Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #331  
Old 08-30-2010, 20:59
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Olasz View Post
Eltörli a rizikót.
Ha vmi rizikós, azt 100-ból mondjuk 20-an merik bevállalni, de ha már nem rizikós, akkor esetleg 100-ból már 80-an is csinálnák.
Akkor ide is egy kicsit

Ha én inaktív termelős klánt akarnék tartani, véletlenül sem tenném azt úgy, hogy magam köré gyűjtök 9 inaktív országot, hogy majd őket irányítom, mint vezér. A fenéket, oda vezérként nem tudnék babrálni...

csak annyit kell tudni, hogy mikor van tele a raktár, és mikor lehet utalni, a többi teljesen felesleges, és így a nagy klánban mellette nyugodtan élhetek, mint hal a vízben...

Mondjuk még így is elég nekem tagokat találni, nemhogy inaktív országokat keressek meg miatta
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #332  
Old 08-30-2010, 21:05
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Csak annyit érts meg, hogy ez a módosítás továbbra sem mellőzi a játékost aki az országa mögött ül. Hányszor támadnak az A-ban nagy hektáron úgy, hogy az pattanjon??? Nem sokat láttam... Próbaseregek ellen nyújthat védelmet csak a javaslat. Ha nincs ott aki sereget küldjön szembe, bármit tehetsz, nem véded meg a másikat, max fokozással (amit egyébként nem engednék, mármint azt, hogy az elférő egységeknél többet lehessen bevenni), de ugye annak is megvannak a maga pénzügyi hátulütői.
hát ja de gyakorlatilag ahogy irtad is el lehet fokozni
nemtudom hány elfokozás volt elolunk miota ez a fiatalabb csapat osszeállt nálunk de kozelitunk a tizhez ha még nem léptuk tul
és igazábol az sem erdekel ha ez másnak 50milliardba kerult mert nekunk azon semmi hasznunk nem volt
az meg hogy az elféro egységeknél tobbet lehessen bevenni hogy akadályozod meg
tegyukfel jonnek a szovidre utolso piacot kell elloni az ijvásárlásra
de kinnvan 2 milla vari
akkor nyilván be kéne venni egy piaccal azt is
igazábol ezt nem lehet normálisan leszabályozni szerintem ugy hogy mukodjon is es ne is lehessen visszaélni vele
Reply With Quote
  #333  
Old 08-30-2010, 21:06
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Jelenleg is egy kis létszámú hadi klánt elvisz egy ember. Mivel nem lehet szűrni, hogy ki lépett be az országba, így egy piacolás erejéig aztán nem nagy kunszt oda belépni... Ez itt a lényeg, ami most lehetőség lenne, az eddig is lehetőség volt, csak nem éppen szabályosan.

És akárki akármit mond, nem hiszem, hogy 1 embernél többnek jutna eszébe, hogy inaktív országokkal szórakozzon... Én így sem vennék be olyat, aki naponta egyszer tud belépni, nemhogy töltelékországot.
Miértnem vennél be olyat aki csak 1* lép be? Énis csak egyszer lépek be naponta igaz az 24 óra

különben azt nemértem hogy valaki bemegy valakihez és öszekeveri az országot a sajátjával és onnan akar hadi akciót indítani...

A másik lehet csak egy embernek jut eszébe de ebből kifolyólag hatalmas előnyt szerez másokkal szembe
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
  #334  
Old 08-30-2010, 21:42
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
tegyukfel jonnek a szovidre utolso piacot kell elloni az ijvásárlásra
de kinnvan 2 milla vari
akkor nyilván be kéne venni egy piaccal azt is
Ez pont olyan történet, amikor mennek rád, és be kell venni az utolsó piaccal az íjat, és az egységeket is... Ohó, de nincs rá pénz, akkor mi van?

Egyébként a klántársak is használhatóak piaci javak felvételére, de ez már megint egy más történet.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #335  
Old 08-31-2010, 15:59
asher asher is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default klánraktár

könnyen lehurrogható ötlet, csak egy orival fordultam A-ból, de:
mi lenne, ha a klánvezér utalhatna ki a klánraktárból a tagoknak, éééés:

a klánraktárba lehetne küldeni sereget is. a sereg persze 2 kör alatt ér oda, közben kopik, és folyamatosan dézsmálja is a raktárat, ha nincs benn kaja, széled is szét. ha bármi gond van, akárcsak 5,4,3,2 szinteken 2 kör alatt érhet be a segítség, persze a raktárból viszik magukkal a zsoldjukat. fontos azonban, hogy ahova mennek segíteni, ott mindegyiknek legyen szabad barakk helye (mintha piacról jönne haza, esetleg adott beállításnál a beérkező ijasok kiebrudalják az otthon lévő lovasokat), így nem borulna fel az egyensúly sem, egy katonailag gyenge orit sem tudna megvédeni a klánsegítség.
az pedig, hogy 2 körös, kv elött inditott támadás ellen ez nem véd, hát na: lentebbi szinteken sem lehet azt kivédeni...
klántámadás ellen pláne ildomos dolog, hiszen ha a vezir észreveszi, hogy jönnek, akkor szétküldi az országokba a raktárban potyázó ijasokat, azt reménykedik.
Reply With Quote
  #336  
Old 08-31-2010, 16:23
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by asher View Post
könnyen lehurrogható ötlet, csak egy orival fordultam A-ból, de:
mi lenne, ha a klánvezér utalhatna ki a klánraktárból a tagoknak, éééés:

a klánraktárba lehetne küldeni sereget is. a sereg persze 2 kör alatt ér oda, közben kopik, és folyamatosan dézsmálja is a raktárat, ha nincs benn kaja, széled is szét. ha bármi gond van, akárcsak 5,4,3,2 szinteken 2 kör alatt érhet be a segítség, persze a raktárból viszik magukkal a zsoldjukat. fontos azonban, hogy ahova mennek segíteni, ott mindegyiknek legyen szabad barakk helye (mintha piacról jönne haza, esetleg adott beállításnál a beérkező ijasok kiebrudalják az otthon lévő lovasokat), így nem borulna fel az egyensúly sem, egy katonailag gyenge orit sem tudna megvédeni a klánsegítség.
az pedig, hogy 2 körös, kv elött inditott támadás ellen ez nem véd, hát na: lentebbi szinteken sem lehet azt kivédeni...
klántámadás ellen pláne ildomos dolog, hiszen ha a vezir észreveszi, hogy jönnek, akkor szétküldi az országokba a raktárban potyázó ijasokat, azt reménykedik.
ez max plusz funkciónak lenne jó, de igazából kb semmit se érne..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #337  
Old 08-31-2010, 16:25
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Csak annyit érts meg, hogy ez a módosítás továbbra sem mellőzi a játékost aki az országa mögött ül. Hányszor támadnak az A-ban nagy hektáron úgy, hogy az pattanjon??? Nem sokat láttam... Próbaseregek ellen nyújthat védelmet csak a javaslat. Ha nincs ott aki sereget küldjön szembe, bármit tehetsz, nem véded meg a másikat, max fokozással (amit egyébként nem engednék, mármint azt, hogy az elférő egységeknél többet lehessen bevenni), de ugye annak is megvannak a maga pénzügyi hátulütői.
vagy elbontasz és alulról megy az ütés.. meg nem véded, de a hatékonyságot csökkented, mint ahogy fokozással se véded meg..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #338  
Old 08-31-2010, 16:38
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

szerintem mit eredményezne a javaslat:
nem tudom ki hogy van vele, de én még, ha kezdő is lennék nem venném annyira szívessen, ha más belepiszkálna/belepiszkálhatna az én orimba.. no már most, ha a javaslat megvalósul, akkor valószínűleg elvárás lesz a klánok jó részénél, hogy x-eljük be ez a funkciót.. mivel vagy legyél 24 órában elérhető, vagy ha nem vagy, akkor x-eld be, ha nem akkor majd bevesznek olyat, aki bex-eli.. ugyanakkor jobb, aktívabb, komolyabb klánok ezután se fognak olyan tagot bevenni, aki nem aktív, vagy nagyon kezdő.. vagy ha be is veszik, akkor "átveszik" az ori irányítását, vagy csak ráálláshoz használják, mint eddig is tették sokszor.. (kivéve max 1-1 régi ismerőst)
előnye lehetne, ha inaktív orik játszhatnának így "aktívabb" (hadis) játékot.. ez elvben lehetséges is lenne, de ehhez jól felépített háttérklán kell
de mivel itt sokan támogatják a javaslatot, így közüllük szívessen meghallgatnám ki venne be a klánjába a javaslat után egy inaktív orit?
(féreértések elkerülése végett, nekem nem származna igazán semmi hátrányom a javaslat megvalósulásából, csak eddig még nem győzött meg róla semmi, hogy a megvalósulása pozítívan befolyásolná a játékot..)
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #339  
Old 08-31-2010, 16:59
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
vagy elbontasz és alulról megy az ütés.. meg nem véded, de a hatékonyságot csökkented, mint ahogy fokozással se véded meg..
Én nem is engedném a bontást, mint olyan funkciót. Ez egy segítség, hogy ne kelljen feltétlenül felkelteni, vagy zaklatni a társat. Ha mennek felé, és nem tudja védeni, akkor vagy megjelenik, vagy így járt. Ne lehessen már az, hogy valaki csak úgy más országában bontogat, mert itt még csak nem is az megy, hogy megadja a kódját, mert bízik benned. Ezt hamarabb engednék az emberek, és csak merő kicseszésből is mehetne...

Ha klánraállás van, és bontani kell, akkor oldja meg az 1-2-3 akkor aktív tag a saját országán.

Quote:
Originally Posted by none View Post
de mivel itt sokan támogatják a javaslatot, így közüllük szívessen meghallgatnám ki venne be a klánjába a javaslat után egy inaktív orit?
Nem vennék be inaktív országot, de csak azért, mert ilyen a klán. De olyat így igen, aki pl napi 4-6órát nem tud gépközelben lenni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #340  
Old 08-31-2010, 17:11
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én nem is engedném a bontást, mint olyan funkciót. Ez egy segítség, hogy ne kelljen feltétlenül felkelteni, vagy zaklatni a társat. Ha mennek felé, és nem tudja védeni, akkor vagy megjelenik, vagy így járt. Ne lehessen már az, hogy valaki csak úgy más országában bontogat, mert itt még csak nem is az megy, hogy megadja a kódját, mert bízik benned. Ezt hamarabb engednék az emberek, és csak merő kicseszésből is mehetne...

Ha klánraállás van, és bontani kell, akkor oldja meg az 1-2-3 akkor aktív tag a saját országán.



Nem vennék be inaktív országot, de csak azért, mert ilyen a klán. De olyat így igen, aki pl napi 4-6órát nem tud gépközelben lenni.
én is erről beszélek..
mivel a javaslat valószínűleg megvalósul..(legalább is nekem Ati hozzáállásából számomra ez látszik) talán ideje lenne arról beszélgetni, mit lehessen és mit ne..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
új szerep a bandknak. Rém Elvetett javaslatok 0 02-25-2007 12:48
Szemelyisegek erositese. SATU Elvetett javaslatok 0 12-07-2006 15:16
Élőhalott faj erősítése. Rém Elvetett javaslatok 10 07-30-2006 08:29
Szövik erősítése Tyborrex Elvetett javaslatok 4 04-19-2006 20:14


All times are GMT +1. The time now is 18:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu