Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-03-2008, 18:25
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Baráti országok - minek?

Sziasztok!

Eloszor kezdenem magaval a sugoidezettel.

Baráti országok

Az országok egymáshoz való viszonyát sok tényező befolyásolja. Ha két ország egymással baráti viszonyban van, akkor a közöttük történő ártó akciók kevésbé hatékonyak.

A baráti viszony nem beállítható, ez a játék során automatikusan alakul ki, illetve szűnik meg. A közös szövetségben eltöltött idő például erősíti az országok közötti baráti viszonyt, valamint érvényesül "az ellenségem ellensége a barátom" elv is.

A baráti viszony egy folyamatosan változó érték, idővel elkopik, bizonyos körülmények (például közös szövetség) megléte mellett erősödik. Az egyes országok közötti baráti viszony nem publikus, és semmilyen módon nem tudható meg.

A baráti viszony nemcsak az egyes országok egyéni kapcsolataira, de a szövetségi csatákra is hatással van. Sikeres szövetségi támadás alkalmával a foglalt föld mennyiségét a résztvevő országok baráti viszonyainak átlaga is befolyásolja.




Na most. Azt teljesen megertem, hogy ha egy szoviben vagy vkivel, akkor ez azert van, hogy az esetleges jksz kezdemenyt elfojtsa.

De amugy nem latom ertelmet, plane a klancsatakat is belekeverni...
Es a sugo nagyon szukszavu, gondolom pl a klanmnt is erositi ezt a viszonyt.

De minek? Ha vkivel klanmntm van, az nem a baratom, csak ideiglenesen nem bantjuk egymast. Ha ugy dontunk, hogy harcolni szeretnenk, akkor mit tegyunk?

Tok jo, belefektetunk csomo penzt, idot, energiat, es 0 hekit utunk a masik klan tagjan, vagy az egesz klanon... Ertelme sincs belekezdeni se.

Ugy gondoltam, az egesz jatek a kiszamithatosag fele torekszik, nos, ez egy olyan dolog a hoditoban, ami abszolut nem az.

Persze azt is lehet mondani, hogy minek kotsz mnt vkivel, ha kesobb harcolni akarsz vele - nos azert, hogy ne kelljen arra kelned, hogy a szobeli mnt ellenere szepen bevertek...

Tudom, hogy sokan szeretnenek latni pl harcot a ket top klan kozott - szerintem ez emiatt a szabaly, es az informaciohiany miatt pl eselytelen.

Hallottam, hogy pl angolban 0 hekik lettek utve felbomlott klanmntk utan. Persze errol semmi infot nem lehet megtudni, benne van a sugoban is.

Szoval nem ertem ez az egesz mire jo, en csak azt latom, hogy rossz.

Ti mit gondoltok?
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 08-03-2008, 19:00
Zou Zou is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Véleményem szerint az mnt fogalmával van a baj ebben az esetben. Az mnt-t nem szövetségként kellene értékelni, ahogy nem is az, hanem fegyverszünetnek. Valóban kár az mnt-s dolgokat belekeverni ebbe, főleg a baráti országok kategóriába. Egyébként láttam már olyat, hogy klánból kilépve az egyik tag 3 napon keresztűl tolizta a volt társát( természetesen amaz kitette a tolikat a piacra) ,majd feltételezhetően elfogyott a baráti ország státusz, mert úgy beverte, hogy csak úgy füstölgött....semmi korlátozás nem érvényesült. elég volt hozzá 3 napos folyamatos tolizás, előtte pedig kb. fél évig azonos klánban voltak. Természetesen bővebbet én sem tudok, ahogy senki nem tud ezekről a hátrányokról, ez csak tapasztalat.
Reply With Quote
  #3  
Old 08-03-2008, 19:25
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Sziasztok!

Eloszor kezdenem magaval a sugoidezettel.

Baráti országok

[...]

Szoval nem ertem ez az egesz mire jo, en csak azt latom, hogy rossz.

Ti mit gondoltok?
Szerintem teljesen jó, hgy van ilyen, de, hogy semmit nem tudunk, hogy mennyi ilyen és olyan mennyit módosít, tényleg baj...
Nekem az tetszene a legjobban, hogyha pontosan meg lenne, hogy x idő szövetség ennyit és ennyit módosít, meg y idő mnt is ennyit meg ennyit módosít...legalább lehetne vele számolni
Reply With Quote
  #4  
Old 08-04-2008, 05:45
Zounok Zounok is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szolnok
Posts: 154
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Véleményem szerint az mnt fogalmával van a baj ebben az esetben. Az mnt-t nem szövetségként kellene értékelni, ahogy nem is az, hanem fegyverszünetnek. Valóban kár az mnt-s dolgokat belekeverni ebbe, fõleg a baráti országok kategóriába. Egyébként láttam már olyat, hogy klánból kilépve az egyik tag 3 napon keresztûl tolizta a volt társát( természetesen amaz kitette a tolikat a piacra) ,majd feltételezhetõen elfogyott a baráti ország státusz, mert úgy beverte, hogy csak úgy füstölgött....semmi korlátozás nem érvényesült. elég volt hozzá 3 napos folyamatos tolizás, elõtte pedig kb. fél évig azonos klánban voltak. Természetesen bõvebbet én sem tudok, ahogy senki nem tud ezekrõl a hátrányokról, ez csak tapasztalat.


Zou


Jééééééé, megtaláltam a régi, 2,5 évvel ezelőtti nickemet ide
Reply With Quote
  #5  
Old 08-04-2008, 07:29
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Úgy gondolom, a baráti viszony elsődleges célja, hogy a gerinctelen módon szerzett információ felhasználhatóságát csökkentse. Ebbe természetesen bele tartoznak a kláncsaták is.
Az MNT-ket sokan baráti viszony jelzésére is használják, egymással kommunikálnak esetleg más csatornákon keresztül is, ezért nem tartom jó ötletnek, hogy fegyverszünetnek lenne számolva, ez csökkentené a baráti viszony hatékonyságát.
Szerintem a kiszámlhatóságot teljesen el lehet felejteni, mert hogy ki melyik szöviből jött, kikkel háborúzott... információhiány miatt a képlet pontos ismeretében sem lehetne kiszámolni. De szerintem is rossz így.

1. ötlet: A játék, támadás előtt kiírhatna egy módosító %-ot, amellyel számol és akkor nem érne senkit se meglepetés. Ez talán megoldást jelenthetne a problémára.
2. ötlet: Mivel a baráti viszony az A csoportban érdekes, lehetne a hadüzenethez hasonlóan egy, a klánok közötti baráti viszony megszünését biztosító funkció. A klánvezér küldhetné a másik klánnak, pl. 72 órás "felkészülési idővel" és akkor a két klán tagországai között a letelte pillanatában minden baráti viszony-érték nullázódna. Ekkor ha egy klán költséges háborúra való felkészülésbe kezd, tudhatja, hogy nem beláthatatlan baráti viszonyon fog múlni a csata. És 72 óra elegendő ahhoz, hogy a baráti viszony hasznos része maradjon a játéknak.
Reply With Quote
  #6  
Old 08-04-2008, 09:39
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

1. szerintem az, hogy olyan orik között akik szöviben vagy klánban voltak van ilyen, az jó, de kiszámíthatónak kell lennie => kellene egy "baráti viszony számláló" ami mutatja, hogy egy adott orival szemben, hány százalékot csökken a foglalás mértéke. Szerintem ennek a szétválás után max. 1 héttel 0-nak kéne lennie, egy hét alatt mindenki át tudja építeni magát, ha akarja.
2. az, hogy az ellenségem ellensége a barátom, szerintem teljesen fölösleges. Csak azért, mert ütök vkit, akit az ellenségem is ütött, miét kéne kevesebb zsákmányt hoznom?
3. 1/A-ban klánszinten teljesen megszüntetném ezt, nekünk is van pár klánnal közös érdekből mnt-nk, de nem azért, mert később nem támadnám be, hanem azért, mert a pillanatnyi érdekünk ezt kívánja.
Reply With Quote
  #7  
Old 08-10-2008, 13:29
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Sziasztok!

Eloszor kezdenem magaval a sugoidezettel.

Baráti országok

Az országok egymáshoz való viszonyát sok tényező befolyásolja. Ha két ország egymással baráti viszonyban van, akkor a közöttük történő ártó akciók kevésbé hatékonyak.

A baráti viszony nem beállítható, ez a játék során automatikusan alakul ki, illetve szűnik meg. A közös szövetségben eltöltött idő például erősíti az országok közötti baráti viszonyt, valamint érvényesül "az ellenségem ellensége a barátom" elv is.

A baráti viszony egy folyamatosan változó érték, idővel elkopik, bizonyos körülmények (például közös szövetség) megléte mellett erősödik. Az egyes országok közötti baráti viszony nem publikus, és semmilyen módon nem tudható meg.

A baráti viszony nemcsak az egyes országok egyéni kapcsolataira, de a szövetségi csatákra is hatással van. Sikeres szövetségi támadás alkalmával a foglalt föld mennyiségét a résztvevő országok baráti viszonyainak átlaga is befolyásolja.




Na most. Azt teljesen megertem, hogy ha egy szoviben vagy vkivel, akkor ez azert van, hogy az esetleges jksz kezdemenyt elfojtsa.

De amugy nem latom ertelmet, plane a klancsatakat is belekeverni...
Es a sugo nagyon szukszavu, gondolom pl a klanmnt is erositi ezt a viszonyt.

De minek? Ha vkivel klanmntm van, az nem a baratom, csak ideiglenesen nem bantjuk egymast. Ha ugy dontunk, hogy harcolni szeretnenk, akkor mit tegyunk?

Tok jo, belefektetunk csomo penzt, idot, energiat, es 0 hekit utunk a masik klan tagjan, vagy az egesz klanon... Ertelme sincs belekezdeni se.

Ugy gondoltam, az egesz jatek a kiszamithatosag fele torekszik, nos, ez egy olyan dolog a hoditoban, ami abszolut nem az.

Persze azt is lehet mondani, hogy minek kotsz mnt vkivel, ha kesobb harcolni akarsz vele - nos azert, hogy ne kelljen arra kelned, hogy a szobeli mnt ellenere szepen bevertek...

Tudom, hogy sokan szeretnenek latni pl harcot a ket top klan kozott - szerintem ez emiatt a szabaly, es az informaciohiany miatt pl eselytelen.

Hallottam, hogy pl angolban 0 hekik lettek utve felbomlott klanmntk utan. Persze errol semmi infot nem lehet megtudni, benne van a sugoban is.

Szoval nem ertem ez az egesz mire jo, en csak azt latom, hogy rossz.

Ti mit gondoltok?
Hát azt, hogy ha ez tényleg így van, akkor igencsak érdekes dolgoknak nézünk elébe.
Reply With Quote
  #8  
Old 08-10-2008, 14:02
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az (ex)MNT-s országoknál fent áll ez a dolog egyáltalán? Nem csak a (ex)szövetségeseknél?

( Atihoz elsősorban )
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #9  
Old 08-10-2008, 18:55
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Az (ex)MNT-s országoknál fent áll ez a dolog egyáltalán? Nem csak a (ex)szövetségeseknél?

( Atihoz elsősorban )
Ezt mondjuk azért tényleg jó lenne tudni...
Reply With Quote
  #10  
Old 08-14-2008, 12:53
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Az (ex)MNT-s országoknál fent áll ez a dolog egyáltalán? Nem csak a (ex)szövetségeseknél?

( Atihoz elsősorban )
Sztem Ati nem véletlenül hallgat

Remi-Serg és a nagyklánosok próbáljátok ki, teszteljétek le. Ezt a két hetet már féllábon is kibírtok ha 2 évet el tudtatok lenni békében.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Baráti országok Druida Segítség 114 05-13-2008 08:14
Baráti országok Synkel Segítség 9 10-25-2007 17:01
Admin álltal áthelyezett országok indoklása! Mackosajt Általános beszélgetés Hódítós témákban 15 12-11-2006 21:09
Azonosítatlan országok törlése Ati Fontos bejelentések 0 07-17-2006 16:38
Országok szét és összekapcsolása. Gyula Elvetett javaslatok 1 06-19-2006 19:28


All times are GMT +1. The time now is 22:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu