Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 02-25-2010, 23:45
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Lightbulb

valaki próbálta már ezt?

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to J.Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #82  
Old 02-26-2010, 16:52
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Én eddig amit a pankrációról láttam azon egyértelmű volt, hogy egy nagy kamu.
Bár, nem tudom, ebben a videóban is voltak olyan mozzanatok, amik elég hihetetlennek tűnnek....
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #83  
Old 02-26-2010, 18:32
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Én eddig amit a pankrációról láttam azon egyértelmű volt, hogy egy nagy kamu.
Bár, nem tudom, ebben a videóban is voltak olyan mozzanatok, amik elég hihetetlennek tűnnek....
Eddig én is úgy voltam vele, hogy kamu, de ez nem annyira volt megjátszva.
Reply With Quote
  #84  
Old 02-26-2010, 19:27
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Eddig én is úgy voltam vele, hogy kamu, de ez nem annyira volt megjátszva.
"Annyira"... így van..
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #85  
Old 02-26-2010, 19:34
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default BJJ-avagy a földharc egyik művészete

KB 1 hóbnapja Ju Jitsuzok és van földharc is az edzéseken. Jó kimerítő, csontot ropogtató Ezen irányzat egyik leghatékonyabb képviselője a Brazil Ju Jutsu, rövidítve BJJ.

WIKi:


"A Brazil dzsúdzsucu sportirányzata földharc irányzat, amiben ütések és rúgások nélkül küzdünk a másikkal. Az alapgondolat az, hogy ha le akarunk győzni egy nagyobb és erősebb támadót, akkor minél közelebb kell kerülni hozzá, ezáltal minimalizálhatjuk a támadóerejét. Ezután a földre kell őt vinni, ahol feladásra kényszerítő technikák sokasága áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy a támadót jobb belátásra bírjuk. A földön számtalan manőverezési lehetőségünk van, hogy ún. domináns pozícióba kerüljünk, vagyis, hogy az ellenfél ne tudjon (vagy csak minimálisan tudjon) minket megsebesíteni."

Nagyon hatékony technikái vannak, magamon tapasztaltam
Íme néhány:


Ajánlom mindenkinek, aki kedvet kapott hozzá.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Rotcsa For This Useful Post:
  #86  
Old 02-26-2010, 19:58
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Egy kis hoki/box

Nem akartam a hokis topicot szemetelni, talán itt jobban elfér.

A február 2-i SAPA Fehérvár AV 19–HK Acroni Jesenice jégkorongmérkőzésen történt verekedés közvetítéséért három hónapra eltiltotta az RTL Klub Léderer Ákos sportriportert - adja hírül a Mixonline.

„A pályán látott agressziót morálisan sem szabad támogatni, és (a szakkommentátor) szurkolóként sem szemlélheti az eseményeket" – így a két csatorna vezetősége.

Nem kellett volna eltiltani. Kinek szurkoljon? A szlovénnak?
Amúgy sem buzdított erőszakra, mert már a szlovén püfölte, amikor elkezdte biztatni Nagy Gergőt. Előtte azt kiáltotta, hogy "le kéne állítani a játékot", ezért nem tartom korrektnek a döntést.
Eddig nem bírtam Léderert, mert voltak nagy hülyeségei, de most egy kicsit szimpatikusabb lett.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Rotcsa For This Useful Post:
  #87  
Old 02-27-2010, 16:19
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
KB 1 hóbnapja Ju Jitsuzok és van földharc is az edzéseken. Jó kimerítő, csontot ropogtató Ezen irányzat egyik leghatékonyabb képviselője a Brazil Ju Jutsu, rövidítve BJJ.

WIKi:


"A Brazil dzsúdzsucu sportirányzata földharc irányzat, amiben ütések és rúgások nélkül küzdünk a másikkal. Az alapgondolat az, hogy ha le akarunk győzni egy nagyobb és erősebb támadót, akkor minél közelebb kell kerülni hozzá, ezáltal minimalizálhatjuk a támadóerejét. Ezután a földre kell őt vinni, ahol feladásra kényszerítő technikák sokasága áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy a támadót jobb belátásra bírjuk. A földön számtalan manőverezési lehetőségünk van, hogy ún. domináns pozícióba kerüljünk, vagyis, hogy az ellenfél ne tudjon (vagy csak minimálisan tudjon) minket megsebesíteni."

Nagyon hatékony technikái vannak, magamon tapasztaltam
Íme néhány:


Ajánlom mindenkinek, aki kedvet kapott hozzá.
A térdfeszítéseket leszámítva pontosan ilyen a judo földharc része. Annyi még a különbség, hogy a judo nagyobb hangsúlyt fektet az állásharc részre ( ami ugyancsak ebben a szellemiségben zajlik -kerülj nagyon közel, és úgy gőzd le). Úgy kell földre vinni, hogy onnan többet ne nagyon mozduljon (akit már dobtak meg jól, az tudja miről beszélek ). Ha nem sikerül úgy a dobás, akkor megy tovább a küzdelem földharcba.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #88  
Old 03-01-2010, 10:32
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A térdfeszítéseket leszámítva pontosan ilyen a judo földharc része. Annyi még a különbség, hogy a judo nagyobb hangsúlyt fektet az állásharc részre ( ami ugyancsak ebben a szellemiségben zajlik -kerülj nagyon közel, és úgy gőzd le). Úgy kell földre vinni, hogy onnan többet ne nagyon mozduljon (akit már dobtak meg jól, az tudja miről beszélek ). Ha nem sikerül úgy a dobás, akkor megy tovább a küzdelem földharcba.
Ez tele van kar, és lábfeszítéssel meg fojtással.
Azt szeretem benne, hogy szinte teljes erőmmel küzdhetek, de a sérülésveszély az annyira nem nagy. Általában a nyakam szokott meghúzódni, de más bajom nincs.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #89  
Old 03-01-2010, 15:55
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Ez tele van kar, és lábfeszítéssel meg fojtással.
Azt szeretem benne, hogy szinte teljes erőmmel küzdhetek, de a sérülésveszély az annyira nem nagy. Általában a nyakam szokott meghúzódni, de más bajom nincs.
A karfeszítések, fojtások azok mind megtalálhatóak a cselgáncsban is (nekem már szakították el a gi-met fojtás közben, azt hitte az illető, hogy a nyakam tört el, akkorát reccsent ). Ezen kívül sima rögzítések is vannak (leszorítás) ott.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #90  
Old 03-01-2010, 16:31
Rynok Rynok is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Dunakeszi
Posts: 415
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Ha már bjj, meg dobások-földrevitelek...



Régebben én is brazil jitsu-ztam, de sajnos nagyon messze volt a terem, pedig ha tehetném, akkor ezt csinálnám! Csak ajánlani tudom mindenkinek!

(És ha valaki kedvet érez hozzá, és képes eljárni a Déli pu. környékére edzeni, szívesen szolgálok további felvilágosítással... )
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Rynok For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami 1/A Északföld Általános beszélgetés Hódítós témákban 1400 03-09-2012 17:43
Minden, ami ló... Cassandra Szabadidő, Sport 143 04-20-2009 17:20
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 08-05-2007 11:55
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25
Minden ami Ragnarok majomkirály Filmek, sorozatok, TV 3 03-16-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 14:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu