Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

View Poll Results: Szerintetek melyik csapat nyeri a 2006-os Forma1 VB-t?
Renault 19 16.81%
McLaren 35 30.97%
Ferrari 46 40.71%
Toyota 1 0.88%
Williams 3 2.65%
Honda 2 1.77%
Red Bull 4 3.54%
BMW Sauber 3 2.65%
Voters: 113. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #751  
Old 06-10-2008, 15:33
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Atyaég
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #752  
Old 06-10-2008, 16:08
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Igen, de egyúttal magát is kilőtte, szóval nem lehet azzal vádolni hogy szándékos volt az akciója.
Szerintem nem lőtte ki magát, Rosberg lőtte ki őt.

Hamiltonnak tavaly is voltak hülyeségei, idén is vannak, lassan benőhetne a feje lágya, még akkor is ha nem neki szurkolok

De ezzel a piros lámpás dologgal is csinálhatnának valamit, hihetetlen, hogy minden futamon azt kell nézni, hogy ki szív miatta...


A BMW szerintem továbbra is csak 3.csapat, de drukkolok nekik.
A Williams nem nagyon tud előrelépni, ahoz már túl kis csapat szerintem.
A Renault viszont jól járt Alonsoval, év elején azt nyilatkozta Alonso, hogy ott folytatják, ahol tavalyelőtt abbahagyták. Hát igen, mert a Renault tavaly nem csinált semmit Nem tudom minek akarja megint otthagyni, szerintem abban a kocsiban is egyik esélyese lenne a következő idénynek. De egy normális kettes számú pilóta kéne mellé.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #753  
Old 06-10-2008, 16:15
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Pont nem láttam az esetet,de a leírásotok alapján hasonló szituáció volt,mint Montecarlo-ban Kimiékkel. Jól sejtem?
Egyébként én annyi különbséget látok, hogy a McLaren rászólhatott volna Hamilton fülére, hogy ember, lehet, hogy még piroslámpa lesz.

Míg RAikönnen autója megcsúszott Monacoban, és nem tudott vele mit kezdeni.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #754  
Old 06-10-2008, 18:07
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Egyébként én annyi különbséget látok, hogy a McLaren rászólhatott volna Hamilton fülére, hogy ember, lehet, hogy még piroslámpa lesz.

Míg RAikönnen autója megcsúszott Monacoban, és nem tudott vele mit kezdeni.
>>Hamilton a versenyt követően elmondta, látta a piros lámpát, de akkor már túl késő volt ahhoz, hogy lelassítson riválisa mögött. Ezt Martin Whitmarsh is megerősítette.
"Az igazat megvallva, mi szóltunk neki, bár mondhattuk volna hamarabb is" - ismerte el a futam után. - "Nagyon sok minden történt akkor, mindkét autónk egyszerre állt ki. Amikor egy versenyző elsőként jön be, és harmadikként távozik, megértem, ha türelmetlen, és azt figyeli, hogy át tudja-e lépni az előtte levőket."<<

http://www.a5.hu/cikkek/2/26560.shtml
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #755  
Old 06-10-2008, 18:15
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Ez igaz, de azért csodálkozom a büntetésen, mert ha mondjuk verseny közben ütközik neki valaki az előtte levőnek, akkor nem büntetik; ez ugyanaz volt, nyilvánvaló hogy nem volt szándékos, nem tudom, miért kellett büntetni.
Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Pont nem láttam az esetet,de a leírásotok alapján hasonló szituáció volt,mint Montecarlo-ban Kimiékkel. Jól sejtem?
teljesen más az, ha valaki azért megy bele hátulról a versenyzőtársába, mert akaratán kívül megcsúszik az autója, vagy pedig azért, mert egyszerűen figyelmetlen.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #756  
Old 06-10-2008, 21:18
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
teljesen más az, ha valaki azért megy bele hátulról a versenyzőtársába, mert akaratán kívül megcsúszik az autója, vagy pedig azért, mert egyszerűen figyelmetlen.
A lényeg az hogy fel lehet tételezni bármiféle szándékosságot vagy sem. Kb. 18 éve nézem a Formula 1-et, és elég sokszor láttam már figyelmetlenségből okozott balesetet, de nem emlékszem egyre sem ahol büntetés lett volna.
Reply With Quote
  #757  
Old 06-10-2008, 21:56
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
A lényeg az hogy fel lehet tételezni bármiféle szándékosságot vagy sem. Kb. 18 éve nézem a Formula 1-et, és elég sokszor láttam már figyelmetlenségből okozott balesetet, de nem emlékszem egyre sem ahol büntetés lett volna.
bocs, nem akarok személyeskedni, de sztem ilyen kijelentéseknél konkrét példákat is kellene írni...

itt amúgy is büntetés (pontosabban kizárás) járt volna, ha kihajt a boxutcából, amíg piros a lámpa. a másik versenyző megállt, ő pedig nem. még csak jelét sem adta, hogy meg akar állni... tény, hogy eddig is voltak figyelmetlenségből elkövetett hibák, de ez 100% mohó volt.

na de ezek ellenére sem kell félteni Hamiltont:

>>"Ez semmi különbséggel nem jár majd. (Az ütközés) nem törte meg az önbizalmam. Nem vagyok csalódott. Előre haladva egyre jobb a hangulatunk. A tény az, hogy a hétvégén mindenkit földbe döngöltünk. Azzal az autóval, ami jelenleg rendelkezésünkre áll mostantól nincs megállás" - idézte a britet az autosport.com.<<
http://www.a5.hu/cikkek/2/26574.shtml
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #758  
Old 06-10-2008, 22:08
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
bocs, nem akarok személyeskedni, de sztem ilyen kijelentéseknél konkrét példákat is kellene írni...
Hűűű de szigorúúúúú vagy

Hirtelen egy példa jutott eszembe, de elég haloványak az emlékeim, amire emlékszem egy Coulthard és Schumacher közötti incidens volt, nagy köd volt, és valamelyikük nekiszaladt a másiknak, aztán ment a vita hogy volt-e ködlámpa (az a piros izé minden kocsi végén) vagy sem, majdnem összeverekedtek, sokkal nagyobb cirkusz lett belőle mint a mostani esetnél. De büntetés nem volt, pedig nem a boxutca végén történt csökkentett sebességnél, hanem teljes gáznál, azaz még veszélyes is volt a helyzet.

No, megtaláltam: a vita az volt, hogy Couldthard direkt fogta-e meg Schumachert, aki éppen le akarta körözni, vagy sem. Ez 98-ban történt, és ha jól emlékszem, éppen nagy harc volt Schumacher és Hakkinen (Coulthard csapattársa) között a világbajnoki címért.

http://www.youtube.com/watch?v=TeAuQ2Xem4Q

A lényeg az hogy még soha nem láttam büntetést ütközés miatt. Legalábbis nem emékszem rá

(azért össze ne vesszünk ezen az eseten, ha ők kibírták cirkusz nélkül, nekünk sem érdemes sokat tépelődnünk rajta )

Last edited by laci; 06-10-2008 at 22:26..
Reply With Quote
  #759  
Old 06-10-2008, 22:16
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Erre én is emlékszem,csak más szereplőkkel
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #760  
Old 06-10-2008, 22:31
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Erre én is emlékszem,csak más szereplőkkel
Mire gondolsz?
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
uj /nekem uj/ pénzszerzési forma az 1/a-ban:zsarolás steffl Általános beszélgetés Hódítós témákban 31 10-08-2006 11:49


All times are GMT +1. The time now is 01:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu