Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-13-2008, 15:02
It(AZ:)) It(AZ:)) is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém-budapest
Posts: 82
Activity: 0%
Longevity: 94%
Post Dreamweaver, honlapkészítés probléma

Nagyon kezdő vagyok a témában, és nincs ötletem,hogy lehetne megvalósítani:
Adott egy oldalon két table (cella, tábla nem tom, hogy híják magyarul )), a felsőben novellacímek lennének felsorolva, rájuk kattintva az alsóban megjelenne a novella. Ezt kellene megvalósítanom valahogy, és legalább irányelvekre lenne szükségem Bármilyen megoldás érdekel(html, php, flash, egyéb )
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-13-2008, 15:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by It(AZ:)) View Post
Nagyon kezdő vagyok a témában, és nincs ötletem,hogy lehetne megvalósítani:
Adott egy oldalon két table (cella, tábla nem tom, hogy híják magyarul )), a felsőben novellacímek lennének felsorolva, rájuk kattintva az alsóban megjelenne a novella. Ezt kellene megvalósítanom valahogy, és legalább irányelvekre lenne szükségem Bármilyen megoldás érdekel(html, php, flash, egyéb )
Legegyszerűbb megoldás: az oldalt oszd 2 fele, 2 frame legyen. Ezt a Dreamweaver tökéletesen kezeli. Állítsd be a méreteket, ahogy szimpatikus.

Fent egy sima html oldal, benne a címek. Mindegyik egy külön file-ra mutasson, és a file-t az alsó frame-ben nyisd meg. Ezt szintén be tudod állítani, hogy hova nyíljon, oda azt a frame nevet írd be, aminek elnevezted az alsót.

Eztán külön fileokba mentsd le a novellákat, olyan néven, amilyen néven hivatkoztál rájuk.

Ez nem lesz szép, mert a novella olvasása közben is ott marad a felső frame, amiben választani lehet. De ez a legegyszerűbb.

Én biztos ennél is egyszerűbben csinálnám: egy oldal a címekkel, és katt után egy teljesen új teljes oldal a novellával.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 02-13-2008, 15:07
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by It(AZ:)) View Post
Nagyon kezdő vagyok a témában, és nincs ötletem,hogy lehetne megvalósítani:
Adott egy oldalon két table (cella, tábla nem tom, hogy híják magyarul )), a felsőben novellacímek lennének felsorolva, rájuk kattintva az alsóban megjelenne a novella. Ezt kellene megvalósítanom valahogy, és legalább irányelvekre lenne szükségem Bármilyen megoldás érdekel(html, php, flash, egyéb )
Én a te helyedben nem cifráznám..
Az Ofice World vagy Excel-t választanám és mentés weblapként...
Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya....
Azért alap dolgokkal tisztában kell lenni..Pl.,hogy épül fel egy komplett....
Tudni kéne mik vannak a fejedben:-)
Kezdőként ezek elegek...
Html és kész..
Később lehet cifrázni keverni:-)
De ez már más téma...
Reply With Quote
  #4  
Old 02-13-2008, 15:10
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Egyszerre írtunk Atival:-)
Persze Ő profi:-)
Nekem hozzá volna kérdésem, hasonló témának kicsi részletében de nem érem el a megszokott módon:-)
Reply With Quote
  #5  
Old 02-14-2008, 08:04
It(AZ:)) It(AZ:)) is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém-budapest
Posts: 82
Activity: 0%
Longevity: 94%
Post

Ok,köszönöm mindkettőtöknek, egyelőre akkor valószínű az egyszerű megoldást fogom választani -külön html file-ba mindent-de azért ezt a frame-es dolgot kipróbálom
Reply With Quote
  #6  
Old 02-14-2008, 21:56
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Lenne itt nekem is egy kérdésem. Egy zenelejátszót szeretnék elhelyezni az egyik oldalamon. Valami miniamp a neve(ha kell, megadom a linkjét). Lényeg, hogy annyit kér, tegyek fel a tárhelyre egy mappát, illetve az általam lejátszani kívánt zeneszámot. Erre fog ő hivatkozni. Még egy aranyos kódkreátor is van hozzá, ami megadja a kódot, amit a forrásban elhelyezve üzembe tudom helyezni a lejátszót. De...

Feltöltöm a mezei kis html fájlom immáron ezzel a miniamppal felturbózva, de az nem jelenik meg, csak egyaranyos fehér paca a helyén. Ha a gépről nyitom meg a hmtl fájlt, akkor meg működik rendesen. Mi lehet a gáz, hogy orvosoljam?
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #7  
Old 02-14-2008, 22:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Lenne itt nekem is egy kérdésem. Egy zenelejátszót szeretnék elhelyezni az egyik oldalamon. Valami miniamp a neve(ha kell, megadom a linkjét). Lényeg, hogy annyit kér, tegyek fel a tárhelyre egy mappát, illetve az általam lejátszani kívánt zeneszámot. Erre fog ő hivatkozni. Még egy aranyos kódkreátor is van hozzá, ami megadja a kódot, amit a forrásban elhelyezve üzembe tudom helyezni a lejátszót. De...

Feltöltöm a mezei kis html fájlom immáron ezzel a miniamppal felturbózva, de az nem jelenik meg, csak egyaranyos fehér paca a helyén. Ha a gépről nyitom meg a hmtl fájlt, akkor meg működik rendesen. Mi lehet a gáz, hogy orvosoljam?
Add meg í címet, ahova feltöltötted (ahol elérhető), ránézek a forrásra. Első tipp, hogy C:\Windows\blabla elérési utak vannak benne, ami feltöltve nem létezik.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 02-14-2008, 22:08
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Add meg í címet, ahova feltöltötted (ahol elérhető), ránézek a forrásra. Első tipp, hogy C:\Windows\blabla elérési utak vannak benne, ami feltöltve nem létezik.
Csak webtárhyeles címekre vannak benne hivatkozások.

http://cbfl.uw.hu/baloldalc.html

Közben rájöttem egy csalafintaságra: egy htmlpad nevű programmal dolgozok. Ezzel nyitottam meg a fájlt és másoltam a forrásba a lejátszó kódját, de mikor el akartam menteni, lefagyott. Ezért megnyitottam jegyzettömbbel és azzal mentettem el. Na most... Ha a gépen lévő fájlt explorerrel megnyitom, semmi gáz. De ha ezzel a htmlpad-dal nyitom meg, vagy az explorerrel a netre feltöltött verziót, akkor eltűnik a lejátszó kódjából két sor.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #9  
Old 02-14-2008, 22:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Csak webtárhyeles címekre vannak benne hivatkozások.

http://cbfl.uw.hu/baloldalc.html

Közben rájöttem egy csalafintaságra: egy htmlpad nevű programmal dolgozok. Ezzel nyitottam meg a fájlt és másoltam a forrásba a lejátszó kódját, de mikor el akartam menteni, lefagyott. Ezért megnyitottam jegyzettömbbel és azzal mentettem el. Na most... Ha a gépen lévő fájlt explorerrel megnyitom, semmi gáz. De ha ezzel a htmlpad-dal nyitom meg, vagy az explorerrel a netre feltöltött verziót, akkor eltűnik a lejátszó kódjából két sor.
Ha rákattintok a lejátszásra, akkor nekem elindul a zene.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 02-14-2008, 22:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Az "&"-okat célszerű lecserélni "&"-re, de még így is megy.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
probléma a varázslataimmal Gangrel Segítség 12 07-12-2007 12:25
Újkeletű probléma . a böngésző percenként lelép .Miért ? Tsobi PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 4 05-10-2007 07:31


All times are GMT +1. The time now is 19:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu