Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Mi a véleményed az alábbi témában?
A vari és toli akciók (info szerző kihagyása mellett) hatására változzon a katonai morál 6 16.22%
A katonai morál ne legyen hatással a tolvaj és vari akciókra sikerességére 2 5.41%
Maradjon így ahogyan van 19 51.35%
Igyunk egy SÖRt és keressünk más megoldást. . 10 27.03%
Voters: 37. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 12-03-2011, 17:01
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
Lehet, hogy nekem nincs A-ban tapasztalatom, de úgy tűnik, nektek meg lassan más csoportokban nincs... Az enyém spec köszöni jól van, nyilván előrelépve majd változni fog a körülményeknek megfelelően, de ez másik történet. Nem azért akarom ezt a változtatást, mert nem vagyok elégedett a morálommal (megvagyok most a 86%-kal, nem emiatt kaptam be 5 sereget, hanem mert véletlenül lovakat vettem íj helyett ), hanem mert szerintem logikusabb és következetesebb lenne, hogy ha vari és toli beleszámít kocsmaarányba, mint sereg, akkor beleszámíthatna minden másba is (ugyanúgy alakíthatnák akcióikkal a saját morált, mint a sereg is, persze súlyozva), vagy pedig semmibe. Arra nem is gondoltam, hogy az ellenfél morálját lehetne befolyásolni, szerintem bőven elég a rengetés okozta lakossági morál csökkenés (különösen a nag ymértéke miatt), ill a vihar által nyújtott "szolgáltatás". Gondolom az ötlet eredeti szerzője is csak saját változóra gondolt.
Nyilván önmagában egy ilyen módosítás nagy eltolódást eredményezne, de ezért kellene a finomhangolás (ahova viszont akkor lehet eljutni, ha nem a "hagyjuk, jó a régi és kész" hozzáállással próbálunk állítólag fejleszteni és jobb játékot létrehozni) pl. a 85%-hoz tartó elfnél másként hatna (hogy azért legyen különbség, ne az legyen h amit elf összeszed plusz, azt mások meg ezzel, akkor nincs értelme egyiknek sem), kis utánagondolással szerintem kialakítható lenne.
klasszikus értelemben vett varis ország már nincs, ha szerinted van, akkor nem jó a stratégiád. Ennyi a véleményem. Simán varis ország életképtelen. Legyél hadi-vari, de 0 tapasztalattal nem kéne hülyeségeket beszélgetni szerintem.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
Sponsored Links
  #102  
Old 12-03-2011, 17:25
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

Quote:
klasszikus értelemben vett varis ország már nincs
Neked is mondom, körbe kéne nézni
Az pedig h jó vagy rossz taktika, jelen esetben nem számít, mondtam nem ez a célja a módosításnak.
Akad esetleg más ellenérv is azon kívül, hogy (szerintetek) nincs tapasztalatom? Azt hittem a javaslatról beszélünk...
Reply With Quote
  #103  
Old 12-03-2011, 17:32
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
Neked is mondom, körbe kéne nézni
Az pedig h jó vagy rossz taktika, jelen esetben nem számít, mondtam nem ez a célja a módosításnak.
Akad esetleg más ellenérv is azon kívül, hogy (szerintetek) nincs tapasztalatom? Azt hittem a javaslatról beszélünk...
játszom az alsóbb szinteken is, az általad annyira favorizált varis országokat ütném is 5 sereggel...
bár ha neked az a célod, hogy földraki legyél, lelked rajta, de viszont ne akard már a rommá ütött orid katmorálját így növelni.
van rá más mód is

a játék neve hódító és arról szól, hogy elveszem a földed, ha éppen téged dob a rendszer.
Reply With Quote
  #104  
Old 12-03-2011, 17:42
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

Quote:
van rá más mód is
épp erről van itt szó, ha követed a topicot, hogy varisoknak sokkal kevesebb lehetőségük van, mint tolisoknak vagy hadisoknak, ezen kellene módosítani.
Quote:
ne akard már a rommá ütött orid katmorálját így növelni.
Nem így akarom emelni, és nincs rommá ütve, speciel a legstabilabb tag a szöviben, és ha annyira ütni akarsz, állok elébe
Quote:
a játék neve hódító
és vannak tolik meg varik is, amik próbálják színesíteni a játékot, feltéve hogy a hadisok lobbija teret enged nekik...
Kezdő(?) létemre egyszer sem sírtam hogy beütöttek és ezért akarok változást (ellentétben a "tapasztalt" oldalon már hallhattunk hasonló érvet), mégegyszer megismétlem, a változásnak nem ilyen célzata lenne.
Reply With Quote
  #105  
Old 12-03-2011, 18:38
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
épp erről van itt szó, ha követed a topicot, hogy varisoknak sokkal kevesebb lehetőségük van, mint tolisoknak vagy hadisoknak, ezen kellene módosítani.

Nem így akarom emelni, és nincs rommá ütve, speciel a legstabilabb tag a szöviben, és ha annyira ütni akarsz, állok elébe

és vannak tolik meg varik is, amik próbálják színesíteni a játékot, feltéve hogy a hadisok lobbija teret enged nekik...
Kezdő(?) létemre egyszer sem sírtam hogy beütöttek és ezért akarok változást (ellentétben a "tapasztalt" oldalon már hallhattunk hasonló érvet), mégegyszer megismétlem, a változásnak nem ilyen célzata lenne.
ha egy szöviben a vari a legstabilabb, akkor az olyan szövi is.
megadhatod az orid nevét nyugodtan, legközelebb mikor feléd járok, majd benézek.
Reply With Quote
  #106  
Old 12-03-2011, 19:01
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
Akad esetleg más ellenérv is azon kívül, hogy (szerintetek) nincs tapasztalatom?
Figyelj, menj be a szívsebészetre, és mondd azt, hogy a következő beteget te műtöd. Biztosan oda adják majd a szikét...

A játék TELJES EGÉSZÉNEK ismerete nélkül ne akard a játékmenetet módosítani.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #107  
Old 12-03-2011, 19:41
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

Nem én akarom módosítani a játékmenetet, szándékosan írtam más ötletéhez, hogy megvilágítsak egy egyszerű logikai ellentmondást a játékban, ami az A csoport ismerete nélkül is logikai ellentmondás marad. Nem azt kéne nézni még mindig, hogy ki tanácsolja, hanem hogy mit... Az elmúlt néhány órában azon kívül, hogy ÁLLÍTÓLAG kezdő vagyok, semmi más nem hangzott el a részetekről. Ez lenne az elit? Ez vár rám A-ban? Köszi de kihagyom...
Más játékosokat sem kéne becsmérelni, épp kikaptunk egy szövitől (egyébként éppen technikai hiba miatt, az elmúlt napokban dns resolve hiba miatt külföldről többször is órákig nem volt elérhető a játék, egy inaktív orit akinek épp nincs bevéve védelme elég könnyen üthető, még egy kezdőnek is :P), ezért gyengélkedünk, nekem sikerült visszaverni a támadásokat mivel it voltam, ezért vagyok most jobb állapotban.
De jó hogy pont te javasoltad, ne ítéljek az egész ismerete nélkül, erre zéró rálátással ítélkezel, megintcsak akár egy kezdő...
És attól hogy A-ban nem jártam, a játék másik 99%-át jól ismerhetem, az elmúlt évek tapasztalatai alapján szerintem tehetek rá javaslatokat, még akkor is, ha egyik-másik javaslat a mélyen tisztelt elitcsoportnak nem is tetszik.

Amúgy képzeld el h volt már kezemben szike... és a páciens is boldogan él azóta, úgyhogy nem kell félned
Reply With Quote
  #108  
Old 12-03-2011, 20:49
redmist redmist is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Az a baj, hogy te azt mondod, hogy nem hoztak fel érveket a javaslataid ellen, viszont vedd észre, hogy te se hoztál fel semmi érdemlegeset mellette. Olyasmit akarsz megjavítani, ami nincs elromolva, annak meg sose lesz jó vége. A varis országok morálját elég egyszerű kezelni, van rá több módszer is, aki kocsmával akarja tartani a varis ország morálját, annak elmentek otthonról. A másik fantasztikus érved, hogy ez így nem logikus, meg nem fair. Na ezen az alapon igen sok mindenbe bele köthetnél, nem, nem logikus, viszont tökéletesen kiegyenlített.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to redmist For This Useful Post:
  #109  
Old 12-03-2011, 21:01
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
Nem azt kéne nézni még mindig, hogy ki tanácsolja, hanem hogy mit... Az elmúlt néhány órában azon kívül, hogy ÁLLÍTÓLAG kezdő vagyok, semmi más nem hangzott el a részetekről. Ez lenne az elit? Ez vár rám A-ban? Köszi de kihagyom...
Nah, most meg találd ki, hogy csak az volt az ellenérvem, hogy "kezdő" vagy...
Felőlem, ha Remy javasolná, akkor is azt mondanám, hogy nem tetszik.

Leírom még egyszer, utoljára:
Adott egy inaktív elf A-ban (vagy mondjuk úgy hogy 200). A nagytöbbség így néz ki:
barakk/torony: ~29%
Templom/kocsma: ~5%

A számolás kedvéért legyen 10.000 hektáron.
2900 barakk -> 150800
500 - 500 templom/kocsma -> 26000 tolvaj/65000 varázsló

Ennyi egységnél 500 alatt van az elfünk egység/kocsma arányban. Ha kivesszük a tolvajt és a varázslót, akkor 300, bár ez képzésnél túlbillenhet.

Első esetben az elfünknek a 95% morálhoz meg kell tennie azt, hogy nappal, amikor gép előtt van, kirakja a piacra az egységei nagy részét, különben szép lassan 85%-os morálja lesz. Erről írtam: kockáztatnia kell.

Második esetben néhány 1000 helyet kell szabadon hagyjon csak a képzéseknek, és így nevetve hozza a 95%-ot.

Azt meg, hogy mekkora sereg kell egy ilyen elf beütéséhez, számold csak ki.

Ha úgy véled, hogy ez a passzív ország megérdemli a 95% morált kockáztatás nélkül, akkor befejeztem.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #110  
Old 12-03-2011, 21:13
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nah, most meg találd ki, hogy csak az volt az ellenérvem, hogy "kezdő" vagy...
Felőlem, ha Remy javasolná, akkor is azt mondanám, hogy nem tetszik.

Leírom még egyszer, utoljára:
Adott egy inaktív elf A-ban (vagy mondjuk úgy hogy 200). A nagytöbbség így néz ki:
barakk/torony: ~29%
Templom/kocsma: ~5%

A számolás kedvéért legyen 10.000 hektáron.
2900 barakk -> 150800
500 - 500 templom/kocsma -> 26000 tolvaj/65000 varázsló

Ennyi egységnél 500 alatt van az elfünk egység/kocsma arányban. Ha kivesszük a tolvajt és a varázslót, akkor 300, bár ez képzésnél túlbillenhet.

Első esetben az elfünknek a 95% morálhoz meg kell tennie azt, hogy nappal, amikor gép előtt van, kirakja a piacra az egységei nagy részét, különben szép lassan 85%-os morálja lesz. Erről írtam: kockáztatnia kell.

Második esetben néhány 1000 helyet kell szabadon hagyjon csak a képzéseknek, és így nevetve hozza a 95%-ot.

Azt meg, hogy mekkora sereg kell egy ilyen elf beütéséhez, számold csak ki.

Ha úgy véled, hogy ez a passzív ország megérdemli a 95% morált kockáztatás nélkül, akkor befejeztem.
Megérdemli....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vari-toli túltöltés Bakter_ium Stratégia & Tippek 11 03-28-2007 12:44
A vari és toli személyiség bubuman1 Stratégia & Tippek 12 03-19-2007 18:46
Hadi, vari, toli??? DearCody Általános beszélgetés Hódítós témákban 6 05-02-2006 10:47
Hadi, vari, toli??? DearCody Általános beszélgetés Hódítós témákban 1 04-21-2006 09:48
Hadi, vari, toli??? DearCody Általános beszélgetés Hódítós témákban 0 04-20-2006 21:55


All times are GMT +1. The time now is 10:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu