Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Tetszik e, az építész személyiség?
Igen, tetszik az építész, mint új személyiség, hasonló tulajdonságokkal. 99 62.26%
Igen, tetszene egy építész személyiség,de sokkal táposabb tulajdonságokkal. 20 12.58%
Nem tetszik az építész. 21 13.21%
Nem akarok új személyiségeket. 19 11.95%
Voters: 159. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #211  
Old 10-03-2007, 15:30
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Erre azt mondom, hogy ne gyújtogass tudós/építész/óriást... A pusztiból meg csak 10% lenne lefogva, ami mondjuk nem olyan egetverő, földtől elrugaszkodott érték. Nagy segítség, de nem túlságosan nagy.
Nem tudom, hogy -10% építéshez szökséges arany, és nyersanyag mennyiség, és +10% épületvédelem az miért "földtől elrugaszkodott". Mellesleg kb 2 óriásom van, nem hiszem hogy a saját érdekeimet néztem, amikor az egységes 10%-os bónuszos építészt felvetettem, mint ötletet. De ha már 2 szemesekről van szó, mivel erősebb egy tudós/építész/óriás, mint egy tudós/túlélő/óriás?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #212  
Old 10-03-2007, 15:39
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
De ha már 2 szemesekről van szó, mivel erősebb egy tudós/építész/óriás, mint egy tudós/túlélő/óriás?
Szerinted a kettő személyiség ugyanolyan erős lenne?
Nem tudom te hogy vagy vele de katonát lehet venni a piacon, előre gyártott barakkot meg még nem árult Juszuf...
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #213  
Old 10-03-2007, 15:44
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A 10% épületvédelem ilyen brutálisan sok volna? :O

ha rádgyújtanának 100 házat, abból csak 90 fog leégni... Vagy lerengetnének 10 épületet, és csak 9 borul? Ez a brutális erősítés? :S
Ha ez tényleg olyan egetverően durva bónusz, akkor bocsánatot kérek, és nem kardoskodom tovább emellett.
Az előre gyártott barakkot meg nem értem. Meg mondjuk megnézem mennyi katonát veszel teszem azt angol 2/B-ben. De ha találsz, szólj, mert nem tudom mire költeni a 3 milliárdomat. Vennék rajta katincsot fedezni.
Reply With Quote
  #214  
Old 10-03-2007, 15:53
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Az előre gyártott barakkot meg nem értem. Meg mondjuk megnézem mennyi katonát veszel teszem azt angol 2/B-ben. De ha találsz, szólj, mert nem tudom mire költeni a 3 milliárdomat. Vennék rajta katincsot fedezni.
Mondjuk az angol változatnak van millió más baja. (angol 5. szinten 20k egy tekercs. ÉS?) Kit érdekel? Kérd meg a csopitársakat, hogy jöjjenek vissza játszani a szabiról.

Az átlagos csopikban, a magyarban igenis lehet venni katonát a piacon, de ezt te is épp olyan jól tudod.
Szerintem igenis nagy erősítés lenne.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #215  
Old 10-03-2007, 17:26
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nos. Ez egy fogós kérdés, ugyanis erre most olyat tudtam volna mondani, hogy Ati kivág innen is, meg a játékból is...
(Ne értse félre senki, nem csúnyaságra gondoltam, hanem piaci infó kiadására!)
Mondjuk úgy, hogy az egyik normálos orim most a 3. szinten tanyázik, és se az 5/* se a 4/* se a 3/* csoportban nem találtam katonapiacot. Vagy csont üres, vagy van kint 30 db 50000ért... Ha ott bemészárolnak vagy beártóznak... Hát. Azt nem nyeli le senki könnyen.
Vagy egy másik (magyar, normál) 5/* csoportban pl van katonapiac, csak minden más annyira értéktelen, hogy az életbe nem lesz annyi tartalékod, hogy felvegyél egy nagyobb mennyiségű egységet a piacról. :S
(Nem, nem játszom egyszerre 2 db 5. szintü normál csopiban, az egyikböl már feljebb léptem, de az alatt a fél év alatt amig ott voltam, talán ha 2x volt katona a piacon!)


De kompromiszumokra mindig hajlandó vagyok. Mit szólsz ehhez?:

-25% aranyköltség építésnél
-15% nyersanyag költség építésnél
+5% épületvédelem épületet támadó akciókkal szemben

Mert szerintem mi ketten valahol egyet értünk, maximum a %-os értékeket kéne közös nevezőre 'csiszolni'.
Reply With Quote
  #216  
Old 10-03-2007, 17:41
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Mondjuk úgy, hogy az egyik normálos orim most a 3. szinten tanyázik, és se az 5/* se a 4/* se a 3/* csoportban nem találtam katonapiacot. Vagy csont üres, vagy van kint 30 db 50000ért...
Én nem ezt tapasztalom.
A B G L X mindegyik tele van katonával.
X-ben néha kifogy, de szinte mindig van.

Szerintem várjuk meg, hogy aki még nem mondott véleményt tegye meg.
Nekem továbbra is a gyengébb építész tetszik.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.

Last edited by Kubbi; 10-03-2007 at 17:45..
Reply With Quote
  #217  
Old 10-03-2007, 17:46
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

E J Q V...

A kompromisszumos megoldás? Az gyengébb védelemben.
Reply With Quote
  #218  
Old 10-03-2007, 18:04
yenkie yenkie is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 118
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Az a gond azzal, hogy akkor mit csinálnál egy tudós, építész óriással szemben? Elhiszem hogy úgy lenne a legjobb személyiség, de lécci maradjunk a földön. Nekem is jó lenne egy "megatudós" személyiség, ami mindenhez +30% ot ad. Még a lakitekihez is.
De nézzünk túl a saját érdekeinken is...
Szerintem az még földön van.
Bár igaz, hogy egyes fajok így még erősebbek lesznek, de a személyiség lényege pont ez lenne.
Lehetne vitatkozni, hogy melyik személyiség, melyik fajjal kombinálva a legjobb.
Kérdésedre válasz: ork/ tudós; harcos
Reply With Quote
  #219  
Old 10-03-2007, 18:11
yenkie yenkie is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 118
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

teljesen egyet kell értenem PAX-al.
Túlélő tudós óriással mit kezdesz?
Ha már a "személyzeti támadások" ellen van személyiség, miért gond, ha az épületek is védve vannak?
Nézz körül nyersipiacon is.
Teljesség nélkül:
Bizonyos szinten ha lerengetnek rólad 20 épületet,
1; elmennek belőle az emberek
2; a nyersi olyan drága, hogy nem 2 nap alatt építed vissza
(agyag átlagára 5-10k, kö: 8-14k; fa: 2-8k)
és rengetés pl szerinem több van, mint tűzgolyó
Reply With Quote
  #220  
Old 10-04-2007, 09:42
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Az jó csopi lehet... Át kéne zérózzam magam oda Vannak orijaim olyan csoportokban, ahol 30k-nál kezdődik a nyersi, és felmegy 50k-ig. Ahhoz képest a 2-18k elég baráti.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Személyiség túladagolás Tsobi Nem hiba 6 07-27-2009 13:34
2 új személyiség! -(0Kristóf0)- Elvetett javaslatok 6 07-31-2007 19:04
plusz személyiség Gabi Elvetett javaslatok 13 04-24-2007 17:24
9 fölötti személyiség Eke Általános beszélgetés Hódítós témákban 48 03-26-2007 12:13
Új Személyiség Hmmm... Sati Elvetett javaslatok 260 03-16-2007 08:24


All times are GMT +1. The time now is 12:55.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu