Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 01-27-2006, 10:21
Arwyl's Avatar
Arwyl Arwyl is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény-Debrecen
Posts: 46
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default nullázás

Az hiányzik nekem hogy az alsó szinteken is nullázódás legyen!

Zoli: igen ott volt Halfék klánja a mienk mellett 2 napig. Sőt, gondolkoztam is rajta, hogy mi legyen, de rájöttem (1-2 éplista ismerete után), hogy sok értelme nem lenne, hisz tudom hogy ők is figyelnek éjjel is, és bármelyik klán elindul, a másik keresztbe veri és szarul jár. Természetesen tudom hogy kellett volna úgy csinálni hogy esélyük ne legyen, de az iszonyatos pénzbe került volna.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 01-27-2006, 10:35
gabco
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Üdv!
Ennek a nullázásos ötletnek semmi értelme. Nem csak azért, mert a fellépők előnyben lennének, hanem mert pár évnyi melót egy gombnyomással szétbombázni elég pofátlan dolog lenne, nem mintha érintene, vagy érdekelne, hogy ki van hozzám közelebb.
Ezzel a szinttel alapvető problémáim vannak.
Az, hogy finoman szólva nem tiszta, az gondolom nem újdonság.
Előre bocsájtom, nincs nagy tapasztalatom ezen a szinten, és törekszek is rá, hogy ne legyen.
Ez a csoport egy kalap kaki. Vegyünk egy extrém példát: hogy bírtok kicsinálni egy íjászokkal, tornyokkal bebetonozott, pénzzel rogyásig levő klánt? Javítsatok ki, ha tévednék, de szerintem nincs az az isten, hogy egy full íjászos klánt be lehessen verni egy hasonló pontszámon lévő másik klánnak. Mivel nem lehet támadáshoz se segítséget kérni, egyénileg sem jellemző, hogy eredményesen lehetne próbálkozni, nem is beszélve arról, ha valaki nézi a teljes krónikát, és kiszúrja, hogy támadtál, már be is vert.
Ezek után már csak az maradt, hogy a gazdaságát kell szétverni, de ha több mrd-dal rendelkeznek, akkor elég sokáig eltart a dolog, pláne ha azok is viszonozzák. Még ha eredményre is vezetne, előfordulhat, hogy 2 tök lepukkant klán maradna, és a nevető harmadik szüretelne.
Ebben a csoportban szinte 0 a stratégiai variációk száma, így viszont semmi értelme. Dög unalom az egész. Igazából még nem hallottam elfogadható indokot, miért is kellett ezt rászabadítani a népre. Ezzel csak azt érték el, hogy tucatjával fognak megjelenni az olyan országok, amik felküzdik magukat a top30%-ba, elszabiznak, a többi orijukkal, meg nyugodtan tudnak fordulni A nélkül is.
Reply With Quote
  #53  
Old 01-27-2006, 10:39
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink

Quote:
Originally Posted by Arwyl
Az hiányzik nekem hogy az alsó szinteken is nullázódás legyen!
Látod-látod: én se örülnék, de pl itt vagy te, az egyik nagy piaci terminátor a sok közül
Ami meg a klánunkról írtál.... hmmm. szabin voltam, nem sokat tudok mondani, de inkább amit tudok se mondom (úgyis felhívtak volna ha kell 3kor is, hogy jöjjek vissza)!
Reply With Quote
  #54  
Old 01-27-2006, 10:40
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Gabco: hogy érted hogy nincs esély egyéni támadásra? én ha épp nem szabizok a vizsgák és ünnepek miatt, akkor elég rendesen tudok felfele menni, nem értem a problámád! Mindennek megvan a trükkje.... (igaz Arwyl? )
Reply With Quote
  #55  
Old 01-27-2006, 10:46
Arwyl's Avatar
Arwyl Arwyl is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény-Debrecen
Posts: 46
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Gabco: hogy érted hogy nincs esély egyéni támadásra? én ha épp nem szabizok a vizsgák és ünnepek miatt, akkor elég rendesen tudok felfele menni, nem értem a problámád! Mindennek megvan a trükkje.... (igaz Arwyl? )
Így igaz!
Reply With Quote
  #56  
Old 01-27-2006, 10:51
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl
Az hiányzik nekem hogy az alsó szinteken is nullázódás legyen!
Zoli: igen ott volt Halfék klánja a mienk mellett 2 napig. Sőt, gondolkoztam is rajta, hogy mi legyen, de rájöttem (1-2 éplista ismerete után), hogy sok értelme nem lenne, hisz tudom hogy ők is figyelnek éjjel is, és bármelyik klán elindul, a másik keresztbe veri és szarul jár. Természetesen tudom hogy kellett volna úgy csinálni hogy esélyük ne legyen, de az iszonyatos pénzbe került volna.
Hát én eröltettem a napi 24 órát. Amúgy is elvan tolodva az alvási iődszakom. Még nem vagyok profi
Különben. Annyi pénzünk van, hogy télleg szinte fedezni si jobban megérne mitn támadni minket ha észre veszük.
Különben épp ezért van pár javasalatom. Amikre reagálhatnátok többi fórumonD
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #57  
Old 01-27-2006, 12:10
Kalandlegény
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

sziasztok!

én még nem rég kerültem fel az A-ba, és egyelőre ismerkedem a viszonyokkal meg támad(gat)ok néha, próbálom kiismerni a viszonyokat. végigolvasva a fórumot, úgy látom az az A csoport nagyon megosztja a közvéleményt. aki a top-ban van, annak minden jó úgy ahogy van, aki nem tud oda bekerülni, annak meg majdnem minden rossz (nagyon leegyszerűsítve a kérdést).
pár ötlettel hozzájárulnék a fórumhoz:
- mi lenne, ha csak az A csoportból lehetne fordulni? ezzel mindenkinek fel kellene lépni, valszeg népesebb lenne a csoport.
- vagy mi lenne, ha nem a top-ban eltöltött idő, hanem megszerzett hírnévpontok után lehetne fordulni (vagy kombinálva a kettőt, vagy valamilyen más, mérhető dologhoz kötni a fordulást, amit csak aktív játékkal lehet megszerezni)
- biztos vannak, akik mf-ként jutnak fel az A-ba, itt viszont kötelezve vannak a szövetkezésre. ezek után lehetőségük van egyéni támadásra (mint egy mf), amihez nem kaphatnak segítséget senkitől (mint egy mf). akkor miért nem lehet klánon kívül játszani?
- még nem játszom olyan régen, hogy tudjam, miért van limitálva az egy országban tartható pénz nagysága?
- vagy lehetne maximum időt meghatározni, amit valaki a topban eltölthetne, aztán vagy fordulnia kelljen vagy újraindulhatna csopin belül.

na, most ennyire futotta. eddig nem követtem nyomon a többi fórumot, ezért lehet, hogy ezeket az ötleteket már felvetették. akkor bocs az okoskodásért, ha nem, akkor lehet ezeken is rágódni.

szasztok
Reply With Quote
  #58  
Old 01-27-2006, 12:26
Arwyl's Avatar
Arwyl Arwyl is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény-Debrecen
Posts: 46
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

- mi lenne, ha csak az A csoportból lehetne fordulni? ezzel mindenkinek fel kellene lépni, valszeg népesebb lenne a csoport.

és akinek több orija van? az hozza le 1/A-ból az akár több éves (a top klán esetén) 20k hekis oriját, hogy felmehessen egy újjal 2400 hekin? Vagy az ilyenek vállalják hogy 1 orijuk van?

- vagy mi lenne, ha nem a top-ban eltöltött idő, hanem megszerzett hírnévpontok után lehetne fordulni (vagy kombinálva a kettőt, vagy valamilyen más, mérhető dologhoz kötni a fordulást, amit csak aktív játékkal lehet megszerezni)

Haveromat 2 hétig lopom raktárra és hírnévpont megoldva.

- biztos vannak, akik mf-ként jutnak fel az A-ba, itt viszont kötelezve vannak a szövetkezésre. ezek után lehetőségük van egyéni támadásra (mint egy mf), amihez nem kaphatnak segítséget senkitől (mint egy mf). akkor miért nem lehet klánon kívül játszani?

Nincs senki kötelezve szövire, lehet menni 1 személyes klánba. Ezáltal a kérdés másik fele értelmetlen.

- még nem játszom olyan régen, hogy tudjam, miért van limitálva az egy országban tartható pénz nagysága?

játékegyensúly miatt

- vagy lehetne maximum időt meghatározni, amit valaki a topban eltölthetne, aztán vagy fordulnia kelljen vagy újraindulhatna csopin belül.

A játék lényege a legmagasabb szintre jutás és ott az 1. hely, mind klánban mint egyénileg. Miért lenne kötelező onnan lejönni?
Reply With Quote
  #59  
Old 01-27-2006, 12:30
gabco
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Gabco: hogy érted hogy nincs esély egyéni támadásra? én ha épp nem szabizok a vizsgák és ünnepek miatt, akkor elég rendesen tudok felfele menni, nem értem a problámád! Mindennek megvan a trükkje.... (igaz Arwyl? )
Ha mrd-ok lennének a hátam mögött, szeretném ezt a csoportot, és még bivaly társaim is lennének, akiket szinte a nap 24 órájában lehet riasztani ha kell, akkor lehet hogy bevállalnék egy balhésabb stratégiát, és nekimennék mindenkinek, aki él, és mozog, de ezek hiányában egy békésebb, vedkezőbb játék, ami viszont kizárja, hogy bármi is történjen.
Hogy miért nincs esély egyéni támadásra? Van, csak kicsi. Ha abból indulok ki, hogy majdnem mindenki elitet tart, vagy az íjászokat, és lovasokat cserélgeti attól függően, hogy támadni akar-e, akkor egy sikeres támadáshoz gyakorlatilag a teljes sereget vinni kell, tehát védtelen maradsz, mert nem tarthatsz otthon védősereget, tehát az áldozatod ha ébren van, vagy valaki a közeledben látja a csoportkrónikában, hogy támadtál, vissza tud kísérni akár 5 sereggel is, ami valljuk be, elég súlyos tud lenni. Volt már részem ilyen szituban. És korábbi tapasztalataim alapján ebben a csoportban feltűnően sok az álmatlanságban szenvedő egyén.
Reply With Quote
  #60  
Old 01-27-2006, 12:34
Gabesz Gabesz is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 37
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem tudom,hogy ki írta,hogy egy full íjászos országot nem lehet beverni,de szerintem simán belehet,erre való a gyújtogatás például.... a fele házát begyújtod és akkor hiába van többmilliárdja egyből nemlesznek házai...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden, ami ló... Cassandra Szabadidő, Sport 143 04-20-2009 17:20
Legjobb hadi.oszesitve minden szinten. BlackGhost Stratégia & Tippek 86 03-08-2008 10:43
Hódítók a mayday en avagy minden ami techno... karesz6 Zene 7 10-30-2007 14:31
Minden, ami Anime! VLaC Filmek, sorozatok, TV 25 07-10-2007 01:21
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25


All times are GMT +1. The time now is 15:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu