Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 12-15-2009, 10:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Regisztrációs szabályok 3. pontjának részlete: "Személyes adatot (legyen az saját személyes adat, vagy más személyes adata) semmilyen formában ne közölj másokkal. A Hódító egy online játék, senkinek semmi köze a valódi nevedhez, vagy ahhoz, hogy hol laksz és hova jársz iskolába vagy hol dolgozol. A saját érdekedben ezeket az adatokat soha semmilyen formában ne közöld játékostársaiddal."

Tudom, tudom, szabályok, ki olvasta el őket? ...
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #22  
Old 12-15-2009, 10:33
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ilyen információ nem adható ki.

Ehhez speciális adatkezelés, és minden egyes felhasználótól speciális hozzájáruló nyilatkozat lenne szükséges. A magyar törvények ezt olyan szintig megnehezítik, ahol már nem éri meg ezzel foglalkozni.

Rengeteg olyan oldal van, ahol minden további nélkül dobálóznak az ip címekkel, ezek törvényessége azonban erősen megkérdőjelezhető, és egy adatvédelmi vizsgálaton nagy valószínűséggel elvéreznének.

A Hódító maradjon törvényes keretek között.
Értem. Köszönöm a gyors választ!


OFF:

Nem vagyok kibékülve ezekkel a magyar adatvédelmi törvényekkel... Az egészségügyben rengeteg ilyen gubanc van. Az egyik szervezet nem adhatja ki az infókat a másiknak ugyanarról az emberről, amik egyes esetekben nagyon lényegesek is lehetnek! (pl: nem lehet tudni, hogy az az ember, akit behoztak és rángatózva fekszik a földön egy próbakészítményt tesztel, amit egészségeseknek adtak, hogy van-e fellépő mellékhatás, stb.)

ON:
  #23  
Old 12-15-2009, 10:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Nem vagyok kibékülve ezekkel a magyar adatvédelmi törvényekkel...
Én se, dehát ez van, ezt kell betartani.

Sokak a Hód szabályait nem szeretik, dehát ezt kell betartani.

Én se szeretem ezeket az adatvédelmi törvényeket, mert értelmetlennek tartom őket, de nekem is ezt kell betartani. Igaz nekem nincs választási lehetőségem.
__________________
Hódító * Queosia
  #24  
Old 12-15-2009, 19:07
nrm nrm is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én se, dehát ez van, ezt kell betartani.

Sokak a Hód szabályait nem szeretik, dehát ezt kell betartani.

Én se szeretem ezeket az adatvédelmi törvényeket, mert értelmetlennek tartom őket, de nekem is ezt kell betartani. Igaz nekem nincs választási lehetőségem.

na már csak pár nap, mindenesetre 1 azaz EGY módon lehetne szerény ismereteim mellett ezt a csomagforgalomból kiszedem a belépési adatokat (mert szerintem ez volt, tekintettel, hogy inkább majdnem nyugdijjas klubba járok, mintsem a suliban kibeszélem a kódjaim, ez a képtelenség nem tudom hogy jött elő itt valakinek) dolgot megelőzni, ha secure protokol lenne, ami egyébként emlékeim szerint régebben volt és szerintem ZÉRÓ esélyem van mint játékos megelőzni, vagy bármi prevenciót tenni ezen esetben, mivel ugye, ember megszerezte a kódjaim, belépett, gondolom csinált valamit pár nap mulva kiderül, és elvágta szabira az orit.
És egyébként ha látom, hogy valami IP-ről beléptek mit érek vele, eső után köpönyeg.

Köszi a gyors reagálásokat, sziasztok
  #25  
Old 12-15-2009, 19:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by nrm View Post
szerintem ZÉRÓ esélyem van mint játékos megelőzni, vagy bármi prevenciót tenni ezen esetben
Ma kb meg kell szakadnod (és az eszközöket hozzá aranyárban kifizetned), hogy olyan hálózatot építs, amin mások adatforgalmát végfelhasználói eszközökkel lehallgathatod útközben. A mindenhol elterjedt technológia kiszorította mára már ezt a nem biztonságos hálózati felépítést. Ha a netszolgáltatódnak meg nincs jobb dolga, minthogy a Hódítós belépési adataidat naplózza, akkor lehet nem az a legjobb szolgáltató. Mindenesetre nem tudok olyan szolgáltatóról, aki ezzel foglalkozna. Akkor már inkább bankkártyaadatokat gyűjt, az kifizetődőbb. De azt se teszi, mert etikátlan, tilos, tuti van jobb dolga is, és többet keres, ha hoszútávon működik, mintha lenyúlja a felhasználói adatait, aztán 2 hónap múlva megszűnik.

Kell valamilyen szintű egészséges paranoia, de hidd el, hogy nem mindenki a Te hálózati forgalmadat figyeli titkosszolgálati eszközökkel, hogy az országodba beléphessen.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #26  
Old 12-15-2009, 22:22
Karvaly's Avatar
Karvaly Karvaly is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Sajnos nem is olyan régen történt egy olyan dolog, hogy az egyik klántársam orijába illetéktelen személy lépett be, és tönkrevágta az oriját... Lebontott mindent, majd szabira rakta. 5k hekin ez már erős. Senkinek nem adta meg soha a kódját, amit utólag elárult és azt kell mondjam, azt a felhasználónevet és a hozzá való jelszót akkor sem találná ki soha senki, ha tűvel szúrkálnák a t*két közben
Szóval érdekes volt nagyon az eset...
  #27  
Old 12-15-2009, 22:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Karvaly View Post
Sajnos nem is olyan régen történt egy olyan dolog, hogy az egyik klántársam orijába illetéktelen személy lépett be, és tönkrevágta az oriját... Lebontott mindent, majd szabira rakta. 5k hekin ez már erős. Senkinek nem adta meg soha a kódját, amit utólag elárult és azt kell mondjam, azt a felhasználónevet és a hozzá való jelszót akkor sem találná ki soha senki, ha tűvel szúrkálnák a t*két közben
Szóval érdekes volt nagyon az eset...
Igen, általában itt kezdenek el az emberek elmélkedni.

Közben pedig egy sokkal kézenfekvőbb megoldás is van: a legtöbb esetben az E-MAIL címet törik fel. Csak egy adatlekérés, e-mail törlése, aminek utána nyoma sincs, és lehet a jelszavad bármilyen bonyolult a játékban.

A játékbeli adataid titokbantartása csak egy kis lépés az emberi civilizáció fenntartása érdekében. A másik lépés az e-mail címed biztonságban tartása. A többi már jön magától.
__________________
Hódító * Queosia
  #28  
Old 12-15-2009, 22:26
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Karvaly View Post
Sajnos nem is olyan régen történt egy olyan dolog, hogy az egyik klántársam orijába illetéktelen személy lépett be, és tönkrevágta az oriját... Lebontott mindent, majd szabira rakta. 5k hekin ez már erős. Senkinek nem adta meg soha a kódját, amit utólag elárult és azt kell mondjam, azt a felhasználónevet és a hozzá való jelszót akkor sem találná ki soha senki, ha tűvel szúrkálnák a t*két közben
Szóval érdekes volt nagyon az eset...
én is hallottam ilyet A-ból. 2 emberkével szúrtak ki talán ugyanabból a klánból. Sajnos vannak ilyenek is. Én csak azt nem értem, hogy aki ilyet csinál, azt mi motiválja, miért jó neki, hogy más ember munkáját tönkre vágja. Nem is fogom megérteni sajnos soha az ilyet
  #29  
Old 12-15-2009, 22:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ah, kiegészítés... mi az, hogy feltörik az e-mail címet... Sok esetben az országok tulajai adják oda az e-mail címüket másnak! Regisztrálnak egy országot, majd az e-mail címet megkapja más. Ezután csodálkoznak, ha vadidegenek mászkálnak az országukban. Pedig ilyenkor az a vadidegen sokkal jogosabban van bent az országban, hiszen az ő e-mail címe van használva.

Ne feledje senki, hogy az egyszer használt e-mail címet szinte minden szolgáltató újra kiadja bárki másnak, aki csak kéri, ha azt nem használod. Ez nem csak az ingyenes címekre igaz!

Ha változik a cím, azt be kell jelenteni itt is, hogy mindig a valós címeden legyen az ország.
__________________
Hódító * Queosia
  #30  
Old 12-15-2009, 22:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
én is hallottam ilyet A-ból. 2 emberkével szúrtak ki talán ugyanabból a klánból. Sajnos vannak ilyenek is. Én csak azt nem értem, hogy aki ilyet csinál, azt mi motiválja, miért jó neki, hogy más ember munkáját tönkre vágja. Nem is fogom megérteni sajnos soha az ilyet
Az a probléma, hogy a Hódítósok igen nagy hányadára ráférne egy biztonsági tanfolyam. Amilyen körleveleket kapni szoktam... Hidd el, károsabb, mint bármilyen spam vagy vírus... És el is hiszik. Ilyen mentsük meg KisPistikét, küldd tovább 8000 példányban, mert akkor meggyógyul; meg nem láttad-e Gizikét, aki januárban tűnt el, és két feje volt; adjunk örökbe 2 kutyust, akik mostanra már vagy 100-szor gazdát találtak, de mégis, segítsünk már rajtuk, küldd tovább stb.

Az ebben a témában leírt levélre szerintem a játékosok harmada minden kérdés nélkül elküldené az adatait.

És ez nagyon szomorú.

Emlékszem anno a nemmondomegmelyik cégnél a főnök kapott egy vírusos levelet. Hatalmas piros felirat a vírusírtótól, hogy meg ne nyisd, vírus. Erre megnyitja. A "mi a fenéért, amikor direkt ki volt írva, hogy ne?!" kérdésre az volt a válasz, hogy kíváncsi volt mi az... Aztán a tanult újságíró kollégák eljátszották ugyanezt, piros felirat, levél megnyit, mondván, hogy a főnöktől jött, biztos fontos...

Hány és hány olyan oldalt el tudok képzelni, ami segít számolni, csak add meg az adataidat... Anno volt egy ilyen próbálkozás, manapság nem tudom van-e, vagy hogy ott hány ember adta meg a belépési adatát, mondván, hogy KisPistike, akit ugyan nem ismerek, biztosan nem fog vele visszaélni. Aztán ez persze nem jött be, és jött a meglepődés.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu