Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

View Poll Results: elit v íj+ló v íj+elit v íj+elit+ló v elit+ló ???? most akkor melyik a jobb.
elit 13 9.63%
íj+ló 41 30.37%
íj+elit 41 30.37%
íj+elit+ló 36 26.67%
elit+ló 4 2.96%
Voters: 135. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 05-11-2006, 13:19
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa
Ez egy kedvenc temam, hozzaszolok

Nos, amiket en lefogok irni, ezek mar altalam tesztelt dolgok, de nagyon anyagifuggoek, altalaban egy 50 milla allando keszpenz (10 bankkal) nem art hozza, de akkor eleg jol mukodnek.

En orknak az eli+lo felallast javasolom, ugyis utesre hasznalja az illeto S ez mehet mf-be vagy szovibe is, de a szovibe akkor ijasz-elit-lo vagy ijasz-elit legyen a tobbi tagnal...Hogy tudjanak olykor segitseget kerni.

Elfnek es a gnomnak mindenkeppen ajanlok egy 10% osszteruletben levo tornyokat megtoltve ijjal, es elfnek még hozza kis elitet, bar hadisnak nem nagyon probaltam meg az elfet. Gnomnak mehet hozza elit vagy lo vagy mindketto.

Hadis orszagoknak alapvetoen ajanlom az ijasz-lo-elit felallast. 10% tornyos ijj, aztan a maradek barakk helyekre 75% lo es 25% elit. Alapban az elit eleg nagy vedelmet ad az orszaghoz, igy ha van bankunk tarthatunk be viszonylag sok penzt, ha esetleg olyan sereg jon, amit elsore nem fogunk, akkor egy gyors lovas-elit csere.

Varis orszagoknak elit-ijaszos felallast ajanlok a kat.moral szinten tartasara utogetesekkel, itt is egy 10% tornyos ijj, a tobbi elit vagy egy ijaszos felallast ami melle van egy kb. 7-8% osszteruletbol foglalt kocsma, ami szinten megtartja a magasabb katonai moralt.

Tolvajos orszagoknak pedig alapban ijaszos felallast. Aztan mikor utni kell, akkor adja el az osszelopott tekercseket, vegyen elitet, es usson szovisegitseggel.

Elohalottnak pedig, ijasz-elit, hogy megis legyen egy nagyobb vedelme ha otthon a sereg, es ha kitamad, akkor se menjen az osszes elittel, hanem maradjon belole otthon az ijjak melle segiteni, s hulla pedig csak mf!
Na ezekkel nem értek egyet (csak részben) -ezért jó a játék
Látszik hogy vagy A-ról, vagy 200 heki körüli állapotokról beszélsz.... seregcsere B-ben? érdekes lenne... 100milliók kellenének hozzá, és a piacon sincs kint annyi egység.
Hulla MF íj+elit? sehogysem véd semmit, akármit tart, ha egy seregesnek van elég kórháza, beveri.... íjakkal csak azt gátolja, hogy nagyon sok sereg menjen be hozzá.... ha már egy másik hullát talál akivel összeállhat, a támadóértéke 50%-kal növekszik, a védő meg ugye nem sokat számít... 3-4 hullából álló szövi meg.... ártások nem lesznek többen, nem számít egyiknek sem hogy nem tudják ki volt, de legalább tudnak ütni...talán
de egyéb szövikbe is jóljöhet, ha nincsen másik sereges a környéken -mindkét fél jól jár (hulla gömböket kap, és az 50% szövisegítséget, a másik sereges meg az 50% sereget...stb)
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 05-11-2006, 13:38
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Akkor én is kifejtem a nézetemet:

Én az íj-elit-lóra szavaztam, és meg is mondom, hogy miért:

Számoljunk mindenhol 1k hekire, mondjuk 55% barackkal+toronyaránnyal, és mondjuk a leggyakoribb, óriás hadifajjal... (elsősorban szöviben)

Abban ugye mindannyian biztosak vagyunk, hogy nagyon ritka esetben mész ki full sereggel támadni (jobb esetben soha nem kockáztatod meg felsőbb szinteken). Tehát mindenképpen marad otthon sereged. Ha azok elitek lennének, akkor elpazarolsz hektárokat, hiszen ha azok toronyba lennének fele számban íjásszal, akkor kevesebbet kell etetned.
30800 full elit helyett mondjuk tarthatsz 2k íjászt toronyban, plusz 27500 eliet. Ez egyenértékű. Tehát máris csak 3300 elietet vesztettél, és annyit azért mindig hagysz otthon (szerintem).
-> a full elites verzió mindenképpen kilőve

Az megint biztos, hogy egy tolvaj full tornyos íjász. Magyarul ahhoz, hogy ne legyen védtelen, mindenképpen kellenek a szöviben íjászok. Tehát mind a hadisoknak, mind a varisnak tartania KELL íjászt!
-> az elit+lovas verzió kilőve

Tehát maradt az íjász + elit, és az íjász + elit + lovas felállás.

Én azért érzem az íjász + elit + lovas felállást erősebbnek, mert:
Egy varis ugye óriás... Aminek könnyen meg tudják nézni az épületlistáját, tehát könnyen sebezhető hadilag, magyarul "erősebbnek" kell lennie hadiban.
Én úgy gondolom, hogy egy varis ne legyen full íjász, inkább legyen ő is íjász+elit. Hiszen az óriás jó hadis, így krónikából van lehetősége ütni neki is, és az csak támadóegységgel lehetséges
A varisnak az íj+lovast nem ajánlom, hiszen annyit nem fog támadni, magyarul neki védekeznie kell.

Szóval van az, hogy mondjuk 1k hekin van a varázslónak 3k tornyos íjásza, és mondjuk 7k elite. Így viszont ahhoz, hogy a támadásokkor kapjön segítséget, a hadisoknak is kellene lennie elitnek. Illetve ha azok támadni mennek, ne csak 1,5x-es lovassereget tudjanak vinni, azt javaslom, hogy a hadisoknak is legyen legalább 7k elite.
A többi pedig lovas.
Így ha támadni menne nagyobb sereggel, akkor a lovasokon kívül tudja vinni az eliteket is, amire ugye 2x-es szorzót kap, hiszen a varist is tudja vinni.
Viszont ha a hadisok/varis közül valaki gondban lenne, íjász+elittel tudják egymást védeni.

Szóval szerintem a hadis mondjuk 1k hekin 2-3k tornyos íjász, 7-8k elit, a többi lovas...

Szerintem...
Reply With Quote
  #33  
Old 05-11-2006, 13:52
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
30800 full elit helyett mondjuk tarthatsz 2k íjászt toronyban, plusz 27500 eliet. Ez egyenértékű. Tehát máris csak 3300 elietet vesztettél, és annyit azért mindig hagysz otthon (szerintem).
-> a full elites verzió mindenképpen kilőve

Mi van? Amúgy meg ha ij lóvat és íj elitet nézünk 10% toronnyal, akkor minden plusz támadópontért 3 védőpontot vesztessz.
Reply With Quote
  #34  
Old 05-11-2006, 14:51
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kisbérnél a pont, én is ezt irtam es ezt is jaccom
Reply With Quote
  #35  
Old 05-11-2006, 17:33
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Bocsi, csak 200-400 hektar kozott jatszom ) Fentebb nem nagyon vallalkozom menni egyeb fuggoseg es (szamomra) ertelmetlen anyagi pazarlas miatt )
Szerintem 1k hekin sok a 7k elit, bar nem ismerem a viszonyokat, de az biztos, hogy at se utnek vele, es ha kimesz Te tamadni, akkor 2-3 sereg siman befer...mert (gondolom én) ha mar ennyi elited van, akkor minek tobb ijj, es sebezheto az orszag.
A hullanak akkor is mf-et ajanlok, akarmit is mondotok Egy szovibe ha egy hulla kitamad, nagyon bezuzhato...sajat maga tavolt se tud nezni, ha nincs ott a szovije es kiserik, sereget se tudja hogy hivjon be vagy sem es akkor is ijasz-elit a hullanak

(mindent 200-400 kozottre irtam)
Reply With Quote
  #36  
Old 05-11-2006, 18:12
Etyekwood's Avatar
Etyekwood Etyekwood is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 275
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Abban ugye mindannyian biztosak vagyunk, hogy nagyon ritka esetben mész ki full sereggel támadni (jobb esetben soha nem kockáztatod meg felsőbb szinteken)....
Bocsi mindenkitől, hogy egy kis megjegyzést fűznék hozzá!

Én full elites vagyok, és a szövim is a felsőbb csoportban, és simán kimegyek full sereggel támadni bárkire, még sem üres az orim, és ha valaki gömbözi a szövit, /mert engem nem tud, varis lévén max. 2-3/ akkor az láthatja, hogy nem akármilyen sereget képviselünk, és már a kedvük is elmegy a hadakozástól!

Ezt tapasztalatból mondom, szerintem szöviben, /jó szöviben/ a full elit a jó!
De ez persze szubjektív!

Last edited by Etyekwood; 05-11-2006 at 18:18..
Reply With Quote
  #37  
Old 05-11-2006, 19:07
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Etyekwood
Bocsi mindenkitől, hogy egy kis megjegyzést fűznék hozzá!

Én full elites vagyok, és a szövim is a felsőbb csoportban, és simán kimegyek full sereggel támadni bárkire, még sem üres az orim, és ha valaki gömbözi a szövit, /mert engem nem tud, varis lévén max. 2-3/ akkor az láthatja, hogy nem akármilyen sereget képviselünk, és már a kedvük is elmegy a hadakozástól!

Ezt tapasztalatból mondom, szerintem szöviben, /jó szöviben/ a full elit a jó!
De ez persze szubjektív!
fullra kitámadni varissal, hát, nem egy nyerő ötlet. azt elhiszem, hgoy eddig megúsztad vele, de erre azért hosszútávon ne nagyon számíts sztem:)

egyébként jó az a full elit, csak nem fentre..
Reply With Quote
  #38  
Old 05-11-2006, 22:54
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Csak aztán ha nem vagy vándor, nehogy egy vándor szövi támadjon be....)
Reply With Quote
  #39  
Old 05-11-2006, 23:33
elod1900
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Unhappy

Lenne még egy kérdesem, miért van az, hogy az ember minél feljebb jut annál több olyan orival talalkozik ami inkább a védelemre van kihegyezve, mint a támadásra, míg az ij elitet megértem, mert én is nyomtam elég sokaig így de mire jó az ha 15-20% barakkban csak ijat tart az ember????

Ps. miért van az, hogy minden témat szét offtopicolják azok akik nem érintettek a témaban
Reply With Quote
  #40  
Old 05-12-2006, 00:07
Etyekwood's Avatar
Etyekwood Etyekwood is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 275
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
fullra kitámadni varissal, hát, nem egy nyerő ötlet. azt elhiszem, hgoy eddig megúsztad vele, de erre azért hosszútávon ne nagyon számíts sztem

egyébként jó az a full elit, csak nem fentre..

Mondjuk hozzá kell tennem, hogy a környék is olyan, hogy rengeteg a full íjj/torony, ezért mertem kimenni fullra, no meg nélam védett a szövi seregének 60% )
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13


All times are GMT +1. The time now is 06:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu