Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-28-2008, 11:54
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Tanácsadók: Építés és Tekercsírás

Most olvasom a megvalósult javaslatok közt, hogy valaki más is hiányolja amit egyszer már általános beszélgetések közt felvetettem, úgyhogy indítok neki egy topicot.

Az elmúlt változások igen nagy hányadban az egységesítés jegyében következtek be. Ezért én hiányolom a tanácsadókból, hogy a katonaképzés mintájára nem írja ki összesítve az adott épületfajtából építés alatt álló darabszámot, illetve az írás alatt álló tekercseket. Tudom, nem létfontosságú dolog, de egyszerűbb lenne tőle a rendszer, és ismét megszabadulnánk egypár felesleges kattintástól
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Sponsored Links
  #2  
Old 02-28-2008, 11:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Most olvasom a megvalósult javaslatok közt, hogy valaki más is hiányolja amit egyszer már általános beszélgetések közt felvetettem, úgyhogy indítok neki egy topicot.

Az elmúlt változások igen nagy hányadban az egységesítés jegyében következtek be. Ezért én hiányolom a tanácsadókból, hogy a katonaképzés mintájára nem írja ki összesítve az adott épületfajtából építés alatt álló darabszámot, illetve az írás alatt álló tekercseket. Tudom, nem létfontosságú dolog, de egyszerűbb lenne tőle a rendszer, és ismét megszabadulnánk egypár felesleges kattintástól
Kérdés: mi szükség van ezekre az információkra?

A katonáknál szükséges, hogy lásd, hogy mennyi helyed van, mennyi érkezik be, tudsz-e még képezni.

Tekercseknél például azonban nincs ilyen korlát, nem látok okot arra, amiért pontosan tudnod kellene, anélkül, hogy összeadással kellene bajlódnod, hogy éppen összesen hány tekercs képződik az adott fajtából.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 02-28-2008, 12:02
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kérdés: mi szükség van ezekre az információkra?

A katonáknál szükséges, hogy lásd, hogy mennyi helyed van, mennyi érkezik be, tudsz-e még képezni.

Tekercseknél például azonban nincs ilyen korlát, nem látok okot arra, amiért pontosan tudnod kellene, anélkül, hogy összeadással kellene bajlódnod, hogy éppen összesen hány tekercs képződik az adott fajtából.

Tekercs annyira talán nem is lényeges, viszont az építés az lenne. Volt időszakom mikor nagyarányú rengetésben és gyújtásabn részesültem, akkor jó lett volna egyszerűen megnézni mennyi is az amit építek, ne kelljen külön összeadogatni, vagy állandóan az Építés menübe ugrálni.

A teki meg akkor már ne maradjon ki. Ha egységes, legyen egységes. Arra se látok komoly okot, hogy csak a katonák legyenek láthatóak, a másik kettő ne.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #4  
Old 02-28-2008, 12:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A teki meg akkor már ne maradjon ki. Ha egységes, legyen egységes. Arra se látok komoly okot, hogy csak a katonák legyenek láthatóak, a másik kettő ne.
Pedig erre van ok: ott fontos ez az információ, máshol pedig nem.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 02-28-2008, 12:17
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az építés szintén fontos infó. A teki az kényelmi, de miért ne, ha így egyszerűbb, és a sok rengeteg játékos mind boldogabb lesz tőle?
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #6  
Old 02-28-2008, 12:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Az építés szintén fontos infó. A teki az kényelmi, de miért ne, ha így egyszerűbb, és a sok rengeteg játékos mind boldogabb lesz tőle?
Tudod, hogy én kicsit más szemszögből nézem ezeket, úgyhogy én így teszem fel a kérdést: miért lenne sok rengeteg játékos boldog egy olyan funkciótól, amit ugyan soha az életben nem fog hasznosan használni, de lassítja a játékot?
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 02-28-2008, 12:22
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Tudod, hogy én kicsit más szemszögből nézem ezeket, úgyhogy én így teszem fel a kérdést: miért lenne sok rengeteg játékos boldog egy olyan funkciótól, amit ugyan soha az életben nem fog hasznosan használni, de lassítja a játékot?

Kérdezd másképp. Jobban lassítja ez, mintha a sok rengeteg játékos további kattintásokkal további letöltéseket hajt végre mikor megy az Építés és Tudomány menükbe megnézni, mennyit is épít illetve ír fajtánként?
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #8  
Old 02-28-2008, 12:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Kérdezd másképp. Jobban lassítja ez, mintha a sok rengeteg játékos további kattintásokkal további letöltéseket hajt végre mikor megy az Építés és Tudomány menükbe megnézni, mennyit is épít illetve ír fajtánként?
Természetesen sokkal jobban, hiszen míg ezt MINDIG ki kell számolgatni, abban a 99,999999999%-ban is, amikor erre nem kíváncsi senki, addig a maradék 0,0000000001% plusz 1 oldalletöltése ehhez képest teljesen minimális.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tanácsadók - hadsereg Danna Megvalósult javaslatok 16 02-28-2008 11:11
építés körváltás elött vagy után? csakegygnóm Segítség 4 02-11-2008 20:03
Építés és képzés hatpeti Segítség 38 09-03-2007 00:35
Országom és tanácsadók oldal -(0Kristóf0)- Elvetett javaslatok 12 05-01-2007 21:39
Tanácsadók és piac oldal sorrendje Somebody Megvalósult javaslatok 39 02-23-2007 15:20


All times are GMT +1. The time now is 15:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu