Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 11-15-2009, 00:13
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

[quote=Ghosti;229274]
Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ghosti minden változás, ami késlelteti a pontlistán a mozgást nem változtat a védő helyzetén. a ráállás ugyanúgy 1kör alatt történik, csak max 2-3-4-24körrel elötte kell elinditani. Ha pedig számit a védő a ráállásra, akkor nem kell megvárni mint a sült galambot, mert lehet le fel mozogni a pontlistán amit viszont elfogadhatónak tartanék, hogy ha egy klán támadott semilyen tagot ne tudjon bevenni 12-24körön át, így nem tud elmenekülni a pontlista egy védett szegmensébe. 24 kör alatt egy klán bőven áttud épülni támadásra, vagy védekezésre.

Ezzel te azt mondod hogy a tamado szovi rad mozdulhat, de a vedo nem mozdulhat meg egy bizonyos ideig, csak beszedheti a vedo egysegeket meg talan felhuz tobb tornyot? Ez mar igy van ha a sereg elindult most is, mert olyankor mar keso letenni tagot. Es mi van ha a tamado sereg meg nem indult ki, de a tamado leereszkedett mar de meg kell varni a 24 orat mielott tamadhat, mert ugye ugy lenne igazsagos; akkor ha a vedo mozdulhat, akkor az is lepakol valakit, erre a tamado habar letelt az ido de mar nem eri el akkor megint letesz valakit, a vedo ugyszinten, meddig menne ez? Ameddig megint csak 1-2 tag maradna? Ezzel megoldottuk az eredeti problemat? Mert szerintem nem, csak meghosszabbitod hogy meddig tart.
ez nem egészen így van... ez csak akkor lenne igaz, ha a 2 klán országai homogének lennének. ha a védő kirak 1 orit is a ráállásra, már el van cseszve, csak akkor tud ráállni a támadó, ha van egy ugyanakkora orija mint akit kirakott a védő... viszont ha már kiraknak vkit és erre nem figyelnek akkor meg így jártak és megérdemlik...

nem szabad elfelejteni,hogy a támadó mindig kockáztat. Az a baj, hogy a legtöbben nem is értik meg,hogyha kiszursz egy ráállást szinte nyert ügyed van. a támadó általában közel full sereggel jön és alig marad otthon védelme,simán szembe tudsz menni 2-3 kisebb sereggel úgyhogy nem vszinü hogy koptat az ellen, ha jól inditasz. és ha emellé még alá is bontasz akkor nem hogy nem vesztesz földet, hanem nyersz is jó sokat rajta. a támadónál mindig ott az a rizikó, hogy az ellenfél tudja,hogy ki fog jönni.
A téma miatt induljunk ki az alapszituációból: észreveszel egy ráállást a klánodra. illik tudni egy rendes klánnál,hogy a klán mekkora sereget képes megfogni. ahogy azt is,hogy melyik klánnak mennyi infója lehet rólatok. a másik klánról is van némi elképzelésed, így betudsz lőni egy sereget amit küldeni fog. mit csinálhatsz:
1, kidobsz pár tagot és alszol tovább.
2,megprobálsz kiszámolni egy max védelmet amit otthon hagyhatnak és erre szembe küldesz 1-2 sereget és alá bontasz.
3,úgy érzed védeni tudjátok és kivéded. ezekután még a védés mellett megprobálhatsz ráállni a támadóra és kisérni.

Ha egy klán jól müködik az utobbi 2esetből legalább az egyik megvalósitható 99,9%-ban. az a 0,1% csak akkor van, ha vmiért nincs bent elég egység vagy kp a klánban. de ilyen esetek nagyrészt a klán rossz egység és piac "managmentje" miatt következhetnek be.
Természetesen a fent leirt lehetőségek az extrémen termelő klánokra nem igazak.
Ha azt az érvet hozná fel vki,hogy de nem lehet mindig ott mindenki a gépnél, az gondolkodjon el azon,hogy mennyire tisztességes kirakni vkit a klánból aki nem is tud róla, mindezt minden komolyabb indok nélkül?
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #152  
Old 11-15-2009, 00:15
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

a témához visszatérve a 24 kort keveslem hisz 24 kor a piac de 3 ora is lehet még kiér a cucc
nomeg egy kis extra idő sem ártana a fairplay szerint
tehát minimum 27 korig blokkolni kéne a ki es belépést a támadónál
de ha 36kor lenne az még korrektebb lenne
ja és a 2 koros kilépést támogatom tobb kor folosleges lenne
Reply With Quote
  #153  
Old 11-15-2009, 00:27
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Eszembe jutott egy egyszerü dolog ami sztem megoldaná a problémát. Ha az elöző klánodba lépnél vissza akkor nem érvényesülne a kedvezmény, esetleg még annyi megkötéssel,hogy ha 336körön belül. ez sztem pro-kontra megoldaná a problémát.
1,nem dobálnák ki olyan könnyen az orikat a védők
2, a nagy országok sem állnának rá a kicsikre "büntetlenül", és az ütés után meg rögtön egészbe vissza.

ugye ezzel a kirakott orikat vagy egy 3.klánba belépésre, vagy maxos földleadásra kényszeritjük. ezzel minimum dupla földet veszitenek, és 2belépést is elkönyvelnek,vagy leadják a nagyobb földet vagy pedig szkn lepörög 1k topkörük. mindegyik sztem elég nagy érvágás ahoz, hogy csak végső esetben használja a vezér. a Támadóknál ugye ugyanezek vonatkoznának, így nem lenne túl gyakori a: kirakom támadok visszaveszem taktika sem. inkább a tartosabb szétválást támogatná, amivel elérhető maradna a támadó klán is.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #154  
Old 11-15-2009, 00:34
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Eszembe jutott egy egyszerü dolog ami sztem megoldaná a problémát. Ha az elöző klánodba lépnél vissza akkor nem érvényesülne a kedvezmény, esetleg még annyi megkötéssel,hogy ha 336körön belül. ez sztem pro-kontra megoldaná a problémát.
1,nem dobálnák ki olyan könnyen az orikat a védők
2, a nagy országok sem állnának rá a kicsikre "büntetlenül", és az ütés után meg rögtön egészbe vissza.

ugye ezzel a kirakott orikat vagy egy 3.klánba belépésre, vagy maxos földleadásra kényszeritjük. ezzel minimum dupla földet veszitenek, és 2belépést is elkönyvelnek,vagy leadják a nagyobb földet vagy pedig szkn lepörög 1k topkörük. mindegyik sztem elég nagy érvágás ahoz, hogy csak végső esetben használja a vezér. a Támadóknál ugye ugyanezek vonatkoznának, így nem lenne túl gyakori a: kirakom támadok visszaveszem taktika sem. inkább a tartosabb szétválást támogatná, amivel elérhető maradna a támadó klán is.
ez teccik kutty te jól is érvelsz és jo otleteid is szoktak lenni
ha 2 heten belul visszalép akkor kedvezmény nuku ezt is támogatom
igy nem tudnak a nagyobb klánok kissebeket osszevissza csapkodni hisz 6 heti topkor minusz jon egy orikidobásból

Last edited by Fáraó; 11-15-2009 at 00:38..
Reply With Quote
  #155  
Old 11-15-2009, 00:37
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
a témához visszatérve a 24 kort keveslem hisz 24 kor a piac de 3 ora is lehet még kiér a cucc
nomeg egy kis extra idő sem ártana a fairplay szerint
tehát minimum 27 korig blokkolni kéne a ki es belépést a támadónál
de ha 36kor lenne az még korrektebb lenne
ja és a 2 koros kilépést támogatom tobb kor folosleges lenne
a 24 elég. ha csak akkor veszed észre hogy klánba támadtak, amikor már bent volt a sereg akkor így jártál, ha pedig elöbb, esetleg már a ráálláskor akkor van 26köröd tervezni, hogy hogy is jön minden a piacról. ha hozzávesszük,hogy nem raksz ki sereget, ha látod hogy jönni fognak akkor már szinte tuti,hogy minden piacon levő egységetek hazaér 1x addigra. az esetleges kin maradok minimálisan kp-ből pótolhatók. még a 24kör is necces. Lehet hogy a nagyklánok ellen jó ötlet de a sürü mezönyben lentebb viszont szivatás. pl egy támadás után beérkezel 2 olyan klán közé pár körre akik aktiv orkok. nem hiszem hogy egy nyugodt 24 órát töltenél ott el, amig arra vársz hogy végre bevehess valakit úgyhogy sztem 24-nél több semmikép sem kéne.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #156  
Old 11-15-2009, 00:46
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
a 24 elég. ha csak akkor veszed észre hogy klánba támadtak, amikor már bent volt a sereg akkor így jártál, ha pedig elöbb, esetleg már a ráálláskor akkor van 26köröd tervezni, hogy hogy is jön minden a piacról. ha hozzávesszük,hogy nem raksz ki sereget, ha látod hogy jönni fognak akkor már szinte tuti,hogy minden piacon levő egységetek hazaér 1x addigra. az esetleges kin maradok minimálisan kp-ből pótolhatók. még a 24kör is necces. Lehet hogy a nagyklánok ellen jó ötlet de a sürü mezönyben lentebb viszont szivatás. pl egy támadás után beérkezel 2 olyan klán közé pár körre akik aktiv orkok. nem hiszem hogy egy nyugodt 24 órát töltenél ott el, amig arra vársz hogy végre bevehess valakit úgyhogy sztem 24-nél több semmikép sem kéne.
ettol fuggetlen ugy gondolom hogy ha utés elol ne lehessen menekulni akkor utana se rohangáljon a támado oribevétellel sehova hanem kisérje meg az orkklánok valamelyikét ha betámadják a 36 kore alatt és szerezzen tőluk is foldet :P
igy korrektebb szerintem és egy kicsivel tobb mozgásteret ad a revansra
ne késztessuk kapkodásra a vedekezo felet ha a támadónak megadatott hogy akkor támadhat mikor neki jólesik

Last edited by Fáraó; 11-15-2009 at 00:48..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Fáraó For This Useful Post:
  #157  
Old 11-15-2009, 06:16
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Eszembe jutott egy egyszerü dolog ami sztem megoldaná a problémát. Ha az elöző klánodba lépnél vissza akkor nem érvényesülne a kedvezmény, esetleg még annyi megkötéssel,hogy ha 336körön belül. ez sztem pro-kontra megoldaná a problémát.
1,nem dobálnák ki olyan könnyen az orikat a védők
2, a nagy országok sem állnának rá a kicsikre "büntetlenül", és az ütés után meg rögtön egészbe vissza.

ugye ezzel a kirakott orikat vagy egy 3.klánba belépésre, vagy maxos földleadásra kényszeritjük. ezzel minimum dupla földet veszitenek, és 2belépést is elkönyvelnek,vagy leadják a nagyobb földet vagy pedig szkn lepörög 1k topkörük. mindegyik sztem elég nagy érvágás ahoz, hogy csak végső esetben használja a vezér. a Támadóknál ugye ugyanezek vonatkoznának, így nem lenne túl gyakori a: kirakom támadok visszaveszem taktika sem. inkább a tartosabb szétválást támogatná, amivel elérhető maradna a támadó klán is.
erre én is gondoltam,de szerintem kicsit erős.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #158  
Old 11-15-2009, 11:46
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
erre én is gondoltam,de szerintem kicsit erős.
azért annyira nem erős ez szerintem max +6 héttel eltolodhat egy-egy utés és azért ha valaki utéshez lép ki hogy a társai tudjanak utni még mindig megéri a manőver csak egy kis extra felkészulés kell ha úgy jon ki a lépés hogy +1% foldet jelentene hogy 2 hétig nem tud visszalépni ugyanabba a klánba
a folulrol támadás elonyei nyilvanvaloak soxor templom meg kocsma se kell csak néhány torony es egy raklap barak a recept
és kozben soxor egyényiben is biztonságban van a nagy
szoval egy kis nehezités nem ártana
és még ez is jelképes korlátnak tunik ahoz képest hogy a nagyobbak orihegyezési lehetőségei soxor irreálisan jobbak mint a támadott kláné
Reply With Quote
  #159  
Old 11-15-2009, 17:09
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ezzel a nehezitessel az amugy is aldozatvallalo orszagok helyzetet teszitek a leheto legrosszabba. Akik felvallaljak, hogy vesztenek hekit, azert, hogy a klantarsaik ussenek. Plusz a bennuk tarolt egyseg is megy a levesbe, ha elotte nem adjak at oket, mert 2 het alatt lazan elfogy a piacuk.

Mindezt kombinalva a sima 2 koros nehezitessel, ra sem lehetne allni klanokra!

Hiszen senki nem fogja a 2 hetes macerat felvallalni a klantarsaiert.

Ha meg azok emiatt a nehezites miatt kimennek kulon klanba, kivalasuk utan lesz 3-4 koruk a celpont klannak eszrevenni, es ugyanugy kidobalni a tagokat.

Szal jo lenne, ha ezt atgondolnatok....

Elobb jott az, hogy 24 oraig ne lehessen visszavenni vkit, ok.

De most mar annyira kezdtek atesni a lo tuloldalara, hogy lassan ertelme sem lesz bevezetni a javaslatot...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #160  
Old 11-15-2009, 17:55
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezzel a nehezitessel az amugy is aldozatvallalo orszagok helyzetet teszitek a leheto legrosszabba. Akik felvallaljak, hogy vesztenek hekit, azert, hogy a klantarsaik ussenek. Plusz a bennuk tarolt egyseg is megy a levesbe, ha elotte nem adjak at oket, mert 2 het alatt lazan elfogy a piacuk.

Mindezt kombinalva a sima 2 koros nehezitessel, ra sem lehetne allni klanokra!

Hiszen senki nem fogja a 2 hetes macerat felvallalni a klantarsaiert.

Ha meg azok emiatt a nehezites miatt kimennek kulon klanba, kivalasuk utan lesz 3-4 koruk a celpont klannak eszrevenni, es ugyanugy kidobalni a tagokat.

Szal jo lenne, ha ezt atgondolnatok....

Elobb jott az, hogy 24 oraig ne lehessen visszavenni vkit, ok.

De most mar annyira kezdtek atesni a lo tuloldalara, hogy lassan ertelme sem lesz bevezetni a javaslatot...
lehet erdemes atgondolni de a 2 hetes nehezités csak azoknál van akik nagyobb klánbol kiválva utnek egy kissebbet es azért valamilyen szinten ugyan kitamadnak de elonyben vannak mivel ált joval nagyobb koltsegvetésbol gazdálkodnak
es ha ez a 2 hetes bigyó nincs is korrektebb lenne ha az a 24 kor folmenne 36-ra
ha utni akarnak át tudják pakolászni egymáshoz az egységeket megjon kirakja figyel és ha kiért már pakolja is aztán mehet szk-ra
ha extrém termelo akkor megszivta és sok katit kell átpakolni
amugy nekik nem is csak 24 koruk van erre hogy felkészuljenek
es ati irta hogy aggályosnak látja hogy itt csak nagyok akarnak kicsiket utni ezért jott elő a szabályozás otlete
én nem ragaszkodom a 2 hetes visszaléptetéshez csak tegnap félálomban jó otletnek tunt
és picit tobb idot adnék a revansra ha nem is 2 hetet de mindenképp tobbet mint 24 óra
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 09:07


All times are GMT +1. The time now is 09:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu