Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 04-04-2006, 16:59
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by spirit..
Nekem van egy olyan sejtésem,hogy hülyeséget beszélsz,mert nem attól függ a körtávolság,hogy mondjuk 20ori van 1 adott körben,hanem attól.hogy mekkora az értékkülönbsége a két országnak. Lehet hogy ha kiveszik minden szabist,csak 1 ország lesz rajta kívül és akkor sem lesz mellette,hanem mondjuk 10körre. De ha meg mégis úgy lenne ahogy mondod,akkor viszont elvetélt ötlet,mert te akarnál kerülni egy őled elvileg 20kör távolságra lévő kb500hekivel többen gazdálkodó országnak (esetleg egy ork hadisnak) a közvetlen két körre lévő szomszédja? Szerintem nem.
Az igazság a kettő között van ha jól tudom...a helyezés és a pont is számít a távolság meghatározásakor. Talán ha valamelyik korlát korlát teljesül, akkor változik a körtáv... tehát a szabis országok számítanak a táv meghatározásában, mert benne vannak a pontlistában.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 04-04-2006 at 17:03..
Sponsored Links
  #22  
Old 04-04-2006, 17:13
Artúr
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A szabi minimumát én lecsökkenteném 48 órára. Az indokom az, hogy egy hétvége 2 nap. Pl aki munkahelyről tud csak játszani annak ez akár évi 52 nap kiesés is lehet ha minden hévégén szabizik. (Ez 1248 kör )
Vélemények?
  #23  
Old 04-04-2006, 17:21
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr
A szabi minimumát én lecsökkenteném 48 órára. Az indokom az, hogy egy hétvége 2 nap. Pl aki munkahelyről tud csak játszani annak ez akár évi 52 nap kiesés is lehet ha minden hévégén szabizik. (Ez 1248 kör )
Vélemények?
Erről fölösleges beszélni, mert Ati már százszor elmondta, hogy ez nem fog változni...
  #24  
Old 04-04-2006, 19:33
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr
A szabi minimumát én lecsökkenteném 48 órára. Az indokom az, hogy egy hétvége 2 nap. Pl aki munkahelyről tud csak játszani annak ez akár évi 52 nap kiesés is lehet ha minden hévégén szabizik. (Ez 1248 kör )
Vélemények?
Ez egy másik ötlet, ha komolyan gondolod, indíts neki külön topicot. Ezen más a téma, és nagyon szeretném, ha nem offolnánk szét, mert tetszik a felvetés, és szeretném, ha valami normális változás születne az ügyben. Ez persze csak az én magánvéleményem
  #25  
Old 04-04-2006, 20:32
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by spirit..
Nekem van egy olyan sejtésem,hogy hülyeséget beszélsz,mert nem attól függ a körtávolság,hogy mondjuk 20ori van 1 adott körben,hanem attól.hogy mekkora az értékkülönbsége a két országnak. Lehet hogy ha kiveszik minden szabist,csak 1 ország lesz rajta kívül és akkor sem lesz mellette,hanem mondjuk 10körre. De ha meg mégis úgy lenne ahogy mondod,akkor viszont elvetélt ötlet,mert te akarnál kerülni egy őled elvileg 20kör távolságra lévő kb500hekivel többen gazdálkodó országnak (esetleg egy ork hadisnak) a közvetlen két körre lévő szomszédja? Szerintem nem.
A körtávolság szerintem is alapvetően az értékkülönbségtől függ. De nagyon gyakran látok olyat, hogy a csoporttól sok körre szabin van az élen néhány ország. Ilyen esetben biztosan segít a csoporton, ha a szabis orik nem számítanak bele a körtávolság meghatározásába.
Ha ezek nem számítanak a meghatározásba, akkor mondjuk 1 kör távolsága átlagosan 1000-ről 500-ra csökkenne. Ha eddig egy ori 20 körre lógott meg a csoporttól, akkor szabizása esetén 40 körre távolódik, tehát nem kerül közelebb a csoporthoz, hanem messzebb kerül.
Nem mondom, hogy minden esetben segít ötletem, de valahogy igazságosabbnak tűnik, ha az aktív országok alapján számítódik a körtávolság.
  #26  
Old 04-04-2006, 23:39
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
A körtávolság szerintem is alapvetően az értékkülönbségtől függ. De nagyon gyakran látok olyat, hogy a csoporttól sok körre szabin van az élen néhány ország. Ilyen esetben biztosan segít a csoporton, ha a szabis orik nem számítanak bele a körtávolság meghatározásába.
Ha ezek nem számítanak a meghatározásba, akkor mondjuk 1 kör távolsága átlagosan 1000-ről 500-ra csökkenne. Ha eddig egy ori 20 körre lógott meg a csoporttól, akkor szabizása esetén 40 körre távolódik, tehát nem kerül közelebb a csoporthoz, hanem messzebb kerül.
Nem mondom, hogy minden esetben segít ötletem, de valahogy igazságosabbnak tűnik, ha az aktív országok alapján számítódik a körtávolság.
a körtávolság a csoport létszámától függ elsősorban, és az értékkülönbségtől. de ha a szabis orik nem számítanának a csoportlétszámba (mint ahogy a mélyszabisok sem számítanak), akkor a javaslatodtól tényleg javulnának a távolságok..
  #27  
Old 04-04-2006, 23:47
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel
Ez egy másik ötlet, ha komolyan gondolod, indíts neki külön topicot. Ezen más a téma, és nagyon szeretném, ha nem offolnánk szét, mert tetszik a felvetés, és szeretném, ha valami normális változás születne az ügyben. Ez persze csak az én magánvéleményem
A topic címe: SZABADSÁG
A szabadság idejének kérdése miért "szétoffolás"

bocs az flame csíráért, nem szeretném folytatni
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #28  
Old 04-04-2006, 23:49
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Xeper
A topic címe: SZABADSÁG
A szabadság idejének kérdése miért "szétoffolás" :confused:

bocs az flame csíráért, nem szeretném folytatni :)
természetesen neked is igazad van:)

synk arra gondolhatott, hogy nehéz egyszerre két fejlesztési javaslatot megbeszélni egy helyen:)
  #29  
Old 04-05-2006, 02:32
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csakugyan arra gondoltam
  #30  
Old 04-05-2006, 12:47
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Synkel
Csakugyan arra gondoltam:)
tudom, olvasok a gondolataidban;)

szóval, Ati, valami vélemény erről a javaslathalmazról?:)
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Elf specvari Artúr Elvetett javaslatok 147 06-14-2006 11:14


All times are GMT +1. The time now is 16:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu