Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 11-12-2013, 05:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
A kezdoknek csak az segitene, ha lenne egyaltalan annyi uj hogy kulon lennenek magukba egy moderatorral, mint regen amikor mi kezdtuk


Ilyen sose volt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #172  
Old 11-12-2013, 06:18
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post


Ilyen sose volt.
Ezen azt ertettem, hogy amikor mi kezdtunk el jatszani senki nem tudta mit kell csinalni, egyformak voltunk, volt aki elobb ra jott mit hogyan, volt aki kesobb. Ha meg kerdezni akartal kerdezhettel a kozos forumon, mert ugye a kezdoknek mi a kerdes, miert nem tudok kepezni, epitkezni, miert loptak meg 30x stb.. sokkal tobb segitcseg volt, mint most, hogy olvassad a sugot, es sokkal elerhetobb volt valaki segiteni, mert ugye hiaba olvassa a sugot egy kezdo ha megsem erti. Jelenleg nagyon hideg a legkor egy kezdonek.
Angolba is hanyszor megvalaszoltam a kozoson ilyet, azt nem is voltam moderator.

De ezzel most kezdunk elterni az eredeti dologrol, amit nonetol ugy ertelmezek, hogy a jatekon ne valtoztasson semmit a grafika, csak szinezzuk kepekkel az oldalakat, ami ugye lehet segit mert uj jatekosoknak jobban tetszene mint a mostani csak szoveges es szamos feliratok, mert ugye a tobbit most oda gondoljuk es nem mindenkinek van eleg fantaziaja hozza. Meg ugye ma mar minden jatek tele szines kepekkel stb... Az en valaszom erre, persze meglehet probalni, de lehet nem eleg.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #173  
Old 11-12-2013, 11:42
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
De igen, eszre vettem, hogy mar alig vagyunk az Aba, foleg a konnyitett fordulas behozatala ota, mindig ugyan azok ellen kell harcolni
Az also szinteken meg mar nyugdijasan nyomom, felteve ha egyaltalan nyomom

A kezdoknek csak az segitene, ha lenne egyaltalan annyi uj hogy kulon lennenek magukba egy moderatorral, mint regen amikor mi kezdtuk, ha mar menne valakinek jol akkor meg valaszthatna hogy bekeruljon a tobbiek koze, de ugye ehhez kellene egy rakat ujjonc. Sajnos jelenleg nincs otletem, meglehet probalni grafikaval szinezni, igen, kerdes meg mindig, hogy ez eleg ujjakat meghoditani?
Szerintem a könnyített fordulásnak semmi köze hozzá.. mivel nem csak 1/A-ról van szó.. nem lehet sok játékos A-ban, ha nincs utánpótlás..
Néhány éve Gben kb 2000 körüli létszám volt.. most 800 sincs.. x,v,w-ben legalább 1500an voltak most mennyien? 5/S-ben 250-300 körül most talán 80an..
Viszont annak sem látom értelmét, ha úgy kerül be valami fejlesztés, hogy a játék alapjaiban változik.. lehet több új játékost eredményezne, de a régiek nem biztos, hogy díjaznák..
Alapból, ha pl a tutorial-hoz kapcsolódna grafika, az kiindulásnak jó lenne, mert a régieket nem "zavarja", az újaknak meg látványosabb lehet.. Hogy pontosan milyen módon, azt ki lehet találni, ha kicsit gondolkozunk rajta..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #174  
Old 11-13-2013, 02:31
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Szerintem a könnyített fordulásnak semmi köze hozzá.. mivel nem csak 1/A-ról van szó.. nem lehet sok játékos A-ban, ha nincs utánpótlás..
Néhány éve Gben kb 2000 körüli létszám volt.. most 800 sincs.. x,v,w-ben legalább 1500an voltak most mennyien? 5/S-ben 250-300 körül most talán 80an..
Egy jo eve a w-ba voltunk, ott az A-hoz kepest sokan voltak, legutoljara meg az S-be, ott joval kevesebben, ugyhogy tisztaba vagyok a letszamokkal.
Quote:
Viszont annak sem látom értelmét, ha úgy kerül be valami fejlesztés, hogy a játék alapjaiban változik.. lehet több új játékost eredményezne, de a régiek nem biztos, hogy díjaznák..
Hat igen, hogy min valtoztatunk az nem mindegy. De mit ertesz alapon? Nekem 10 eve vagy lehet tobb, ugyis jo volt, hogy a haboru rogton megtortent, most meg ugye orakig tart. Alap megmaradt van haboru, csak hogyan megy le valtozott.

Quote:
Alapból, ha pl a tutorial-hoz kapcsolódna grafika, az kiindulásnak jó lenne, mert a régieket nem "zavarja", az újaknak meg látványosabb lehet.. Hogy pontosan milyen módon, azt ki lehet találni, ha kicsit gondolkozunk rajta..
Miert pont a tutorial az elso? Szerintem az oldalak az elsok. Mert ugye hangsulyozod, hogy nincs eleg jatekos, akkor mit is lat egy eddig nem jatszo szemely? Eloszor is a bannert, vagy hirdetest ami van. A banner pl. a belepo oldalbol van jelenleg. Akkor ra kat a bannerre, oda viszi a belepo oldalra. Akkor az nem fontosabb elobb mint a sugo? Mert a sugo elkeszulhet az oldalakbol kivett snipetekbol, nem?
Nekem pl. nagyon tetszik a Total Domination belepo oldala. Sosem jatszottam vele, de a sok kozul amit lattam nekem ez bejon mint belepo oldal. Mi a kulombseg? Van egy kep amin latsz robotokat, stb... ugyan ugy megvan adva a regisztralas es felul a belepes. A tobbi oldalt nem lattam mert nem jatszok vele, de aki igen beleszolthat, hogy mennyivel lenne jobb ha ilyen kepesek lennenek az oldalak. Mert ha jol ertem errol beszelsz, legyenek kepesek az oldalak, de mas ne valtozzon.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #175  
Old 11-13-2013, 09:28
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Egy jo eve a w-ba voltunk, ott az A-hoz kepest sokan voltak, legutoljara meg az S-be, ott joval kevesebben, ugyhogy tisztaba vagyok a letszamokkal.

Hat igen, hogy min valtoztatunk az nem mindegy. De mit ertesz alapon? Nekem 10 eve vagy lehet tobb, ugyis jo volt, hogy a haboru rogton megtortent, most meg ugye orakig tart. Alap megmaradt van haboru, csak hogyan megy le valtozott.


Miert pont a tutorial az elso? Szerintem az oldalak az elsok. Mert ugye hangsulyozod, hogy nincs eleg jatekos, akkor mit is lat egy eddig nem jatszo szemely? Eloszor is a bannert, vagy hirdetest ami van. A banner pl. a belepo oldalbol van jelenleg. Akkor ra kat a bannerre, oda viszi a belepo oldalra. Akkor az nem fontosabb elobb mint a sugo? Mert a sugo elkeszulhet az oldalakbol kivett snipetekbol, nem?
Nekem pl. nagyon tetszik a Total Domination belepo oldala. Sosem jatszottam vele, de a sok kozul amit lattam nekem ez bejon mint belepo oldal. Mi a kulombseg? Van egy kep amin latsz robotokat, stb... ugyan ugy megvan adva a regisztralas es felul a belepes. A tobbi oldalt nem lattam mert nem jatszok vele, de aki igen beleszolthat, hogy mennyivel lenne jobb ha ilyen kepesek lennenek az oldalak. Mert ha jol ertem errol beszelsz, legyenek kepesek az oldalak, de mas ne valtozzon.
Amik 10-12 éve változtak azok lehet lényegesek voltak, mint pl a fajok, vagy szemek, fordulás, csoportok stb.. de akkor még nem csökkent a játékosok száma.. másik, hogy akkor még kialakulóban volt a játék.. szerintem most már elég kiforrott, és ezen nem kéne alapjaiban változtatni..(legalábbis a stratégiai részén, megjelenésen viszont lehetne..)
Azért lehetne a tutor az első, mert azt írta Ati az már majdnem megvan..
A grafikai részt meg nem tudom, nem értek annyira ehhez, kicsit utána kéne nézni, mi az, ami a mostani játékosokat megfoghatja..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #176  
Old 11-13-2013, 09:48
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

A grafikusabb felület jó ötlet! Engem kezdő koromban kb. 2 hétig zavart, hogy táblázatokkal dolgozom... Az elején kell tudni megfogni az újakat, ha megtetszik nekik a játék, akkor úgyis rájönnek, hogy itt nem a látványra épül az egész. Több sikerélményt kell nekik biztosítani. Kaphatnának kis jutalmakat, az első egy-két sikeres akciójukért, de nem démontojást...
A grafikus részt vagy videókat a körváltások közötti időszakra tenném, amikor látszódna pl., hogy a pacik az ellenség felé vágtatnak, a helytartó (ha van) ügyködik, feladatokat oszt, pénzt számol, ilyesmi...
Reply With Quote
  #177  
Old 11-20-2013, 07:21
Artista's Avatar
Artista Artista is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
... fordulás...
szvsz, a "fordulás", a "kisorszogozás" az pont az A csoport játékának, játékélményének csődje... az kellene az "élvezeti csúcs" legyen, az onnan lelépés jelzi a minőségi problémákat...
Reply With Quote
  #178  
Old 11-21-2013, 01:54
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Pacsi View Post
A grafikusabb felület jó ötlet! Engem kezdő koromban kb. 2 hétig zavart, hogy táblázatokkal dolgozom...
Ezt legyszives fejcsed ki kicsit. Pontosan mi is zavart? Grafika nelkul csak olvasod annal vilagossabb nincs.

Quote:
A grafikus részt vagy videókat a körváltások közötti időszakra tenném, amikor látszódna pl., hogy a pacik az ellenség felé vágtatnak, a helytartó (ha van) ügyködik, feladatokat oszt, pénzt számol, ilyesmi...
Ez lehet kicsit mar sok lenne
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #179  
Old 11-22-2013, 05:19
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

[quote=Ghosti;306289]Ezt legyszives fejcsed ki kicsit. Pontosan mi is zavart? Grafika nelkul csak olvasod annal vilagossabb nincs.

Az zavart, hogy nem láttam mi történik, csak azt pl., hogy elindítottam a felfedezést (mert azt a kezdők imádják csinálni) és megjelent egy szám, egy táblázatban. Ha képzést, építkezést indítottál dettó. És akkor jött a várakozás egy kezdő számára marha sok ideig és beért a felfedezés, építkezés, képzés stb. ami túl nagy örömöt nem jelentett, mert csak a táblázatban lévő számokat növelte. Más új játékosokat is hallottam erre panaszkodni, hogy de fura exceles játék, miért nem látom az országomat stb.
De ez csak a kezdet. Amikor rájöttél a játék lényegére egyáltalán nem kívánod, hogy, 827 tornyot pakolgass építkezés gyanánt.
Ezért mondom, hogy a kezdőkre koncentrálva kellenének látvány elemek, na nem mintha a régieknek ez nem tetszhetne, de a játék lényegén nem sokat változtat, ami nem baj.
Reply With Quote
  #180  
Old 11-23-2013, 01:36
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Pacsi View Post
Az zavart, hogy nem láttam mi történik, csak azt pl., hogy elindítottam a felfedezést (mert azt a kezdők imádják csinálni) és megjelent egy szám, egy táblázatban. Ha képzést, építkezést indítottál dettó.
Na igy mar erthetobb Szoval szerinted egy kezdonek a grafikus oldalon jobban atlathato, hogy mit csinal, mert rogton latna, hogy az epuletek epulnek stb...

Quote:
És akkor jött a várakozás egy kezdő számára marha sok ideig és beért a felfedezés, építkezés, képzés stb. ami túl nagy örömöt nem jelentett, mert csak a táblázatban lévő számokat növelte. Más új játékosokat is hallottam erre panaszkodni, hogy de fura exceles játék, miért nem látom az országomat stb.
Attol, hogy lenne grafika az idot nem csokkentene le. Akkor orakig mutatna a grafika, hogy epul valami?

Quote:
De ez csak a kezdet. Amikor rájöttél a játék lényegére egyáltalán nem kívánod, hogy, 827 tornyot pakolgass építkezés gyanánt.
Ezért mondom, hogy a kezdőkre koncentrálva kellenének látvány elemek, na nem mintha a régieknek ez nem tetszhetne, de a játék lényegén nem sokat változtat, ami nem baj.
Nem arrol van szo szerintem, hogy uj vagy regi jatekosnak tetszene vagy sem, en pl. nem tudom elkepzelni, hogyan lehetne ennyi elemet grafikussa valtoztatni Szerintem csak az oldalak teljes atepitesevel es az persze irto nagy melo lenne. Aztan csak az epitkezesrol van most szo, mi van a tobbivel, tolvaj vagy vari akciok stb? Mi lenne a pontoknal? Eleg sokmindent meg kellene oldani.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu