Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #841  
Old 09-04-2014, 16:30
Barracuda Barracuda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Location: Monor
Posts: 52
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A cím elejét hagyd meg annak, amin beléptél, ha a számozott oldalakat használod.
köszönöm, igy már működött 86 jó válasz... egész jó hozzám képest
Reply With Quote
Sponsored Links
  #842  
Old 09-09-2014, 14:55
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Mivel mar eleg regota fel lett dobva a kerdes, hogy mit is kellene csinalni az uj jatekosok megtartasa erdekeben, es meg mindig nem jutottunk tul sok konkret megoldasra, gondolkoztam a felvetett javaslatokon.

Eloszor is rakerestem, hogy valojaban hany online game van jelenleg ami meg mindig 'text based' es kellemesen meglepodtem,hogy van meg boven.

Volt aki azt vetette fel, hogy kellene szinesiteni kepekkel stb. Igen lattam, hogy a text base jatekokban is vannak kepek, mondjuk nehannyal lehetne szinesiteni az oldalakat a jelenlegi tablazatok mellett, ha ez nem lassitana le az oldalak valtasat. De mennyire tartana meg az uj jatekost? Szerintem nem sokkal tovabb.

Volt aki azt javasolta, hogy tegyuk a kezdoket kulon, vagy gepi egysegek legyenek stb...
Elsonek jonak hangzott, de belegondolva, a hodito nem egy tamagocsi jatek, ha meg a szamitogep ellen akar valaki jatszani arra van sok mas jatek. A hodito azert jo jatek mert minden egyes harc es tett elo szemely ellen megy es nem lehet 100%ba tudni mi fog tortenni. A gepi egyseg egy ido utan kiszamithato es unalmassa valik aztan megyunk keresunk ujjat.

Tovabba azt is olvastam hogy a text base strategy jatekokat 'hardcore' jatekosok jatszak leginkabb. Szerintem mielott barmi javaslatot teszunk fel, el kellene donteni, hogy valojaban kik ezek az uj jatekosok akiket keresunk? Mert ha a mai tizeneveseket nezzuk, azok inkabb kepeket nyomogatnak, van kivetel, de legtobbet nem koti le a sok elore tervezgetes, felkeszules stb.
Rajuk inkabb a gyors eredmeny jellemzo, rogton bele a tettekbe es a szamitogep iranyitja a hatterbe a tobbit, ok a micro dolgokkal nem akarnak foglalkozni.

Mert ugye valljuk be, hogy a Hodito ennel sokkal osszetettebb jatek. Sakkban sem csak toljuk a figurakat egyik kockarol a masikra, sokszor orakig gondolkozik valaki a kovetkezo lepesen elvegre a strategiat ki kell dolgozni.

Mindezzel annyit akarok mondani, hogy eloszor el kellene donteni merre akarjuk vinni a jatekot? Ha a fiatal nemzedekhez akkor eleg nagy valtozasok kellenenek a rogtoni eredmenyekhez. Ha pedig inkabb megszeretnenk fogni azokat akik 'hardcore' jatekosok es a strategia jobban erdekli oket mint hogy nyomom a kepes gombot es rogton tortenik valami, akkor meg el kellene gondolkozni azon, hogy hol hirdetunk es kiket er el a hirdetes. Jelenleg fogalmam sincs az uj jatekosok hany evesek stb.

A jatek akkor jo ha elvezetes, izgalmas, es elmenyekben, de legfokeppen esemennyekben gazdag. Ez szerintem ugy igaz a regi jatekosokra is mint az ujjakra. Tehat ha megakarunk tartani sok uj jatekost, akkor ezt meg kell adni nekik, hogy megszeressek a jatekot. De amig csak beszelunk rola es semmit nem csinalunk, meg proba keppen sem ez erdekben addig nem fog semmi sem tortenni.

Hozzuk be vegre a Hodito 8at, kepesen stb. Nem kellenek nem tudom milyen mozgo villogo dolgok, eleg ahogy feljebb irtam, nehany kep a tablazatok melle. Kezdetnek boven eleg. Terjesszuk a jatekot az idosebbek kozott is nemcsak a tizenevesek kozott es a hirdetesbe legyen benne, hogy ez egy komoly strategiailag osszetett, text based jatek. Az ujjaknak ha kell Ati jeloljon ki segitoket a segito forumon, de csinaljunk mar valamit ne csak vitazzuk. Ha valami nem olyan terre fordul vissza lehet vonni, es ha meg igy sem fog menni akkor legalabb mondhassuk hogy megprobaltuk. Kezdjunk bele, lepesrol lepesre.

Felajanlom ha kell jovok tesztelni a 8at, csak tortenjen mar valami uj, hogy feltudnank lenditeni a jatekot es ha minden jol megy jonnek az ujjak es lehet a regiek kozul is vissza ternenek mert lassak, hogy van haladas. Szerintem mindenkinek be kell latni, hogy ez sokaig nem fog tudni igy menni. Nem csak kenyelmi dolgok kellenek, hanem valami uj is ami valtoztat a jatekon, hogy ne legyen mindig a megszokott mert mar mindenki megunta es lassan nem lessz ki ellen jatszani.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #843  
Old 09-09-2014, 15:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Alapvetően ami kellene, az a mostaninál sokkal nagyobb reklám. Ha a sokkal több új ember közül ugyanilyen arány megmarad, mint most, akkor máris többen játszanak.

Ebben tudtok Ti is nagyon-nagyon sokat segíteni a Hódító népszerűsítésével, a címének terjesztésével stb. Ráadásul ez nem csak karitatív tevékenység, hiszen az általatok hozott új játékosok után VIP tagságot is kaphattok. Minél több új embert hoz valaki, annál többet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #844  
Old 11-09-2014, 23:56
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Mintha nemregem lattam volna valami videot ami az uj jatekosoknak lett keszitve, de most nem talalom. Valaki betuzne a linket? Koszike

Masik kerdes, akkor van beteve valami az ujjaknak mar, ha igen a regiek ezt hol lassak?
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #845  
Old 11-12-2014, 15:35
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Egy-ket dolog felutott bennem.

Szerintem nem lehet csak arra szamitani hogy egy jatek szajrol szajra terjed.
Azert kellene valami kampany az interneten is.
Mert jo ha beirod a jatek nevet, persze elojon, de aki meg nem jatszott nem tudja mi a jatek neve, en barmikor beirtam, hogy online strategia jatek vagy barmi mas keresot, a hodito meg sem jelenik a tobbiek kozott. Nincs ra keret, hogy idonkent ha nem is allandoan, de valami nagyobb hirdetes felutne a netet, hogy amikor valaki rakeres a leiro szavakra a hodito beugorna?

Masik, mikor lesznek kijelolve segitok? Vagy meg mindig nincs eleg uj jatekos?
Szerintem az a 100 kerdeses kitolto lap nem abrazolja valaki tudasat.
Aki jatszik egy ideje mind megtudja valaszolni egy kezdo kerdeseit. Mert ugye miert nem tudok kepezni, miert mennek el a seregeim, miert tudnak 50x meglopni kerdesekre nem kell profinak lenni.
A legnagyobb problema szerintem, hogy nincs ki felkarolja az ujjakat. Nincs ki megszerettese veluk a jatekot. Uj jatekosokat tart karral kell fogadni, nem terelni a kulsore ahol bongesszek ki ha a sugoba nem talaljak. Nagyon embertelennek es hidegnek tartom ezt.
Regen voltak mindig moderatorok es segitok, errol miert mondtunk le? Sokkal melegebb a fogadtatas amikor ereztetik, hogy torodnek az emberrel.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #846  
Old 11-12-2014, 22:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Regen voltak mindig moderatorok es segitok, errol miert mondtunk le? Sokkal melegebb a fogadtatas amikor ereztetik, hogy torodnek az emberrel.
Nagyon ritka az, amikor fórumon valaki nem kap választ a kérdésére. A segítők is csak a fórumon voltak jelen. (Ráadásul ez a Hódítóban nem is volt, csak a nemzetközi játékokban.)

Egyébként igazad van, ez a kérdés eléggé elsikkadt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #847  
Old 11-15-2014, 17:47
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ati,
Megneztem a kezdok sugojat
Konnyen ertheto es meg kepek is vannak benne!
Csak hamar veget er es hogyan tovabb? Mert ugye aki meg nem jatszott nem biztos erti egeszjeben mivel kellene folytatni, vissza hivni nem lehet ezeket az ablakokat, igy szepen ettol magukra vannak hagyva, hogy olvassak a sugot.
Na innentol kellene valami meg, nem artana az elso 3 nap vissza ugrananak ezek a sugo oldalak, vagy amit en partolok, egy jatekosokbol osszetett segito vagy ahogy ti nevezitek partfogo rendszer. A kulso forumon is el lehet ezt erni de akkor oda kell valahogy terelni oket.

Masik otletem az lenne, hogy a bonusz alatt nem lehetne megoldani egy masodik 'napi kerdes' jellegu bonuszt? Minden nap megjelenne egy uj kerdes amire a valaszt meglehet talalni a sugoban. Pl. Hany max tabija lehet egy orknak, mi a vedo es tamado erteke elitnek, hany runat termelnek a templomok minden korben, hany %-al tobb tekercsed lehet a tudos szemelyiseggel? stb... 5K arany a helyes valasz jutalma vagy amit akarsz adni erte. Regieket nem zavarja mert nem fognak foglalkozni vele, de egy uj jatekosnak segitcseg lenne ez is. Megnezi a kerdest es ha nem tudja fejbol a valaszt megkeresi a sugoban.

Mert par napja arra gondoltam nyitok en a kulson egy ilyen jellegu temat a kezdo alatt, de ugye nem mindenki regel kulson, es bonuszt sem kapnanak, es mi allitja meg egy regi jatekost, hogy beirja a valaszt?

Utolso kerdesem ez a kezdo sugo az angolba is bekerult?
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ghosti For This Useful Post:
  #848  
Old 11-16-2014, 19:25
Miss Capricious Miss Capricious is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 51%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Masik otletem az lenne, hogy a bonusz alatt nem lehetne megoldani egy masodik 'napi kerdes' jellegu bonuszt?
Ez a ,,napi kérdés" szerintem jó ötlet, és igazából a már meglévő kvíz kérdései teljesen jók lennének erre a célra (néhány félreérthetőtől eltekintve). Tudom, az eredetileg nem erre készült, de a kérdéseket fel lehetne használni.
Reply With Quote
  #849  
Old 11-16-2014, 20:38
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Miss Capricious View Post
Ez a ,,napi kérdés" szerintem jó ötlet, és igazából a már meglévő kvíz kérdései teljesen jók lennének erre a célra (néhány félreérthetőtől eltekintve). Tudom, az eredetileg nem erre készült, de a kérdéseket fel lehetne használni.
En egy kezdonek nem pont a kviz kerdeseit tennem fel, inkabb egyszerubb kerdeseket amire a valasz megtalalhato a sugoban. Nem tudom, amugy mar elfelejtettem mik voltak a kerdesek a kvizen meg kellene neznem megint
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #850  
Old 11-16-2014, 21:05
Miss Capricious Miss Capricious is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 51%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
En egy kezdonek nem pont a kviz kerdeseit tennem fel, inkabb egyszerubb kerdeseket amire a valasz megtalalhato a sugoban. Nem tudom, amugy mar elfelejtettem mik voltak a kerdesek a kvizen meg kellene neznem megint
Konkrét kérdésekre már én sem emlékszem, de emlékeim szerint azokra is meg lehetett találni a választ a súgóban, max picit többet kell elolvasni belőle. Ami szerintem nem baj. De igazából mindegy, tőlem írhatsz egyszerűbb kérdéseket
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 20:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu