Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 11-10-2009, 23:40
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Annyi lakos számít az ország pontjaiba, amennyi elfér. Se odafokozás, se elfokozás.

Indoklás:

Semmilyen más egység nem számít ami nem fér el. Semmi oka, hogy a lakosok számítsanak.

Áthidaló megoldások:

Minden sikeres klán csata után, az országok egyénileg megkapják a rájuk eső földterület szerinti kedvezményes fedezést. Jelenlegi egyéni szabály szerint.

Egyéni csata esetén minden 2 foglalt hektár után 1 hektárnyi kedvezményes felfedezési lehetőséget kapunk. Kizárólag az 1/A-ban.
Quote:
Originally Posted by wand View Post
Az azért vicces lenne, ha egy feletted 3 körre lévő orira nem tudsz ráállni, miközben ő rád tud bontani, majd építkezéssel visszaemenni 3 körre
Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Kezdjük el használni a varikat és a tolikat is, kisebb csoportokban simán oda lehet rengetni, és gyújtani. Ez az 1/A-ban is összehozható. Más taktikát követel meg, valamilyen szinten együtt kell haladni a szöviknek, klánoknak.
Ennyi.
Zoli, Zoli. Latom nagyon meg akarod valtoztatni a dolgokat. Mindezek ellenere, arra kernelek, hogy gondolkodj egy icipicit, mielott csak ugy kiontod magadbol az otleteidet. Ezen elso ranezesre latszik, hogy nem jo.

Valamint a jatekszabalyokkat is legyel tisztaban legyszives, jelenleg a klanutes utan megkapod a kedvezmenyes fedezest. Tehat ezt veheted ugy, hogy at van hidalva, bar fogalmam sincs mi koze az egesznek ehhez...
(Gondolom az extrem tavolsagok athidalasara gondoltal, ha nem lesz majd egyaltalan fokozas, de ez egy halva szuletett otlet (remelem), egyszeruen jatszhatatlan lehetne tole a jatek, rengeteg (tenyleges!) taktikai elemtol fosztva meg a jatekosokat.

Rendben, hogy szemelyesen erzed magad sertettnek, hogy ezzel a taktikai elemmel nem tudtal jol elni, es kudarcelmeny ert. De ezt ne rendeld mindennek ala. A jatek nem csak korulotted forog, hogy Neked jo legyen, hidd el.

(Ez a dolog alsobb szinteken is csak galibakat okozna...)
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 11-10-2009 at 23:43..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #172  
Old 11-10-2009, 23:50
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default Belevau.

Csak egy kis megjegyzés...

Nagyjából követem a témát, meglep, hogy még senki nem másolta ezt be a súgóból:

Quote:
* Az emberek száma maximum a teljes földterületed 70-szereséig számít, az e fölött levő lakosok értéke minden esetben nulla.
Tehát nem lehet a végtelenségig fokozni... ha már szigorítani akartok, szigorítsatok esetleg ezen... és ne egymás haját tépjétek

Remy: és mégsem jutott eszébe senkinek, hogy mi lenne ha 70 helyett mondjuk 40 lenne :P

Last edited by Alg; 11-11-2009 at 00:00..
Reply With Quote
  #173  
Old 11-10-2009, 23:54
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Csak egy kis megjegyzés...

Nagyjából követem a témát, meglep, hogy még senki nem másolta ezt be a súgóból:



Tehát nem lehet a végtelenségig fokozni... ha már szigorítani akartok, szigorítsatok esetleg ezen... és ne egymás haját tépjétek
Azert nem masolta be senki, mert ezzel mindenki tisztaban van. De azert koszi :P

Modositas:

Alg: ha kerdezni akarsz tolem vmit, legyszives ne modositsd az elozo beirasod, mert nem fogok minden olvasott beirast tobbszor elolvasni... Irj ujat. Ez pl veletlen volt, hogy meglattam.

Ha ez 40 lenne, szerintem az lentebbi szinteken (is) okozna galibat. Plusz ez csak egy sima fokozaslimitalas-csokkentes lenne... De pl Eszak javaslata epp ilyen, csak eleg drasztikusan csokkenti ezt a szamot... (40-el is megeshetne hogy bever vki es nem tudsz visszamenni ra...)
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 11-11-2009 at 00:28..
Reply With Quote
  #174  
Old 11-11-2009, 00:35
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Hossza töprengés után született egy elképzelésem, ami pont ugyannyival nehezíti a rállást mint az elfokozást, mindezt úgy, hogy a 100k-s határhoz nem nyúlunk.

Az el nem férő népesség értéknövelő hatását változtatnám a kövekzező képpen:
Az országba el nem férő lakosság a pontokba a következőképpen számítana bele:

100k el nem férő lakosig ugyanúgy mint most 5 ember/ pont (20k emelkedésig) (tehát a játékmenet 90%-ában nem kavar be)
100-300k el nem férő lakosnál 10ember/pont(40k emelkedésig)
300-900k el nem férő lakosnél 30 ember/pont(60k emelkedésig)
900-1.700k el nem éfrő lakosnál 40 ember/pont(80k emelkedésig)
1.700-2.700k el nem férő lakosnál 50 ember/pont.(100k emelkedésig)

Ezzel, mind a ráállás mind az elfokozás lehetősége megmarad, az irreális távról való ráállás viszont igen drága lesz, miközben az elvándorlás miatt az első körben kevesebbel csökken a támadó pontja, tehát kisebb bontással elérehtő és visszatámadható lesz.
Mindeközben fokozással csökkenthető a foglalt föld mennyiség, de minnél jobban csökkenteni akarod annál drágább lesz.


esetleg valami matematikus kitalálhatna rá valami egyszerű képletet.
wand, jol szamolom, hogy ezzel pl egy 25.000 hektaron levo orszag maximum fokozasat limitalod korulbelul: 74.000 pontban, leven az kb 1.4 milla embert tud elfokozni max?

Egy 10.000 hektaros orszaget pedig 50-ben, kb?

Raadasul a vege fele mar horror osszegekert?

Biztos ez volt a cel?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #175  
Old 11-11-2009, 11:08
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
wand, jol szamolom, hogy ezzel pl egy 25.000 hektaron levo orszag maximum fokozasat limitalod korulbelul: 74.000 pontban, leven az kb 1.4 milla embert tud elfokozni max?

Egy 10.000 hektaros orszaget pedig 50-ben, kb?

Raadasul a vege fele mar horror osszegekert?

Biztos ez volt a cel?

Igen Remy jól látod, és igen kb ez volt a cél.
bár én már kérdeztem tőled, hogy szerinted mekkora hektáron mekkora fokozásos ráállást tartasz még elfogadhatónak:
Quote:
Originally Posted by wand View Post
na végre, remek, akkor már csak azt moond meg szerinted mennyire közeli ország amivel szerinted érdemes csatába bonyolódni? és ha megvan a válasz, máris közel vagyunk a megoldáshoz.
De mivel nem válaszoltál, ezért én magamtól a fenti számokat lőttem be.
Annyit hozzátéve, hogy minnél messzebbről történik a ráállás annál drágább, és minnél meszebbről állsz rá relatíve annál közelebb maradsz sereg indítás után.

mindemelett némi menekülést is hagytam, ha nem is nulla hekis ütésre, de elfokozással még csökkenthető a vitt föld mennyisége, de minniél jobban akarod csökkenteni annál drágább.

Last edited by wand; 11-11-2009 at 11:17..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to wand For This Useful Post:
  #176  
Old 11-12-2009, 17:43
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

sziasztok
szerintem egy igen egyszeru dologgal meg lehetne oldani a 0 hekis utésekbol adodo fejfájást
szerintem ez ami mindenkinek a legkevésbé fájna
padlocsempe már javasolta
100k pontkulombségnél 50% legyen az elviheto fold ne 0% és 50%nál kevesebbre ne legyen csokkenthető a vesztesége
szerintem a ráállást nem kell modositani
igy is van olyan orija a big gunnak pl amire lehetetlenség ráállni fokozással (a legnagyobb szk orik is képtelenek lennének ráállni)
igy akár 0 barakot is tarthatna ha akarna (igy irom hogy infot ne adjak ki róla)
én nem szidom oket mert kihasználták hogy a fokozotáv véges es eldugtak egy strarégiailag fontos orit az ellen orkjai elól
nem teccik de ez van
de nehogy már kissebb hekin is lehetoseget adjunk arra a ráfokozás modositásával hogy aki biztos távolban van mindenkitől az elbujhasson privat kis szanatoriumába és pihenhessen (akár extrém termelo is lehessen) amég fokozotávba nem ér egy ori
és ne lehessen ráfokozni sem és teljes biztonságba legyen mindentol és mindenkitol
ez igy nagyon nem lenne jó !!!
továbba alapból egy nagyobb ori tobbet termel (elonyben van)nehogymár a kissebb oriktol elvegyuk a lehetoséget hogy felzárkozzanak es hadis orikat fedezgetésre kényszeritsunk
és mielott letámadnátok a nem tud visszatámadni a szerencsétlen nagyori sztorival elmondom errol is a véleményem
ha nem tudja hazakisérni mert annyival nagyobb mint a támadója akkor ne usson vissza hanem védje ki a sereget es rohogjon egyet hogy pattant a másik
nehogy mar a kisorikat hatrányba hozzuk csak mert valaki olyan magasra ment hogy nem tud visszatámadni a ráfokozo kisoriknak
és szegény szerencsetlen nem tud mégjobban elszakadni az uldozőitöl
brühühü mindjárt sirva fakadok és a konnyeimmel kuzdok ugy sajnálom
fogadja el a nagyori hogy ez egy ilyen onszabájozo valami
és a sikeres védésben senki nem akadályozza
ahol van kit utni (nem hézagos a pontlista)nem is fog a kisori ráfokozni a nagyra hanem keres kozelebbi célpontot
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Fáraó For This Useful Post:
  #177  
Old 11-13-2009, 00:46
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
sziasztok
szerintem egy igen egyszeru dologgal meg lehetne oldani a 0 hekis utésekbol adodo fejfájást
szerintem ez ami mindenkinek a legkevésbé fájna
padlocsempe már javasolta
100k pontkulombségnél 50% legyen az elviheto fold ne 0% és 50%nál kevesebbre ne legyen csokkenthető a vesztesége
szerintem a ráállást nem kell modositani
igy is van olyan orija a big gunnak pl amire lehetetlenség ráállni fokozással (a legnagyobb szk orik is képtelenek lennének ráállni)
igy akár 0 barakot is tarthatna ha akarna (igy irom hogy infot ne adjak ki róla)
én nem szidom oket mert kihasználták hogy a fokozotáv véges es eldugtak egy strarégiailag fontos orit az ellen orkjai elól
nem teccik de ez van
de nehogy már kissebb hekin is lehetoseget adjunk arra a ráfokozás modositásával hogy aki biztos távolban van mindenkitől az elbujhasson privat kis szanatoriumába és pihenhessen (akár extrém termelo is lehessen) amég fokozotávba nem ér egy ori
és ne lehessen ráfokozni sem és teljes biztonságba legyen mindentol és mindenkitol
ez igy nagyon nem lenne jó !!!
továbba alapból egy nagyobb ori tobbet termel (elonyben van)nehogymár a kissebb oriktol elvegyuk a lehetoséget hogy felzárkozzanak es hadis orikat fedezgetésre kényszeritsunk
és mielott letámadnátok a nem tud visszatámadni a szerencsétlen nagyori sztorival elmondom errol is a véleményem
ha nem tudja hazakisérni mert annyival nagyobb mint a támadója akkor ne usson vissza hanem védje ki a sereget es rohogjon egyet hogy pattant a másik
nehogy mar a kisorikat hatrányba hozzuk csak mert valaki olyan magasra ment hogy nem tud visszatámadni a ráfokozo kisoriknak
és szegény szerencsetlen nem tud mégjobban elszakadni az uldozőitöl
brühühü mindjárt sirva fakadok és a konnyeimmel kuzdok ugy sajnálom
fogadja el a nagyori hogy ez egy ilyen onszabájozo valami
és a sikeres védésben senki nem akadályozza
ahol van kit utni (nem hézagos a pontlista)nem is fog a kisori ráfokozni a nagyra hanem keres kozelebbi célpontot
ha csak 50%-ra csökkented a veszteségeket, az igazából lófax, mert egy távoli ráállásnál úgyanúgy nem tudsz visszatámadni. max 2 részletben viszik el a földed...

2 lehetőséget tudok elképzelni:
-vagy megmarad az elfokozás, de exponenciálisan változik a hatékonysága (olyan 80%-os csökkenéstől elég meredeken drágulva)
-vagy egy olyan globális megoldás a fokozásra mint wand javaslata ami ugyanugy megszüntetné az olyan ráállásokat ahonnan a védekező félnek esélye sincs visszatámadni.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #178  
Old 11-13-2009, 00:53
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Amúgy eszembe jutott egy baromi egyszerü megoldás a fokozásos ráállásra, ami magas hekin is nehezitené a támadók eltávolodását (alacsonyon így is úgyis el kell bontani, mert általában kevés az elvándorlás egymagában).:

Ugyanúgy legyen a plusz népesség elvándorlása, mintha a Ht fokozná be, vagyis a befokozott egység csak a következő körváltáskor feleződne. ha ehez hozzá vesszük,hogy az elfokozás minél hatásosabb annál drágább lenne, sztem egy fair megoldás lenne támadó és védő részről, vagyis megmaradna a veszteség minimalizálás és a ráállás lehetősége is, de mind2 borsos áron.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #179  
Old 11-13-2009, 06:38
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Amúgy eszembe jutott egy baromi egyszerü megoldás a fokozásos ráállásra, ami magas hekin is nehezitené a támadók eltávolodását (alacsonyon így is úgyis el kell bontani, mert általában kevés az elvándorlás egymagában).:

Ugyanúgy legyen a plusz népesség elvándorlása, mintha a Ht fokozná be, vagyis a befokozott egység csak a következő körváltáskor feleződne. ha ehez hozzá vesszük,hogy az elfokozás minél hatásosabb annál drágább lenne, sztem egy fair megoldás lenne támadó és védő részről, vagyis megmaradna a veszteség minimalizálás és a ráállás lehetősége is, de mind2 borsos áron.
még mindig nem látom be miét kell védeni a nagyobb orikat a kissebbektol
igyis sokba kerulnek a ráállások foleg magasabban ahol ugye 2ot kell fokozni és még mindig toibbet termel a nagyori magyarul konnyebben elfokoz
ettol fuggetlen 25%ra is le lehetne vinni az is tobb mint a 0 heki de azt meg keveslem
Reply With Quote
  #180  
Old 11-13-2009, 06:51
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ha csak 50%-ra csökkented a veszteségeket, az igazából lófax, mert egy távoli ráállásnál úgyanúgy nem tudsz visszatámadni. max 2 részletben viszik el a földed...

2 lehetőséget tudok elképzelni:
-vagy megmarad az elfokozás, de exponenciálisan változik a hatékonysága (olyan 80%-os csökkenéstől elég meredeken drágulva)
-vagy egy olyan globális megoldás a fokozásra mint wand javaslata ami ugyanugy megszüntetné az olyan ráállásokat ahonnan a védekező félnek esélye sincs visszatámadni.
a nagyori még mindig ki tudja védeni a támadást ha normális éplistája van es nem fostalicska orival jáccik
ha torp magasan akar termelni akkor figyeljen o is meg a klánja is ne termeljen extrém sokat es alulrol is védjék ne csak 2 korrol pl
mindent meg lehet oldani ha jol megszervezik a dolgokat
ha alulrol védik es a kisori ut x%ot tole meg kozben elvisznek 2szer annyit vagy bepusztizzák 3 sereggel mert fullra kiment ahoz hogy messzire folusson
nem biztos hogy megéri odafokozni neki
igyis sokba van a fokozgatás a támado és védo félnek is szerintem nem kéne drágitani mert a kicsik kerulnek hátrányba
és ugyanugy nyugiba termelgethet a nagy mintha oda kéne fedezni

Last edited by Fáraó; 11-13-2009 at 06:55..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu