Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #571  
Old 12-08-2012, 12:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
2. +10% védőerő: vegyük sorra. gnóm 50% haditeki, óriás 15%al erősebb katonák, törpi 40% haditeki, ork 40% haditeki, elf magáért beszél, zombi is megkapta már... szóval ez az "előny" pont senkivel szemben nem előny
Úgy véled, hogy ha ezt elvennénk tőle -- mert nem előny --, akkor nem kerülne hadilag a mostaninál rosszabb helyzetbe?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #572  
Old 12-08-2012, 12:12
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Elsősorban ezt talán az anno piacos felvetésemnél is nehezebb lenne összehozni De ha mindenképp valami hasonló változtatás is szóba kerülne, én inkább valahogy úgy képzelném el, hogy függjön a csoportlétszámtól vagy valami hasonlótól, hogy mekkora ez a lopási küszöb.
miért? csoportlétszámtól függ, hogy ha egy gnóm lefárasztja a félelf tolijaimat, akkor mennyire fáradnak le? vagy ha egy hadis betámad és bejut, akkor kevesebb földet visz, ha kevesebb a csoport létszám? csak és kizárólag az egymáshoz viszonyított értékek lehetnek reálisak.

egy rajtam kívül álló dolog ne befolyásolja már az én országom eredményességét...
Reply With Quote
  #573  
Old 12-08-2012, 12:16
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Úgy véled, hogy ha ezt elvennénk tőle -- mert nem előny --, akkor nem kerülne hadilag a mostaninál rosszabb helyzetbe?
nem Ati, nem úgy vélem.
Én azt mondtam, hogy a jelenleg játszható 8 fajból 6-nak még ennél is nagyobb előnye van...
Az előny az viszonyítás. Ha az összes fajhoz külön-külön viszonyítunk akkor 8 ból 6 esetben nem előny ez az előny.
Reply With Quote
  #574  
Old 12-08-2012, 12:32
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
... előnyök egyáltalán nem is olyan komoly előnyök:
1. 40% lakiteki: 56 férőhely a barakkban. 2 faj van akinek ennél kevesebb...


viszont a hátrányai gyakorlatilag a legdurvábbak akármelyik másik fajhoz
2. -10% gabonatermelés. Egy olyan fajnál, amelyikben gyakorlatilag kötelezően állandóan sok egység kell, hogy bent legyen (szemben a hadisokkal, akik csak támadásnál, vagy védekezésnél vesznek be sereget) ott ez is hatványozattan hátrányos...


Szóval azért az esetleges 10% felszabaduló területtől nem hinném , hogy azonnal szuperfaj lesz a félelf-ből...
1. ember, elf, ork, és általában a zombi is. kevesebbet tehet egy barakkba, templomba, kocsmába (ugye hat azokra is)
2. a -10% gabonatermelés tényleg durva. viszont ég világon semmi köze nincs ahhoz mennyi sereget tartassz bent, miért pont a felessel ne lehetne üres a barakk ha mással az lehet? és akkor veszel ha támadnak. lehet meg se tudják saccolni mennyi barakkod/tornyod van (egy átlag játékos)

amúgy nekem mindig is a gabonatermelés ami nem tetszett a felesben. az nem túl indokolt, vagy kellene valamiféle kompenzáció (pl volt felvetés a tolvajok ha lopnak és van árnyak akkor a következő [1-3] körben kevesebbet esznek [a felvetés picit máshogy volt, de az pont nem az aktivitás oldalról közelítette meg]. éljen az aktivitás!)

sztem a tanyamalusz és pl az infozásra/toliakciók turbózására amit írtam pár oldallal odébb az már bőven használhatóvá tenné a félelfet felsőbb csoportokban is. meg mondjuk a támadómaluszt is simán el lehet törölni, nem indokolt (elfnek miért nincs hisz az a védekező faj?) és A-ban pl a gabonatermelés malusz hiánya sokat nem nyomna a latban..
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #575  
Old 12-08-2012, 12:41
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
1. ember, elf, ork, és általában a zombi is. kevesebbet tehet egy barakkba, templomba, kocsmába (ugye hat azokra is)
2. a -10% gabonatermelés tényleg durva. viszont ég világon semmi köze nincs ahhoz mennyi sereget tartassz bent, miért pont a felessel ne lehetne üres a barakk ha mással az lehet? és akkor veszel ha támadnak. lehet meg se tudják saccolni mennyi barakkod/tornyod van (egy átlag játékos)
1. A zombit nem sorolnám ide. A topik címe, hogy a fentebbi csoportokba adjuk vissza. 3. szinten a zombinak már megvan a 40% szintén! Tényleg, az emberrel nem számoltam ezt beismerem. De talán azért ,mert nem sok emberrel találkoztam például a B-ben... ugye mint fentebbi csoport!!!

2. Gondoltam itt Templomra és kocsmára. És ezekben azért elég sokan vannak ellentétben egy bármilyen erős hadissal! Gondolj bele 1000 hektáron mondjuk dupla annyi vari és 3-4-szer annyi toli, mint egy hadisnál. az hány ember, akit minden körben etetni kell???
Reply With Quote
  #576  
Old 12-14-2012, 09:00
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
miért? csoportlétszámtól függ, hogy ha egy gnóm lefárasztja a félelf tolijaimat, akkor mennyire fáradnak le? vagy ha egy hadis betámad és bejut, akkor kevesebb földet visz, ha kevesebb a csoport létszám? csak és kizárólag az egymáshoz viszonyított értékek lehetnek reálisak.

egy rajtam kívül álló dolog ne befolyásolja már az én országom eredményességét...
Énbocsi, rosszul fogalmaztam, akkor nem vettem észre, és jóideig nem voltam. Szóval pontátlagokra gondoltam csoportonként, és ennek függvényében módosulna a 10k-s küszöb. Ahol sűrű a mezőny, ott kb ez a 10k körül mozogna a 0%, de pl ahol nagyok a pontkülönbségek az országok közt, ott nem 1k lenne a 10% csökkenés, hanem legbrutálisabb esetben 4k. Vagy olyan 2-3k környékén, figyelembe véve, hogy a toliakciók azonnali hatásfokúak.

Tudom, hogy sokaknak nem fog tetszeni, de toli szemszögből elég unfair, hogy az ellen simán rádvág, főleg ha még vándor is és te kb semmit nem tudsz reagálni.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #577  
Old 12-14-2012, 12:37
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Énbocsi, rosszul fogalmaztam, akkor nem vettem észre, és jóideig nem voltam. Szóval pontátlagokra gondoltam csoportonként, és ennek függvényében módosulna a 10k-s küszöb. Ahol sűrű a mezőny, ott kb ez a 10k körül mozogna a 0%, de pl ahol nagyok a pontkülönbségek az országok közt, ott nem 1k lenne a 10% csökkenés, hanem legbrutálisabb esetben 4k. Vagy olyan 2-3k környékén, figyelembe véve, hogy a toliakciók azonnali hatásfokúak.

Tudom, hogy sokaknak nem fog tetszeni, de toli szemszögből elég unfair, hogy az ellen simán rádvág, főleg ha még vándor is és te kb semmit nem tudsz reagálni.
6001 pont az legjobb esetben is 3+3 kör, azaz bármikor szembemehetsz úgy hogy a saját sereged előbb ér haza mint az övé pedig ő indult rád előbb.
ráadásul a tolisok jellemzően felfelé lopnak.
de van rengeteg csoport ahol már 1500 pont is 4-5 kör vándorral.

szóval amiről beszélsz az egyáltalán nem tűnik életszerűnek, max egy 100 fős csoportban illetve A-ban...

ha a 4k-s ötleted vesszük alapul: 20k-ról 50% hatásfokkal tolizok, míg ő 80% hatásfokkal jöhet rám sereggel kb 24+24 körre üresen hagyva az országát. vagy félig üresen ha annyival erősebb. a saját környéke meg cafattá veri amíg ő ütött egyet. én meg 50%kal gyújtok?

ha a 2k-s ötleted nézzük akkor is min 8 körig üresen hagyja az országot, míg én vígan csinálok tábortüzet 50%-s hatékonysággal a házaiból.

sztem átgondolatlan, bocsi. a fenti két esetet leszámítva a 10k-s határ teljesen jól működik tolis szemszögből nézve, pont nekik kedvez jobban.
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #578  
Old 12-14-2012, 13:45
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
...
Épp úgy vonatkozna a kis pontkülönbségekre is, nem csak a távolodókra. Tehát ugyanúgy megtörténhetne, hogy pl. 2-3k különbségnél már 0%ot hozzon. Ez lent elvenne a felestől(ahol eléggé OP) fent pedig neki segítene szvsz.

Fontos még leírnom, hogy ezt az eddig felvetődött javaslatok mellé szántam(katigyilok, infószerzés, stb. erősítése) és nem egy különálló tényezőnek.

Szerk. A fent leírt értékek(2k,4k) nem fixek lennének, hanem csoportonként változók.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #579  
Old 12-17-2012, 13:50
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
6001 pont az legjobb esetben is 3+3 kör, azaz bármikor szembemehetsz úgy hogy a saját sereged előbb ér haza mint az övé pedig ő indult rád előbb.
ráadásul a tolisok jellemzően felfelé lopnak.
de van rengeteg csoport ahol már 1500 pont is 4-5 kör vándorral.

szóval amiről beszélsz az egyáltalán nem tűnik életszerűnek, max egy 100 fős csoportban illetve A-ban...

ha a 4k-s ötleted vesszük alapul: 20k-ról 50% hatásfokkal tolizok, míg ő 80% hatásfokkal jöhet rám sereggel kb 24+24 körre üresen hagyva az országát. vagy félig üresen ha annyival erősebb. a saját környéke meg cafattá veri amíg ő ütött egyet. én meg 50%kal gyújtok?

ha a 2k-s ötleted nézzük akkor is min 8 körig üresen hagyja az országot, míg én vígan csinálok tábortüzet 50%-s hatékonysággal a házaiból.

sztem átgondolatlan, bocsi. a fenti két esetet leszámítva a 10k-s határ teljesen jól működik tolis szemszögből nézve, pont nekik kedvez jobban.
felgyújtok 4-5 %-nyi házat, vagy levernek rólam 7% földet. Melyik a rosszabb?
ésa földfoglalással szemben mire megy a félelf?? elvesz 3000 tudománytekercset. Minden nap karácsony????

de ha a sereg jön előbb, akkor levernek rólam 7% földet. A 3.szinten már ütés után meg is van a 10k különbség, akkor aztán sokra képes az a szerencsétlen félelf...

Last edited by Dave; 12-17-2012 at 13:55..
Reply With Quote
  #580  
Old 12-17-2012, 14:34
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
felgyújtok 4-5 %-nyi házat, vagy levernek rólam 7% földet. Melyik a rosszabb?
ésa földfoglalással szemben mire megy a félelf?? elvesz 3000 tudománytekercset. Minden nap karácsony????

de ha a sereg jön előbb, akkor levernek rólam 7% földet. A 3.szinten már ütés után meg is van a 10k különbség, akkor aztán sokra képes az a szerencsétlen félelf...
elképzelésem nincs mire írtad ezt...
ha 3 körről jön rád és bemegy és nem vered keresztbe őt vagy szövijét, ott ne ma félelfel van gond...
ha 4-5%nyi ház (1/4) elvesztését nem tudod kihasználni akkor ismét nem a felessel van a gond...

ha 7% föld akkor lentről jön, ha mf akkor kapja valszeg a teljes földet.

szal 1488 heki fölött jöhet szóba (és akkor 1 ponttal volt alattad) hogy kikerülsz egy mf 10k-s körzetéből. persze kérdés miért várod meg a csapódást az akciózással, ha úgyse bontassz alá.

szövis esetén 2539 hekin és fölötte jön elő ha pont alattad volt 1 pnottal és egyenlően részesednek a földből és nem bontassz alá és a csapódás után akciózol...

nem mellesleg ha megfogtad a lényeget abban amit írtam: a katonai akcióval védtelenné lesz az országa csomó körön át (legjobb esetben is 3) amit az egész csoport láthat!

de a toliakciót kb csak te tudod, esetleg az áldozat és szövije.
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 07:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu