Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1211  
Old 01-07-2008, 14:13
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azért nicnsen ennek értelme mert sokan csak a saját kedvükért piacozgatnak. Votl hogy én is a fegyverrel szorakoztam sokat. Felvettem a piacot madj kitettem drágán ilyesmik. Sose utalgatás miatt vettem a fegyvereket csak nyerni akartam vele...
Es ha akarom kitezsem 3X annyiért.
Sponsored Links
  #1212  
Old 01-07-2008, 14:41
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Azért nicnsen ennek értelme mert sokan csak a saját kedvükért piacozgatnak. Votl hogy én is a fegyverrel szorakoztam sokat. Felvettem a piacot madj kitettem drágán ilyesmik. Sose utalgatás miatt vettem a fegyvereket csak nyerni akartam vele...
Es ha akarom kitezsem 3X annyiért.

nem beszélve arról, hogy van amikor megéri bevenni ötszörös áron is a gabonát, csak azért, hogy meg szívass egy szövit, hogy ne tudjanak visszatámadni...

csak a játék kedvéért
  #1213  
Old 01-07-2008, 14:46
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
nem beszélve arról, hogy van amikor megéri bevenni ötszörös áron is a gabonát, csak azért, hogy meg szívass egy szövit, hogy ne tudjanak visszatámadni...

csak a játék kedvéért
az átutalás azt jelenti emlékeim szerint, hogy több pénzzel jól teletöltött ori az összes pénzén vmi lehetetlen áru dolgot vesz, hogy a pénz a célponthoz eljusson
az így elröppenő mondjuk 20mrd. aligha érné meg, hogy ne tudjon egy körig visszatámadni az ellenséges szövi

az utalás adminszékből nem félreérthető dolog, max. oka van rá, hogy engedje
  #1214  
Old 01-07-2008, 14:51
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Másrészt meg a topic alapvetően nem a piaci utalásokról szól, bár Ákos kétségkívül ügyesen tereli a szót a lényegesebb téma felől. A magyarázata mellesleg éppoly értelmetlen mint amiket Ati írt itt eddig. Ügyvéd szemmel lehet ki tudod forgatni hogy az jöjjön ki belőle ami neked jó, attól még mindenki tudja mi a különbség a drága cucc, meg az utalás, az ügyes stratégia, és a földleadás között.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #1215  
Old 01-07-2008, 15:12
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
az átutalás azt jelenti emlékeim szerint, hogy több pénzzel jól teletöltött ori az összes pénzén vmi lehetetlen áru dolgot vesz, hogy a pénz a célponthoz eljusson
az így elröppenő mondjuk 20mrd. aligha érné meg, hogy ne tudjon egy körig visszatámadni az ellenséges szövi

az utalás adminszékből nem félreérthető dolog, max. oka van rá, hogy engedje
Lehet én vagyok hülye de az A n kivül hogy utalsz le egyszerre 20mrdot. Max ami nálad van 4 azt tudod. És annak tetemes része is lehe nem ahhoz az emberhez megy akinek szánod.

De irok egy esetet. Tegyük fel vagyok a 4 es csoportban egy szöviben. Én egyedül fellépek de adok a szövimnek pénzt. Majd fellépek egy 5 ös orival. Es ők odaadják lóvét. Ez most jksz vagy sem? Csak a sajat pénzem maradt nálam- És menet közben tegyük fel még más is kapott belőle. Ez elvileg jksz hacsak nem lépek be a szövibe ujra. De valójában szerintem nem az.
  #1216  
Old 01-07-2008, 15:35
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Lehet én vagyok hülye de az A n kivül hogy utalsz le egyszerre 20mrdot. Max ami nálad van 4 azt tudod. És annak tetemes része is lehe nem ahhoz az emberhez megy akinek szánod.

De irok egy esetet. Tegyük fel vagyok a 4 es csoportban egy szöviben. Én egyedül fellépek de adok a szövimnek pénzt. Majd fellépek egy 5 ös orival. Es ők odaadják lóvét. Ez most jksz vagy sem? Csak a sajat pénzem maradt nálam- És menet közben tegyük fel még más is kapott belőle. Ez elvileg jksz hacsak nem lépek be a szövibe ujra. De valójában szerintem nem az.
az X-ben pl. simán összegyűjt a fenti pár ori 15-20 mrd.-t, nincs is más dolguk

az általad írt példa elég gyakori, és nincs is benne semmi szabálytalan
  #1217  
Old 01-07-2008, 15:37
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Jó de elvileg szabálytalan nem?
Mert amikor fellépek mf vagyok és a volt szövimbe van 3 tag. Amig nem lépek be oda addig olyan mintha egy mf kapna szövitől lóvét. Persze a sajátom de külső szemszögből nézve a pénz eredete mind1 nem?
  #1218  
Old 01-07-2008, 15:41
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

most jksz.ekről beszélgetünk
ha szövin keresztül megy a pénz, az ebből a szempontból szabályos

persze, az utalásoknál is el lehetne játszani azzal, hogy ki-beléptetik az utalós orikat, akkor már nem jksz, persze ki lehetne zárni a dolgot más indokkal is
  #1219  
Old 01-07-2008, 15:46
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Kedves Ati, Goldy, illetve akik még illetékesek.
Megvallom ugyan semmi bizonyítékom nincs a józan paraszti észen kívül arra, hogy W-ben (és mint hallom) X-ben tombol a jksz, de szerintem nem normális, ha egy 2-3 hónapos ori 270k-s értékre tud duzzadni, meg még néhány dolog amit itt láttam...ennél fogva kiváncsi lennék, ha úgymond gyanús esetekre képes vagy (inkább Atinak szól, mert Goldyt nem láttam ide írni mostanság) azt mondani, hogy semmi nincs, akkor angolban miért lettem olyan kérdésre, hogy hello, mikor szándékoztok lépni? adott (semmi konkrét infót nem tartalmazó) válaszért átdobva anarchba. Megvallom, kicsit idegesít az eset, de egyrészt bízom benne, hogy átértékelitek a dolgot, másrészt ha más nincs akkor ez van.
Előre is köszönöm, és már írtam az oriaitokba...konkrét üzenetet egyrészt nem szabad ide írni, másrészt ti tudjátok miről van szó. Ha nem jó, akkor törlöm ezt a hsz-emet, de remélem, hogy így tán hamarabb megoldódik és fény derül rá.
  #1220  
Old 01-07-2008, 16:13
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Másrészt meg a topic alapvetően nem a piaci utalásokról szól, bár Ákos kétségkívül ügyesen tereli a szót a lényegesebb téma felől. A magyarázata mellesleg éppoly értelmetlen mint amiket Ati írt itt eddig. Ügyvéd szemmel lehet ki tudod forgatni hogy az jöjjön ki belőle ami neked jó, attól még mindenki tudja mi a különbség a drága cucc, meg az utalás, az ügyes stratégia, és a földleadás között.

és akkor mi van ha tudod?
csak az életben nézz körül, sok mindent tudsz, és még se tudsz mit tenni
ez van. még az ég is piros, nem tudod be bizonyítani, hogy kék, ezért papíron piros, még ha kék is.

a szó terelést nem én kezdtem el, ebben a topicban minden egyes hozzá szólás a piaci utalással kapcsolatban az OFF.

leírom 3x:
a piaci utalás nem jksz, amíg nincs megtiltva, hogy te nem veheted be a haverod cuccát a piacról.
tessék megérteni.

másold be nekem azt a szabályt ami tiltja hogy 50 000 ért vegyek be gabonát, mégha rájöttem is (gömbözéssel),hogy kié. amíg nincs ien szabály, addíg nem hogy nem jksz, de még csak szabálytalanság se.

Last edited by Hóhér; 01-07-2008 at 16:22..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu