Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #181  
Old 11-13-2009, 07:30
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
még mindig nem látom be miét kell védeni a nagyobb orikat a kissebbektol
Mert a nagyobb orik is kitámadnak néha... egyébként sok mindenben igazad van.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #182  
Old 11-13-2009, 09:03
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
a nagyori még mindig ki tudja védeni a támadást ha normális éplistája van es nem fostalicska orival jáccik
ha torp magasan akar termelni akkor figyeljen o is meg a klánja is ne termeljen extrém sokat es alulrol is védjék ne csak 2 korrol pl
mindent meg lehet oldani ha jol megszervezik a dolgokat
ha alulrol védik es a kisori ut x%ot tole meg kozben elvisznek 2szer annyit vagy bepusztizzák 3 sereggel mert fullra kiment ahoz hogy messzire folusson
nem biztos hogy megéri odafokozni neki
igyis sokba van a fokozgatás a támado és védo félnek is szerintem nem kéne drágitani mert a kicsik kerulnek hátrányba
és ugyanugy nyugiba termelgethet a nagy mintha oda kéne fedezni
ha visszaolvasol, én csak az extrém részét drágitanám,pl ha az eredeti ütésnek kevesebb mint 10%-át akarod benyelni akkor már drága, addig laposan növekszik.
Amúgy sok mindenben igazad van.
de itt nem csak a termelő orikról van szó. egy orknak nagyon ki se kell támadni, hogy egy másik ork 15%-al kisebb hektárrol beverhesse pl.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #183  
Old 11-15-2009, 01:28
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Mert a nagyobb orik is kitámadnak néha... egyébként sok mindenben igazad van.
jogos de hiéna minden méretben létezik 200hekin az emberek 99%a sikeres utésnek tartja
gondolom mikor beversz egy zombit te is azt mondod na a hulye zombi
nem az hogy szemét hiena vagyok és ostorral csapsz a hátadra
a hiena ellen lehet figyelni ha necces kornyéken utsz ahol várhato hogy egy precizen elinditott hiénát kapsz
figyelni kell mint gépállat es fokozni 15k lakost just in case pár másodpersel kisérő-kv elott kogy a kulon ablakban megnyitott fokozás és seregkuldés ne stimmeljen és 3 korre jojjon vagy esetleg elengedhetesz sereget
15k kati nem nagy ár de hamár nagyori legyen +50k lakos
jó igyis benézheted es leverhetnek de ezt hivják játéknak
ha hadisra mész amugy is tarthatsz tole hogy szembemegy vagy kisér
annak a lehetoséget vennénk el tole hogy leverték es utanafokozva megkisérje a támadóját
ha meg elfet utsz számits rá hogy jon a szovije vagy ha az nincs a kozelben akkor egy kobor sereg a teljesből
a támadás kockázattal jár ezért nem kell a ráállásos támadást ellehetetleniteni
ha tovább drágitod 10k hekin jobban megéri majd fedezni mint utni eggyet messzire
nem kell szivatni a feltorekvoket mert wand elkényelmesedett es nem akarja szarrábontani az oriját egy visszatámadáshoz

Last edited by Fáraó; 11-15-2009 at 03:29..
Reply With Quote
  #184  
Old 11-15-2009, 02:30
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ha visszaolvasol, én csak az extrém részét drágitanám,pl ha az eredeti ütésnek kevesebb mint 10%-át akarod benyelni akkor már drága, addig laposan növekszik.
Amúgy sok mindenben igazad van.
de itt nem csak a termelő orikról van szó. egy orknak nagyon ki se kell támadni, hogy egy másik ork 15%-al kisebb hektárrol beverhesse pl.
nemtom ha megtennéd hogy kiszámolod hogy egy 100k pontos ráállás 10-15-20-25-30k hekin mibe kerulne akkor lehet megtudnám mondani hogy siktsak vagy elfogadhato a mértéke
addig nem tudok állástfoglalni még nem látom át
de azt tudom hogy van ori joval a minimumfoldje alatt 20k heki folott
fedezni horror és az utést egyéniben teljesen el akarják lehetetleniteni számára
de akár klánban is ha epp 100k-t kéne fokozni fogy kirakj egy klánt pl
fogy a francba szerezze vissza a min foldet irjon a supportra ???
mindezt azért mert nagy hekin jobban fáj ha levernek
es van hogy nem tud visszadámdni pár ori
és ha kitámadnak feszélyezi oket ha kozben oket is támadják
mikorben bárhol máshol is megeshet ugyanez csak ott nem nagyon foglalkozik vele senki érdekesmod mert arra tobb a célpont ori
200 hekin is ha felfokozok 9.5k pontrol 10.5k pontra vagy 11.5re megvarom még 2 korre leszek (ott a suruség miatt ugye 1kor mire ez bekovetkezik) kv elott 2mp-el kimegyek egy orira es esélye nem lessz visszauti (akkor sem lenne ha az orisuruség miatt dinamikusan torténne nem korváltásnál es 2 korre birna kerulni mert nem tudna eleget bontani)
most vagy én vagyok a hulye vagy lehet el kéne fogadni másnak is hogy ezek a korlátok mindenhol léteznek és azért mert jobban fáj nagy hekin azért nem kéne rajta változtatni mikor a gond kizárolag a 0 hekis foglalásokkal van

Last edited by Fáraó; 11-15-2009 at 03:18..
Reply With Quote
  #185  
Old 11-15-2009, 09:14
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
nemtom ha megtennéd hogy kiszámolod hogy egy 100k pontos ráállás 10-15-20-25-30k hekin mibe kerulne akkor lehet megtudnám mondani hogy siktsak vagy elfogadhato a mértéke
addig nem tudok állástfoglalni még nem látom át
de azt tudom hogy van ori joval a minimumfoldje alatt 20k heki folott
fedezni horror és az utést egyéniben teljesen el akarják lehetetleniteni számára
de akár klánban is ha epp 100k-t kéne fokozni fogy kirakj egy klánt pl
fogy a francba szerezze vissza a min foldet irjon a supportra ???
mindezt azért mert nagy hekin jobban fáj ha levernek
es van hogy nem tud visszadámdni pár ori
és ha kitámadnak feszélyezi oket ha kozben oket is támadják
mikorben bárhol máshol is megeshet ugyanez csak ott nem nagyon foglalkozik vele senki érdekesmod mert arra tobb a célpont ori
200 hekin is ha felfokozok 9.5k pontrol 10.5k pontra vagy 11.5re megvarom még 2 korre leszek (ott a suruség miatt ugye 1kor mire ez bekovetkezik) kv elott 2mp-el kimegyek egy orira es esélye nem lessz visszauti (akkor sem lenne ha az orisuruség miatt dinamikusan torténne nem korváltásnál es 2 korre birna kerulni mert nem tudna eleget bontani)
most vagy én vagyok a hulye vagy lehet el kéne fogadni másnak is hogy ezek a korlátok mindenhol léteznek és azért mert jobban fáj nagy hekin azért nem kéne rajta változtatni mikor a gond kizárolag a 0 hekis foglalásokkal van
de kisérni van esélye, mert meléd tud bontani!!! és miután csapodtál ott fog állni meletted... nah ez az amit nem tudsz megcsinálni 30k hekin ha 26k-ról fokoznak rád, mert az országod 60%-át kéne elbontanod hogy mellé érj, és ő még egy hekit nem bontott... egy 100k-s ráállás sztem úgyanannyiba kerülne minden hekin, mint most 500k katiba én azt támogatom, hogy az elfokozás hatékonysága változzon. vagyis 100k-t távolodva ne 0-át vigyél hanem az eredetei föld 10-20%-át, és ha 1milla katit fokoznál be, se legyen 0.
A támadó oldalon pedig a kati elvándorlást piszkálnám meg inkább.hogy az első körben ne a fele menjen el a katiknak, hanem jóval kevesebb, vagy 1körig ne is. (így klán szinten is lesz esélyed alá bontani ha messzebbről fokoznak rád.) Sztem ez az ötlet elég egyszerü ahoz,hogy ne bonyolitsa túl a játékot, de megoldja a problémát.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #186  
Old 11-15-2009, 12:04
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
de kisérni van esélye, mert meléd tud bontani!!! és miután csapodtál ott fog állni meletted... nah ez az amit nem tudsz megcsinálni 30k hekin ha 26k-ról fokoznak rád, mert az országod 60%-át kéne elbontanod hogy mellé érj, és ő még egy hekit nem bontott... egy 100k-s ráállás sztem úgyanannyiba kerülne minden hekin, mint most 500k katiba én azt támogatom, hogy az elfokozás hatékonysága változzon. vagyis 100k-t távolodva ne 0-át vigyél hanem az eredetei föld 10-20%-át, és ha 1milla katit fokoznál be, se legyen 0.
A támadó oldalon pedig a kati elvándorlást piszkálnám meg inkább.hogy az első körben ne a fele menjen el a katiknak, hanem jóval kevesebb, vagy 1körig ne is. (így klán szinten is lesz esélyed alá bontani ha messzebbről fokoznak rád.) Sztem ez az ötlet elég egyszerü ahoz,hogy ne bonyolitsa túl a játékot, de megoldja a problémát.
ja ok ez igy támogatható ezzel nincs gond
csak wand mást akart ami viszont nem teccik ugyanugy
és már érett a gondolat a fejemben vajon nem e azért kardoskodik mellette hogy a flangánra pl ne lehessen ráfokozni ha behoznák ?
nem személyeskedni akarok csak más logikus magyarázatot nem találtam rá miért kéne drágitani a fokozást vagy limitálni mégjobban a mértékét max 50k pontra meg ilyenek
anarch D-ben meg is ölné a csopit es az egyetlen alternativát is elvenné a fedezésen kivul a haladáshoz
ha valakit be lehet verni 3-4k hekivel lejjebbrol az megérdemli hogy leverték
mondjuk wandnál zavaro hogy soxor csak magára tud gondolni (lásd kereskedo modositása topic amitol tuti agyvérzést kapna pár anarcos ha bevezetnék)
egyszer már a személyisegek számatol fuggo topkorokk bevezetésével és a fedezés nehezitésével évekre kicsinálták az anarcot (arden pl 40k hekirol nem tudott fordulni a 4eskéjével mert nem mentek a topkorei 40k hekin)
tobb évunkbe telt még meggyoztuk atit hogy javitsa ki
és koszonjuk de az ilyen javaslatokbol nem kérunk nehogy már ne lehessen utéssel haladni a D-csopiban se A-ban nagyobb hekin
ez a fokozás drágitása egy nagyon xar otlet
tudom hogy az A egoista műfaj de azért ne rugaszkodjunk már el ennyire a foldtől
anarcba is ugyanugy fizetik a játékosok a vipet (valoszinu tobbet is fizetnek mert fejenként tobb orit kell vipelni)
és az ilyen változásokbol nagyon nem kérnek ami hátrányossan érintené oket

Last edited by Fáraó; 11-15-2009 at 12:30..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Fáraó For This Useful Post:
  #187  
Old 11-15-2009, 14:09
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
wand elkényelmesedett es nem akarja szarrábontani az oriját egy visszatámadáshoz
szerintem meg nálam nagyobb bontogató nem sok szaladgál a hódban...


Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
ja ok ez igy támogatható ezzel nincs gond
csak wand mást akart ami viszont nem teccik ugyanugy
és már érett a gondolat a fejemben vajon nem e azért kardoskodik mellette hogy a flangánra pl ne lehessen ráfokozni ha behoznák ?
Elsöször is elmesélhetnéd ki vagy, mert a Fáraó név nekem semmit nem mond
Másodszor ha jövünk újra megmásszuk az egészet.
Harmadszorazt a topicot még csak nem is én indítottam, de ettől az a véleményem, hogy a nulla hekis ütéseket meg kell szüntetni, viszont azt is megértem, hogy a másik oldalról is jogos az igény az irreális ráállások megszüntetésére.


Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
nem személyeskedni akarok csak más logikus magyarázatot nem találtam rá miért kéne drágitani a fokozást vagy limitálni mégjobban a mértékét max 50k pontra meg ilyenek
akkor olvasd át a topicot és találsz benne pár érvet..


Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
mondjuk wandnál zavaro hogy soxor csak magára tud gondolni (lásd kereskedo modositása topic amitol tuti agyvérzést kapna pár anarcos ha bevezetnék)
1. az anarchra mindig is vonatkoztak külön szabályok.
2. Ha végigolvastad a beírásaim nem egyszer leírtam, hogy ez a módosítás a normál csoportok közt csak az A-t érinti. Tehát benne van, hogy normál azaz az anarchanak tőlem lehet más szabálya.
3. én elhiszem, hogy személyiségemben biztos vannak zavaró dolgok , de biztos lehetsz benne, hogy ez nincs köztük.

Last edited by wand; 11-15-2009 at 14:25..
Reply With Quote
  #188  
Old 11-15-2009, 16:13
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
szerintem meg nálam nagyobb bontogató nem sok szaladgál a hódban...




Elsöször is elmesélhetnéd ki vagy, mert a Fáraó név nekem semmit nem mond
Másodszor ha jövünk újra megmásszuk az egészet.
Harmadszorazt a topicot még csak nem is én indítottam, de ettől az a véleményem, hogy a nulla hekis ütéseket meg kell szüntetni, viszont azt is megértem, hogy a másik oldalról is jogos az igény az irreális ráállások megszüntetésére.




akkor olvasd át a topicot és találsz benne pár érvet..




1. az anarchra mindig is vonatkoztak külön szabályok.
2. Ha végigolvastad a beírásaim nem egyszer leírtam, hogy ez a módosítás a normál csoportok közt csak az A-t érinti. Tehát benne van, hogy normál azaz az anarchanak tőlem lehet más szabálya.
3. én elhiszem, hogy személyiségemben biztos vannak zavaró dolgok , de biztos lehetsz benne, hogy ez nincs köztük.
ha megsértettelek bocsi direkt irtam hogy nem személyeskedni akarok
a mek mekkel szemben voltam már vesztes oldalon meg pattantatok is rolunk (jajde vicces az orim )
atolvasom a topicot mindig elejétol a vegéig mielott fejlesztésekkel kapcsolatban bármit is irni szoktam es nem erzem jogosnak az erveket hogy a ráállást modositsuk
irtam ellenérveket is rá
a top 3-4 kán egyéni csatáit 500k folotti orikra gondolok
megolne ha csak 50K pontot lehetne fokozni igy se nagyon harcolnak
horror ara van a fedezésnek igy lehet egyedul haladni ha nagyokat fokozol és ugy utsz
ertem hogy ez a támadott orinak szar de védje meg magát
az elmult 1.5 evben kaptam olyan pofonokat ami után simán támogathatnam hogy ne lehessen ráállni a másikra nagy hekin nagyon megérné nekem
de értsd meg hogy megolné a játékot és élvezhetetlen lenne

1. az ilyen változások ugyanugy minden csoportot érintenek mert ati valami olyasmit irt valahol hogy ezeket csak igy tudja megoldani
2. lehet mas szabály ha ati tud rola elore hogy milyen galibákat okozna anarchban
de amég nem tud rola addig ugyanugy erint minden csopit
3. tudom hogy jo játékos vagy viszont a szigoritott fedezés bevezetése ota nem jáccottál igy nem vagyok benne biztos hogy tokéletesen atlátod a problémát hogy miert nem szabad piszkálni a ráállást
hogy haladjanak szerencsetlen kisebbek ha ezt is elvesszuk tőluk ?
4. tobbekozt a pékek se bankoltak volna amivel amugy tenyleg folverték a kati piaci árakat az elf mocsárral kozosen ha a fedezés nem lenne horror áron
es a big gunék lehet ha nem fokoztak volna el annyit mikor gyujtogattak (54k pontot minden pirónál) es ahogy serg is irta nem spájzolnának 1000-el jutna a piacra is kati
remélem elég ervet folsoroltam tobbekozt hogy nekem is megérné ha nem tudnának olyan konnyen rámállni "irreálisan messziről" de miert nem lenne jó ez senkinek pár nagyorin kivul

ne oljuk meg a játékot hulye modositasokkal/szabályokkal !

Last edited by Fáraó; 11-15-2009 at 17:07..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Fáraó For This Useful Post:
  #189  
Old 11-15-2009, 17:22
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

atgondolva mindent kutty javaslatát támogatom hogy legyen valami %os bigyó a foglalásra hogy ne tudjon ennyre hatékonyan elfokozni senki
es a ráállás maradjon ahogy van
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Fáraó For This Useful Post:
  #190  
Old 11-15-2009, 21:20
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
atgondolva mindent kutty javaslatát támogatom hogy legyen valami %os bigyó a foglalásra hogy ne tudjon ennyre hatékonyan elfokozni senki
es a ráállás maradjon ahogy van
Én is átgondoltam sokmindent és lehethogy van jobb megoldás is, de úgy érzem mindenképpen ez lenne a leginkább támogatott az 1A-sok körében, ugyhogy érdemes lenne rövidre zárni a topicot és beiktatni annyit, hogy 100K-nál vagy fölötte 50%-al csökken a foglalás értéke. 100k pontkülönbség alatt pedig egyenesen arányosan 100%-50%-ig.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu