Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #13131  
Old 03-13-2013, 10:58
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

pár észrevétel:

1.) ebben a hsz-ben nem lett leírva lámázás:

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én csak azt nem értem, hogy miért nem sikerül egy klánnak 1 millió pont felett (és a kabala elites klán sokkal magasabb) elbontani az ellentől... Mostanában feszt azt látom, hogy olyanokon buknak be klántámadáskor (kb mindenki), amit egy bontással meg lehetne oldani. Aki képes így elrontani, az meg is érdemli, hogy 2 sereggel verjék szembe.
azt Remy használta három hozzászólással később.

2.) nem bontott a támadó klán. ha bontott volna akár pár száz hektárt, akkor nem marad 2 körön. tehát végső soron Vityunak igaza van.

3.) nem egy személynek/klánnak szólt az eredeti írás, hanem "kb mindenki"-nek, aki ilyen apróságon bukott el.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to csabi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #13132  
Old 03-13-2013, 14:32
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
pár észrevétel:

1.) ebben a hsz-ben nem lett leírva lámázás:



azt Remy használta három hozzászólással később.

2.) nem bontott a támadó klán. ha bontott volna akár pár száz hektárt, akkor nem marad 2 körön. tehát végső soron Vityunak igaza van.

3.) nem egy személynek/klánnak szólt az eredeti írás, hanem "kb mindenki"-nek, aki ilyen apróságon bukott el.
Röviden:

1. De le lett írva, én csak nevén neveztem a dolgokat.

2. Ha elolvasod az előző hszemet, magad is rájössz, hogy ez az észrevétel eléggé nem igaz. De el is magyarázom: ha feltesszük, hogy egy adott klán nem népcsökkenéssel, hanem x bontással akart 2 körön kívül kerülni(ez ugyanis lényegtelen), de nem sikerült, mert az ellen is lejjebb ment, akkor nyilván mondhatjuk, hogy x+601 épülettel ha többet bontanak, sikerült volna, de ettől vityunak nem lesz igaza, hogy lámaság miatt maradtak két körön, hiszen próbálkoztak eltávolodni.

3. Ez az egész ugyanúgy igaz lehet a többi klánokra is.

Ps: Thegame: Ezekszerint fogalmad sincs milyen az, ha én beszólok.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #13133  
Old 03-13-2013, 15:09
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Kérhetnék egy klánpontlistát?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #13134  
Old 03-13-2013, 16:51
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Kérhetnék egy klánpontlistát?
1 4326 Tisztítótűz 9.088.406 0 1.961
2 2478 ***Furiánok*** 7.517.610 523 266
3 3186 Hanyatlás 6.625.182 821 11
4 3375 ....::::FORTRESS::::.... 5.906.953 1.060 0
5 3151 A 8 meg a 13 - A Fekete Ló 5.477.895 1.203 0
6 2643 Csak egy maradhat ... 4.831.062 1.419 9
7 3543 IMMORTAL 4.296.231 1.597 5
8 4147 A Fekete lyuk 4.228.755 1.619 9
9 3845 JÓS 2.771.679 2.105 0
10 3270 Black Dragon 2.577.180 2.170 3.630
11 4251 A kabala elit velünk van. 2.493.184 2.198 1
12 4051 Insomnia 2.354.053 2.244 1
13 4191 most megkapod amit nem akartál 2.069.460 2.339 10
14 4050 Bajszos Angyalok 1.803.023 2.428 4
15 4247 Brothers in Arms 1.630.996 2.485 0
16 3936 Ez elment 1.612.321 2.492 0
17 4373 **A Gonosz Varju ujra csííííp** 1.439.684 2.549 10
18 4282 crazy allowed 1.129.578 2.652 0
19 4343 Nem bántunk senkit 1.092.212 2.665 5
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #13135  
Old 03-13-2013, 18:42
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én csak azt nem értem, hogy miért nem sikerül egy klánnak 1 millió pont felett (és a kabala elites klán sokkal magasabb) elbontani az ellentől...
Quote:
Originally Posted by Lacka View Post
Ezt jól látjátok, viszont nem is volt tervben bontás, mert elég sokat fokoztunk. Az el nem férő nép miatt már önmagában 4 körre lettek volna legalább, és azt is láttam, hogy egyikük értéke nőtt, nem hogy csökkent volna. Szóval a bontást a nagyob fokozással terveztem helyettesíteni, elvégre olyan szépek azok a templomok, nem?

Quote:
Originally Posted by Lacka View Post
Nem az történt, amit ő leírt, ezért reagáltam.

nekem nagyon úgy tűnik, hogy azt történt, amit ő leírt. ha szerinted egy 4 körös távolság ami az ellenfélnek (legrosszabb esetben) 8999 pontesés esetén már a 4 helyett két kör, akkor nagyon sok sereget fogtok még szembekapni

szerintem vityának igaza volt maximum kicsit hevesen reagálta le a dolgokat, de vágjuk csak le a fejét megérdemli
Reply With Quote
  #13136  
Old 03-13-2013, 18:56
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Mennyit tudtok írni a semmiről
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #13137  
Old 03-13-2013, 20:45
Lacka's Avatar
Lacka Lacka is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Mennyit tudtok írni a semmiről
Erre utaltam már én is, mert olvasgattam itt annyit, hogy ezt lássam, csak nem tudok elmenni amellett, ha valaki meg akarja mondani, mi történt mondjuk az én zsömlémmel. Mert ha tudom, hogy leejtettem, akkor ne mondja senki, hogy ledobtam. (gondolom, ez is kérdés lesz)


Kedves Merengő!
Biztos lesz még olyan, hogy jön a sereg, akár 5 is, ettől még az nem lesz igaz, amiről te beszélsz, akármennyi smile-val is akarod ezt kedves módon előadni/nyomatékosítani.
Nem gondolta jól Vityu, nem értem, ez miért baj, tudtommal ő is ember, tévedhet.
Leírtam, mit rontottam el, de akkor egy picit bővebben is megteszem, nehogy szó érje a ház elejét.
Nem azt mondtam, hogy 9k pontra már 4 körös. Több, mint 15k pontra kellett volna, hogy legyen tőlünk az ellenfél, és az szerintem klánok között már több, mint 4 körös. Édes mindegy, hogy bontok x épületet, és azzal kerülök 3-4-5 körre, vagy az el nem férő lakosokra+éheztetésre+képzésre támaszkodva akarom ezt elérni. Korábban írtam is már, hogy azt is láttam, egyik tagjuk értéke emelkedett, nem csökkent, szóval a bontás az szinte kizárható volt részükről. (Erre játszani rizikós, de vállaltuk.)
Mielőtt elfelejteném, amivel kapcsolatban Vityu úgy érezte a saját értékrendje szerint, hogy elnézést kell kérnie, megtette, amire írtam is, hogy nem haragszom, és nem hinném, hogy az ő nevében bármire is rá kéne cuppanni. Ha valamit meg akar tudni, megkérdezi, ha megjegyzést akar hozzá fűzni, megteszi, ahogy először is. Gondolom, ebben semmi kivetni való nincs.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Lacka For This Useful Post:
  #13138  
Old 03-13-2013, 22:28
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Röviden:

1. De le lett írva, én csak nevén neveztem a dolgokat.

2. Ha elolvasod az előző hszemet, magad is rájössz, hogy ez az észrevétel eléggé nem igaz. De el is magyarázom: ha feltesszük, hogy egy adott klán nem népcsökkenéssel, hanem x bontással akart 2 körön kívül kerülni(ez ugyanis lényegtelen), de nem sikerült, mert az ellen is lejjebb ment, akkor nyilván mondhatjuk, hogy x+601 épülettel ha többet bontanak, sikerült volna, de ettől vityunak nem lesz igaza, hogy lámaság miatt maradtak két körön, hiszen próbálkoztak eltávolodni.

3. Ez az egész ugyanúgy igaz lehet a többi klánokra is.

Ps: Thegame: Ezekszerint fogalmad sincs milyen az, ha én beszólok.
1. Te elfogult vagy Vityuval. Vityu klántársi/barátai teljesen másképp látják.(nekem semmilyen, mert én nem vagyok érintett az ügyben, sem az 1/A-ban)

2. próbálkoztak, csak nem bontottak, így maradtak két körön. hogy lámaság, vagy túlzott optimizmus, amikor látták, hogy az ellen mozog,

Quote:
Originally Posted by Lacka View Post
Ezt jól látjátok, viszont nem is volt tervben bontás, mert elég sokat fokoztunk. Az el nem férő nép miatt már önmagában 4 körre lettek volna legalább, és azt is láttam, hogy egyikük értéke nőtt, nem hogy csökkent volna. Szóval a bontást a nagyob fokozással terveztem helyettesíteni, elvégre olyan szépek azok a templomok, nem?
(számomra nem derül ki, hogy a kiemelt rész körváltáskor, vagy két kv között volt)

azt mindenki döntse el maga.

3. az is.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."

Last edited by csabi; 03-13-2013 at 22:34..
Reply With Quote
  #13139  
Old 03-13-2013, 23:10
Lacka's Avatar
Lacka Lacka is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Úgy érzem, itt vagy divat az, hogy szándékosan nem értjük meg a dolgokat, vagy nem tudom, mi van, de kezd unalmas lenni. Egymástól már megszoktátok ezt, szinte elvárás, azonban ez egyáltalán nem szórakoztató. (szubjektív) Irigylésre méltó, hogy ennyire ráérnek emberek a világban azon töprengeni, mivel tudna belekötni egy másik emberbe, önnön szórakoztatása érdekében. Akár falkába verődve is, csak épp az értelmét nem látom.
Körváltás közben, vagy 2 kv között? Ez vicc volt, ugye? Ha kv közben változik valamitől, akkor én már csak pisloghatok, de nem tudom felhúzni az országom értékét, mert sem építeni, sem fokozni nem tudok többet, mint amit előre belőttem. Körváltás előtt skubiztam a pontlistát, hogy le tudjam reagálni, ha valami történik. Ekkor lehetett látni, hogy valamitől megnőtt az egyik ország értéke, ami arra engedett következtetni, hogy bőven jó a tervezett 4-5 körös eltávolodás, nekünk a bontás felesleges. A hibák miatt nem lett volna felesleges, de előre ki tudja, hogy "na most ezt elrontom, ezért kiegészítő intézkedésként ezt, meg ezt még elvégzem". Ugyan már!
Utoljára leírom, mert látom, érdeklődik iránta pár ember, csak a divathullám bezavar. Beállítva sok varázsló/tolvaj elfokozásra, még a ráálláskor. Ha a számolásból nem hagyok ki egy apróságot, és egyéb (le nem írandó szövetségi információ) változót, akkor seregindítás után kényelmesen 4-5 körös az ellenfél, és csak 1 körig marad 2 környi a távolság. Ez nem az ideálisan elvárható módon történt, ezért 2 körig voltunk 2 környire egymástól, minek következménye az lett, hogy bár saját rekordot ütöttünk, egyúttal beszedtünk 2 sereget is, annak ellenére, hogy a másik oldalon is legalább egy hiba megesett. (nem rögtön jött a sereg szembe, hanem a második 2 körös "szakaszban")
Reply With Quote
  #13140  
Old 03-14-2013, 05:06
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

sok minden nem változott, mióta nem játszom
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 24 (0 members and 24 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu