Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 01-06-2009, 20:08
szaszakobold szaszakobold is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default bank, személyiség

Jaja én is azt gondolom, hogy minimum 15 bank kell, de inkább 20!
Viszont igy szóba jöhet a személyiségnél a kereskedő! Vagy a tudóst ajánljátok igy is?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 01-06-2009, 20:19
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by szaszakobold View Post
Jaja én is azt gondolom, hogy minimum 15 bank kell, de inkább 20!
Viszont igy szóba jöhet a személyiségnél a kereskedő! Vagy a tudóst ajánljátok igy is?
3.600.000 aranyat keres 20 bankkal ha van minden bankhoz pénz.Nem ér ennyit az a +5% szerintem
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #33  
Old 01-06-2009, 20:24
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by szaszakobold View Post
Jaja én is azt gondolom, hogy minimum 15 bank kell, de inkább 20!
Viszont igy szóba jöhet a személyiségnél a kereskedő! Vagy a tudóst ajánljátok igy is?
Kereskedo semmikepp, a torpe nem bankkal termel. Tudos, vagy gazdalkodot ajanlanek, ebben a sorrendben. Tudost persze akkor, ha meg tudod vedeni/vedetni/ujravenni a tekijeidet.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #34  
Old 01-06-2009, 23:43
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Bogár View Post
Ez a baj, hogy csak visszaütni tud. Ez nagyon sebezhetővé teszi, és könnyen sakkban lehet tartani.

Ja, és te amúgy próbáltál más éplistát, mielőtt ellentmondtál nekem?


Igen próbálkoztam a Szecsáéhoz hasonló éplistával. Akármennyi kocsmát is építetetem mindig volt aki átlopott, ha jól adtam a nyerset vagy tekit akkor vissza járt. Egy ilyen tolvaj nem is lett volna gond, de mindig akadt 2-3. Kevesebb kocsmával boldog boldogtalan engem lopott, számomra már betegesnek tünt, hogy még a semmit is kitartóan vitték.

Emlitetted hogy Remy éplistája csak vissza ütni tud, ez igaz de a Szecsa által javasolt éplista még azt sem tud, ellenben átüthető, nem számoltam ki hogy mekkora serggel de szerintem egy nórmálisan felépitett gnóm hadi át üti.
Törpéböl nem tudsz akkor a bunkert csinálni hogy ne üssék át, ha még is sikerülne akkor szétgyújtják kitekizik és úgy ütik be.

A termelő törpéböl nem lehet olyan hadit csinálni ami frontálisan támad, tud iylet is a törpe de akkor épp nem termel. A jelenlegi szabályok mellett szerintem a törpe egy Remyéhez hasonló offenziv éplistával, aktiv szövivel és agresziv játékstílussal játszható.

Régebben volt egy törpés topicom és akkor vittem egy törp országot, két szinten keresztül szívtam vele, mf-ként vagy nem túl jó szöviben. Végül töröltem. Most megint van egy törp országom egy aktiv és jó szövivel.

Itt normális tolvaj mielőtt lop, felméri a szövit és az erőviszonyokat, belátja hogy jobb ha nem piszkál. Másik lehetőség, hogy nem méregeti az erőviszonyokat csak lelop, na itt szokott neki többe kerülni a leves mint a hús.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #35  
Old 01-07-2009, 01:24
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Bevallom A-n kívül soha nem játszottam törpel, mondjuk ott sokat. Véleményem van és szerintem kb ez a lényeg. Törp nem jó mindenes orinak. Full offenzív vagy full termelő. Ha állsz és pénz kell esetleg, akkor minden egyes hekit erre kell kihasználni. Ha haladás vagy háború, akkor élezem és nincs helye termelő épületnek.
Szerintem....
Minden esetre az akiívitás nagyon fontos nála, mint az orknál. Nem tamagocsinak való.

Szerk: Minden esetre én alapvetően a mobilitás híve vagyok. Arra alakítom, amire kell és lehet.
__________________
by Batu

Last edited by Batu; 01-07-2009 at 01:28..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Batu For This Useful Post:
  #36  
Old 01-07-2009, 08:05
komisz86 komisz86 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 183
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Szerintem nagyon sokan túlmisztifikáljátok a 3G-t, főleg az alsó részét. Sok a porig rombolt, elszúrt ori na meg a hulla, szóval van kit ütni (még egy félelf hadi-varit is láttam a topban!).

Egy full termelő törpi is simán életképes lehet, (vannak is) ami igencsak jövedelmező tud lenni. Ami engem illet valami hasonlót csinálnék:
Hektár: 720
Ház: 115 16%
Barakk: 120 17%
Tanya: 50 7%
Őrtorony: 120 17%
Kocsma: 90 13%
Templom: 50 7%
Fatelep: 60 8%
Kőbánya:60 8%
Kovács:30 4%
Raktár 15db
Bank 10db

Persze rá lehet mondani hogy ingyenföld, és az is. De nem jobban mint a 15/15-ös, 20/20-as, félelfek, emberek, óriások amikkel sokan csinálják végig a G-t (különösebb nehézség nélkül). És igen le-le ütik, lopják, de az szerintem mindig benne van a pakliban ha valaki a csopi sűrűjében akar termelni...
__________________
A valóság nem más mint az alkohol legsúlyosabb elvonási tünete.
Reply With Quote
  #37  
Old 01-07-2009, 08:18
empty empty is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Hali!

Játszottam én is termelő törpével a 3/g ben.
Nagyon megérte, én vhogy így néztem ki:

ház : 125
tanya: 60
rakt: 20
kovács:45
bánya: 60 ca
bank:5
barakk:125 / 7800
torony: 100 /6240
templom: 60/9360
kocsma: 100/6240

Elég sűrűn kellett piacolni, hogy ne legyen mit lopni tőlem, de az éhezést bírja,pénze van bőven, ha a szövi üti a tolikat, és néha küld kaját akkor jó.
Ami a legnagyobb gondom volt, hogy a bejövő zs-t forgatni kellett, és elrejteni de nem tekibe!!!/ ha egy mód van rá/:-))
A lista elég rugalmas ahhoz, hogy +-60ha se legyen gond, akár átépülés, akár ütés miatt, viszont igazán semmi mást nem tudsz tenni, mint termelni!
Ilyen felállással egy-két ütés becsúszik, de sok aligha/légy résen:-)/
Viszont az előrejutás csak fedezéssel/nem gond/, vagy irdatlan mázlival megy..
Reply With Quote
  #38  
Old 01-07-2009, 08:19
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

nem akarok belepofázni nagyon, de már régota törpivel nyomom (kivéve mikor nem ) mondjuk azt rászoktam, mert nem rosz faj, ugy is mondhatjuk aranybánya

de ez kicsit tul van misztikálva föleg 700 hekin vagy 720 tökmindegy.
ha a srác szövibe van akkor nagy baj nincsen kell minimális bánya pár darab mutatoba hogy azért lássam hogy törp vagyok, és sok sok nyihaha,
kocsma soha nem érdekelt, ha lopni akarnak ugyis megtalálnak (most öszintén lopnak egy kevés nyersit?? vagy pár tekit??? apropénz
a 20 bank az jo, de inkább a sok paci) aztán csihi puhi irány biztonságos helyre.
Mondjuk ha szövibe van akkor én igy csinálom, csinálnám, meg mondjuk ehez kell valamennyi indulo mani a szintek elejénD
szemibe meg hogy kereskedő?? áááh az a pár bank nem hozz annyi manit hogy érdemes legyen. Biztonságos helyen feltárnák amennyit tudok és szépen gyüjtögetném a manit. meg adnék a szövimnek is fedezni az addigi veszteséget.
ha MF az más téma, ott pl csak a 2-be volt gondom, valahogy nem birtam eltalálni mit hogyanDD de a végére ott is rájöttem
megjegyzem csak a gyorsba játszom, lehet máshol másképp kell, de nekem ezek beváltak.
tetézem azzal hogy a fajit se szoktam feltenni arra a 2-3 körre minekD inkább nyersit lopjon, mint elkezdjen gyujtogatni, vagy katit ölni.

csak hogy legyen egy ellentétes vélemény is és tudjatok rajtam röhögniD
Reply With Quote
  #39  
Old 01-07-2009, 11:05
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

szerintem 6-700 hekin gben senki nincs, aki igazán zavarni tudna.. max kis tekit, és nyersit lophatnak, vagy bevernek néha-néha, ami nem nagy gond, ha full termelő vagy.. szóval szerintem a 15% bányát érdemes ott feltárni, és pár hetet termelgetni.. a magas nyersi árak mellett bőven elég lesz
tekiből meg csak a szükségest tartod bent, és máris kevesebben fognak tekire lopni (szerintem 600-700 hekin még hadügyi se kell majd, csak ha elindulsz érdemes telivenni) legalábbis régebben én elég szép pénzt összeszedtem kb 680 hekin, és rövid idő alatt
ha meg folyamatossan haladni akarsz, és közben termelni, akkor mondtak itt sok éplistát lehet miből választani
személyiségnek tudós/gazdálkodó, a tudós magassabb hekin jól jöhet.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #40  
Old 10-05-2012, 22:04
Hessa Hessa is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 63%
Exclamation Éplista

Tiszteletem,

Segítségre szorulnék, kezdő törpe kereskedő vagyok, úgy érzem nem mennek túl jól a dolgok, ami valószínű az éplistám miatt lehet.

Nagyon hamar előrehaladtam a csoportomban a stratégiám miatt, miszerint rámentem a termelésre és a pénzre. Természetesen seregem itt nem nagyon volt, és nagyjából 2 napos lehetett az ország, amikor top 30 ba kerültem.

Könnyen üthető és lopható lettem, amit mára sikerült helyrehozni, így már a lopások sem sikeresek.

Viszont nem tudom, hogy hogyan tovább, íme az éplistám, akinek lenne javaslata, vagy ötlete, hogy mit, hogyan változtassak, nagyon szépen megköszönném!

Ház 47 20%
Barakk 25 11%
Kovácsműhely 9 4%
Tanya 15 6%
Könyvtár 9 4%
Raktár 13 6%
Fatelep 10 4%
Kőbánya 8 3%
Fémbánya 8 3%
Drágakőbánya 3 1%
Őrtorony 11 5%
Kocsma 8 3%
Templom 11 5%
Kórház 11 5%
Piac 20 9%
Bank 9 4%

Tisztelettel,
Hessa
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ork éplista A-ra vityu Stratégia & Tippek 74 09-10-2010 20:53
Mit tegyen a törpi? karesz6 Segítség 1 12-14-2008 17:38
Eplista ORIAS-nak Loxhero007 Segítség 5 02-08-2007 15:46


All times are GMT +1. The time now is 23:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu