Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 09-20-2007, 21:41
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
őszintén szólva nem sokat értek abból amit írsz, a későbbi magyarázataiddal együtt sem. és nem látom hogy mire alapozod amiket állítasz. angolban alapvetően három okból szabiznak az emberek:
  1. mert nem tudnak előrejutni - ezen úgy változtat a javaslat, hogy a feltorlódott orik egy csoportnyit előrébb juthatnak, ez pozitív hatással lenne a játékra
  2. mert unják a játékot - ezen nem változtat semmit a javaslat, sem pozitív, sem negatív értelemben. illetve ha megélénkül az előzőleg kifejtett okokból a játék, akkor könnyebb lesz haladni, és akkor itt is kicsit javulhat a helyzet.
  3. mert nem tudják fizetni a VIP-et - ezeknél sem változtatunk az okon, legfeljebb ha élénkül a játék, és 90 nap alatt könnyebben meg lehet csinálni egy szintet, akkor itt is javul kicsit a helyzet.

szóval nem látok okot, amiért sokan hirtelen fagyasztásba kezdenének, viszont pozitív hatását el tudom képzelni annak, ha néhányan kihasználnák a lehetőséget. de alapvetően nem hiszem hogy sokan élnének a lehetőséggel, s ha mégis, nem hiszem hogy sokáig tartana a lelkesedésük.

ez a javaslat szerintem nem lenne nagy hatással a játék egészére, ez nem sok ember problémájára, hanem kevés ember nagy problémájára adna gyógyírt. és ezért továbbra is támogatom

1.Angolban alapvetően azért nem tudnak előre jutni, mert kevés az aktív játékos, és A-ból is nehéz fordulni.sztem nehezitene a játékon, mert a beragadt fagyasztott orik csak azt a határt erősitenék meg ahol elakadtak, vagyis egyre több inaktív orit szaporitanának a pontlistában az elakadás helye körül. számomra ebből az következik, hogy még lejjebb fog elakadni a következő orijával. (ha bent maradnának a pontlistában). De ha te ezt máskép látod akkor fejtsd ki, hogy miért nem így lenne.
a többinek semmi köze a javaslathoz.
nekem is tetszik a javaslat, hogy ilyen módon átlehessen ugrani egy-egy beragadt orit, csak én amellett probálok érvelni,hogy ne maradjanak benne a pontlistában.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #172  
Old 09-20-2007, 22:23
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
1.Angolban alapvetően azért nem tudnak előre jutni, mert kevés az aktív játékos, és A-ból is nehéz fordulni.sztem nehezitene a játékon, mert a beragadt fagyasztott orik csak azt a határt erősitenék meg ahol elakadtak, vagyis egyre több inaktív orit szaporitanának a pontlistában az elakadás helye körül. számomra ebből az következik, hogy még lejjebb fog elakadni a következő orijával. (ha bent maradnának a pontlistában). De ha te ezt máskép látod akkor fejtsd ki, hogy miért nem így lenne.
a többinek semmi köze a javaslathoz.
nekem is tetszik a javaslat, hogy ilyen módon átlehessen ugrani egy-egy beragadt orit, csak én amellett probálok érvelni,hogy ne maradjanak benne a pontlistában.
most fejtettem ki hogy milyen okokból nem aktívak játékosok (amúgy mivel nem úgy kezdődött hogy sok volt az inaktív ország, ezért nem nevezném azt fő/alapvető oknak), ezen okok közül a javaslat csak egyet érint, de azt sem nagy mértékben, tehát nincs oka amiért tömegével térjenek vissza játékosok azon a módon hogy másik orijukat fagyasszák, tehát nem áll fenn annak a veszélye amitől te tartasz.


...gyűrd már össze a papírsárkányt és lépj át rajta...
Reply With Quote
  #173  
Old 09-20-2007, 22:34
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
most fejtettem ki hogy milyen okokból nem aktívak játékosok (amúgy mivel nem úgy kezdődött hogy sok volt az inaktív ország, ezért nem nevezném azt fő/alapvető oknak), ezen okok közül a javaslat csak egyet érint, de azt sem nagy mértékben, tehát nincs oka amiért tömegével térjenek vissza játékosok azon a módon hogy másik orijukat fagyasszák, tehát nem áll fenn annak a veszélye amitől te tartasz.


...gyűrd már össze a papírsárkányt és lépj át rajta...
Értem én hogy villanymotor
Szerinted jó ötlet hogy benne legyenek a pontlistában, sztem meg nem

Nem tartok ettől, csak azt mondtam, hogy szerintem nem tenne jót azoknak a csopiknak ahol alapból is sok szabis ori van. angolban az igaz, hogy sokat nem változtatna ez sem, mert jóval kevesebb orinak van lehetősége erre, de magyarban pl van pár csopi, ahol a szabisok nagyon leterhelik a pontlistát.
(amúgy angolban 2-3 "fagyis ori" is köröket jelenthet +ba 2 ori között...)

De azt nem fejtetted ki, hogy miért lenne jó, hogy benne legyenek a pontlistában!!!
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 09-20-2007 at 22:38..
Reply With Quote
  #174  
Old 09-20-2007, 23:16
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
De azt nem fejtetted ki, hogy miért lenne jó, hogy benne legyenek a pontlistában!!!
az egész Ati felvetéséből indult ki, ott van leírva hogy miért lenne jó

egyébként kis csoportokban még akkor is jól jön egy plusz ország a topkörök teljesítéséhez, ha inaktív az illető - feltéve ha nem feletted van

sőt - bár a távolság képletét még nem sikerült megfejteni - szerintem az függ a csoportmérettől, így aztán egy plusz ország nem növeli, hanem csökkenti a távolságokat. már ha nem közéd és a célpont közé kerül az illető
Reply With Quote
  #175  
Old 09-20-2007, 23:26
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
az egész Ati felvetéséből indult ki, ott van leírva hogy miért lenne jó

egyébként kis csoportokban még akkor is jól jön egy plusz ország a topkörök teljesítéséhez, ha inaktív az illető - feltéve ha nem feletted van

sőt - bár a távolság képletét még nem sikerült megfejteni - szerintem az függ a csoportmérettől, így aztán egy plusz ország nem növeli, hanem csökkenti a távolságokat. már ha nem közéd és a célpont közé kerül az illető
Rátapintottál a lényegre. Nagy csopikra ez nem lenne komoly hatással, de kis csopikban hol akad el az ember??? általában a nagyobb szabis tömegnél a top30 aljában,ahol lassan tud csak fedezgetve haladni mert +-7körön belül csak szabisok (ez főleg mf-eknél van így), és esetleg jön egy feltörekvő erős szövi és megint a szabisok alatt találja magát. Ha fellép a következő orival, akkor nagy valószinüséggel ezalatt találja magát, vagyis ezzel is maga ellen dolgozott szerintem.

Én arra irtam amúgy, hogy akkor ne legyen benne a pontlistában, de csökkenjen a területe x ideig. ezzel a topos visszaélések is kiszürésre kerülnének, és nem lenne még több inaktiv ori a top30 környékén a pontlistában
(feltételezem, hogy olyan orit, ami halálmessze van a top30tól nem fagyaszt, mert azzal gondok lehetnek)

Viszont eszembe jutott még1 kritérium:
-5.szinten ne lehessen faggyasztani.
2 ok miatt:
1, esetleges kezdők nem fogják ott lent probálgatni, mert milyen jó.
2, hogy a lenti tekiirók/termelők csak akkor tudjanak másik orival fordulni, ha fellépnek/törölnek
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 09-20-2007 at 23:33..
Reply With Quote
  #176  
Old 09-20-2007, 23:39
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Rátapintottál a lényegre. Nagy csopikra ez nem lenne komoly hatással, de kis csopikban hol akad el az ember??? általában a nagyobb szabis tömegnél a top30 aljában,ahol lassan tud csak fedezgetve haladni mert +-7körön belül csak szabisok (ez főleg mf-eknél van így), és esetleg jön egy feltörekvő erős szövi és megint a szabisok alatt találja magát. Ha fellép a következő orival, akkor nagy valószinüséggel ezalatt találja magát, vagyis ezzel is maga ellen dolgozott szerintem.
őszintén szólva nem tudom, eddig kétszer akadtam el kis csoportban, először még a Conquestben egy 4-5 fős csoportban, másodszor a Queosiaban az A-ban, de ott sem az inaktív orik akasztottak meg pedig én nem vagyok legendás játékos

de lehet hogy igazad van, logikusan hangzik.
Reply With Quote
  #177  
Old 10-03-2007, 19:58
yenkie yenkie is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 118
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Akkor most én leszek a fekete bárány

Nem, nem szeretném, ha lenne ilyen. Nem szeretném, ha a pontlistán hirtelen 6 szemes kigyúrt orkok jelennének meg mellettem, mert nemrég szétvágtam a másik orijukat. De nem szeretném azt sem, hogy egy személyiséges orik tömege lapuljon szanaszéjjel a csoportokban, csak a kedvező alkalomra várva, hogy visszatérjenek.
Nem szeretném, hogy 5-dik szinttől felfele mindenkinek legyen 2-3-4 sunnyogó orija, ráadásul legálisan. Oké, hogy nem tudja használni egyszerre őket, de ha egy haverom bajba kerül azon a környéken ahol én épp mélyszabizok ,mi a garancia arra, hogy nem jövök vissza, és nem segítek neki?
Szal én egyértelműen nemmel szavaznék, ha lenne szavazás, ne támogassuk a multisokat.


Ez így korrekt
ne legyen ilyen.

+s mi a garancia, hogy az illető szól a 10 körrel felette lévő haverjának akinek te két körre vagy és ugyanúgy neked megy? amit mondassz most is benne van a játékban"

ez most benne van
hányszor leírtam........
Reply With Quote
  #178  
Old 10-04-2007, 14:53
csofika csofika is offline
Banned
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 120
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Az ország lefagyasztását a tűzgolyó varázslat sem oldja fel?
Reply With Quote
  #179  
Old 10-04-2007, 15:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by csofika View Post
Az ország lefagyasztását a tűzgolyó varázslat sem oldja fel?
Bye csofika.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #180  
Old 12-25-2007, 22:55
DarkElf DarkElf is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

szerintem ez nem rosz ötlet
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu