Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 08-28-2010, 09:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Arab országokban a kezét vágják le a tolvajnak...
Ez viszont egy online játék, ahol a "tolvaj" név csak azért van, hogy könnyebben el tudd helyezni magadban. Hívhatnánk "hgtzklm"-nek is, hogy ne hasonlítson semmi valóéletbeli dologhoz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #52  
Old 08-28-2010, 10:02
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez viszont egy online játék, ahol a "tolvaj" név csak azért van, hogy könnyebben el tudd helyezni magadban. Hívhatnánk "hgtzklm"-nek is, hogy ne hasonlítson semmi valóéletbeli dologhoz.
Ezzel csak azt akartam példázni, hogy ha egy ország tolvajlásra adja a fejét, akkor vállalja, hogy ezrét szépen megcsapkodják. Ne erősítsünk már a tolvajon, hogy biztonságosabban lophasson...
sztem...
Reply With Quote
  #53  
Old 08-28-2010, 10:02
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ti, az A csoport, és az egész játék legjobb játékosai, már kiírtottatok egy fajt a játékból. A továbbiakban történő fajeltűnéseket is nyíltan támogatjátok.

Mert hogy milyen dolog az már, hogy rámgyújtja a házat, és utána nehéz beverni?.... Úgy sajnállak benneteket, nagy játékosokat. Kénytelenek voltatok időt, pénzt, energiát pazarolni egy-egy elf beverésére. Igaz. Sokkal egyszerűbb volt kikönyörögni, hogy soha többé ne tudjon hozzátok érni, és az életüket rettegve éljék le, mert a legtöbb esetben nem úgy indult, hogy az elf kiártózott a betonból, hanem úgy, hogy az izomagyú ork ingyenföldnek nézte... Én kérek elnézést.

Ne annak indíts topicot, hogy az orkot erősítsük.
Indíts rögtön topicot annak, hogy az ork, az óriás, és a törpe kivételével töröljöünk minden más fajt. Igazából nincs is rájuk szükség, mert a profik úgyis mind orkkal vannak. Elég rosszul hangzik mi? Pedig sajnos épp ezt csináljátok, csak nem ilyen konkrétan... Hanem szépen, lassan, csendben. De efelé megy a játék.

A hullát is megerősítettük, és csak azért nincs tömegfelháborodás, mert még mindig harmatgyenge az igazi hadis fajokhoz képest, így nem lesz belőle potentát az A-ban soha. Viszont ingyenföldnek még mindig nagyon jó. Sőt, jobb, mert annyit azért erősítettünk rajta, hogy gyorsabb ütembe vigyék felfelé a földet, mert a gyakorlatlanabb játékosokat most már viszont beverik a hullák.

Ó jeee..
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #54  
Old 08-28-2010, 10:07
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A "szürkítés" nem a játék változásából adódik, hanem a játékosszokások változásából. Ha megnézed, akkor a tartalékgyűjtés valamilyen formája ma teljesen mindennapos. Ezek az emberek csoportok alján/tetején beállnak tartalékot gyűjteni valamilyen formában, és a tartalékokat megvédeni. Míg ez ma mindennapos, addig régen ez nem volt jellemző. Régen az ember fogta magát, és ment, mielőbb végigszaladva a csoporton. Ma mások a szokások.
Nem erről van szó. Arról van szó, hogy a helyzet adott. A helyzet pedig az, hogy a játék szürkül, többek között azért is, amit te leírtál.

Csak nem tetszik, hogy egyes emberek erre még rá is erősítenek, direkt.
Tudom, hogy én vagyok a hülye, de én csakazért is ellenállok. Nem véletlen, hogy amióta kiírták az elfet a játékból, csakazért is elf vagyok, sőt, hogy borsot törjek a herélők orra alá, még hadizok is vele. Elég keményen.

De 1 fecske nem csinál nyarat.
Valljuk be, a félelf is egy inkább kifelé szorul a játékból.
Én sem lopok már vele, ártózni felesleges, arra használom, hogy sok körös távolságból infót gyűjtsek vele...
Infószerzésből meg NEM lehet megélni. Én is cask azért tartok fenn ilyen országokat, mert a másik 80-nak van annyi pénze, hogy el bírom tartani a "pénzelnyelő" országokat.
Ilyen országok a tolvaj, és a varázsló országok. A gömbön, meg az éplistán kívül semmi értelmük valójában.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #55  
Old 08-28-2010, 10:11
Peter Rose Peter Rose is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Valaki említette, hogy amíg nem tud földet lopni, bocsánat, már nem emlékszem, hogy ki...
Rögtön az jutott eszembe, hogy akkor tudjon!
(Kíváncsi vagyok, ez a hsz mit vált ki )
Reply With Quote
  #56  
Old 08-28-2010, 10:13
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Ezzel csak azt akartam példázni, hogy ha egy ország tolvajlásra adja a fejét, akkor vállalja, hogy ezrét szépen megcsapkodják. Ne erősítsünk már a tolvajon, hogy biztonságosabban lophasson...
sztem...
Fordítsuk már meg a szituációt, légy szíves...

Tudod, van olyan, hogy az a tolvaj nem lop semmit (tehát nem is igazi tolvaj), viszont mivel INGYENFÖLD, mert semmi komoly sérülést nem tud okozni, semmi durva vagyont ellopni nem tud, a legtöbbször a HADIS ORSZÁG kezdi a történetet.

A te példáddal élve: a hadis jön, és levágja a feles kezét, mert legalább 1, de sokszor 2-3 sereggel is befér, brutális károkat képes okozni, miközben a feles nem ártott neki semmit.

Nézzük meg azt is, hogy az aggresszoron milyen "revansot" lehet venni.

Ha egy feles kitekiz egy orkot, vagy rágyújt pár házat, az az orknak nem nagyon fog fájni. Nem nehéz pótolni a dolgokat...
Viszont brutális revansot tud venni rajta. Olyat, ami NEM egyenértékű a kéz levágásával. Az élve ledarálással egyenértékű.

De bezzeg ha az ork az agresszor? Mert mondjuk ott egy feles előtte, és nyilván tisztában van azzal, hogy ha beveri, a feles SEMMI komoly problémát okozni neki nem tud... Miért is ne verné be? Be fogja. A feles meg max ellop tőle 10.000 tekit... Vagy rágyújt 20 házat.
Hú de nagy revans.

A fajok nincsenek egyensúlyban. Szerintem.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #57  
Old 08-28-2010, 10:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Hú de nagy revans.

A fajok nincsenek egyensúlyban. Szerintem.
Ezért vannak a szövijei. Egy hadilag életképtelen országot ne egymagában akarj sikerre vinni, hanem szövetségben. Ezért is volt érdekes Monró javaslata arról, hogy ha a szöviben van egy félelf, akkor jár valami plusz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #58  
Old 08-28-2010, 10:17
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ti, az A csoport, és az egész játék legjobb játékosai, már kiírtottatok egy fajt a játékból. A továbbiakban történő fajeltűnéseket is nyíltan támogatjátok.

Mert hogy milyen dolog az már, hogy rámgyújtja a házat, és utána nehéz beverni?.... Úgy sajnállak benneteket, nagy játékosokat. Kénytelenek voltatok időt, pénzt, energiát pazarolni egy-egy elf beverésére. Igaz. Sokkal egyszerűbb volt kikönyörögni, hogy soha többé ne tudjon hozzátok érni, és az életüket rettegve éljék le, mert a legtöbb esetben nem úgy indult, hogy az elf kiártózott a betonból, hanem úgy, hogy az izomagyú ork ingyenföldnek nézte... Én kérek elnézést.

Ne annak indíts topicot, hogy az orkot erősítsük.
Indíts rögtön topicot annak, hogy az ork, az óriás, és a törpe kivételével töröljöünk minden más fajt. Igazából nincs is rájuk szükség, mert a profik úgyis mind orkkal vannak. Elég rosszul hangzik mi? Pedig sajnos épp ezt csináljátok, csak nem ilyen konkrétan... Hanem szépen, lassan, csendben. De efelé megy a játék.

A hullát is megerősítettük, és csak azért nincs tömegfelháborodás, mert még mindig harmatgyenge az igazi hadis fajokhoz képest, így nem lesz belőle potentát az A-ban soha. Viszont ingyenföldnek még mindig nagyon jó. Sőt, jobb, mert annyit azért erősítettünk rajta, hogy gyorsabb ütembe vigyék felfelé a földet, mert a gyakorlatlanabb játékosokat most már viszont beverik a hullák.

Ó jeee..
Elég sok butaságot hordtál össze, látszik, hogy csak anarchban játszol.
Én azt írtam, amíg van a 10k =0% lopás dolog, addig lehet erősíteni világba, akkor is szart se ér A-ban...
Alsőbb szinteken meg ha lop a feles, akkor várhatja, hogy lecsapják, ne adjunk neki erőt a jobb lopáshoz, ha más faj nem kap pl a tolvajok ellen
Az a hülyeség, meg amit írtál, hogy ha szövis +30% varierő ne csak a sajátja legyen, akkor kapjon minden faj vmi bónuszt még...
Nem kell rögtön személyeskedned, ha vkinek nem tetszik egy megbeszélés alapötlete...
köc!
Reply With Quote
  #59  
Old 08-28-2010, 10:17
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezért vannak a szövijei. Egy hadilag életképtelen országot ne egymagában akarj sikerre vinni, hanem szövetségben. Ezért is volt érdekes Monró javaslata arról, hogy ha a szöviben van egy félelf, akkor jár valami plusz.
Nekem is ez volt a javaslatom. Le lettem hülyézve. Meg majd ha ilyen lesz, akkor majd indul orkerősítő topik is.
Innentől kezdve nem tartom komolynak ezt a vitát.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #60  
Old 08-28-2010, 10:20
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Fordítsuk már meg a szituációt, légy szíves...

Tudod, van olyan, hogy az a tolvaj nem lop semmit (tehát nem is igazi tolvaj), viszont mivel INGYENFÖLD, mert semmi komoly sérülést nem tud okozni, semmi durva vagyont ellopni nem tud, a legtöbbször a HADIS ORSZÁG kezdi a történetet.

A te példáddal élve: a hadis jön, és levágja a feles kezét, mert legalább 1, de sokszor 2-3 sereggel is befér, brutális károkat képes okozni, miközben a feles nem ártott neki semmit.

Nézzük meg azt is, hogy az aggresszoron milyen "revansot" lehet venni.

Ha egy feles kitekiz egy orkot, vagy rágyújt pár házat, az az orknak nem nagyon fog fájni. Nem nehéz pótolni a dolgokat...
Viszont brutális revansot tud venni rajta. Olyat, ami NEM egyenértékű a kéz levágásával. Az élve ledarálással egyenértékű.

De bezzeg ha az ork az agresszor? Mert mondjuk ott egy feles előtte, és nyilván tisztában van azzal, hogy ha beveri, a feles SEMMI komoly problémát okozni neki nem tud... Miért is ne verné be? Be fogja. A feles meg max ellop tőle 10.000 tekit... Vagy rágyújt 20 házat.
Hú de nagy revans.

A fajok nincsenek egyensúlyban. Szerintem.
Beverem én a másik szövi orkját is, ha nincs más, nem kell nekem egy "szerencsétlen feles" földje...
de láttam már pár olyan írást, ahol a nagytudású feles szerencsétlen kezdőkön mutatta meg óriási erejét
az olyanokat rühellem...
ha előttem van egy, nézek rá egy fosztit, ha nem jön lé, akkor mehet a föld
de csak úgy nem fogom mészárolni, ha nincs okom rá
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 09:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu