Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 07-12-2007, 14:37
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Elmondom. Itt sokan visszaélnek azon "hatalmuknál fogva", hogy nagyvonalúan plussz és mínuszpontokat osztogatnak, amitől azt hiszik, hogy manipulálhatják a kisebb hozzászólókat. Mert akit nemtudnak a saját oldalukra állítani például egy saját topicban, az inkább húzzon el a rákba. És megpróbálják ezt úgy elérni, hogy ráhordanak egy talicskányi mínuszt. Úgy gondolom, hogy ez a demokrácia akasztása itt a fórumon. Nem szólhatok szabadon hozzá, mert egyből kapom az ajándékot. Sokak ettől itt tényleg bekussolnak.

Namármost engem nem érdekel a hírnevem, ettől én nem leszek több vagy kevesebb az életben. Ezek után is megfogom mondani a frankót, ha úgyérzem hogy valakinek túl sok a víz a fejében. A észnélküli mínuszolgatással ezt éritek el. Mert veletek úgy látszik csak ezen a nyelven lehet.
Már bocs, de gondolkodj el. Te irsz hülyeségeket, offolsz topicocat, és még te vagy megsértödve, mert ezt nem pozitiv tevékenységként értékelik sokan??? Már ne is haragudj, de nem tudom te hogy vagy vele, de én (és sztem még sokan mások) nem azt nézem hogy kiirta, hanem hogy mit!!! ráadásul, a döntés nem a mi kezünkben van, hanem Atiéban, akit meg nem hiszem hogy manipulálnának a zöld pontok...

Mindenkitől bocsi az offért de ez most kikivánkozott belölem.
(Brown, ha erre válaszolni akarsz akkor privátban nyugodtan.)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 07-12-2007, 14:53
Brown Brown is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Már bocs, de gondolkodj el. Te irsz hülyeségeket, offolsz topicocat, és még te vagy megsértödve, mert ezt nem pozitiv tevékenységként értékelik sokan??? Már ne is haragudj, de nem tudom te hogy vagy vele, de én (és sztem még sokan mások) nem azt nézem hogy kiirta, hanem hogy mit!!! ráadásul, a döntés nem a mi kezünkben van, hanem Atiéban, akit meg nem hiszem hogy manipulálnának a zöld pontok...

Mindenkitől bocsi az offért de ez most kikivánkozott belölem.
(Brown, ha erre válaszolni akarsz akkor privátban nyugodtan.)

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
en mellesleg 1etertek brown-nal, valaszoltam is am erre, meghozza reszletesen, de vmilyen oknal fogva 2 ugyanilyen topik van, ki tudja miert. es abban irtam le a piciny eszreveteleimet. nos akkor bemasolom ide, hiszen a tema tkp ugyanaz.
Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Kb nekem is az a véleményem mint Brownak...

Talán mégsem olyan nagy hülyeség amiket ide írok.
Reply With Quote
  #43  
Old 07-12-2007, 15:06
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Elmondom. Itt sokan visszaélnek azon "hatalmuknál fogva", hogy nagyvonalúan plussz és mínuszpontokat osztogatnak, amitől azt hiszik, hogy manipulálhatják a kisebb hozzászólókat. Mert akit nemtudnak a saját oldalukra állítani például egy saját topicban, az inkább húzzon el a rákba. És megpróbálják ezt úgy elérni, hogy ráhordanak egy talicskányi mínuszt. Úgy gondolom, hogy ez a demokrácia akasztása itt a fórumon. Nem szólhatok szabadon hozzá, mert egyből kapom az ajándékot. Sokak ettől itt tényleg bekussolnak.

Namármost engem nem érdekel a hírnevem, ettől én nem leszek több vagy kevesebb az életben. Ezek után is megfogom mondani a frankót, ha úgyérzem hogy valakinek túl sok a víz a fejében. A észnélküli mínuszolgatással ezt éritek el. Mert veletek úgy látszik csak ezen a nyelven lehet.
Ez a topik NEM rólad, és az önérzetedről szól.
Kérlek, hogy ha a témával kapcsolatban van mondanivalód csak akkor maradj.
Ha nincs akkor inkább a dühöngőt javaslom.

Úgy érzem, hogy nem sikerült megértened a javaslataimat, talán írásban ez nehezebb, mint szóban. Örülnék, ha még egyszer figyelmesen átolvasnád az indító Postomat.
Köszönöm.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #44  
Old 07-12-2007, 15:56
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem tetszik Zoli ötlete. Így játszható lenne az ember (barbár) faj az 1/A-ban is.

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
az 1ik a "csokevenyes" fajivari, hogy csak 3szoros. nos szinte 100%-ig tuti vagyok benne, hogy ez is elegendo a leartozhatatlan ori statuszra.
Sztem ezt a hozzászólást nem gondoltad végig. Ha varival nem lehet neki ártani, akkor lehet tolival, aztán majd csak eléred varival is. Nem olyan erős a tükörvarázs, ha irtod a varikat nála, esetleg mészárral együtt. Szvsz ha annyira ártózni akarod, csak egy szövi kell hozzá.

Ha kiküldi a sok tábornokot, akkor védelemben sem olyan erős, szóval egyáltalán nem túlzás az előnye. Sztem nagyjából korrekt.

Az elfet, mint ártó tolist, már elrendezték, nehogy ez a szerencsétlen ember is erre a sorsra jusson. Elffel is lehet hadist játszani hiába békés faj.
Reply With Quote
  #45  
Old 07-12-2007, 16:07
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post

az 1ik a "csokevenyes" fajivari, hogy csak 3szoros. nos szinte 100%-ig tuti vagyok benne, hogy ez is elegendo a leartozhatatlan ori statuszra. vegyunk 1 peldat. ugy 1500 hekinel a hadis orias hadisnak mondjuk 25k varija tudos szemelyisege es 92-94-es kmoralja, beut felfele 1 varis oriasba (akar ugyis ha nem 1enileg, hanem viszi az egesz szovit), az leesik ala szepen 5-7 korre es kb. 5k ponthatranyt beszedve. legyen ugy 50-52k varija es ugy 75-80-as kmoralja. nos 1etlen artovarit sem tud elsutni.
ha csak 3szoros is a tukor az embernel, ebbol ki lehet kovetkeztetni, hogy alig kell neki vari es az ugyanigy lecsapott varis orias sem tud majd vele mit kezdeni. nemhogy a hadisok, a varis sem. raadasul nemcsak kivedi majd az artot, hanem visszaveri azt. szoval merev tulzas csokevenyesnek hivni, mert reaktor is nagyon jol tudja, hogy boven nem kell 5szoros vedelem. szamolgatas nelkul ugy gondolom 1500 hekinel max 8-10k vari boven eleg lenne erre a celra. annyi meg ugyis van legalabb.
Ha 5-7 körre leütök az óriás hadisommal egy tolist az se tud mit csinálni ekkora hekin.
Nem is az a játék célja, hogy 5-7 körről le tudjon bárkit is ártózni egy varis.
De nem is körtávot írok, hanem 1500 heki körül (ahol Te gondoltad a pontszámkülönbség a lényeg!!!

1500 hekin kb 100 heki a foglalás, azaz 200 hekinyi különbség lesz.
A varis eredetileg felette volt mondjuk 1400 ponttal.
200 heki az 200*47=9400 pont
Ekkor a támadó 8000 ponttal kerül a beütött ori fölé, azaz kap 40% varázsvédelmet+esetleg mágikus pajzs.
Már így se könnyű ártózni.

Ha azt szeretnéd, hogy a Barbár más faji varit kapjon adj rá ötletet.

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
a masik fele meg ha a haszonszerzo tolis akciok 8%-ot csokkentenenek akkor az artok miert nem? nagyon 1szeru: 1500-2000 hekinel vagy felett mar nem igazan nagy fogas tekit lopni, a gyujtas viszont annal durvabb. jol le lehet vele gyengiteni az ellenfelet. raadasul nem lehet lehuzni a tolikat a tukor miatt. tehat ha mar nem stilusa a lopkodas, akkor a toliarto se legyen az sztem.
Na látod ez már egy vélemény, javaslat, lássuk kinek hogy tetszik.

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
a tabornokok atdolgozasa kapcsan: meg miert mukodne maskepp, amikor a szorzok az osszes fajnal ugyanannyit adnak. az mar mas kerdes, hogy jo 5let ha vedelemre is adna ennel a fajnal a tabi. ezzel 1etertek, lehetne ilyen extraja. de a tabornokonkenti 4-5% merev tulzas. adjon annyit amennyit most ad tamadasnal.
Mert a Vezérek újszerű rendszere alkotja az új faj savát-borsát.
Emiatt kellene más stratégiával játszani, emiatt lenne eltérő az összes többi fajtól.
Kicsit úgy érzem, hogy Vezérek nélkül olyan lenne mint a kamion kiszúrt kerekekkel (remélem nem rossz a hasonlat.)
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!

Last edited by Reaktor; 07-12-2007 at 16:13..
Reply With Quote
  #46  
Old 07-12-2007, 16:11
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

szerintem az irány jó
és örülök, hogy ilyenen gondolkodunk, mert egyértelműen szinesítené a játékot. én nekem tetszik, de én a barbárnak is tábikat adnék ne vezéreket (igaz ez csupán fogalmazás), és azt, hogy hány tábi van otthon- fontos a védelem miatt- nem a gömbön tüntetném fel, hanem a távollévő seregek mellé írnám ki. megeshet, hogy így egy hadi vagy egy vari nem tudná kideríteni mennyi is van otthon, de nekem így logikusabbnak tűnik. természetesen a gömbön való feltüntetés ellen sem lennék
Reply With Quote
  #47  
Old 07-12-2007, 16:28
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
szerintem az irány jó
és örülök, hogy ilyenen gondolkodunk, mert egyértelműen szinesítené a játékot. én nekem tetszik, de én a barbárnak is tábikat adnék ne vezéreket (igaz ez csupán fogalmazás), és azt, hogy hány tábi van otthon- fontos a védelem miatt- nem a gömbön tüntetném fel, hanem a távollévő seregek mellé írnám ki. megeshet, hogy így egy hadi vagy egy vari nem tudná kideríteni mennyi is van otthon, de nekem így logikusabbnak tűnik. természetesen a gömbön való feltüntetés ellen sem lennék

Köszi.
Azért a Gömbön való feltüntetés tűnt nekem jónak, mert ha valaki számolni akar (Ati a játékot a kiszámíthatóság felé alakította a közelmúltban is) akkor eddig is a gömbön láthatta ezeket az információkat:
Faj
Személyiség
Katmorál

Amik a számítás fontos részei.

Ha a távollévő seregfelmérés mutatna tábornokot (Vezért) nem is kellene gömb a Fajmeghatározáshoz.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #48  
Old 07-12-2007, 16:57
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Köszi.
Azért a Gömbön való feltüntetés tűnt nekem jónak, mert ha valaki számolni akar (Ati a játékot a kiszámíthatóság felé alakította a közelmúltban is) akkor eddig is a gömbön láthatta ezeket az információkat:
Faj
Személyiség
Katmorál

Amik a számítás fontos részei.

Ha a távollévő seregfelmérés mutatna tábornokot (Vezért) nem is kellene gömb a Fajmeghatározáshoz.
azért én ha tudok mindig nézek egy krónikát és egy esetleges seregfelmérést, hogy mi az amire számíthatok, hogy esetleg kisérne. azt meg, hogy ki tudja deríteni, hogy milyen faj, erre csak azt tudom mondani, hogy a barbárnak sem a vari az erőssége, csak az ezek ellen való védelme, tehát be lehet gömbölni...
Reply With Quote
  #49  
Old 07-12-2007, 17:20
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati a játékot a kiszámíthatóság felé alakítja, és ebbe sztem nem fér bele, hogy tolvajokkal fajt lehessen meghatározni.

Ha más véleményed van Ati, akkor írd be kérlek.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #50  
Old 07-12-2007, 18:16
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem bele lehetne vmi ilyesmit tenni megis. Pl. minden otthon levo vezer utan kapjon 6% tekivedelmet.
Alapüzemben megkapja a "könyvtárkulcsot" is a tükörvari mellé
Egyébként szemlélődve figyelem hová vezet a téma... alapban tetszik az ember faj "elbarbárosítása" de a tekijeihez nem nyúkálnék hagy legyen csak ellopható-gyengíthető az új faj is. (vagy az egész tekis dolgot félreértettem?)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Az Ember Faj Újászületése Reaktor Megbeszélések 180 08-04-2011 07:57


All times are GMT +1. The time now is 00:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu