Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-11-2007, 12:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default 24. Rövidfordulós játékok

Minden, amit a rövidfordulós játékról tudni érdemes...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-14-2007, 18:59
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

A hódítóban a normál játék mellett úgynevezett rövid játékokat is lehet játszani.
Ezek a párbaj kivételével ingyenesek, de bizonyos feltételekhez kötöttek. (Párbaj esetében a játékosok vip körökkel neveznek, amelynek egy része levonásra kerül, a többi részét az 1-3 helyezett kapja meg díjként a játék után.)
Párbajon kívül rövid játék még a hétvégi játék (röviden hv), vip hv, illetve a vip Aréna. Részleteket a súgóban illetve az alpontokban találunk.

Párbajon, hv-n és vip hv-n szinte kivétel nélkül mfként lehet csak eredményt elérni, illetve a párbaj alacsony létszáma és a díj osztás miatt értelme sincs szövetségekbe tömörülni, illetve hvkon kitüntetett szerepe van az első helynek, amiből persze csak 1van .
Arénán mind mfként, mind 4fős szövetségben lehetünk sikeresek.

Egyetlen rövid játékban se elérhető a katona piac, párbajon és Arénán emellett a másik kettő sem.
Míg hvkon a magas árak miatt sokszor olyan, mintha nem is lenne piac

A sikerességnek előfeltétele, hogy sokat legyünk gép előtt. Ez párbaj esetében azt jelenti, hogy végig: a párbaj hossza legalább egy óra, és általában nem haladja meg az 5órát, de lehet ennél hosszabb is egy párbaj. hv-n szinte az egész hétvégét gép előtt kell tölteni, hogy megszerezzük a győzelmet, illetve az Arénás orinkkal nem árt annyit foglalkozni, mint bármelyik normálossal.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #3  
Old 07-17-2007, 22:59
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 1%
Longevity: 99%
Default

A hétvégi játékokat nagyszámban a törpe faj uralja mert számos előnye van a többi fajjal szemben.Bányái 200% al többet termelnek,alapból több a férőhelye és kiválóan alkalmas katonai célokra a rövidített képzése miatt.Kezdésnek lebontom a piacokat hogy az országom népessége elég legyen az épületek müködtetéséhez aztán az intézőben a bányákat feljebb teszem építek 10 tornyot 10 kocsmát,10 templomot(a 10 kocsma a katonai morál miatt kell a 10 templom pedig a rúnatermelés miatt) és aztán mindig annyi barakkot folyamatosan amennyi kell és elindítom a képzést. Én az első körökben katonát varázslót és ijászt képzek és az adót leveszem nullára mert a drágakő magas ára fedezi a költségeket (ha kereskedő vagyok akkor pár bankot is építek)Aztán ha bejönnek a képzések és úgy érzem van elegendő védelmem akkor elkezdem a lovasokat is képezni és körbegömbözni a szomszédos országokat.Amelyikhez elég erős vagyok azokat fosztogatom és lopom nyersre pénzre.Ilyenkor szoktam építeni néhány könyvtárat is hogy az alap tekikből írjak pár darabot mert lopni csak abból lehet amilyen tekivel te is rendelkezel.Az első pár órában tekit lopni felesleges úgy sincs senkinek.Aztán már ha kellően megerősödtem minden téren akkor ki lehet választani azt az orit akitől földet foglalunk,de még a csata előtt el szoktam küldeni felfedezni az embereket amennyire engedi(ez a negyedik helyezett területétől függ)Ezután már az ellenfelektől függ a további stratégia mert ugy kell épülni hogy ne találjanak rajtad fogást,illetve erre kell törekedni
Reply With Quote
  #4  
Old 07-17-2007, 23:19
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azért az elején nem árthat pár kórház jah és persze aki leül rövidfordulós játékot játszani az számítson rá hogy végig ott kéne lennie
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #5  
Old 07-17-2007, 23:54
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
A hétvégi játékokat...
Egyrészt a piacot teljesen felesleges lebontani, ugyanott vagy, ha eggyel lejjebb rakod.

Másrészt nem ajánlom senkinek, hogy kereskedő legyen.

Harmadrészt ezt inkább kicsit odáébb a hv-s részbe kellett volna írni, szerintem
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #6  
Old 07-26-2007, 00:02
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 1%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Egyrészt a piacot teljesen felesleges lebontani, ugyanott vagy, ha eggyel lejjebb rakod.

Másrészt nem ajánlom senkinek, hogy kereskedő legyen.

Harmadrészt ezt inkább kicsit odáébb a hv-s részbe kellett volna írni, szerintem
A hétvégit te is rövidfordulósnak soroltad be egy kicsivel fentebb legalább légy következetes!
Hmmm minek is tartod meg a piacot?Nekem szükségem van a helyére vannak fontosabb épületek is!Nem ajánlod hogy kereskedő legyen?Én törpe kereskedővel elég sokszor nyertem,igaz akkoriban nem gazdagodtál meg a drágakőből mint most.Mennyi is az átlag pontszámod a hétvégi játékokban?Szal csak azt szerettem volna ezzel kifejezni hogy ne kritizálj,hanem írj jobbat.
Reply With Quote
  #7  
Old 07-26-2007, 09:52
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
A hétvégit te is rövidfordulósnak soroltad be egy kicsivel fentebb legalább légy következetes!
Hmmm minek is tartod meg a piacot?Nekem szükségem van a helyére vannak fontosabb épületek is!Nem ajánlod hogy kereskedő legyen?Én törpe kereskedővel elég sokszor nyertem,igaz akkoriban nem gazdagodtál meg a drágakőből mint most.Mennyi is az átlag pontszámod a hétvégi játékokban?Szal csak azt szerettem volna ezzel kifejezni hogy ne kritizálj,hanem írj jobbat.
Végül úgyis odarakja Ati ahova akarja.
Ez egy főtéme, tehát ha te csak a hv-ról akarsz írni, akkor azt megteheted a hvról szóló altémában, mert odapasszol a legjobban.

Igazából nem nagyon érdekel, hogy régen milyen jó volt a kereskedő, szerintem tény, hogy 2000-es drágakőár mellett már nem az.

A "kezdésnek lebontom a piacokat" mondatot viszont tényleg kritizáltam, és mondtam jobbat: legalulra rakom.
Aztán a 6-10. kör körül már tényleg lehet bontani, de ameddig van üres területem, olyan mindegy.
Max a feledékenyeknek jó ha azonnal bontják
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Stratégiai játékok Dragi PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 161 09-04-2007 15:23


All times are GMT +1. The time now is 21:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu