Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-23-2007, 16:54
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question Kérdés az Állásfoglalás 'törlésig tartó ütés' részéről

Ati postja


Szóval azt kérdezném, hogy a szubjektív vélemény az egy dolog, amiben ez döntére kerül, de akkor mi a határa, ahonnét ti ezt annak veszitek? Tehát ha a szövetségem például 2 napig mészárol egy elfet, hogy lelophassuk tekercsre mindannyian, majd minél több ütéssel földre üthessük, akkor ez elméletileg nem őt akarja a játék abbahagyására kényszeríteni, de ha nem megy szabira és mi ezt végigcsináljuk, azért mi akkor repülünk, vagy ez megamarad a haszonszerzés fogalámán belül, ahogy mi is szándékozzuk, mint 'előpuhító' fázis? Tehát mennyire lehet valakire rászálln? Persze gondolom ez kis létszámú csoportban, vagy olyan helyen ahol már kevés a szomszédos ország, nyilván jobban tolerálható... Mivel szubjektív, hogy mit tartotok a 'törlésig tartó ütés' fogalmába, ezért jobb ha mi is tudjuk, nem mások kárán kitapasztalva, hogy hol a határ. Vagy ez egyértelművé válik egy üzenet révén amit jelentenek és hozzá akkor kell az eseménylista? Vagy elég ezzel fenyegetőzni és 'bátran' többet a közelébe se nézni az országnak, mégis repülök? Tehát ha valakit ennyire alaposan le akarok húzni a szövetségemmel, akkor meg kell neki magyaráznom egy zöldben, hogy ezt most miért csináljuk?

Mostanában nem játtszok így, és nem tapasztalok ilyesmit, de mindenesetre úgy érzem, hogyha szubjektíven fogtok dönteni, akkor jó előre érdemes letisztázni mindenki számára, hogy mi az amit lehet és mi az amit már nem. Attól félek sok lesz a baj még ebből a bejelentésből, olyasmikre gondolok, mint az Ati napját bearanyozó JKSZ bejelentések.



UI: félreértés ne essék, elfogadom a szabályokat, sőt jónak tartom ezt is, csak azzal van a bajom, hogy szubjektív a megítélés, így nem lehet határozottan tudni, hogy meddig lehet elmenni.

Más: Az állásfoglalás első pontjával teljes szívemből egyetértek, és örvendek a világos állásfoglalásnak
Sponsored Links
  #2  
Old 01-23-2007, 17:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Szóval azt kérdezném, hogy a szubjektív vélemény az egy dolog, amiben ez döntére kerül, de akkor mi a határa, ahonnét ti ezt annak veszitek? Tehát ha a szövetségem például 2 napig mészárol egy elfet, hogy lelophassuk tekercsre mindannyian, majd minél több ütéssel földre üthessük, akkor ez elméletileg nem őt akarja a játék abbahagyására kényszeríteni, de ha nem megy szabira és mi ezt végigcsináljuk, azért mi akkor repülünk, vagy ez megamarad a haszonszerzés fogalámán belül, ahogy mi is szándékozzuk, mint 'előpuhító' fázis? Tehát mennyire lehet valakire rászálln? Persze gondolom ez kis létszámú csoportban, vagy olyan helyen ahol már kevés a szomszédos ország, nyilván jobban tolerálható... Mivel szubjektív, hogy mit tartotok a 'törlésig tartó ütés' fogalmába, ezért jobb ha mi is tudjuk, nem mások kárán kitapasztalva, hogy hol a határ. Vagy ez egyértelművé válik egy üzenet révén amit jelentenek és hozzá akkor kell az eseménylista? Vagy elég ezzel fenyegetőzni és 'bátran' többet a közelébe se nézni az országnak, mégis repülök? Tehát ha valakit ennyire alaposan le akarok húzni a szövetségemmel, akkor meg kell neki magyaráznom egy zöldben, hogy ezt most miért csináljuk?
Az ezzel való fenyegetőzés egyértelmű, ott nincs kérdés, az anarch. Ebben semmi szubjektív tényező nincs.

Az általad említett "előpuhító fázis" ésszerű keretek között működhet csak. Ha van 10 tolvajod, az ellennek pedig 8000, és addig akarod mészárolni, amíg be nem férsz, az egyértelműen kimeríti más játékának tönkretételét.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 01-23-2007, 17:09
Vérmes(e) Vérmes(e) is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 98%
Question

Hadnál egyértelmű, hogy addig mészárlok egy orit, amíg el nem érem, amit akarok pl. hogy a tolisunk lelopja, vagy ő ne férjen be hozzá.
Tolinál addig lopok, amíg az ellennek van tekije, ez az ő játékát lehet, hogy tönkreteszi, de cél a haszonszerzés...
Varival viszont tuti hogy heteken kersztül ártózom azt a hadist, aki beütött...
Vagy ugyanígy ha toli vagyok addig gyújtogatok, míg kikapcsol az összes épülete akár 1-2 héten keresztül.

sztem ez normális.
Vagy nem?

Ilyen alapon az orik felét ki fogjátok zárni.
Szerintem ez csak még több kérdést vet fel, és nem tisztázott semmit
__________________
Vérmese
  #4  
Old 01-23-2007, 17:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Vérmes(e) View Post
Ilyen alapon az orik felét ki fogjátok zárni.
Eddig ki voltak zárva? Nem. Történt szabálymódosítás? Nem. Akkor ki lesznek ezután zárva?
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 01-23-2007, 17:15
Freddye Freddye is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az ezzel való fenyegetőzés egyértelmű, ott nincs kérdés, az anarch. Ebben semmi szubjektív tényező nincs.

Az általad említett "előpuhító fázis" ésszerű keretek között működhet csak. Ha van 10 tolvajod, az ellennek pedig 8000, és addig akarod mészárolni, amíg be nem férsz, az egyértelműen kimeríti más játékának tönkretételét.

Szasz!


Vazz ne nyirjatok mar ki....

most ha vki pofatlan modon art nekem vagy a szovinek... akkor miert nem lehet addig utni amig mozog...


Engem ugy tanitottak anno a "nagyok" mindenki ertse magara.... hogy ha vki alazattal, es tisztelettudoan bocsanatot ker, azt beken hagyjuk...

de azzal, hogy elvisz mondjuk 200k tekit... miert ne ussem?
ugy gondolom, hogy ha megemlitem Pl. Tufi nevet... nem veletlenul tart ott, aho tart.... eppen azert, mert az artast kemenyen meg kell torolni....
igy lehet egyfajta tiszteletet kivivni magadnak... kulomben mi fog vkit megkulomboztetni jo, es jo kozt.... mert ha hire megy mondjuk egy effajta jatekstilusnak, akkor lehet mar beled sem kot....
  #6  
Old 01-23-2007, 17:16
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát a magarészéröl én is örülök ennek a hivatalos álláspontnak
Szubjektiv véleményem hogy erre hivetkozva az összes tolvajt anarhba lehet rakni aki napi kétszer is lelop egy törpét tekire és csinálja ezt egész addig mig a törp szabira nem megy
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)

Last edited by Gyula; 01-28-2007 at 16:27..
  #7  
Old 01-23-2007, 17:18
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Lightbulb

Én spec úgy vagyok ezzel, hogy nem akarom senki játékát tönkretenni. Ha valaki nagyon nagy arcnak mutatja magát, de tudom, hogy nincs mire, akkor általában mepróbálom meggyőzni, hogy téved. Ez néha sokáig tart.

De ha megírja, hogy bocs, hiba volt, stb, fejezzük be, akkor tuti nem piszkálom tovább. Úgyis van mindig elég célpont...

"Úgy bánjatok mindenkivel, ahogy szeretnétek, hogy veletek bánjanak"

Ráadásul ez csak egy játék. (Sokan meg túl komolyan veszik.)
  #8  
Old 01-23-2007, 17:18
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Egy picit hozzászolnék)

Az első szabály logikus és helyes mármint a hadissarc
bár megjegyzem tölem is kértek már nemegyszer, mert picit sikerült sokat zsákmányolni. Bár én megoldottam , mivel ori átalakitás és addig ütöttem amig tudtam, vagy szabizott vagy törölt)


A másik az nagyon necces. Honnan tudom hogy hol a határ?? mert most tényleg már nem lehet tudni.
Szöviháboru van mondjuk, vagy legyen akár két MF vagy bármi.
2 nap után szolok neki hogy stop!! már kezd elmenni a kedvem a játéktól???

Aztán 1 nap alatt helyrerántom magam és akkor megint kezdem, ha nem jön össze akkor ujra stop??

Ugy voltam vele ha belémkötöttek akkor vagy szabizott az ellen vagy törölt, mert ha megerösödik akkor meg én leszek a peches


Javaslat.
Nem lehetne valamit a hoditoba betenni hogy mondjuk szol vagy üzen hogy stop, innentől veszélyes az ütés??
Aztán ha többen mondják hogy ez a határ kevés lehet emelni.
  #9  
Old 01-23-2007, 17:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Freddye View Post
most ha vki pofatlan modon art nekem vagy a szovinek... akkor miert nem lehet addig utni amig mozog...
Ez a hozzáállás is egyértelmű, itt sincs semmi szubjektivitás: ez egyértelműen kimeríti a más játékának szándékos tönkretételét.
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 01-23-2007, 17:19
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Freddye View Post
Szasz!


Vazz ne nyirjatok mar ki....

most ha vki pofatlan modon art nekem vagy a szovinek... akkor miert nem lehet addig utni amig mozog...


Engem ugy tanitottak anno a "nagyok" mindenki ertse magara.... hogy ha vki alazattal, es tisztelettudoan bocsanatot ker, azt beken hagyjuk...

de azzal, hogy elvisz mondjuk 200k tekit... miert ne ussem?
ugy gondolom, hogy ha megemlitem Pl. Tufi nevet... nem veletlenul tart ott, aho tart.... eppen azert, mert az artast kemenyen meg kell torolni....
igy lehet egyfajta tiszteletet kivivni magadnak... kulomben mi fog vkit megkulomboztetni jo, es jo kozt.... mert ha hire megy mondjuk egy effajta jatekstilusnak, akkor lehet mar beled sem kot....
Őőő... egyet nem értek...
Ha nem köt beléd, te se fogod bántani?
Legyen olyan a Hód, mint egy nagy békés család, ahol mindenki szeret mindenkit?

Vagy ha te bántod ő is szedjen szét, amíg te törölsz?
Mondcsak te erre hogy reagálnál?

Kell a bosszú, de bosszúból elvenni valakinek a kedvét az egész játéktól, az szerintem nem normális, már bocsi.

__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
Állásfoglalás: Hadisarc, törlésig ütés Ati Állásfoglalások 0 01-23-2007 15:38


All times are GMT +1. The time now is 20:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu