Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-15-2010, 22:29
Kjozsitour Kjozsitour is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default Kereskedő, also a pénz embere, de a hatalom embere is?

Üdv! Olyan problémám van, hogy napokban írtak nekem, hogy biza a kereskedők gyenge játékosok, a többi személyiség legalább valahova specializálódnak, jobban ki lehet használni.


Kérdésem hozzátok, így lenne?


Nehéz pontosan leírni a helyzetem, a lényeg, hogy a legelső szinten vagyok, 240 ha, 12 bank (90K arany körönként,tehát 2 legalább 2 milla naponta)
A hadseregképzésem fedezve van a 4 drágakőbányából, kivéve a fegyver, ahhoz néha hozzá kell nyúlnom a 2 milliómhoz.

Írták nekem, hogy ez gyenge, mert nem specializálódok, csinálnék 1 kis külön elemzést, ahogy én látom:


Tolvaj:+1% pihenés ------még ha hatékonyabbak lennének 10%-al...

Varázsló:+1% pihenés ------macskaköröm

Tábornok:+1 db----nem tudom, lehet valakinek megéri, de én elgazdálkodok 5-el is..

Vándor:-1 kör ---- még ha nem maradna meg a 2 kör táv,azt mondom h gerillaharcra tökéletes lenne

Gazdálkodó:termelő országnak tökéletes ---piacról tilos OFFOLNI

Tudós:+5%maximum, -10% ---- gondolom tekercskereskedelem miatt, és a magamfajtákból élnek meg valószínűleg PIAC=OFF továbbra is

Túlélőlyan mint a borsodi strapa ---------ha leejtem a földre, semmi baja, de ha megizgatom egy kis lángvágóval, ő se nagymenő

Karavánmester: 2x annyi karaván -----no komment, összetartó szövetségben tökéletes, legalább belső "piacra" megy a cucc,bár sztem 1 is elég...

Építész: 20%megtakarítás építés bontás, gyorsabb építkezés ----1 kör szerintem nem számít már a másik 10 v 20 mellett, de mindig az jut eszembe, amikor a háznál vmit csinálunk, és döglött macskától kezdve használt kotonig mindent teszünk az alapba

Stratéga: ügyesebb támadó ----- hadi beállítottságú vagyok, a véleményen az, hogy a veszteségek nem számítanak, földfoglalásnál meg nekem mindegy milyen épület jön, drágakőbányán kívül szinte 100%, hogy lerombolom...

Kufár:4x piac, tovább bent lehet az áru ----PIAC=OFF, én így is tudok milliókat a piacon mozgatni.


Remélem, nem tapostam bele senki lelkivilágába, nekem csak egy véleményem van, néhány dolgot írnék a KEZDŐK személyiségéről:
-majdnem fedezi a drágakő a hadseregképzést, mivel fegyver sosincs elég, ezért mondjuk a keretét átlépem mindig 1-2 százezerrel
-ha van 10 millió aranyam, tolvajokkal az életbe nem lopja el, pár tízezer az smafu, annyit elosztok naponta többször az emberek közt
-tudománytekercset egyszer kell kivinni maximumra, utána napi 300-800 darab vételével simán szinten tartható

Ezen felül marad még bőven millió felett, de mivel katonai gyerek vagyok, így több mint másfél millió marad arra, hogy elköltsem, vagy meghagyjam, hátha jön vmi erősebb, és elveszi tőlem harccal. Had vigye.

Másfél millió aranyból általában 100 hadiegységet lehet venni, tehát 1000 lakossal máris lehet kevesebb...

Mindig van pénz, a tartalékaim, segélyeim egyre nőnek...nincs bánya műhely alig, könyvtár megint nincs, piaci dolgok miatt nem részletezem.



Ezúton is köszönöm megtisztelő figyelmed, mellyel átsiklottál a helyesírási hibáimon, remélem nem bántottam meg senkit, csak le akartam írni az életet egy kereskedő szemével, aki kezdő...mert az a személyisége.

Ha egy mod engedélyezi, akkor kifejtem a PIAC=OFF részeket, de lehet nem kellene, mert akkor elkanyarodnánk a piac téma fele. Véleményeket nagyon szívesen várok!

Tisztelettel Kjozsitour
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 06-16-2010, 08:34
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 1%
Longevity: 92%
Default

5-ös szinten még talán megéri a kereskedő, de fentebbi csoportokban, mikor a nyersi ára ige húzós lesz, vagy amikor igenis szükség lesz arra az 5%-ra, a kereskedő visszaszorul igen igen, szerintem. Fentebb egy Építésszel sokat spórolhatsz, és igen, sokat számít az az egy kör A vándor is jól jöhet, amikor leütnek és 3körre esel tőle, vissza tudd kísérni. 2-ben, de már szerintem 3-ban is egyre nagyobb értéket képvisel a föld, és nem a pénz szerintem.
Reply With Quote
  #3  
Old 06-16-2010, 10:28
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
5-ös szinten még talán megéri a kereskedő, de fentebbi csoportokban, mikor a nyersi ára ige húzós lesz, vagy amikor igenis szükség lesz arra az 5%-ra, a kereskedő visszaszorul igen igen, szerintem. Fentebb egy Építésszel sokat spórolhatsz, és igen, sokat számít az az egy kör A vándor is jól jöhet, amikor leütnek és 3körre esel tőle, vissza tudd kísérni. 2-ben, de már szerintem 3-ban is egyre nagyobb értéket képvisel a föld, és nem a pénz szerintem.
épp magas hekin jó a kereskedő.. olyanoknak, akik mnt-znek a topon és nyugodtan termelgetnek.. vagy nincs senki a környéken stb..
bár végülis csopik alján is lehet vele termelgetni, mivel ott meg gyengébb a mezőny..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #4  
Old 06-16-2010, 11:38
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Szerintem meg törpe:
katonaképzés: 5 kovácsműhely = 45 fegyver. 45x20= 900. Ebből ki kell jöjjön egy napi képzés. Igénye: napi 900 fém: 2fémbánya.
drágakő: kezdeti 3 bánya, (plusz esetleges): 81 drágakő/kör, 1944 1 nap alatt.

Szerintem ennyiből is meg van ugyanaz a pénz, és akkor lehetsz más személyiséggel.

Én nem szeretem a kereskedőt. Egyáltalán nem jó kis hektáron, mert ha annyit raksz be belőle, ami tényleg értelmes összeget hoz, akkor az országod fele eltűnt, míg ugyanez a mennyiség 600 hektáron életképesebb országfelépítést ad.

több pénzt lehet keresni piacozással. Emlékszem egyszer volt benn 19millám. Kicsit megbolygattam a gabonapiacot, és 2nap alatt 100millát kerestem rajta. Igen, 19millából. Persze gyorsan ki kellett szállni belőle, nehogy bebukjam
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #5  
Old 06-16-2010, 12:04
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 1%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
épp magas hekin jó a kereskedő.. olyanoknak, akik mnt-znek a topon és nyugodtan termelgetnek.. vagy nincs senki a környéken stb..
bár végülis csopik alján is lehet vele termelgetni, mivel ott meg gyengébb a mezőny..
Igen, felütöd magad top heki fölé, és ott 50% bankkal termelsz, vagy még többel. De nemhiszem, hogy Kjozsitour ezt fogja tenni
Reply With Quote
  #6  
Old 06-16-2010, 12:20
Rob Rob is offline
Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 238
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

szeretnék hozzászólni, de nem tudok. gyerekek ez a topic miről szól
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Rob For This Useful Post:
  #7  
Old 06-16-2010, 12:35
Kjozsitour Kjozsitour is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
5-ös szinten még talán megéri a kereskedő, de fentebbi csoportokban, mikor a nyersi ára ige húzós lesz, vagy amikor igenis szükség lesz arra az 5%-ra, a kereskedő visszaszorul igen igen, szerintem. Fentebb egy Építésszel sokat spórolhatsz, és igen, sokat számít az az egy kör A vándor is jól jöhet, amikor leütnek és 3körre esel tőle, vissza tudd kísérni. 2-ben, de már szerintem 3-ban is egyre nagyobb értéket képvisel a föld, és nem a pénz szerintem.
Fegyveren kívül nincs szükségem nyersanyagra, fokozatosan, kb 10 hektárral növelem a földet, napi kb 1200 fegyverre van szükségem, ennek a nagy részét termelem, lopom, de nem akaszt meg, ha 1 millió rámegy a fegyverre

Ha már az építkezésre nincs pénz, akkor szerintem nem stabil az ország..

Ha a vándort leütik, akkor nyilván egy erősebb ellenfél volt, ha vissza akarok ütni, valószínűleg szövetségi erővel teszem, és azok biztos, hogy nem vándorok, ergo mind1, h 4 v 6 kör mire a sereg kimegy-visszaér. A föld, igen, az érték, de attól függ, hogy építed be..

A tudománytekercsekben nem bízhatsz, ha nem gnóm v óriás vagy, akkor a lelopásuk nem sokkal marad el attól, mintha földet rengetnének..
Reply With Quote
  #8  
Old 06-16-2010, 12:41
Kjozsitour Kjozsitour is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem meg törpe:
katonaképzés: 5 kovácsműhely = 45 fegyver. 45x20= 900. Ebből ki kell jöjjön egy napi képzés. Igénye: napi 900 fém: 2fémbánya.
drágakő: kezdeti 3 bánya, (plusz esetleges): 81 drágakő/kör, 1944 1 nap alatt.

Szerintem ennyiből is meg van ugyanaz a pénz, és akkor lehetsz más személyiséggel.

Én nem szeretem a kereskedőt. Egyáltalán nem jó kis hektáron, mert ha annyit raksz be belőle, ami tényleg értelmes összeget hoz, akkor az országod fele eltűnt, míg ugyanez a mennyiség 600 hektáron életképesebb országfelépítést ad.

több pénzt lehet keresni piacozással. Emlékszem egyszer volt benn 19millám. Kicsit megbolygattam a gabonapiacot, és 2nap alatt 100millát kerestem rajta. Igen, 19millából. Persze gyorsan ki kellett szállni belőle, nehogy bebukjam
Mihez kezdjek több tíz millió arannyal, ha csak napi 900 fegyverre van szükségem? Még ha lenne 1 olyan opció, h Országpalota építés, és arra lehetne költeni, de így? A több mint másfél millió úgy jön ki, hogy képzek, esetleg százezret veszek a tekikből, bár ha megvan a 30%, ennek a fele is elég, bár tudom területnöveléssel nő a kopás, de 1 bank kitermel 150K aranyat naponta, de ha ezen múlik, legyen 2 bank, napi 300K arany csak elég a tekikre

A piacozás nem biztos, de tényleg lehet nagy üzleteket csinálni, de ha keresek 50 millát, mire költsem? Persze ha 50K egy egység, akkor majd biztos másképp állok hozzá, de nem vagyok benne biztos...
Reply With Quote
  #9  
Old 06-16-2010, 12:43
Kjozsitour Kjozsitour is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Igen, felütöd magad top heki fölé, és ott 50% bankkal termelsz, vagy még többel. De nemhiszem, hogy Kjozsitour ezt fogja tenni
50% bank? Azért csak nem kell 10millás költségvetés, ha megtervezve, okosan csinálod
Reply With Quote
  #10  
Old 06-16-2010, 12:44
Kjozsitour Kjozsitour is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Rob View Post
szeretnék hozzászólni, de nem tudok. gyerekek ez a topic miről szól
Kérdésről, véleményről..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új személyiség: Kereskedő #2 Ati Megvalósult javaslatok 171 03-24-2010 23:28
Pénz a piacon Ildee Segítség 12 09-04-2009 09:37
Kereskedő, sok bankos ori nyolcvan Stratégia & Tippek 49 06-08-2009 22:56
15.10. Pénz lopása Ati Hódító Kézikönyv 1 07-12-2007 12:19
Max pénz Csigusz:P Elvetett javaslatok 1 09-20-2006 18:59


All times are GMT +1. The time now is 06:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu