Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 02-03-2007, 18:45
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Sugó pontosítás

Üdv!

Nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő helyre írok, ezért nem kérnék fekete pontot, meg kitiltást. Úgy gondolom, hogy olyan helyre kéne írnom, ahol Ati is elolvassa, viszont a hibabejelentések címszó alatt a lezárt hibák, meg a nem hibák közé sem sorolnám, véleményem szerint csak kiegészítésre szorul. Nem szabadkoznék tovább, ha rossz helyen van légyszíves rakjátok át oda, ahova kellett volna írni, csak azt a lehetőséget nem találtam meg.

Tehát, amiért írok: az egyik kedves ismerősöm átkerült anarchista csoportba. Ennek előzménye, hogy volt 2 db összekötés sorozata, egy normálos, s egy anarchos. Az anarchosból zerostartolt egy orit a normálba, s ezt szerette volna bekötni. Erre azonban nem volt módja, mert az összekötés nem szűnt meg. Hogy ez mennyire evidens... végigolvastam a sugó ide vonatkozó részeit, illetve a zerostartos procedúrát, nekem elég vakfolt maradt az eset..

"Ha országodat egy új csoportban szeretnéd újraindítani, kattints a lenti linkre, és kövesd az útmutatást. Ennek az opciónak a segítségével egy új országot kapsz, 200 hektáron, 1 személyiséggel. Jelenlegi országod teljesen és örökre megsemmisül. Az új ország neve és sorszáma megmarad, de mindent elölről kell kezdened. Ha nem tudod, hogy ez mire jó, akkor ne piszkáld."

Tovább is léptem, ott sem volt konkrétan erre utalás, ezért azt nem másolnám ide, ugyanannyi erre az esetre vonatkozó rész van a továbblépés után, mint ebben: semmi.

Amit kiemeltem.. nekem ebből az következik, hogy a bekötést is, mint egy új orinál, itt kell megtenni.

Tehát, ez leírja, hogy mit kapsz, egy 200 hekis orit, olyat, mint ha egy újat indítanál, kivéve, hogy a vip körök, a sorszám, és a név megmarad.
És az összekötése?
Mert arról egy szó sincs itt, de megmarad, mint kiderült.
Tehát lett egy normálos összekötése, meg egy anarchos összekötése 1 normál orival, amiket nem tudott ily módon összekötni.
Úgy gondolom, ennyivel ki lehetne bővíteni a zero start ide vonatkozó részét, mert ez számomra is inkább félreérthető, mintsem releváns dolog.
Kíváncsi vagyok erről másnak mi a véleménye. Elsősorban Ati?

Last edited by Arrakis; 02-03-2007 at 18:49..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-03-2007, 18:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Úgy gondolom, ennyivel ki lehetne bővíteni a zero start ide vonatkozó részét, mert ez számomra is inkább félreérthető, mintsem releváns dolog.
Kíváncsi vagyok erről másnak mi a véleménye. Elsősorban Ati?
Ha többen is úgy gondolják, hogy valami nem egyértelmű, akkor természetesen ki lehet egészíteni.

A konkrét esettől eltekintve (ami nem fórumtéma, és a körülmények ismeretében nyilván vissza lesz téve az érintett ország), azt hiszem igen ritka, hogy valaki két külön összekötési láncot tart.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 02-03-2007, 19:44
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Szerintem több helyen ráférne a súgóra némi pontosítás, arra van esély, hogy a közeljövőben egy megfelelő megbeszélés után ezek javításra kerüljenek?
Reply With Quote
  #4  
Old 02-03-2007, 20:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Szerintem több helyen ráférne a súgóra némi pontosítás, arra van esély, hogy a közeljövőben egy megfelelő megbeszélés után ezek javításra kerüljenek?
Nemrég volt ilyen, több hónapig szedte össze innen a fórumról mindenki, hogy mit kéne pontosítani, úgyhogy nem hiszem, hogy túl sok ilyen hely lenne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 02-03-2007, 20:11
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha többen is úgy gondolják, hogy valami nem egyértelmű, akkor természetesen ki lehet egészíteni.

A konkrét esettől eltekintve (ami nem fórumtéma, és a körülmények ismeretében nyilván vissza lesz téve az érintett ország), azt hiszem igen ritka, hogy valaki két külön összekötési láncot tart.
Rendben, köszönöm szépen a választ.
Az eset tényleg nem szokványos

Last edited by Arrakis; 02-05-2007 at 03:44..
Reply With Quote
  #6  
Old 02-04-2007, 09:00
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nemrég volt ilyen, több hónapig szedte össze innen a fórumról mindenki, hogy mit kéne pontosítani, úgyhogy nem hiszem, hogy túl sok ilyen hely lenne.
És ez most mit jelent?
1. Nemrég volt vele foglalkozva, tehát mostanában nem aktuális.
2. Ha mégis találsz ilyeneket, akkor ki lesz javítva.

Konkrétabban ha mást nem ezt mindenképp javításra ajánlom, mert a példák azt mutatják, hogy félrevezető.
"a varázslatok 25%-kal kisebb eséllyel sikerülnek, kivéve a magára ható varázslatokat, aminél kicsit több az esély a sikerre"
Reply With Quote
  #7  
Old 02-04-2007, 11:04
demian demian is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Zalaegerszeg
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

hamár itt ez a rész én eztis picit konkretizálnám Törpénél:

Quote:
a bányák 200%-kal többet termelnek,
a kovácsműhelyek 200%-kal több fegyvert készítenek, ha van elegendő alapanyag,
nemtudom ki hogyan van ezzel de nekem csak sok-sok fórumolvasgatás után esett le hogy nem 2X annyit termel mint az alap hanem 3X annyit, de lehet nagyon lükén értelmezek
Reply With Quote
  #8  
Old 02-04-2007, 11:08
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by demian View Post
nemtudom ki hogyan van ezzel de nekem csak sok-sok fórumolvasgatás után esett le hogy nem 2X annyit termel mint az alap hanem 3X annyit, de lehet nagyon lükén értelmezek
Súgó:
Előnyök
a bányák 200%-kal többet termelnek



van egy adott termelés. az 100%. Ahhoz hozzááadsz még kétszáz százalékpontot. Tehát hozzáadod a mostani termelésed kétszeresét. Az így kapott érték ugye 300%. Ezt ha leosztod a mostani 100%os termeléseddel akkor hármat kapsz. Tehát a termelésed háromszoros, hogyha törpét választasz, az addig faj mentes állapotodhoz képest.
__________________
Steve`sfield (#324643)
Reply With Quote
  #9  
Old 02-04-2007, 11:09
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by demian View Post
hamár itt ez a rész én eztis picit konkretizálnám Törpénél:



nemtudom ki hogyan van ezzel de nekem csak sok-sok fórumolvasgatás után esett le hogy nem 2X annyit termel mint az alap hanem 3X annyit, de lehet nagyon lükén értelmezek
Hát pedig ez elég egyértelmű mert 200%-al többet termelnek.
Amúgy tényleg egyszerűb lenne a 3szor akkora menyniséget termelnek talán.
Reply With Quote
  #10  
Old 02-04-2007, 11:11
demian demian is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Zalaegerszeg
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

már világos csak nemtom nekem valamiért, amikor elösször olvastam nagyon nem ez jött le és néztem nagyot hogy a számításaim miért nem jönnek ki, de lehet csak énvoltam ekkora balfék
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Súgó bővítése Kisbér Megvalósult javaslatok 53 12-07-2007 10:39
Súgó project :) Ati Megvalósult javaslatok 121 06-24-2007 10:43
Mikor kezdenek kopni a tekik? -Fegya- Segítség 69 03-20-2007 14:37
Olvashatatlan súgó the.avatar Elvetett javaslatok 2 09-30-2006 21:31
A sugo felreerthetosege Remedy Megvalósult javaslatok 11 07-17-2006 20:31


All times are GMT +1. The time now is 09:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu