Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-20-2012, 22:59
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Segítség kérése védekezés számolásához

No kérem!
Először is nézzük a száraz tényeket! Amivel nem lehet vitatkozni.
Alakjában, időrendi sorrendjében úgy van kimásolva, ahogy a teljes eseményekből kiollóztam, mindenkinek ismerős a formáció!
Szóval vizsgáljuk meg a történteket.


Időpont, Ország(#Sorszám) országa megtámadott. A csatát sajnos elvesztetted, így nem lehetett megállítani a földszerzést. Több órányi csata után hazaindultak, de a következő 97 hektárt elvesztetted: 13 ház, 74 barakk, 2 raktár, 1 kőbánya, 3 kocsma, 4 templom, és más semmi. Veszteségeid: 0 katona, 0 védő, 379 íjász, 0 lovas és 0 elit. Ellenfeled veszteségei: 0 katona, 0 támadó, 0 íjász, 63 lovas és 0 elit.

Időpont, Ország(#Sorszám) országa megtámadott. A csatát sajnos elvesztetted, így nem lehetett megállítani a földszerzést. Több órányi csata után hazaindultak, de a következő 113 hektárt elvesztetted: 22 ház, 81 barakk, 2 tanya, 3 őrtorony, 2 kocsma, 3 templom, és más semmi. Veszteségeid: 0 katona, 0 védő, 395 íjász, 0 lovas és 0 elit. Ellenfeled veszteségei: 0 katona, 0 támadó, 0 íjász, 193 lovas és 0 elit.

Időpont, Ország(#Sorszám) országa megtámadott. A csatát sajnos elvesztetted, így nem lehetett megállítani a földszerzést. Több órányi csata után hazaindultak, de a következő 350 hektárt elvesztetted: 57 ház, 253 barakk, 8 tanya, 2 raktár, 7 őrtorony, 8 kocsma, 15 templom, és más semmi. Veszteségeid: 0 katona, 0 védő, 412 íjász, 0 lovas és 0 elit. Ellenfeled veszteségei: 0 katona, 0 támadó, 0 íjász, 323 lovas és 0 elit.


Időpont, Ország(#Sorszám) távolbalátása:

Feléd tartó seregek:
Nem észlelünk felénk tartó seregeket.
Szövetségeseid felé tartó seregek:
Ország(#Sorszám) serege AAAAAAAAA felé tart, előreláthatóan 1 kör múlva érkezik meg. A sereg összetétele: 0 katona, 0 támadó, 0 íjász, 5.000 lovas és 0 elit.
Ország(#Sorszám) serege AAAAAAAAA felé tart, előreláthatóan 1 kör múlva érkezik meg. A sereg összetétele: 0 katona, 0 támadó, 0 íjász, 15.000 lovas és 0 elit.
Ország(#Sorszám) serege AAAAAAAAA felé tart, előreláthatóan 1 kör múlva érkezik meg. A sereg összetétele: 0 katona, 0 támadó, 0 íjász, 25.000 lovas és 0 elit.

Szövetséged felé tartó seregek:
Nem észlelünk a szövetség felé tartó seregeket.


JÓ! Átnéztük, nyugtáztuk. Most jön a körítés:

Támadó fél 99% valószínűséggel "védekező" faj, maximálisan 95% katmorállal.
Jómagam Ork, seregem kint van (jó nagy)!!!

A tények: védekezésben részt vesz 10305 íjjász, 148őrtorony. Emberhiány nincs, tehát 100%-ban működnek a tonyok, tudománytekercsek maxon, katmorál 96%
Sima ügy, nincs semmi gigszer.
szóval a védelem: 210532 + 20% a faji sajátosság miatt, azaz 252638,4 pont.

3 támadósereg: 3 lehet a max tábija 1 seregnek!!
25k lovas 310247 (3 tábi) ez befér
15k lovas 186148 (3 tábi) ez már nem nagyon fér be! (faji bónuszon nélkül se)
5k lovas 62049 (3 tábi) ennek is pattanni kellett volna.

Ez a matematika nyelvén így néz ki.
A hódító nyelvén pedig úgy, ahogy fentebb látjátok.

Ki tud nekem értelmes magyarázatot adni???
Sponsored Links
  #2  
Old 12-20-2012, 23:03
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
..
Ki tud nekem értelmes magyarázatot adni???
esetleg az 1. ütés elvitte a barakkokat és az íjak így nem védtek a következőknél?
__________________
same old song..
  #3  
Old 12-20-2012, 23:08
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
esetleg az 1. ütés elvitte a barakkokat és az íjak így nem védtek a következőknél?
Ez logikusnak tűnik, viszont az nem, hogy 10 év alatt jópár csatában volt már részem, és jópárszor volt rá példa, hogy több seregből csak 1 fért be... 10 évig ekkora mázlim lett volna , hogy mindig valahogy megúsztam, hogy maradjon annyi ami a többi fordítja?? nem túl sok véletlen ez???

De kérdem én, ha az első sereg elvitte az íjjászaim segge alól a barakkot, akkor a körváltás végeztével miért nem dezertáltak?????????
mégiscsak van nekik barakk? vagy most hogy van ez?

Last edited by Dave; 12-20-2012 at 23:11..
  #4  
Old 12-20-2012, 23:22
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Ez logikusnak tűnik, viszont az nem, hogy 10 év alatt jópár csatában volt már részem, és jópárszor volt rá példa, hogy több seregből csak 1 fért be... 10 évig ekkora mázlim lett volna , hogy mindig valahogy megúsztam, hogy maradjon annyi ami a többi fordítja?? nem túl sok véletlen ez???

De kérdem én, ha az első sereg elvitte az íjjászaim segge alól a barakkot, akkor a körváltás végeztével miért nem dezertáltak?????????
mégiscsak van nekik barakk? vagy most hogy van ez?
védelem varázslatod fenn volt? nem számoltam utána amit írtál. ha csapódás előtt fenn volt a védelem varid az hány körös volt?
  #5  
Old 12-20-2012, 23:24
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
védelem varázslatod fenn volt? nem számoltam utána amit írtál. ha csapódás előtt fenn volt a védelem varid az hány körös volt?
fent volt, ütés előtt tettem fel 1 körre annak működnie kell
  #6  
Old 12-20-2012, 23:26
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
fent volt, ütés előtt tettem fel 1 körre annak működnie kell
ezzel csak az a probléma, hogy a védelem varázslat körváltás közben de a csaták előtt lejárt. ha sereg megy feléd 2 körre tedd fel máskor a védelem varázslatot

Quote:
Originally Posted by súgó
Számok

A több körön át tartó varázslatok időtartama körváltásokkor csökken, az adott körben lezajló csaták előtt. Emiatt ha országodon egy 1 körös védelem varázslat van, akkor az körváltáskor, még a csata előtt lejár, és nem fejti ki hatását.
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
  #7  
Old 12-20-2012, 23:26
Sucó Sucó is offline
Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 295
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
fent volt, ütés előtt tettem fel 1 körre annak működnie kell
itt a bibi, min 2 körre kellett volna tenned
  #8  
Old 12-20-2012, 23:26
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
De kérdem én, ha az első sereg elvitte az íjjászaim segge alól a barakkot, akkor a körváltás végeztével miért nem dezertáltak?????????
mégiscsak van nekik barakk? vagy most hogy van ez?
Nem dezertálnak, csak megjelenik egy negatív férőhely. Csak a következő körváltás elején mennek el, mert a körváltásban hamarabb történik a helyek ellenőrzése.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #9  
Old 12-20-2012, 23:29
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ezzel csak az a probléma, hogy a védelem varázslat körváltás közben de a csaták előtt lejárt. ha sereg megy feléd 2 körre tedd fel máskor a védelem varázslatot
a 30% védőérték csökkenés még mindig nem magyarázat az 5k-s seregre. sokkal inkább az, hogy az első seregben kiment alóluk a barakk...

amúgy meg sokszor volt már , hogy csak 1 körig raktam védelmet, és akkormeg működött. a körváltás sorrendje változott mondjuk az utolsó 2-3 évben????
  #10  
Old 12-20-2012, 23:32
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
a 30% védőérték csökkenés még mindig nem magyarázat az 5k-s seregre. sokkal inkább az, hogy az első seregben kiment alóluk a barakk...

amúgy meg sokszor volt már , hogy csak 1 körig raktam védelmet, és akkormeg működött. a körváltás sorrendje változott mondjuk az utolsó 2-3 évben????
mivel konkrétumot nem írtál nem tudom, hogy akkor és most volt-e kitámbónusza az orkodnak. Az további 20%-ot jelent + az ijászok alól kiütött tornyok és barakkok adhatták esetleg a maradékot

szerk:

Last edited by Hex; 12-20-2012 at 23:40..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
fagyasztás, avagy mf védekezés csabi Általános beszélgetés Hódítós témákban 20 10-12-2008 15:35
Árverésre új szám kérése: már csak kb 48 óráig Ati Fontos bejelentések 0 01-06-2008 10:28
Védekezés Rántotta Segítség 42 06-09-2007 20:03
Vip kérése jeno Elvetett javaslatok 1 10-26-2006 18:45
Védekezés kérdés reaper Segítség 7 09-21-2006 21:34


All times are GMT +1. The time now is 11:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu