, beversz, örülsz..Értelme nem sok...

Én pl élvezem, mikor fokozni kell izgulni kör előtt pár mp-vel, vagy kör előtt pár mp-vel bebontani, eltávolodni, liftezni, satöbbi...ezért izgalmas a játék, mert sok féleképp lehet menteni a menthetőt és agyalni dolgokat.
ez a vedelem tultoltése hogy 0%ra minimalizálod a hatékonyságát a foldelésnek ha esetleg nem jutott volna el a tudatodig
akkor hozzuk vissza a tultoltést is mert ha van tiz milla pacim miért csak annyival támadjak ami elfér ?
hát megdolgoztam érte igy a természetes nem ?
ezt pesze nem gondolom komolyan csak arra probálok rávilágitanihogy milyen logika szerint gondolkozol
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Fáraó For This Useful Post:
  #207  
Old 01-16-2010, 11:45
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Elgondolkodtam azon a megoldási javaslaton, hogy a népesség ne a terület 70-szereséig, hanem csak legfeljebb 30-szorosági számitson bele a pontszámba.

Zsigerből ellene voltam, merthogy nem lehet majd kisérni azt, aki ügyesen támadott ki (magasabb hekiről odabont és épitési parancs, vagy beférő felfedezés, majd maximális fokozás)

De jobban megvizsgálva: Megszűnnek az irreális távolságból történő ráállások, de azért lehet mozogni a pontlistában. Nagyrészt megszűnik az elfokozás miatt 0 hektárt szerzett föld problémája (20k heki felett ha maximális távolságból történő ráfokozás, a védő maximálisat elfokoz, akkor még lehet 0-ra fokozni)

A kisérhetetlen támadásról: 21.000 hekin kb. 73k pontnyit lehet fokozni. Ha támadok, és ennyit fokozok, az ellenfélnek lehetősége nyilik elbontani 100k-ra. Persze csapódás előtt a támadó is bont egy nagyot, hogy minél kisebb legyen az értékkülönbség, de ha ugyanannyi hektáron vannak, akkor ha ugyanannyit is bontanak, megmarad a 73k pont különbség, ami lefelé nem valami nagy zsákmány, ráadásul a támadott akár többet is bonthat (neki nem kellenek működő barakkok, bár a támadó akár bonthat minden házat), és utána a támadó ott lesz kintlévő sereggel, szétbontva, nem zsákmányolt valami sokat, ideális célpont.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #208  
Old 01-16-2010, 12:00
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Elgondolkodtam azon a megoldási javaslaton, hogy a népesség ne a terület 70-szereséig, hanem csak legfeljebb 30-szorosági számitson bele a pontszámba.

Zsigerből ellene voltam, merthogy nem lehet majd kisérni azt, aki ügyesen támadott ki (magasabb hekiről odabont és épitési parancs, vagy beférő felfedezés, majd maximális fokozás)

De jobban megvizsgálva: Megszűnnek az irreális távolságból történő ráállások, de azért lehet mozogni a pontlistában. Nagyrészt megszűnik az elfokozás miatt 0 hektárt szerzett föld problémája (20k heki felett ha maximális távolságból történő ráfokozás, a védő maximálisat elfokoz, akkor még lehet 0-ra fokozni)

A kisérhetetlen támadásról: 21.000 hekin kb. 73k pontnyit lehet fokozni. Ha támadok, és ennyit fokozok, az ellenfélnek lehetősége nyilik elbontani 100k-ra. Persze csapódás előtt a támadó is bont egy nagyot, hogy minél kisebb legyen az értékkülönbség, de ha ugyanannyi hektáron vannak, akkor ha ugyanannyit is bontanak, megmarad a 73k pont különbség, ami lefelé nem valami nagy zsákmány, ráadásul a támadott akár többet is bonthat (neki nem kellenek működő barakkok, bár a támadó akár bonthat minden házat), és utána a támadó ott lesz kintlévő sereggel, szétbontva, nem zsákmányolt valami sokat, ideális célpont.
Ez vmivel szimpatikusabb, mint a 20as. Persze nem csak Aban kell gondolkodni, az is szempont kell pl legyen, hogy B topban ha betol mondjuk egy mf foldre, O felrepul 8%ot, en le, vissza tudjam kiserni fokozassal.

(Ezt majd kesobb kiszamolom, a 30-as szorzo lehet jo erre)

Viszont, Csempe, Te meg azt vedd figyelembe, hogy bizonyos magassagban mar lehet csak 2 orszag harcol, ergo ha az egyik nem tud visszatamadni, a szetbontott, idealis celpont erv nem jatszik, es mint mondtad, valoban esz nelkul bonthat hazat a tamado, ez altal szep zsakmanyra szert teve, es O maga meg beuthetetlen marad.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #209  
Old 01-16-2010, 12:23
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha jól számolom, akkor egy harcos a foglalása után kb max 15%-kal lesz nagyobb a vesztes félnél.
Jó közelítéssel minden hekire 15 nép kell hogy jusson ugye. Ezen felül kellene kipréselni az ország értékének 15%-át. Ehhez hektáranként +36 népre van szükség.
Így összesen hektáranként 51 népre lehet szükség ahhoz, hogy egy támadó extra taktikai húzások nélkül visszatámadható lehessen fokozással. (mindezt úgy feltételezve, hogy a támadó nem kezdi beépíteni a foglalt területeit azonnal, a foglalt területek kb 40%-án lesz épület, illetve a támadó nem fokoz tovább önmagát védett távolságra húzva)
Részletesebb számítást is írhatok, ha valakit érdekelne
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 01-16-2010 at 12:25..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #210  
Old 01-16-2010, 12:29
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez vmivel szimpatikusabb, mint a 20as. Persze nem csak Aban kell gondolkodni, az is szempont kell pl legyen, hogy B topban ha betol mondjuk egy mf foldre, O felrepul 8%ot, en le, vissza tudjam kiserni fokozassal.

(Ezt majd kesobb kiszamolom, a 30-as szorzo lehet jo erre)

Viszont, Csempe, Te meg azt vedd figyelembe, hogy bizonyos magassagban mar lehet csak 2 orszag harcol, ergo ha az egyik nem tud visszatamadni, a szetbontott, idealis celpont erv nem jatszik, es mint mondtad, valoban esz nelkul bonthat hazat a tamado, ez altal szep zsakmanyra szert teve, es O maga meg beuthetetlen marad.
bben ha bever egy mf, és vissza szeretnél rá fokozni, hogy beverhesd, akkor ebből a kati mennyiségből min 1,5szer annyi földet fedezel, mint amit ütéssel hozol.. főleg, ha szövid is fokoz veled, mert különben nem férnél be, ha elenged pár pacit az mf..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 02:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu