Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 05-18-2010, 14:06
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Régen valóban egészen más körülmények voltak: akkor egy kettes ország még nem könnyítést kapott egy plusz személyiség formájában, hanem nehezítést -5% haderővel, -5% tolvajerővel és -5% varázserővel.

Egy hármas ország nem könnyítést kapott három felvehető személyiség formájában, hanem nehezítést -10% haderő, -10% tolvajerő és -10% varázserő formájában.

Egy négyes ország nem négy felvehető szeméyiséget kapott, hanem -10% haderőt, -10% tolvajerőt, -15% varázserőt.

Tény, hogy régen sokkal nehezebb volt feljutni az 1/A-ba egy olyan országgal, ami egyszer már fordult. Hát még ha többször is...

Ma már a legtöbb csoportban hozzájuthatsz a piacon a nyersanyagokhoz, a tekercsekhez és a katonákhoz. Régen ezeket mind magadnak kellett megtermelni. Ma meg már szinte felháborodás van, ha valaki más nem tesz ki árut a piacra. Tény, hogy ma sokkal könnyebb feljutni, mint régen volt.

Ma már rengeteg helyről olvashatsz taktikákat, trükköket, amikkel nagyon gyorsan tudsz haladni. Régen ez nem volt, mindenkinek mindent saját magának kellett kitapasztalni. Tény, hogy ma sokkal gyorsabban tud haladni egy kezdő ország, mint régebben.
Ne felejtsuk el azt sem, hogy egy nagy kek szamosnak eleve nagy konnyites van 1/A-ban, hogy eleg neki a top 30% is.
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 05-18-2010, 14:09
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Olasz View Post
Ezt te sem gondoltad komolyan. Ahhoz, hogy ilyen orival sok pénzt tudj termelni, ahhoz egy dologra van szükség: marha nagy szerencsére!
Mert ne mondd nekem, hogy hónapokig nem szúrják ki a körülötte lévő orik?
Egy tűzgolyó és már látszik, hogy milyen egységei vannak, egy rengetés és az épületei is nyilvánvalóak lesznek. Szóval pénzt csinálni, azért nem ilyen egyszerű!
Én inkább úgy látom, hogy a fenti nagy orik, akik már jól elvannak egymás mellett, tudnak inkább átállni termelőre és sok pénzt csinálni, tehát egy újonnan fellépő klánnak esélye sincsen őket megszorongatni, de még a top alját elérni is sokkal kevesebb, mint volt ez régen.
Ezért támogatnék valami olyan ötletet, ami kicsit könnyítene az A-ból való forduláson.
Meg kell szorongatni a feljövő tagjaikat DDD
Reply With Quote
  #43  
Old 05-18-2010, 14:13
Rob Rob is offline
Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 238
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Tény, hogy ma sokkal gyorsabban tud haladni egy kezdő ország, mint régebben.
jól van azért nem kell sarkosítani. jó hogy nem megyünk vissza a kőkörszakig, mondván, hogy folyamatosan csúsztuk a körváltást, mert a mamutok kirugták a barlang falából a tápot

pár éve még tényleg sokkal könnyebb volt. akkortól lett nehéz az A amikor én először odakerültem... bár a két dolognak nem sok köze van egymáshoz
Reply With Quote
  #44  
Old 05-18-2010, 14:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Rob View Post
jól van azért nem kell sarkosítani.
Ez nem teljesen sarkítás, hiszen akkor is létezett az 1/A, és UGAYNEZ az 1/A létezett akkor is, nem lett azóta senki törölve onnan, és újraindítva. Akkor is fel kellett jutni a topba.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #45  
Old 05-18-2010, 14:31
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez nem teljesen sarkítás, hiszen akkor is létezett az 1/A, és UGAYNEZ az 1/A létezett akkor is, nem lett azóta senki törölve onnan, és újraindítva. Akkor is fel kellett jutni a topba.
Hát azért nem mindegy, hogy 5k hekire kell feljutni vagy 2 hónap múlva 12k hekire ......
Reply With Quote
  #46  
Old 05-18-2010, 14:38
Rob Rob is offline
Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 238
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

egyébként kicsit tudathasadásos vagyok a témakörben. elsősorban a nagyok mellett állok akik azt mondják, hogy keményen megdolgoztunk a pozíciónkért másnak se legyen könnyebb. másrészt viszont együttérzek a kevésbé rutinosakkal - mert azért lássuk be, hogy az A alsó része olyan orikból áll akik feljöttek ide és megfelelő mentori támogatás nélkül csak skubiznak a fellépő hekijükön és nem haladnak sehova. ezek az orik sokszor klánokba verődnek, de előrelépés nem történik.
én először 3-4 éve lehettem az A-ban. beléptem egy klánba ahol volt már olyan, aki ismert valakit, akinek a szomszédja látott már olyan embert, aki volt már az A-ban. elfedeztem a felvitt 500 millámat, kaptam kicsit a klántól is....ütöttem kettőt-hármat aztán a fellépéstől számított 1000 kör múlva megvolt fordulás 3500 hekiről asszem.! ma már ilyet hogy lehet megcsinálni?
Reply With Quote
  #47  
Old 05-18-2010, 14:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Hát azért nem mindegy, hogy 5k hekire kell feljutni vagy 2 hónap múlva 12k hekire ......
Ahogyan az sem mindegy, hogy az 5k hekire való feljutáshoz minden egyes katonát saját magadnak kell képezni, vagy a 12k hekire feljutáshoz fillérekért veszed őket a piacon.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #48  
Old 05-18-2010, 14:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Rob View Post
ütöttem kettőt-hármat aztán a fellépéstől számított 1000 kör múlva megvolt fordulás 3500 hekiről asszem.! ma már ilyet hogy lehet megcsinálni?
Sehol. De valóban cél kell, hogy legyen két-három ütéssel bizonyítanod, hogy igen, végigjátszottad a játékot? Ennél még 5. szinten is többet kell ütnöd a topba jutáshoz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #49  
Old 05-18-2010, 14:51
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ahogyan az sem mindegy, hogy az 5k hekire való feljutáshoz minden egyes katonát saját magadnak kell képezni, vagy a 12k hekire feljutáshoz fillérekért veszed őket a piacon.
Ati az az érdekes, hogy ahol drága a nyers ott senkinek nincs gondja nem érdekes ?
Egyszerű szerintem ott müxik a gazdaság D szerinted ?
A-ban meg ahol 4-5 klán uralja a piacot ott nem müxik a gazdaság :SS
Szándékosan van tönkretéve :SS
Szerinted nem ?

Én úgy látom semmi különbség nincs a Tibuék féle tekiúsztatásos módszer és az A-s piacot szándékosan romokban tarató pár klán közt és ráadásul folyamatosan tolják fel a határt , hogy esélye se legyen senkinek vagy legalább is kevés orinak felmenni ....
Reply With Quote
  #50  
Old 05-18-2010, 14:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Én úgy látom semmi különbség nincs a Tibuék féle tekiúsztatásos módszer és az A-s piacot szándékosan romokban tarató pár klán közt
Ne keverjük azt, ha valaki termel, és azt, ha valaki újrázásokkal termelés nélkül jut javakhoz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 09:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu