Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

View Poll Results: Melyik a jobb tolis?
Ember 13 28.26%
Félelf 31 67.39%
egyéb 2 4.35%
Voters: 46. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-24-2008, 20:04
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default Ember vs. Félelf

Ember vs. Félelf (persze mindkettő tolisnak felépítve)

a kérdés egyszerű a válasz mégis nehéz. melyik a jobb?
indoklás szükséges!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-24-2008, 20:19
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Szerintem elég rossz a kérdés! Egyértelmű, hogy a félelf jobb tolvaj, nem az volt a kérdés, hogy ki tudja jobban megvédeni a tolvajait a varázslók ellen, mert az ember csak ezért jó.
De akár azt is kérdezhetted volna, hogy melyik a jobb hadi, az ork vagy a törpe. Hát persze az ork, mert az csak arra van kitalálva, a törpe meg inkább termel, persze lehet jó hadis, de jobb sose.
Szerintem az ember se a tolvajkodásra lett kitalálva, csak arra lehet a legjobban használni, másra nem nagyon...esetleg az 5ben hadinak. De ott gyakorlatilag minden lehet hadis.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #3  
Old 05-24-2008, 20:51
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem elég rossz a kérdés! Egyértelmű, hogy a félelf jobb tolvaj, nem az volt a kérdés, hogy ki tudja jobban megvédeni a tolvajait a varázslók ellen, mert az ember csak ezért jó.
De akár azt is kérdezhetted volna, hogy melyik a jobb hadi, az ork vagy a törpe. Hát persze az ork, mert az csak arra van kitalálva, a törpe meg inkább termel, persze lehet jó hadis, de jobb sose.
Szerintem az ember se a tolvajkodásra lett kitalálva, csak arra lehet a legjobban használni, másra nem nagyon...esetleg az 5ben hadinak. De ott gyakorlatilag minden lehet hadis.
szerintem attól is függ, hogy mi a jobb vari pl, hogy hogyan tudja védeni a varikat
szóval a kérdés jó. mert az hogy melyik a jobb tolis, nem azt jelenti, hogy melyik tud könnyebben lopni, hanem pl. azt is hogy melyik védi joban a toliit.
Reply With Quote
  #4  
Old 05-24-2008, 20:54
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Meg már ha itt járunk akkor az elf is itt lehetne, ami nem tolis igazán, de másra nagyon nem jó, csak a békességre, de G-ig simán lehet vele tolvajt játszani, sőt, szerintem tovább is! És megvédeni ő is elég jól meg tudja magát!
Vagy a gnóm? Jól védekezik, erősek a tolvajai az 50%miatt főleg, csak tekercset nem tud lopni. Na és? Keres annyit, hogy meg tudja venni!
Tehát a szavazást is hiányosnak érzem! Jó, rá lehet fogni, hogy az egyéb ott van, de az egyébből nem jön rá egy kezdő játékos, hogy tolvajláshoz melyiket is válassza, mert nem tudja, hogy pontosan mit fed az egyéb!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #5  
Old 05-24-2008, 20:59
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Meg már ha itt járunk akkor az elf is itt lehetne, ami nem tolis igazán, de másra nagyon nem jó, csak a békességre, de G-ig simán lehet vele tolvajt játszani, sőt, szerintem tovább is! És megvédeni ő is elég jól meg tudja magát!
Vagy a gnóm? Jól védekezik, erősek a tolvajai az 50%miatt főleg, csak tekercset nem tud lopni. Na és? Keres annyit, hogy meg tudja venni!
Tehát a szavazást is hiányosnak érzem! Jó, rá lehet fogni, hogy az egyéb ott van, de az egyébből nem jön rá egy kezdő játékos, hogy tolvajláshoz melyiket is válassza, mert nem tudja, hogy pontosan mit fed az egyéb!
ez a topik nem a legjobb tolis megtalálásáért jött létre igazából, hanem hogy eldöntsük melyik a jobb. de ott van egy egyéb is a savazásnál, hogy ha esetleg vki teljesen más véleményt alkotna.
Reply With Quote
  #6  
Old 05-24-2008, 21:14
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Egyértelmű, hogy az ember a jobb, mert nehezebb vele játszani.
És miért válasszam a könnyebb utat, ha van nehezebb is?

Na ennyit rólam és a tolikról
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Valezius For This Useful Post:
  #7  
Old 05-25-2008, 00:16
Kirhal Kirhal is offline
Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 108
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

a feles csak akkor lop többet ha van neki készülije.
azé egy szöviháborúban ahol van egy félnormális varis az ellen felese nem sokat vizet zavar,az embert viszont így nem tudják kikapcsolni,igy vele már sereggel is kell foglalkozni,ami jobban megosztja a hadisok támadásait.
meg márt csak azért is ember
Reply With Quote
  #8  
Old 05-25-2008, 00:39
Dine in HELL Dine in HELL is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Pontosan, az ember igazi "ereje" akkor jön elő, ha szöviháború van. Nem lehet vele mit csinálni ha jól ki van építve és pár körrel lejebb is van. Neki van a legjobb faji varija (bár sztem ha nem 5-ször annyit fogna, hanem egyáltalán nem számítana, h az ellennek mennyi a varija (vagy akár templom nélkül is aktív lenne ez a varázslata), akkor már többen elfogadnák jó tolisnak).
A másik meg, h egy jól felépített emberhez nem férsz be fél-elffel, de fordítva igen (persze kell hozzá "némi" ártozás, de megvalósítható.
De az is tény, h a szürke hétköznapokra a fél-elf jobb tolis
Reply With Quote
  #9  
Old 05-25-2008, 00:55
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dine in HELL View Post
Pontosan, az ember igazi "ereje" akkor jön elő, ha szöviháború van. Nem lehet vele mit csinálni ha jól ki van építve és pár körrel lejebb is van. Neki van a legjobb faji varija (bár sztem ha nem 5-ször annyit fogna, hanem egyáltalán nem számítana, h az ellennek mennyi a varija (vagy akár templom nélkül is aktív lenne ez a varázslata), akkor már többen elfogadnák jó tolisnak).
A másik meg, h egy jól felépített emberhez nem férsz be fél-elffel, de fordítva igen (persze kell hozzá "némi" ártozás, de megvalósítható.
De az is tény, h a szürke hétköznapokra a fél-elf jobb tolis
Hu, ennek kb egy szavaval sem ertek egyet.

1. Hogyne lehetne mit csinalni, szet lehet utni, es melyik szovi az, aki "par korrel lejjebb" tartja a tolijat, szabad predanak?

2. Messze nincs neki a legjobb faji varija, a szieszta, a kulcs, es a fantomsereg is jobb, szerintem

3. volt olyan, hogy nem lehetett sehogy sem artozni, nem veletlen lett kiveve.
a javaslat butasag amugy is ( a templom nelkuliseg), hiszen vedelmet luxus nem felrakni, esetleg az is legyen aktiv a tisztanlatassa egyutt?

4. Siman befersz az emberhez felessel 10% lakibonusz a kocsmakba, 10% tekibonusz, es az arnyak sokat szamit.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #10  
Old 05-25-2008, 01:19
Dine in HELL Dine in HELL is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

1. Persze nem lent tartják a tolist, csak a tolis fentebbi célpontokat választ. Sereggel belehet menni, ez is tény, de akkor az ellennek oda is kell sereget küldeni, míg a másik félnek, csak ártoznia kell a felest és onnantól kezdve teljesen hasznavehetetlen.

2. A faji varin lehet vitatkozni, én sztem az egy elég jó rangsorolás lehet, h melyik faji varival tudsz "megspórolni" a legtöbb épületet, ez egyértelműen a tükörvarázs és a szieszta.

3. Igaz, a templom nélküliség butaság, de egy 8-10-szeres védés sokat dobna.

4. Egy élezett emberhez csak akkor férsz be fél-elffel ha kevés templomot tartasz, de az nagyon kockázatos és könnyen borulhat, ha egy közepes hadi-vari is leártozza. Ha meg nem éheztetsz, akkor szinte nem is tud beférni.

Azt senki nem vitatja, h ugyanannyi kocsma számnál erősebb a feles, de nyilvánvaló, h nem csak ezen múlik, h jó tolis e. Ha így lenne, akkor minden hadis ori ork tábornok lenne, mert annak van a legerősebb támadóereje. Szóval a lényeg sztem, ha biztosabb játékot szeretnénk ember, ha meg sok pénzt akkor fél-elf.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dine in HELL For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Eladó Országok hulla Fontos események 62 11-23-2010 21:00
ember vagy félelf Netelek Stratégia & Tippek 104 06-15-2010 08:50
Félelf szajonara Elvetett javaslatok 26 11-04-2007 11:09
Ember vs Fél-elf solven Segítség 122 08-16-2006 17:34
Ember vs. Óriás .Magyar Egyesült Államok. Stratégia & Tippek 56 06-24-2006 11:02


All times are GMT +1. The time now is 22:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu