Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #661  
Old 03-10-2011, 01:36
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Amúgy most elkezdtem előről nézni az egész sorozatot, és rájöttem hogy miért nem tetszett nekem a 7.évad után már annyira, sem az SG:A ,sem a Universe.
Szégyenletes,hogy elfelejtettem az évek múlásával a legföbb momentumot, ami annyira megfogott, és csak most fedeztem fel újra

Ami miatt Cancelt kapott minden SG sorozat, hogy elrugaszkodtak az alapoktól szerintem. És ez az alap nem maga a csillagkapu,vagy a goauldok voltak. nem a hatalmas technikai fejlődés, amivel már nem tudtak mit kezdeni az írók.
Egyszerüen az,hogy a sorozat első éveiben még történetmesélés volt. nagyon sok ókori mítoszt helyeztek át egy modernebb elképzelt világba. Nagyon sok mondakör megjelent, és sokszor a megoldás is innen fakadt. és ez hatalmas varázst adott a sorozatnak. Ezt visszaépitették teljesen, ugye az SG-1-ban a végén már mindent az Artúr mondakörből Merlinre épitettek, de messze elrugaszkodva az eredeti történettől. Az atlantisznál, már erre se vették a fáradtságot, mert a néven kivül semmi sem maradt az ókori mondákból. A Universe-re meg már ez sem....

Nem tudom kinek mi a véleménye, de engem nagyon megfogott anno, pl Omoroka története Babilon-ból, vagy az egyiptomi istenek megtestesitése... de ugyanúgy tetszett az Asgardok behozatala a Germán mondakör neveivel...


nektek mi a véleményetek? szerintetek is gond volt ettől az alaptól elrugaszkodni? vagy másbán látjátok a hibát?
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
Sponsored Links
  #662  
Old 03-10-2011, 07:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
3.: miért zárják le a Chloés szálat ekkora épitkezés után egy legyintéssel (bár remélem,nem zárták le, csak úgy tünik, de akkor is...)
Ez nem az első eset ebben a sorozatban, hogy így zárnak le valamit.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #663  
Old 03-10-2011, 07:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
nektek mi a véleményetek? szerintetek is gond volt ettől az alaptól elrugaszkodni? vagy másbán látjátok a hibát?
Egy idő után elmeséltek arról mindent, amit lehetett, az emberek szerintem vártak már valami lezárást. Más sorozat is eltért az eredeti témájától, lásd X-Akták, lásd Lost, csak hogy ide kapcsolódókat említsek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #664  
Old 03-10-2011, 13:03
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Helyenként elég bugyuta sorozat volt az elején, például az 1x12 végén haza akarnak menni a kapun át, leütik a papokat és tárcsáznak (lehet, hogy őrök is voltak ott, akiket meg lelőttek, nem emlékszem.) Aztán mondják Bratacnak, hogy jöjjön velük, mert ha magukhoz térnek a papok, akkor beárulják.
Ő persze nem megy, mert ott van dolga. De az isten szerelmére, azokat a papokat meg kellett volna ölni, ez az egyetlen ésszerű megoldás.

Másrészt iszonyatosan sok szál nem vezet sehová, például az 1. évadban az ál-Jack találkozik a feleségével és apósával. Később őket nem látjuk többet.
Daniel szellemlényekkel találkozik, akik a Goaudok ellenségei, később mégse kerülnek elő.

Az Atlantisz sokkal jobban kidolgozott, egymásból következnek a részek, a replikátor téma is elég jól lett kifejtve.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #665  
Old 03-10-2011, 13:51
Lord Belward's Avatar
Lord Belward Lord Belward is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2010
Location: Budapest
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
nektek mi a véleményetek? szerintetek is gond volt ettől az alaptól elrugaszkodni? vagy másbán látjátok a hibát?
Az SG nekem, valahol az ORI üldözésében elvesztette a nagy volumenét. Ugyanis egy jól felépített harcot vártam volna, több évadon keresztül nyírják egymást, de nem sokat szőröztek vele, gyorsan lerendezték. Bezzeg a Goa'uld-ot mennyi részen (évadon) keresztül irtották, pusztították, hoztak létre alfa, béta és sok sok másik bázist, és végül is a tretoninnan (és sok tok'ra ügynök halálával) le tudták őket "beszélni" arról, hogy mindenkit gazdatestté tegyenek, és ugye végül Dakarában meglett az új tanács Bratak vezetésével.

Ha az ORI-val kicsit többet harcoltak volna, én azt tudtam volna értékelni.
Nem, hogy beküldenek egy bombát oszt' az kinyírja őket. Bár a vége tényleg folytatás gyanúsan lett lezárva..

Ami nekem fura volt, az az SGU, komolyan több csavar van benne mint egy 24 részben, pedig ott a Jack Bauer minden egyes részben megváltja a világot. (Legalább kétszer mint Chuck Norris)

Nekem az SGU összeszedetlen és céltalan, nem tudom, hogy mi lesz az a hűűűdenagy cél, azután, hogy a CSK1 lett a galaxisok önjelölt sheriffje.

Még nem néztem meg a Deliverance részt, remélem abból kiderül, hogy mi lesz a nagy küldetés, amit már 1,5 évadja várok
Reply With Quote
  #666  
Old 03-10-2011, 13:58
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
nektek mi a véleményetek? szerintetek is gond volt ettől az alaptól elrugaszkodni? vagy másbán látjátok a hibát?
Annyit fűznék még hozzá, hogy az SG francishe picit elöregedett. 1997-ben még nem igazán volt vetélytársa, mostanság meg forgatókönyvíró legyen a talpán, akinek a "gyermeke" túlél egy-két évadot.

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Az Atlantisz sokkal jobban kidolgozott, egymásból következnek a részek
Hááát, ez egy picit sántít. Az utolsó két évadnak akkor kezdett esni a nézettsége, amikor az egy sztorira felfűzött történetet felváltotta az összefüggés nélküli epizódok halmaza.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to szamóka For This Useful Post:
  #667  
Old 03-10-2011, 14:37
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Lord Belward View Post
Ha az ORI-val kicsit többet harcoltak volna, én azt tudtam volna értékelni.
Nem, hogy beküldenek egy bombát oszt' az kinyírja őket. Bár a vége tényleg folytatás gyanúsan lett lezárva..
Ezzel maximálisan egyetértek a 9. évad végén az ori átjött a galaxisunkba, nyílt háború tört ki elkezdték egymás után elfoglalni a bolygókat.
Ehelyett kb 5-6 rész szólt az évadban az ori elleni harcról, a többi csak időhúzó kamu epizód volt.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #668  
Old 03-15-2011, 19:06
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Nah megnéztem most az újabb részt. hát baromi jó kis rész volt nem akarok spoilerezni, nézze meg mindenki.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #669  
Old 03-18-2011, 13:26
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Nah megnéztem most az újabb részt. hát baromi jó kis rész volt nem akarok spoilerezni, nézze meg mindenki.
Tényleg jó volt!
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #670  
Old 03-24-2011, 14:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

SPOILER!

Öööö, he? Lemaradtam valamiről? Legutóbb a kövek nem a föld alatt sokszáz méterrel voltak, ahol a csillagkapu is? Most hogy kerültek ki egy ilyen kültéri épületbe?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu