Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #2571  
Old 08-31-2011, 22:11
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
én nem is mondtam, hogy ne fizessék. nem is tudnak mást tenni. tipikus Magyar vagy azt kell mondanom.. sajnálom, hogy ezekkel a szavakkal élek és nem miattad hanem mert tényleg ilyen a Magyar nép. én boldogulok a másik meg dögöljön meg. miért jobb az ha orbán vikike zsebében landol a pénzed meg egyéb .......... vagy segítesz egy tisztességes Magyar polgáron?
Abban van igazad, hogy tisztességes magyar állampolgárokról van szó. És elég nagy probléma, hogy a rájuk sz*rik az állam, a többi tisztességtelen semmirekellőt meg támogatja.
De azért ne tévedjünk el, nem a hiteleseket kellene megsegíteni, hanem a többiektől is elvenni ami most "jár".
És igazad van félig, a magyar nép úgy gondolkodik, hogy mindenki maga boldoguljon. Ezt nemzetközi kutatások is alátámasztják, hogy a magyar a világ legindividualistább nemzetei közé tartozik (egyik szerint a 2., másik szerint a 4. helyen vagyunk). Azzal viszont, hogy a másik dögöljön meg, nem értek egyet, hogy az alap volna a magyaroknál. Ez szerintem azért van, mert az óriási individualizmus mellé itthon egy szélsőségesen kollektivista állam társul. Egy olyan állam, ami elveszi mindenedet, ha tudja, és onnantól a boldogulás túlélésért vívott harcba csap át.

Pont, hogy azt a semmirevaló, pazarló, mindenbe beleavatkozó államot kellene végre leépíteni minimális szintre. Csakhogy ehhez egy tökös jobboldali párt kéne, és mint tudjuk, jobboldali párt ma Magyarországon nincsen.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 08-31-2011 at 22:13..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2572  
Old 08-31-2011, 22:11
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Én segítsek? Ne viccelj már, majd rajtam meg segítesz te? Mert akkor elküldök majd neked egy csekkemet, ha gondolod...
Igenis én boldogulni próbálok, hát próbáljon meg más is...
Ez nem tipikus magyarság, más nemzet polgára se szamaritánuskodik...
orbánra meg szarok nagy ívben, ha a befizetett 65.000 neki megy, menjen, de lett egy olyan otthonunk, amilyet álmodtunk...
ne azt nézd, mit tehet érted a haza, hanem azt, hogy mit tehetsz te a hazáért.
Reply With Quote
  #2573  
Old 08-31-2011, 22:15
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ez jól hangzik ha nem következik be semmilyen tragédia mi lesz a befiz3etett pénzel? visszajár belőle valami? vagy biztosítótól függ?
Én sem tudom pontosan, mivel mi nem árulunk ilyet, személyesen pedig nem érint. De szerintem (több, mint valószínű) olyan, mint a házbiztosítás: ha nem történik biztosítási esemény (pl munkahely-vesztés, betegség), akkor nem kapsz vissza semmit.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #2574  
Old 08-31-2011, 22:24
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ne azt nézd, mit tehet érted a haza, hanem azt, hogy mit tehetsz te a hazáért.
Hagyjuk a Kennedy féle nagy dumákat...
Azt hiszem, a hivatásomban megpróbálok úgy dolgozni, hogy azok a gyerekek, akiket tanítok, még jó pár év múlva is hordozzák azt a tudást, amit tőlem kaptak. Én ennyivel tudok hozzájárulni a hazám felvirágzásához...
Cserébe annyit kérek csupán, hogy kapjam meg minden hónapban a 108.000 ft-omat, amiből ki tudom fizetni a hitelem illetve minden mást, amit még kell...
De ettől függetlenül nem változik a véleményem. Meg lehet érte kövezni, de közületek is jó páran sztem így gondolják...
Na, részemről ennyi a téma...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #2575  
Old 08-31-2011, 22:25
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Én sem tudom pontosan, mivel mi nem árulunk ilyet, személyesen pedig nem érint. De szerintem (több, mint valószínű) olyan, mint a házbiztosítás: ha nem történik biztosítási esemény (pl munkahely-vesztés, betegség), akkor nem kapsz vissza semmit.
Pontosan, épp ezért nem kötöttünk és nem is fogunk....
Reply With Quote
  #2576  
Old 08-31-2011, 22:36
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

részemről is lezárva kicsik vagyunk mi ahhoz, hogy mindezt befolyásuljuk. indulok haza holnap reggel állásinterjú :P remélem bejön
Reply With Quote
  #2577  
Old 09-01-2011, 06:21
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default





Hajrá gyerekek!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #2578  
Old 09-01-2011, 11:34
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Abban van igazad, hogy tisztességes magyar állampolgárokról van szó. És elég nagy probléma, hogy a rájuk sz*rik az állam, a többi tisztességtelen semmirekellőt meg támogatja.
De azért ne tévedjünk el, nem a hiteleseket kellene megsegíteni, hanem a többiektől is elvenni ami most "jár".
És igazad van félig, a magyar nép úgy gondolkodik, hogy mindenki maga boldoguljon. Ezt nemzetközi kutatások is alátámasztják, hogy a magyar a világ legindividualistább nemzetei közé tartozik (egyik szerint a 2., másik szerint a 4. helyen vagyunk). Azzal viszont, hogy a másik dögöljön meg, nem értek egyet, hogy az alap volna a magyaroknál. Ez szerintem azért van, mert az óriási individualizmus mellé itthon egy szélsőségesen kollektivista állam társul. Egy olyan állam, ami elveszi mindenedet, ha tudja, és onnantól a boldogulás túlélésért vívott harcba csap át.

Pont, hogy azt a semmirevaló, pazarló, mindenbe beleavatkozó államot kellene végre leépíteni minimális szintre. Csakhogy ehhez egy tökös jobboldali párt kéne, és mint tudjuk, jobboldali párt ma Magyarországon nincsen.
Merengő, utánanéztem pontos adatoknak is:
2011-ben az állam nagyjából 16.996,2 milliárd forintot vesz el (eufemizmussal: "központosít") a költségvetési terv szerint az emberektől.
A mostani előrejelzés a 2011-es GDP-re 28.671 milliárd forint.
Ez azt jelenti, hogy az állam az egész ország termelésének 16.996,2/28.671=59,28%-át nemes egyszerűséggel einstandolja és újra elosztja.
Brutális számadat, és maximálisan ellentmond az emberek igényeinek, miszerint mindenki maga oldja meg. Arról nem is beszélve, hogy elképesztő mértékű korrupciót és még annál is nagyobb közvagyon lopást eredményez.
Ugyanez az USA-ban, a világ legindividualistább országában (Magyarország ugye a második a Globe - Hoffstede kutatások szerint), 5.799 milliárd dollár/14.657 milliárd dollár = 39,56%.
Ergo itt akkor lenne valamilyen szintű normalitás, ha az állam 11.300 milliárd forint körülre szorítaná le a kiadásait (központi költségvetés + szociális alapok + önkormányzatok aggregáltan). Ebből a központi költségvetés kb 9.000 milliárd forint lehetne (most 14.000).
Azaz mikor arról sírnak, hogy fogalmuk sincs hogyan lehet 1.000 milliárd forintot megspórolni, akkor jó ha tudjuk, hogy egyébként minimum 5.700 milliárdot kellene, ebből 5.000 milliárdot a kormány költségvetéséből, csak hogy legyen esély arra, hogy Magyarország valaha normálisan működjön.

De itt az állítólag jobboldali kormány is adóemelést emleget, a megszorításoknál semmiféle komoly elvi változtatást nem eszközölt. Holott egy jobboldali kormány alapból nem hihet az újraelosztásban (vö. a társadalom hasznos részeinek kirablásában).
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #2579  
Old 09-02-2011, 08:54
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Lepasszolja a Tv2 a Bajnokok Ligáját
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #2580  
Old 09-02-2011, 12:43
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
rohadjanak meg, ezt legalább mindenki tudta volna nézni
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 15:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu