Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 07-12-2007, 18:49
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Alapüzemben megkapja a "könyvtárkulcsot" is a tükörvari mellé
Egyébként szemlélődve figyelem hová vezet a téma... alapban tetszik az ember faj "elbarbárosítása" de a tekijeihez nem nyúkálnék hagy legyen csak ellopható-gyengíthető az új faj is. (vagy az egész tekis dolgot félreértettem?)
Nemhogy konyvtarkulcs, de meg csak fele hatekonysagu szieszta se

Ugye konyvtarkulcsnal 0% tekit lehet hozni, sziesztanal 20%ot, itt vezerenkent 6%-al kevesebbet. Azaz tabornok szemelyisegnel is lehet hozni 58%-ot, ha minden vezer otthon van. Ha pedig tamad, akkor 100%-ot lehetne hozni. Persze nem muszaj, csak otlet volt
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 07-13-2007, 09:40
Brown Brown is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Sziasztok!

Átgondoltam ezt a Barbár dolgot, próbálok leírni minél több véleményt és ötletet, mindenféle hülyeség és off nélkül. Tehát jöjjön a barbár, ahogy én képzelem el.

BARBÁR
-------

Faji varázslat: HARCI LÁZ

Dühösnek lenni könnyű, de tudni, hogy mikor és kire legyen az ember igazán...
Ez az első dolog amit egy barbár gyermek megtanul élete során. A barbár varázslóknak, akik egyébként nem vehetik fel a hatalmat egyéb népek hatalmas mágusaival, sikerült egy olyan formulána rátalálniuk amivel a Harci Láz hatékonysága megnövelhető, így a természet adta vadság és gyilkos ösztön még inkább tovább fokozható.

Ha varázsalt aktív minden barbár sereg + 20% támadóerő töblettel bír. Emelett minden háborús akció hatásfoka, kivéve a fosztogatás, 20%-kal hatékonyabb.


Előnyök:

Természetadta erős fizikum és szívósság
- Faji bónusz: +20% katonai támadó és védőerő többlet.

A katonai képzésben egyaránt rész vesz gyermek és asszony is.
- A lakosság 15% képezhető katonává a más fajoknál megszokott 10% helyett.

Hadviselésben nem maradnak el az ork stratégáktól.
- + 2 tábornok

Minden emberük remekül bánik a fegyverrel
- A barakkokba 10%-al több katonai egység fér.

Fáradthatatlan utazók és legendás felderítők
- Alapból rendelkezik a vándor képességel

Mesék szólnak egy nagy barbár királyról akinek egyszer egy félelf ellopta roppantúl hatalmas kardját. Egy felderítő 5 napon át megállás nélkül, fáradhatatlanul üldözte mígnem végül elérte, s mivel a törzs és a biztos utánpótlás messze volt...

- Az országa ellen indított minden tolvajakció 50%-al kevesebb hatásfokú és kétszer annyi készültségfogyást visz el.

Egy barbár napokig képes elviselni az éhséget anélkül, hogy szervezete megsínylené. Csalhatatlan érzékével, bárhol képesek vízet találni. Ami másnak csak egy száraz gyökér, egy barbárnak fejedelmi lakoma.
- éhezéskor csak a megszokott érték egynegyede vándorol el országából.

Roppantul alapos felderítők, egyetlen pillantással képesek mérlegelni egy sereg összetételét, sokszor még a csata kimenetelét is. Egyszerű álcával és képesek elkerülni a tolvajok vizslató figyelmét.
-felderítő tolvajakciói, az épületek felmérése, sereg felmérése, szövetség felmérése automatikus sikerrel jár az ellenfél tolvajainak létszámától függetlenül.

Természet adta védelem a mágiával szemben.
+ 30% mágikus védőerő töblet mágikus akciókkal szemben.

Támadásban és védekezésben részt vevő tábornokok.
-Ha tábornokai kivétel nélkül otthon tartozkodnak +10% védőerőtöbblet.
-Ha tábornokai kivétel nélkül csatában vannak +10% támadóerőtöbblet.

Mielőtt csatában meghal, levág másik ötöt. Csata az utolsó vérig.
- 20%-kal alacsonyabb katonai veszteség.

Hátrányok:

Az írás és olvasás tudománya áll a legmeszebb tőlük, írni egyáltalán nem tudnak, olvasni pedig csak az egyszerűbb szövegeket.

- Nem írhat tekercset. Az összes tudományágban elérhető maximum mindössze 20%

Lételemük a harc, a tudomány nem az erősségük.
- Nem választhatja a Tudós személyiséget

- Nem indíthatnak tolvajakciót, kivéve az előnyökben taglalt információ szerző
akciókat.

- Nem használhatják az alábbi varázslatokat: Tűzgolyó, földrengés, vihar, szárazság, tolvajok mérgezése és felfedése.

A szemtől szembeni harcot mindennél többre becsülik, orvúl lelőni bárkit a legnagyobb barbár bűn. Íjat csak zsákmány elejtésekor használnak, de akkor is inkább puszta kézzel terítik le áldozatukat.
- Nem képezhet íjászokat.


Próbáltam, úgy mérlegelni a dolgokat, hogy az erdeti elképzelés ne csorbuljon. Tehát a barbár ahogy leírtam, valóban egy hadis faj, nem ártóz, nem bunkerből gyújtogat, hanem kimegy és üt. Ha átnézitek, a hátrányokkal próbáltam ellensúlyozni az elsőre erősnek tűnő előnyöket.

Az orknál nem erősebb, de a képességei kárpótolnak.

Remélem ezúttal nem csak mínuszt kapok.

Sziasztok, mindenkinek további jó fórumozást és játékot.

Last edited by Brown; 07-13-2007 at 15:18..
Reply With Quote
  #53  
Old 07-13-2007, 10:03
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Brown, nem idézlek be, mert hosszú... elsőre azt hittem vmi vicc, és gúnyképpen beirtál egy,hogy is mondjam verhetetlen fajt, de a maluszok is elég erősek. főleg az ijjasok, sztem elég lenne az,hogy csak nem vonulnak toronyba, de képezhet. majd számolgatok ha hazaértem
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #54  
Old 07-13-2007, 12:47
Bubu Bubu is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Én is Brown hozzászólásra reagálnék, mégpedig az íjászok képzéséhez. Itt ezt a részt nem értettem teljes mértékben. Konkrétan csak arra gondoltál, hogy nem képezhetne a barbár íjászt, vagy arra, hogy a seregében lévő íjászok olyanok, mint ha ott se lennének, nem számolandók bele a védelembe? Mert ha csak arra, hogy nem képezhet, az a piacozás miatt nem túl nagy hátrány...
Reply With Quote
  #55  
Old 07-13-2007, 13:19
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Túl durva előnyök, túl durva malusokkal karöltve. Mindamellett, hogy elismerem, ezúttal télleg próbáltál konstruktív lenni, nekem ez a barbár nem jön be, de nagyon. Ráadásul a 20% lakástekivel megeshet rosszabb helyzetbe hoztad, mint jelenleg áll az ember.
Reply With Quote
  #56  
Old 07-13-2007, 13:28
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A durvasága mellett ami nem tetszik, hogy egy nagy katyvasz az egész.
Kap egy gyengített sziesztát, ami lehet nem is gyengített, mert az ellenfélnek sok készülijébe kerül őt lopni
Kap erősebb mágia elleni védelmet mint az elf
Kapja a törpék lakásbónuszát
Kapja a törpék alacsony elhullását
Kapja az óriás erősebb katonáit
Kap ajándékba egy személyiséget
Kap ajándékba egy csomó toliakciót. 1 kocsmával felméri a 10% kocsmás hadignóm seregeit???


Jobban belegondolva egyedül a lakásteki az ami igazi hátrány ezekkel szemben. Az meg az alap 20%-al nem is olyan rossz, bár A-ban ezzel is kicsontozzák, mint a halfilét.
A többi hátrány elég vicces. Ha barbár lennék tutira elsősorban nem toliznék. ennélfogva nem érdekel, milyen akciókat indíthatok. Ha tolivédelmet kapok, 1 kocsmával megyek, mint az óriások.
Barbárral nem tartanék varit sem annyit, hogy bárkit is rengessek, vagy tűzgolyózzak, szal ez se számít hátránynak. A tudós személyiség hiányát meg nagyon is bőven kárpótoltad a többi előnnyel.
Nem tetszik alaposabb átgondolás után sem.
Reply With Quote
  #57  
Old 07-13-2007, 13:43
Brown Brown is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

A barbártól alapvetően távol áll az íjász harcmodor, ami konkrétan azt jelenti, hogy saját népének fiaiból és lányaiból nem neveli ki őket. Ez fajuk felfogásával mondana ellent.

Persze semmi sem zárja ki azt a lehetőséget, hogy az ember belép a piacra és vesz az íjászokból. Felfoghatjuk ezt úgy is, hogy bár nem kedves a barbár szívnek az efféle harcmodor, ínséges időkben azért tarthat az országában. Olyan ez mint egy országodban állomásozó zsoldos sereg amiért csak egyszer kellet fizetni. Tovább adható, vagy lefokozható ami után már ő is teljes tagja lehet a barbár társadalomnak, persze miután túljutott egyfajta megtisztító átképzésen.

Ha egyértelműen kijelentenénk, hogy nem tarthatna íjászt, azzal egy nagyon kellemes felállástól, konkrétan az íj-ló formációtól fosztanánk meg, ami nagyon egysikúvá tenné a hadviselést és szürkén unalmassá a Barbár játékát.
Reply With Quote
  #58  
Old 07-13-2007, 13:46
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Alapüzemben megkapja a "könyvtárkulcsot" is a tükörvari mellé
Egyébként szemlélődve figyelem hová vezet a téma... alapban tetszik az ember faj "elbarbárosítása" de a tekijeihez nem nyúkálnék hagy legyen csak ellopható-gyengíthető az új faj is. (vagy az egész tekis dolgot félreértettem?)
nem olvastam át a tekis részt, de nekem tetszik a barbár(a reaktor féle), és egyetértek monroval, a tekikhez ne nyúljunk

Last edited by Burning; 07-13-2007 at 13:48..
Reply With Quote
  #59  
Old 07-13-2007, 14:07
Brown Brown is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A durvasága mellett ami nem tetszik, hogy egy nagy katyvasz az egész.
Kap egy gyengített sziesztát, ami lehet nem is gyengített, mert az ellenfélnek sok készülijébe kerül őt lopni
Kap erősebb mágia elleni védelmet mint az elf
Kapja a törpék lakásbónuszát
Kapja a törpék alacsony elhullását
Kapja az óriás erősebb katonáit
Kap ajándékba egy személyiséget
Kap ajándékba egy csomó toliakciót. 1 kocsmával felméri a 10% kocsmás hadignóm seregeit???


Jobban belegondolva egyedül a lakásteki az ami igazi hátrány ezekkel szemben. Az meg az alap 20%-al nem is olyan rossz, bár A-ban ezzel is kicsontozzák, mint a halfilét.
A többi hátrány elég vicces. Ha barbár lennék tutira elsősorban nem toliznék. ennélfogva nem érdekel, milyen akciókat indíthatok. Ha tolivédelmet kapok, 1 kocsmával megyek, mint az óriások.
Barbárral nem tartanék varit sem annyit, hogy bárkit is rengessek, vagy tűzgolyózzak, szal ez se számít hátránynak. A tudós személyiség hiányát meg nagyon is bőven kárpótoltad a többi előnnyel.
Nem tetszik alaposabb átgondolás után sem.

Erősebb mágia védelem? Miről beszélsz? Ha jól tudom az elfnél 40(45)%vari tekivel és + 20 faji bónusszal kell számolni, ja és ott 30% a lakiteki. Tehát az messze erősebb...
Ez nem egyfajta gyengített szieszta, mert gondolj bele, hogy a Barbár csak háborúban zsákmányolhat, ezért a javait relative jól kell megvédenünk.
Nem akarom kifejteni, de nem a törpék bónuszát kapja... Ez csak a barakkokra vonatkozik...
Az elhullás ha jól tudom, a törpéknél csak 10%...
Gondolj csak bele, hogy aki barbárral kezd játszani alapvetően csak 3 személyiség közül választhat igazán. Vándor, Tábornok, Harcos és persze Gazdálkodó, de az viccnek is rossz... Azzal, hogy megkapja a vándort nem túlzok el semmit. Miért ne kaphatná meg? Egy ork(3) Tudós, vándor, tábornok mindig erősebb lesz nála.
Ezek nem óriás katonák, hanem barbár katonák, csak a két érték megegyezik. Kicsit hajolj ki a százalékok mögül mert nem látod a fátol az erdőt.
Ajándékba nem kap semmit, nekem úgy tűnik inkább igencsak elvennénk tőle...
És végül igen. Felméri a hadignóm seregeit, mert ő ebben nagymester. A gnóm meg 55%-on pörög a lophatatlan tekijeivel, tehát az ilyen jellegű összehasonlításba ha kérhetem ne menjünk bele.

Az, hogy Te hogy játszanál a barbárral az egy - legyünk őszinték- elhanyagolható dolog.

Az viszont kézzel fogható tény, hogy ezek valódi hátrányok... mégha meg is oldanád a profi múltatdból adódóan, hogy ne legyenek azok.
Reply With Quote
  #60  
Old 07-13-2007, 14:20
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Erősebb mágia védelem? Miről beszélsz? Ha jól tudom az elfnél 40(45)%vari tekivel és + 20 faji bónusszal kell számolni, ja és ott 30% a lakiteki. Tehát az messze erősebb...
Ez nem egyfajta gyengített szieszta, mert gondolj bele, hogy a Barbár csak háborúban zsákmányolhat, ezért a javait relative jól kell megvédenünk.
Nem akarom kifejteni, de nem a törpék bónuszát kapja... Ez csak a barakkokra vonatkozik...
Az elhullás ha jól tudom, a törpéknél csak 10%...
Gondolj csak bele, hogy aki barbárral kezd játszani alapvetően csak 3 személyiség közül választhat igazán. Vándor, Tábornok, Harcos és persze Gazdálkodó, de az viccnek is rossz... Azzal, hogy megkapja a vándort nem túlzok el semmit. Miért ne kaphatná meg? Egy ork(3) Tudós, vándor, tábornok mindig erősebb lesz nála.
Ezek nem óriás katonák, hanem barbár katonák, csak a két érték megegyezik. Kicsit hajolj ki a százalékok mögül mert nem látod a fátol az erdőt.
Ajándékba nem kap semmit, nekem úgy tűnik inkább igencsak elvennénk tőle...
És végül igen. Felméri a hadignóm seregeit, mert ő ebben nagymester. A gnóm meg 55%-on pörög a lophatatlan tekijeivel, tehát az ilyen jellegű összehasonlításba ha kérhetem ne menjünk bele.

Az, hogy Te hogy játszanál a barbárral az egy - legyünk őszinték- elhanyagolható dolog.

Az viszont kézzel fogható tény, hogy ezek valódi hátrányok... mégha meg is oldanád a profi múltatdból adódóan, hogy ne legyenek azok.

Kezdem a végén: nem vagyok profi, és ezek télleg nem hátrányok. Kivéve a 20% lakásteki, ami viszont A-ban játszhatatlanná teszi.
Baromira helytelen dolognak tartanám, ha egy faj eleve kapjon egy személyiséget.
A többi képessége meg mind a többi faj pozitívumai közül került ki, akárhogy magyarázod is, hogy csak véletlen egybeesések, és nem teljesen ugyanazok.

A barbárnak te adtál egy nagy rakás specialitást. Egyebek mellett azt, hogy a félelfet áttolizza 1 kocsmával, mert neki az a specialitása. A félelfnek akkor mi a sajátja? Az előző postomból kifelejtettem, hogy megadtad neki az ork tábornokbónuszát. Ennélfogva a barbár nem egy feltápolt, és játszható ember lett, hanem egy feltápolt ork. Kapott tolivédelmet, éhezhet a világba, mert ha van pár kórháza az életbe nem lesz gondja népességhiánnyal. a 45% haditeki amiben az ork előnyben van vele szemben, de azt bőven kompenzálja a többi bónusz pl az, hogy a barbár nem csak támadó- hanem védőbónuszt is kap.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Az Ember Faj Újászületése Reaktor Megbeszélések 180 08-04-2011 07:57


All times are GMT +1. The time now is 18:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu