Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #561  
Old 12-03-2012, 20:20
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Nem ez tenné életképessé fent, hanem ez IS. A bank átlopással, infószerzéssel (és katonagyilokkal) együtt.

A feles mostani fajivarázslata is a tolvajokat erősíti, holott semmi szüksége sincs rá elvileg. Akkor minek kapta azt? Na ugye.

Csak a tolvajait tudjuk felturbózni, hiszen hadit nem akarunk csinálni belőle, a varis szerepet pedig bizonyos áldozatokért most is el tudja játszani.

Ahol átlag 5-6%kocsmával rohangálnak az orik, ott valóban kevesebbet ér, de ott meg a bank-átlopás fejlesztés miatt elég sok pénzt tud lopni, ami fedezheti a veszteségeit.

Volt még egy infószerzésre vonatkozó fejlesztés, de azt már elfelejtettem, majd valaki pótolja kérem.
tehát toldozgassunk foltozgassunk és a vége hogy 200 hekin szuperfaj lesz, L-től felfelé meg megint nem választja senki?
és Ati leprogramozott 20féle módosítást...

az infofejlesztésre én írtam példát pár oldalt kell visszanézni csak.

szerintem olyan megoldás kellene ami elsősorban FENT erősít. nem olyanok amik picit fent, meg lent nagyon...
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #562  
Old 12-03-2012, 21:01
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Akkor marad az Ati által leírtakból az első irányzat. Tolihatékonyság növelése.

Az infós tuning mindenképp kell, hogy ne legyen az, hogy gnóm de akár még törp is helyettesítheti a felest. Ezen felül pedig a bankátlopás, hogy életképes legyen.

Az elgondolkodtató rész, hogy a bankátlopást nem lehetne-e úgy megvalósítani, hogy a feles és az ember jöjjön ki jól belőle, ne csak a feles, így az ember életbentartásán is nagyot dobnánk.

*És persze a katigyilok hatékonyságának turbózása, de ha jól emlékszem ez is bennevolt Surranó felsorolásában.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #563  
Old 12-03-2012, 21:09
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Akkor marad az Ati által leírtakból az első irányzat. Tolihatékonyság növelése.

Az infós tuning mindenképp kell, hogy ne legyen az, hogy gnóm de akár még törp is helyettesítheti a felest. Ezen felül pedig a bankátlopás, hogy életképes legyen.

Az elgondolkodtató rész, hogy a bankátlopást nem lehetne-e úgy megvalósítani, hogy a feles és az ember jöjjön ki jól belőle, ne csak a feles, így az ember életbentartásán is nagyot dobnánk.

*És persze a katigyilok hatékonyságának turbózása, de ha jól emlékszem ez is bennevolt Surranó felsorolásában.
fenntartom, hogy szerintem az ember fajivarija ideális lenne egy haditolis faj alapkoncepciójához.

ha valami unorthodox módot akarunk akkor azt mondanám első blikkre hogy a szemek érjenek duplát, ahol van értelme:
- bank duplán termel
- vari/toli +2% készüli
- tudós +10%
- gazdálkodó +20%
- tábornok +2 tabi
- kufár +2 piac
- túlélő 60% védelem (ez lehet durva amúgy, bár nem hiszem)
- építész 20%kal olcsóbban és 40%-t kap vissza
- vándor maradjon változatlan
- harcos +2%
- karavánmester +2 karaván

tény ezzel elsősorban a többszemeseknek kedvezne, viszont 5.-en pl simán az ember lenne a slágerfaj alapból, de 3/több szemeseknek sztem már feljebb is erős (de mindenképpen izgalmas)

persze ezt egy ember topicban kéne leírni de mindegyik létező le van ülve, nem tudom hol érdemes megtárgyalni
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #564  
Old 12-03-2012, 21:23
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Akkor marad az Ati által leírtakból az első irányzat. Tolihatékonyság növelése.

Az infós tuning mindenképp kell, hogy ne legyen az, hogy gnóm de akár még törp is helyettesítheti a felest. Ezen felül pedig a bankátlopás, hogy életképes legyen.

Az elgondolkodtató rész, hogy a bankátlopást nem lehetne-e úgy megvalósítani, hogy a feles és az ember jöjjön ki jól belőle, ne csak a feles, így az ember életbentartásán is nagyot dobnánk.

*És persze a katigyilok hatékonyságának turbózása, de ha jól emlékszem ez is bennevolt Surranó felsorolásában.
Bevallom, nem mindent olvastam el, és nem tudom így, hogy esetleg megvalósítási akadályai lennének-e, de ha feljebb akarjuk erősíteni, akkor lehetne növelni a tolvajlási hatótávot. Pl 0 és 20k között mozoghatna a zsákmánnyal kecsegtető lopás ponthatára.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #565  
Old 12-03-2012, 21:45
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Bevallom, nem mindent olvastam el, és nem tudom így, hogy esetleg megvalósítási akadályai lennének-e, de ha feljebb akarjuk erősíteni, akkor lehetne növelni a tolvajlási hatótávot. Pl 0 és 20k között mozoghatna a zsákmánnyal kecsegtető lopás ponthatára.
bebaszna ha úgy lopná ki az orkomat vagy bármelyik másik fajt, hogy meg sem tudom torolni..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #566  
Old 12-03-2012, 22:02
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
bebaszna ha úgy lopná ki az orkomat vagy bármelyik másik fajt, hogy meg sem tudom torolni..
10k-ról sem egyszerű.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #567  
Old 12-03-2012, 22:33
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
10k-ról sem egyszerű.
de ha 10k a limit akkor mondjuk 6-7król tud még lopni érdemben vagy ártani... oda meg ha muszáj megoldja az ember a torlást felsőbb csopikban

20k-s limitnél 10-12k távba mit csinálsz? még varizni se lehet, vagy ha igen egy toliölés csopifüggően mondjuk 15-20% készüli. nem hogy sereg...
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #568  
Old 12-03-2012, 23:05
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Bevallom, nem mindent olvastam el, és nem tudom így, hogy esetleg megvalósítási akadályai lennének-e, de ha feljebb akarjuk erősíteni, akkor lehetne növelni a tolvajlási hatótávot. Pl 0 és 20k között mozoghatna a zsákmánnyal kecsegtető lopás ponthatára.
Elsősorban ezt talán az anno piacos felvetésemnél is nehezebb lenne összehozni De ha mindenképp valami hasonló változtatás is szóba kerülne, én inkább valahogy úgy képzelném el, hogy függjön a csoportlétszámtól vagy valami hasonlótól, hogy mekkora ez a lopási küszöb.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #569  
Old 12-08-2012, 11:41
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
bebaszna ha úgy lopná ki az orkomat vagy bármelyik másik fajt, hogy meg sem tudom torolni..

Íme egy egyszerű kérdés:

te vagy félelf, és egy ork leföldel alulró mondjuk 80k-s értéken...
a következő körben 13k az értékkülönbség. Félelfként pislogsz, mint hal a szatyorban... nem túl kiegyenlítettet most a feltételek!
Reply With Quote
  #570  
Old 12-08-2012, 12:08
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
2 irány van:
  1. A tolvajok hatékonyságának fokozása.
  2. Ne kelljen a félelfnek annyi kocsmát tartania, így más területeken jobb lehessen.

Én úgy érzem, hogy ez a kettő üti egymást. Nem szuperfajt akarunk létrehozni, ahol iszonyat hatékonyak a tolvajok, ÉS mellette még minden másban is jó.
Szerintem ettől nem lenne szuperfaj a félelf.
Tegyük fel, hogy felszabadul 10% hasznosítható föld, akkor talán kompenzálva lennének a jelenlegi nagyon komoly hátrányai. Valljuk be, hogy a faji sajátosságokon belüli előnyök egyáltalán nem is olyan komoly előnyök:
1. 40% lakiteki: 56 férőhely a barakkban. 2 faj van akinek ennél kevesebb...
2. +10% védőerő: vegyük sorra. gnóm 50% haditeki, óriás 15%al erősebb katonák, törpi 40% haditeki, ork 40% haditeki, elf magáért beszél, zombi is megkapta már... szóval ez az "előny" pont senkivel szemben nem előny
3. A tolvajlási tudománytekercsek írása 50%-kal olcsóbb. Ez maga a vicc

viszont a hátrányai gyakorlatilag a legdurvábbak akármelyik másik fajhoz képest.
1. -10% támadóerő. Törpe barakkonkénti 62,4 férőhely és 40% haditeki. Elég nagy diffi. Ork egyértelmű. Óriás +15%, gnóm... tehát a differencia önmagában nem 10% másokhoz képest hanem úgy 20-40%-ig terjed...
2. -10% gabonatermelés. Egy olyan fajnál, amelyikben gyakorlatilag kötelezően állandóan sok egység kell, hogy bent legyen (szemben a hadisokkal, akik csak támadásnál, vagy védekezésnél vesznek be sereget) ott ez is hatványozattan hátrányos...


Szóval azért az esetleges 10% felszabaduló területtől nem hinném , hogy azonnal szuperfaj lesz a félelf-ből...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 05:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu