Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Az Ezüst hold könnyei
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 09-14-2006, 13:55
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egy férfi jön le az emeletre vivő lépcsőn. Úgy 180 hüvelyk magas, inkább sovány mint izmos, középkorónak, úgy 45 évesnek látszik. Hosszú sötétbarna haját hátrafogva viseli, ruhálya mélykék, lebernyeg, vagy papi csuha szerű egyenes szabású. Övén amivel ruháját összefogja kígyófejes csat, nyakában kobraszinbólum, lábán a .ruha széle alól lépéseinél ki-kivillan könnyű csizmájának orra. Az asztal közelében megáll és kérdőn néz Tömzsipörölyre. A törpe lelkesen meghajol felé:
-Nagyuram, íme ő Dhar a Khál gladiátor. Az útra menne önnel.
A férfi végigméri Dhar-t, majd bólint:
-Fertályóra múlva a különteremben. Mindenki. -azzal elmegy, mielőtt egy szót szólhatna bárki hozzá.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 09-14-2006, 14:21
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Örülök, hogy megismerhetlek Mordak, illetve Atya! Megtiszteltetésnek veszem, hogy így vélekedsz! - enyhe "mosoly" kiül az arcra! Majd hagyom, hogy Tömzsipöröly és Atya elinduljon és a pult felé veszem az utam! Mikor látom, hogy jön le az idegen és Tömzsipöröly meghajolva bemutat bólintok a nagyúr felé nem végig mérve és max. a cipőjét látva bólintás közben! Mikor látom, hogy nincs szólnivalója hozzám és oly sebesen elviharzik, folytatom utam a pulthoz, üdvözlöm Karemm-et, leülök és a fogamra valót kérek tőle!
-Üdv Dhar! -köszönt a nagydarab csapos - mit kérsz? Van friss sörünk és most készült el egy fél sült marha. De van hideg birka- és csirkesültünk is és friss kenyerünk.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-14-2006 at 14:26..
Reply With Quote
  #13  
Old 09-14-2006, 14:39
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

-A marhasült megteszi és egy jó nagy korsó friss, hideg víz, köszönöm!
Amíg Karemm hozza az élelmet, addig körbenézek! Felállok és odaballagok a barátokhoz és megkérde, hogy hová tartanak ilyen súlyos vértekben vagy érdeklődve kérdezek egy esetleged izgalmas kaland felöl!
A törpék közlik, hogy az úrra és leendő társaira vigyáznak, vagyis -közlik mosolyogva -rád is vigyáznak most éppen. Menni nem tudnak róla, hogy mennének, kivéve, ha valaki a társaságból kimegy a városba, azt kísérgetik és védik mindenkitől. Amikor szól Karemm, hogy ott a kaja ismét megkösznöm neki egy intéssel és visszaülök elfogyasztani a kaját! Miközben étkezem Karemmhez is intézek pár szokásos kérdést, hogy mi történt eddig, valami érdekesség, stb.
-Nem tudok sok érdekességet, redesen megnőtt a forgalom mióta elkezdtek szállíngózni ide a népek. Nem is panaszkodom, hanem ha elmész az nekünk nem lesz jó üzlet. Kevesen esznek meg egyhejbe annyit mint te. - Nevet és egy újabb adag friss sültet tesz eléd.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-14-2006 at 14:56..
Reply With Quote
  #14  
Old 09-14-2006, 15:07
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Megköszönöm Karemmnek az újabb adagot! Érdeklődök afelől, hogy tud-e valamit az idegenről, akit kísérni fogunk, illetve a társairól!
Karemm megvonja a vállát:
-Valami tudósféle, engem annyira nem érdekel, Tömzsipöröly jobban ismeri. A társai? -A két fekete ruhás fickó felé mutat- Ők ott például. Ők is veletek mennek. A többiekről rajtad kívül nem sokat tudok.
Megemlítem neki, hogy barátaink eléggé felvannak fegyverkezve, hogy akár háborúba is mehetnénk!
Ezen nevet egy jót:
-mikor nincs egy törpe felfegyverkezve? -kacag - De amilyen cudar idők járnak most Ifinben, hisz tudod jól, nem csoda, ha a kelleténél több acél van rajtuk.
Majd inkább befogom a szám és folytatom az étkezést!

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-14-2006 at 15:24..
Reply With Quote
  #15  
Old 09-14-2006, 15:53
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

kb. 160 cm és 80 Kg körüli, kicsit görnyedt hátú 70 és a halál közt lévő öreg pap kerüli a hirtelen mozdulatot. Mintha mindig átgondolná, tényleg fel akar e állni, vagy sem. Időnként hangosat roppanak a térdei, öreg teste így tiltakozik a súllyos láncruha ellen, mely szinte az egész testét befedi (csuklya védi a fejet, nyakat, csak az arc szabad). Arca is meg-megrándul néha (megannyi ránc fura ábrába szalad), ami rejtett fájdalomról árulkodik. Ennek ellenére szeme vidáman csillog, éber pillanataiban fáradhatatlanúl vizslaltja környezetét. Ápolt körszakálát időnként önkéntelen is megsimítja, amolyan kényszercselekvés ez nála. A láncruhán valaha fehér, mára kopottos szürkés felötltőt visel, széles fegyverövvel fogva össze derekán, kardja is ezen lóg. Lábán könnyű bakancs, talán ez lehet a legújabb rajta, alig lehet 4-5 éves.

Nem sokat nézelődök, mivel a folyosó komoly őrzése biztosít arról, hogy a zsákom biztonságban lesz. Megyek is vissza az ivóba, nehogy lemaradjak a nagy közös fejtágításról.

Mikor leérsz látod, hogy Dhar lelkesen eszik a pult mellett és az ember csapossal társalog.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-15-2006 at 08:17..
Reply With Quote
  #16  
Old 09-15-2006, 08:14
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mikor letelik a fertályóra a sarokban üldögélő két férfi feláll és a különterem felé indul. Első pillantásra testvéreknek tünnek. Egyforma magasak (175-180 cm) és egyforma erősszállú fekete hajuk van, váll alá érő, vékony bőrszíjjakkal összefogva. Arcuk inkább ovális mint kerek, barnás színű, de nem annyira mint a dzsadoké. Enyhén ferde vágású szemeik sötétbarnák, orruk inkább pisze, szájuk keskeny. A bal oldali férfi arcán hosszú heg a homlokán keresztben, bal arcán két párhuzamos 5-6 hüvelyk hosszú forradás. A másik sántít de nem látszik rajta seb, de feltűnő, hogy a bal combja a nadrág alatt mintha vastagabb lenne (talán kötés) és a bal felsőkarja a testéhez van pólyálva. Fekete, középhosszú csizmát viselnek mindketten, amolyan gyalogláshoz, lovagláshoz egyaránt jót, bő fekete nadrágot, (tompa színű anyag, mégis ahogy mozognak benne, vastag selyemnek tűnik). Ugyanolyan anyagból való hosszúujjú inget. Feketére cserzett bőröv van rajtuk, a csatja kígyó vagy sárkányfejet formáz. Jobb combjukta fekete bőrtok van szíjazva, úgy 13-16 hüvelyk hosszú, védővas nélküli, enyhén ívelt pengét rejthet. a kiálló markolat dísztelen, bőrszíjjal tekert. Bal oldalukon hasonló alakú penge, csak majd hosszúkard hosszúságú. Ez nincs leszíjazva, az övükről lóg a tokja három szíjjon. Keresztvas ezeken a pengéken sincs. Az övükről különböző méretű kissebb szütyőkék lógnak, erszénynek, kicsiny tarisznyáknak látszanak. Mindkettejük nyakában vékony nyaklánc lóg ezüstből, a sebhelyes arcúén kettő, a másikén négy kicsiny ezüst pálcikával. A nyakláncaik végét ingük gommbjain átbujtatták ezért nem himbálódzik előttük. A sebhelyes bal hóna alá mintha egy tőr lenne szíjazva, de csak a markolatot látod, a pengét nem. A felkötött karúnak nem láttok ijent, viszont melkasa jobb részén az ing alatt mintha egy kissebb (15-20 hüvelyk hosszú 2 hüvelyk átmérőjű) henger lenne. Odabólintanak Karemm-nek és felhajtva a pult egy részét belépnek a különterembe vivő folyosóra.
Reply With Quote
  #17  
Old 09-15-2006, 09:05
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Követem őket, közben intek Dharnak, hogy jöjjön ő is.
A két férfi hátranéz rád, majd kérdőn az ismét a vendégekkel foglalkozó Tömzsipörölyre. Az rádnéz, majd a fickók felé bólint. Azok láthatólag megnyugodva nyitva hagyják a pult átjáróját és folytatják utukat a folyosón.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-15-2006 at 09:21..
Reply With Quote
  #18  
Old 09-15-2006, 09:20
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Amikor látom, hogy kb. letelt a megadott idő és a két fekete ruhás elindul befejezem az étkezést és megköszönöm Karemmnek a kaját, hozzátéve, hogy ilyen jót még soha nem ettem. Megtörlöm mancsaim és az arcom! Elindulok követve a fekete ruhásokat. De megvárod az Atyát és együtt indultok el.
Kellő távolságot tartva, ne értsék félre szándékaim! Közben az utat és a környezetet figyelem.

Beléptek a pult mögötti folyosóba ami ívesen lejtve az ivó alatti pincébe vezet. a falon 5-7 lépésenként lámpások hunyorognak, itt-ott ajtók nyílnak. Pár ajtóról tudod hova nyílik, hisz segítettél néha idelent (bor, sörraktár, vagy a húsok mágiával fagyosan tartott terme) de a többiről nem tudsz. A folyosó végén eléritek a különterem vastagon vasalt ajtaját, előtte két törpe álldogál, az ajtótn akkor lépnek be a fekete ruhások.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-15-2006 at 09:36..
Reply With Quote
  #19  
Old 09-15-2006, 09:44
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Otthonosan követem őket, bár figyelek, hátha látok valami változást azóta.
Az egyetlen változás, hogy most zárva van az az ajtó amit félig nyitva láttál.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-15-2006 at 09:49..
Reply With Quote
  #20  
Old 09-15-2006, 09:57
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Belépve egy viszonylag nagy teremben találjátok magatokat. Körülbelül 20x20 lépésnyi, a falaktól 5 lépésre oszlopok tartják a mennyezetet. Pár asztal van a teremben az ivóban lévőknél jóval kényelmesebb székekkel, a jobb oldali fal mellett egy kissebb italospult. A terem túlfelén egy újabb ajtó nyílik. A terem bal oldalán áll a legnagyobb asztal, előtte karszék. A terem közepén nagy, kerek asztal kilenc székkel.
Az asztalnál Feran del Hajerun ül, vele szemben a két fekete ruhás férfi. Az asztalon pár pergamen és néhány bőrzacskó van.


-Jó estét az Uraknak és Önnek is Feran del Hajerun! Remélem nem zavarok, és már a megbeszélésre gyűlünk.
-Foglaljon helyet Atya.- int Feran az asztal köré állított székek felé. Majd Drah felé biccent.
-Rólad már hallottam törpe barátaidtól ifjú harcos. Örülök, hogy velünk tartasz.
A két férfi közül a kötözött kezü kissé megemelkedik és biccent:
-Íshar, Okorn negyedik kardja
A másik is megemelinti magát:
-Meríín Okorn második kardja.


Recsegő térdel lerogyok a két gyászhuszár mellé (balról), de egy széket kihagyok, nehogy feszélyezzem közelségemmel őket.
Miután leültem, talányos arkifejezéssel nézegetem a két idegent, főleg az arcukra koncetrálva

Az arcukon figyelmet és nyugalmat látsz, a bekötött karú feléd pillant, végigmér, aztán előrefordul és az asztalon lévő pergameneket kezdi nézegetni tisztes távolból.

Amikor megemelkedtek és bemutatkozott a két idegen én is biccentettem feléjük és én is bemutatkoztam nekik.

Last edited by VérGyöngyTyúk Z; 09-18-2006 at 07:32..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu