Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #311  
Old 06-19-2008, 23:52
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by -Hiena- View Post
[off]
Jelentem 43 ori torolve. Kek szammal, 7000+ vippel egyutt.

tovabbi jo fejlesztgetest.

kosz a jatekot mindenkinek. aze voltak jo korszakok is
[on]
Nem hamarkodtad el egy kicsit?
Még nincs 24 órája ennek a fejlesztésnek.
Talán lesz valami változás pár napon belül.

Nekem személy szerint nincs sok bajom az új fórummal ,de amint látom sokaknak nem tetszik.
Biztos a szilveszteri színes írás fog hiányozni nekik a fórumról
Reply With Quote
Sponsored Links
  #312  
Old 06-19-2008, 23:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Hiena- View Post
[off]
Jelentem 43 ori torolve. Kek szammal, 7000+ vippel egyutt.

tovabbi jo fejlesztgetest.

kosz a jatekot mindenkinek. aze voltak jo korszakok is
[on]
Ez minden bizonnyal sokkal értelmesebb volt, mint megfogadni a figyelmeztetést...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #313  
Old 06-20-2008, 00:15
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Én azt mondom hogy ezen a témán kár vitatkozni addig amíg nem tudjuk hogy mi sül ki ebből az egészből. Ehhez viszont kell 1-2 hét hogy megtudjuk. Az alapötlet az jó, elismerem, viszont vannak komoly hátrányai, amelyeket nem az újítás lehurrogásával, hanem inkább apróbb módosításokkal kellene korrigálni.
Ha jól értelmezem az eddigieket, akkor két komolyabb hátránya van ennek az új fórumrendszernek a régihez viszonyítva:
1. Azok akik most kezdtek el játszani, nehezebben kapnak majd a kérdéseikre választ, hiszen nem lesz belsőfórum, ahol mindig van legalább egy de inkább több tapasztalt játékos aki szívesen segít.
Valamikor felmerült egy ötlet, hogy a diplomáciát két részre kéne bontani. Az egyik részében mnt-ket hírdetnek, a másikban szöviket keresnek. Szerintem ezt az elvet kéne most alkalmazni: az egyik része a hagyományos diplomácia maradna, a másik részben pedig fórumhírdetések lehetnének. Lennének olyan fórumok amelyek kezdőknek hírdetnek: "Minden kezdőt szívesen várunk, ha kérdésed van akkor írj!"; de lehetnének csopifórumok vagy hasonlók is. Az a lényeg hogy ha majd már lesznek híresebb közösségi fórumok, akkor legyen hol olvasni, tájékozódni a létezésükről.
2. Nehezebb lesz új játékosokkal megismerkedni, mivel a fórumokra csak meghívott játékosok írnak, és nem fognak a semmiből új arcok előbukkanni mint eddig, így lesz egy szűkebb-tágabb baráti kör, akik ugyan jól elvannak egymás társaságában, de jóval ritkábban fognak új barátokba botlani.
Ezt viszont még korántsem biztos. Lehet hogy létrejön 1 vagy 2 olyan fórum majd idővel, amelyeknek a hódosok akár többsége tagja már, ott már csak az nem fog tudni ismerkedni aki nem akar...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to KPeti999 For This Useful Post:
  #314  
Old 06-20-2008, 00:27
gabo gabo is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

én nem mindíg írtam a fórumra, de mindíg olvastam. szerettem azt a fórumot. hirtelen kelet vmi ki írtam a fórumra. De most nemtudok mit csinálni. nincs fórum. vagyis nem olyan. vagy visszakéne állítani, vagy lenne 2 fórum. de jó lenne!
Reply With Quote
  #315  
Old 06-20-2008, 00:30
Dine in HELL Dine in HELL is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Bocsi, ha újat mondok, nem bírtam végigolvasni az egészet.

Ugyebár az egész pár felhasználó miatt kezdődött, tehát: A régi forumot megtartani és hasonlóan mint az újba, lennének moderátorok, melyeket Ati jelölne ki (esetleg később a moderátorok is), és Ők is tudnák "szűrni" a forumot. Ezek a "zárt" forumok megmaradhatnának, és a régi is menne tovább.
Reply With Quote
  #316  
Old 06-20-2008, 00:35
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

24 órán belül összesen 100 meghívás küldhetõ ki fórumonként. Kérjük, hogy további meghívókat késõbb küldj ki. Köszönjük.

hehe
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #317  
Old 06-20-2008, 00:40
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

nekem is ha két kv között épp nem volt más dolgom akkor fórumot olvasgattam:P
De szerintem ez az egész fórum-elvonási tünet csak átmeneti, lassacskán 2-3-4 hét múlva megjelennek az első gigafórumok sok-sok 100 taggal, aztán csak azt veszed észre hogy te is a tagja vagy, ott meg már lesz mit olvasgatni
legalábbis remélem hogy így lesz...
Reply With Quote
  #318  
Old 06-20-2008, 00:42
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
24 órán belül összesen 100 meghívás küldhetõ ki fórumonként. Kérjük, hogy további meghívókat késõbb küldj ki. Köszönjük.

hehe
az szép
mi 15-nél tartunk
Reply With Quote
  #319  
Old 06-20-2008, 00:57
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Nos.
Délután engem is sokkolt kicsit mikor a fórum-fülre kattintva közölte az oldal, hogy nincsenek meghívásaid, szerezz ismeretségeket, hogy tudj fórumozni. Hál'istennek nem tartott sokáig.
Mint kiscsoportos játékos, úgy vélem, azon kis csoportokban, ahol jó volt a légkör, már most készen vannak a csoportfórumok pótlására hivatott fórumok, amire válogatás nélkül mindenki meg lett/lesz hívva max 1-2 embert kivéve, aki eddig őrületbe kergette a maradék 500embert a csoportból.
Nyilván nem fogják a modik minden nap figyelni, kik lilák az 5. szinten, hogy küldjenek nekik meghívót, de akik elég elhivatottnak érzik magukat rá, hogy létrehozzanak egy csoportfórumot, szerintem megbirkóznak vele, hogy bekerüljenek az újak is ezekbe a fórumokba. Fél nap után nem szabad azt mondani, milyen szörnyű ez a rendszer, hogy csak a pár ismerős fórumozik. Teljesen természetesnek érzem, hogy most azok lógunk a fórumokon, akik eddig is rendszeresen írogattak, olvasgattak; hisz minket érdekel hogy milyen lett.
Ettől még egy csoportfórumnak szervezett fórum nem lesz zártkörű, baráti fórum. Bár szerintem a Q fórum eddig is "ilyen" volt. Sajnálattal olvastam a topicot végigrágva, hogy nem egy, általam nagyra tartott lassú-s játékos panaszkodott hogy ez így milyen rossz, holott az új fórumra benézve mintha a régit olvasnám.

Amit én is hiányolok, bár személy szerint nagyon ritkán olvastam (túl gyors az én lassú-s tempómhoz) az az egy nagy közös fórum, amit mindenki láthat.
(Viszont a sorok között olvasva Ati célzásaiban, úgy vettem le, hogy egy közös fórum be fog kerülni ha lecsengett az első hullám a fórum alapítgatásban.)

Remélem ez meg fog valósulni, mert:
-a gyakorlattal nem rendelkező játékosok számára nagy segítség (akár csak olvasgatni is, vagy értelmes hozzászólások miatt valakit megkeresni zöldben)
-a közösség építő szelleme miatt, hiszen egy akármilyen tág keretekkel rendelkező, de mégis zárt fórumon sokkal kisebb az ismerkedés lehetősége.

Egy bennem felmerült kérdés: a mellőzés ettől a változtatástól függetlenül megmaradt a játékban? Vagyis tudok esetleg mellőzni egy-egy embert az általam látogatott fórumon anélkül, hogy "mellőzném" az egész fórumot?
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind

Last edited by Stev; 06-20-2008 at 01:00..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Stev For This Useful Post:
  #320  
Old 06-20-2008, 00:59
-Hiena-'s Avatar
-Hiena- -Hiena- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Location: Békés
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Attila, nem tudom, hogy gondoltad ezt.

Regisztrál valaki. Ráklikkel a fórumra. Semmi. Hm. Nem tudja, h van mar haromszazotven forum. Csinal egy uj forumot. A nevet jova kell hagyni. Varakozas. Jovahagyjak. Sehol senki. Mi a fene? Rajon, hogy meghivot kell kuldenie annak akivel beszelni akar. Szanaszet kuldozgeti a meghivokat amitol biztos mindenki nyugos lesz egy ido utan. Plusz sok olyan emberke van aki akkor is csinal uj forumot egy csoportnak ha mar van tizenot. Lasd temanyitas itt. Vagy mert write only a gyerek vagy mert egyszeruen a tobbin nem o a gore.
Elofordulhat az is, h vmi nagyon streber mindent elolvas es tudja, hogy vannak mar forumok es meghivot kell kerni. Na igen, csak epp nem lehet tudni milyenek vannak mert titok. Azt meg foleg nem lehet tudni, hogy kitol kell meghivot kerni. Korbeirkal a kornyeken mindenkinek hatha tud valaki valamit?
De van mas problema is. Mi van ha szabin van aki letrehozta a forumot. Mi van ha abbahagyja a jatekot? Mi van ha egyedul moderator? Se uj tagok se a regiek moderalasa. Ez a megoldas tobb problemat okoz mint amennyit megold.

Szerintem olyanban kell gondolkozni aminek alapbol tagja mindenki. Ha kesobb kiderul, hogy az illeto nem kepes kulturaltan tarsalogni akkor azonnali megoldasnak ott a "melloz" gomb, hosszabb ideju irasjog megvonasra pedig lehetne ugyanolyan szavazas gomb a hozzaszolasok mellett mint itt.
Attol fuggoen, hogy hany torzstag nyilvanitja nemkivanatos hangnemnek a hozzaszolast annyi idore lenne megvonva az irasjoga. Pl felora alatt oten ranyomnak egy pirosat akkor x ido pihi.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Bezárt fórumok -Fegya- Megvalósult javaslatok 11 02-28-2007 21:24


All times are GMT +1. The time now is 12:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu